2019 Kovo 19 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Stintų Tauragėje su žiburiu nerasi

  • Įkelta: 2017-02-27
Tomo Raulinavičiaus nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Dar prieš gerą savaitę šviežių agurkų kvapu viliojusios žuvies prekių parduotuvės priverstos nuvilti pirkėjus – stintų Tauragėje nė su žiburiu nerasi. Esą šiuo metu stintų žvejai pagauna mažai, nes tikrasis jų sezonas dar neprasidėjo. ​

Vytauto gatvėje įsikūrusios parduotuvės „Pamario žuvis“ savininkė Sandra Trakimavičienė čia užsukusiems pirkėjams neturėjo gerų žinių. 
– Stintų nėra, – liūdnai konstatavo moteris.

Pasak S. Trakimavičienės, dar prieš gerą savaitę stintų buvo. Kilogramas šviežių agurkų kvapu dvelkiančių žuvelių kainavo 6,5 euro. 

– Kaina buvo labai didelė. Taip kasmet – pradžioje kainos didelės, o vėliau mažėja. Tačiau tai tauragiškiams nė motais. Praeiviai jau gatvėje užuosdavo stintų kvapą ir užsukdavo jų įsigyti. Mūsų parduodamos stintos buvo labai didelės, pirkėjai gyrė, kad skanios. Tik gaila, kad kol kas jų negausu. Va dabar iš vis stintų neturime. Sako, dėl prasto oro, vėjo stintos neina į žvejų tinklus. Kad žuvys kibtų, turi būti ir tinkama vandens temperatūra, tam tikros oro sąlygos,  – praėjusį antradienį kalbėjo parduotuvės savininkė.

Kad tauragiškiai tikri stintų mėgėjai, netrukus įsitikinome ir mes. Mat kone kiekvienas užsukęs į parduotuvę klausinėjo – „gal turit stintų“?

Stintų tikėjosi įsigyti ir Aldona bei Eugenijus Motiekaičiai. Žuvies mėgėjai neslėpė, kad sutiktų mokėti ir daugiau, kad tik gautų stintų.

– Tai – sezoninė žuvis, todėl bent 3–4 kartus per sezoną jų paragauti tiesiog būtina, – sakė ponia Aldona. 

A. ir E. Motiekaičiai stintas ruošia neįmantriai. Nuvalytą žuvį pabarsto druska, pipirais, apvolioja miltuose ir kepa aliejuje.

Turgelyje prie Muzikos mokyklos žuvimi prekiaujanti Roma stintų šiuo metu taip pat neturėjo.

– Keletą kartą buvome gavę latviškos stintos, tačiau jau kokias dvi savaites šios žuvies tiekėjai nebepasiūlo. Paskutinį kartą stintas pardavinėjome po 4,80 euro, – pasakojo žuvimi prekiaujanti Roma.

Gerų naujienų stintų mėgėjams neturėjo ir „Norfos“ atstovas spaudai Darius Ryliškis. 

– Stintų tiekėjai pasiūlo gana periodiškai. Šiuo metu jų neturime. Paskutinį kartą šios žuvies kaina mūsų prekybos tinkle buvo 4,99 eurai už kilogramą. Kaip žinia, visada pradžioje kaina būna aukštesnė, o vėliau krinta ir pasiekia 3 eurus už kilogramą. Tikrasis stintų sezonas dar prieš akis. Manau, už dviejų savaičių jau galėsime pirkėjus nudžiuginti, – sakė D. Ryliškis

„Facebooko“ profilyje „Tauragės turgelis“ Viktoras iš Rusnės skelbiasi priimantis užsakymus pirmosioms stintoms.

– Kol kas jų neturime. Mes prekiaujame Nemune sužvejotomis stintomis, tačiau Nemunas dar sukaustytas ledo. Nemune sugauta stinta daug skanesnė, nei sužvejota jūroje,– savo prekę gyrė Viktoras.

Vyras pasakojo, jau dabar priimantis stintų užsakymus ir neslėpė, kad laukiančių sąrašas ilgas.
 

 

 

 

Respublikos gatvėje nesėkmingai veikusią „Jo Jo“ burgerinę keičia naujas rinkos dalyvis. Trečiadienį čia veikti pradės gastro pub‘as „Old Grill“, siūlantis mėgautis išskirtinių biurgerių bei brandintos jautienos skoniu.

Praėjusį penktadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje buvo paskelbtos sparčiausiai augusios smulkiojo ir vidutinio verslo bendrovės Lietuvoje. Tauragės apskrityje šiemet pagrindinį „Gazelė 2016“ įvertimą gavo Viešvilėje dirbanti medienos apdirbimo įmonė „Viešvė“.

Antrąjį prekybos Lietuvoje pusmetį įpusėjantismažmenininkas „Lidl“ apibendrina kainų statistiką – atlikta analizė parodė, kad šiuo metu net 50% nuolatinio„Lidl“ parduotuvių asortimento, kurį sudaro maisto produktai, buitinė chemija, kosmetika ir buities reikmenys, t. y. kas antros prekės kaina yra žemesnė nei 1 euras.

Trečiadienį iš ryto tauragiškiai pastebėjo pasikeitusį telekomunikacijų bendrovės pavadinimą iš šviečiančią naują iškabą. Tauragėje, Dariaus ir Girėno gatvėje esantis „Teo“ ir „Omnitel“ įmonių aptarnavimo skyrius vadinsis „Telia“.

Norvegų kapitalo įmonė „Egersund Net“ Tauragėje skaičiuoja 14 veiklos metus. Pramoninės žvejybos tinklų gamybos milžinė pernai išplėtė gamybines patalpas, praplėtė produktų spektrą. Trijuose pastatuose išsidėsčiusiose 10 tūkst. kv. m ploto patalpose šiuo metu dirba 256 darbuotojai. Vykdantysis direktorius Anders Myklebust teigia, jog Norvegijos žmonės nedžiūgauja, kad šis koncernas plečiasi Tauragėje. Esą jie praranda darbo vietas, o darbštūs tauragiškiai kokybišku darbu spėjo užsitarnauti skandinavų darbdavių pasitikėjimą. Vis dažniau „Egersund Net“ darbuotojai siunčiami dirbti į Norvegiją, kurioje laukia ne tik nauja patirtis, bet ir gerokai didesnis uždarbis.