2020 Gegužės 25 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

„Lidl“ atidarymas planuojamas vasaros pradžioje

  • Įkelta: 2016-02-09
Tomo Raulinavičiaus nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Lietuvoje, o taip pat ir Tauragėje besikuriantis prekybos tinklas „Lidl“ intensyviai ieško darbuotojų. Neoficialiais duomenimis, parduotuvė mūsų mieste duris atvers vasaros pradžioje.

Lietuvon drąsiai žengiantis prekybos tinklas „Lidl“ jau kuris laikas ieško darbuotojų. Skelbiama, kad visoje šalyje bus priimta apie 1000 žmonių.

Oficialiame įmonės tinklalapyje skelbiami darbo pasiūlymai. Pavyzdžiui, kasininkams siūlomas didesnis nei vidutinis darbo užmokestis ir net minučių tikslumu apskaičiuotas atlygis už viršvalandžius.

Prekybos vietų atidarymo laiką „Lidl“ atstovai kruopščiai slepia. Oficialiai skelbiama tik tiek, kad šio tinklo parduotuves ketinama atidaryti tuo pačiu ar panašiu metu. Teigiama, kad Lietuvoje bus atidaryta ne mažiau nei 10 Vokietijos mažmeninės prekybos maisto produktais parduotuvių.

Plėtrą į Baltijos šalis „Lidl“ pradėjo dar 2002-aisiais. Nuo 2004 m. buvo aktyviai supirkinėjami sklypai ir pastatai, tinkami parduotuvėms įrengti.

Nuo praėjusio pirmadienio sušius skanauja ir šilutiškiai – sausio 25-ąją Šilutėje duris atvėrė „Sušių studija“. Besiplečiantis tauragiškių verslas, panašu, ir ten bus populiarus.

Tauragės rajono savivaldybės kontroliuojama uždaroji akcinė bendrovė „Dunokai“ savo akcininkų susirinkime pritarė sprendimui parduoti dalį savo įmonės pastatų – kelis garažus ir 500 kv. m ploto angarą dukterinei Danijos kapitalo įmonei UAB „Netmark“. Bendra sandorio vertė siekia 260 tūkst. eurų. Po pastatais esanti žemė (0,8 ha) yra valstybės nuosavybėje ir toliau bus nuomojama.

Tauragės industrinio parko (TIP) steigėjas Antanas Stankus tvirtina, kad praėjusieji, 2015-ieji metai, TIP veikiančioms įmonėms buvo sėkmingi. Dauguma bendrovių didino darbuotojų skaičių, gamybinius plotus ir pajėgumus. A. Stankaus teigimu, be aštuonių gamybinių įmonių, dar kelios čia nuomojasi komercines ir sandėliavimo patalpas, be to, TIP vadovai derisi su naujais investuotojais iš Skandinavijos, kurie įsikurti Tauragėje planuoja jau šiais metais.

Lietuvos mažos ir vidutinės įmonės, užuot stiprinusios pozicijas dabartinėse ar naujose eksporto rinkose, daugiausia plėtros galimybių įžvelgia šalies viduje. Nors visose Baltijos šalyse įmonių plėtros lūkesčiai ir toliau yra atsargūs, Lietuvos bendrovės optimistiškiausiai žvelgia į šiuos metus ir planuoja daugiausiai didinti investicijas, rodo SEB banko atlikta Baltijos šalių mažų ir vidutinių įmonių apklausa.
Kaip pokyčiai pramonėje keičia darbo rinką? Kodėl geriausias laikas gimti verslo idėjai yra mokykloje? Kaip prie būsimo mokinių verslo gali prisidėti mokytojai ir verslininkai? Susitikimuose su kaimyninės Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos mokiniais ir mokytojais bei vietos savivaldybės ir verslo atstovais apie tai kalbėjo Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis.