2020 Rugsėjo 27 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

„Lidl“ atidarymas planuojamas vasaros pradžioje

  • Įkelta: 2016-02-09
Tomo Raulinavičiaus nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Lietuvoje, o taip pat ir Tauragėje besikuriantis prekybos tinklas „Lidl“ intensyviai ieško darbuotojų. Neoficialiais duomenimis, parduotuvė mūsų mieste duris atvers vasaros pradžioje.

Lietuvon drąsiai žengiantis prekybos tinklas „Lidl“ jau kuris laikas ieško darbuotojų. Skelbiama, kad visoje šalyje bus priimta apie 1000 žmonių.

Oficialiame įmonės tinklalapyje skelbiami darbo pasiūlymai. Pavyzdžiui, kasininkams siūlomas didesnis nei vidutinis darbo užmokestis ir net minučių tikslumu apskaičiuotas atlygis už viršvalandžius.

Prekybos vietų atidarymo laiką „Lidl“ atstovai kruopščiai slepia. Oficialiai skelbiama tik tiek, kad šio tinklo parduotuves ketinama atidaryti tuo pačiu ar panašiu metu. Teigiama, kad Lietuvoje bus atidaryta ne mažiau nei 10 Vokietijos mažmeninės prekybos maisto produktais parduotuvių.

Plėtrą į Baltijos šalis „Lidl“ pradėjo dar 2002-aisiais. Nuo 2004 m. buvo aktyviai supirkinėjami sklypai ir pastatai, tinkami parduotuvėms įrengti.

Nuo praėjusio pirmadienio sušius skanauja ir šilutiškiai – sausio 25-ąją Šilutėje duris atvėrė „Sušių studija“. Besiplečiantis tauragiškių verslas, panašu, ir ten bus populiarus.

Tauragės rajono savivaldybės kontroliuojama uždaroji akcinė bendrovė „Dunokai“ savo akcininkų susirinkime pritarė sprendimui parduoti dalį savo įmonės pastatų – kelis garažus ir 500 kv. m ploto angarą dukterinei Danijos kapitalo įmonei UAB „Netmark“. Bendra sandorio vertė siekia 260 tūkst. eurų. Po pastatais esanti žemė (0,8 ha) yra valstybės nuosavybėje ir toliau bus nuomojama.

Tauragės industrinio parko (TIP) steigėjas Antanas Stankus tvirtina, kad praėjusieji, 2015-ieji metai, TIP veikiančioms įmonėms buvo sėkmingi. Dauguma bendrovių didino darbuotojų skaičių, gamybinius plotus ir pajėgumus. A. Stankaus teigimu, be aštuonių gamybinių įmonių, dar kelios čia nuomojasi komercines ir sandėliavimo patalpas, be to, TIP vadovai derisi su naujais investuotojais iš Skandinavijos, kurie įsikurti Tauragėje planuoja jau šiais metais.

Lietuvos mažos ir vidutinės įmonės, užuot stiprinusios pozicijas dabartinėse ar naujose eksporto rinkose, daugiausia plėtros galimybių įžvelgia šalies viduje. Nors visose Baltijos šalyse įmonių plėtros lūkesčiai ir toliau yra atsargūs, Lietuvos bendrovės optimistiškiausiai žvelgia į šiuos metus ir planuoja daugiausiai didinti investicijas, rodo SEB banko atlikta Baltijos šalių mažų ir vidutinių įmonių apklausa.
Kaip pokyčiai pramonėje keičia darbo rinką? Kodėl geriausias laikas gimti verslo idėjai yra mokykloje? Kaip prie būsimo mokinių verslo gali prisidėti mokytojai ir verslininkai? Susitikimuose su kaimyninės Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos mokiniais ir mokytojais bei vietos savivaldybės ir verslo atstovais apie tai kalbėjo Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis.
Valstybinė gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos skelbia apie paraiškų priėmimą grynaveisliams mėsiniams galvijams, grynaveislėms avims ir ožkoms įsigyti. Paramos biudžetas – 2,172 mln. eurų. Paraiškos bus priimamos nuo vasario 1 iki 20 d.
Gedimino ir Pramonės gatvių sankryžos pašonėje, apleistame sklype, dirba sunkioji technika. Keletas verslininkų čia artimiausiu metu suformuos sklypus, kuriuose galės kurtis gamybinės įmonės ar prekybos centrai.
Tauragės rajono savivaldybė, siekdama sukurti naujas darbo vietas, pritraukti investicijas, prisidėti prie investicinio vystymosi, skatindama jaunimo verslumą, noriai prisijungia prie VšĮ Inovacijų biuro kartu su partneriais iš Latvijos organizuojamo studentų verslo projektų konkurso „Būk verslus“. Konkursas suteikia galimybę Lietuvos aukštųjų mokyklų studentams atstovauti savo mokslo institucijoms ir įgyvendinti projektus skirtingose Lietuvos savivaldybėse.
Konkurso „Metų ūkis 2015“ nugalėtojais Šilalės rajone tapo Vandos ir Romualdo Bertašių grūdų ūkis Bijotų kaime.
„2016–2017 m. sieksime skatinti visuomenę užsiimti socialiniu verslu – numatoma kurti tam palankią teisinę aplinką, finansinę ir mokestinę paramos sistemą, formuoti socialinio verslo kultūrą ir didinti žinomumą. Šie veiksmai, kuriuos įgyvendins šalies institucijos, numatyti patvirtintame Socialinio verslo skatinimo veiksmų plane. Taip žengtas dar vienas žingsnis skatinant šalyje socialinio verslo kūrimąsi ir plėtrą. Jau yra patvirtinta Socialinio verslo koncepcija, o šis veiksmų planas padės kryptingai skatinti visuomenės verslumą ir jį išnaudoti siekiant socialinių tikslų“, – teigia ūkio ministras Evaldas Gustas.
Išankstiniais duomenimis, 2015 m. trečiąjį ketvirtį, kaip ir antrąjį, tiesioginių užsienio investicijų (TUI) srautas Lietuvoje augo ir sudarė 247,2 mln. eurų. Premjero Algirdo Butkevičiaus teigimu, tai atspindi užsienio investuotojų pasitikėjimą šalies investicine aplinka.
Šią savaitę pasiektas žodinis susitarimas tarp LR Vyriausybės, AB „Vilkyškių pieninė“, Tauragės rajono savivaldybės ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) atstovų. Jau šiais metais bus atvesta dujų atšaka, dėl kurios minėta pieno perdirbimo bendrovė išplės gamybą ir sukurs 40 naujų darbo vietų.
Finansų ministerija suinteresuotoms institucijoms ir visuomenei pateikė Sutelktinio finansavimo įstatymo projektą, kuriuo siekiama, kad įmonės ir investuotojai greičiau ir paprasčiau surastų vienas kitą.
Kalėdų laukimas – tai ypatingas laikas, kai namuose pasklinda nuostabus eglutės kvapas, gardžiuojamės kvapnia arbata, dalijamės gerumu ir su nekantrumu laukiame stebuklo. Artėjant gražiausioms metų šventėms, stalus nukrausime įvairiausiomis vaišėmis. Ilgametes kepinių tradicijas puoselėjanti UAB „Sigitos kepiniai“ siūlo papuošti šventinį stalą gardėsiais iš natūralių produktų, ruošiamais su kalėdine nuotaika ir meile.
Ko žmogui gyvenime reikia, kad jis atrastų savo vietą? Matyt, likimas susiklosto įvairiai, bet štai Vida ir Raimondas Beskiai iš Tauragės rajono Milgaudžių kaimo savo pašaukimą atrado augindami braškes. Būtent dėl braškių jie iš miesto persikėlė gyventi į kaimą. Šiemet jie tapo konkurso „Metų ūkis 2015“ Tauragės rajono nugalėtojai.
Verslo diena jaunimui
  • Įkelta: 2015-12-18
Tauragės apskrities verslininkų asociacija (TAVA) moksleiviams ir studentams surengė Verslo dieną. Jaunimas – būsimieji vadovai, darbuotojai ar specialistai – pabiro po įvairias Tauragės įmones.
Versliausi regionai Lietuvoje – Neringa, Vilnius, Kaunas, Palanga ir Klaipėda. Būtent trijuose didžiuosiuose šalies miestuose, jų rajonuose bei pajūrio kurortuose koncentruojasi smulkusis ir vidutinis verslas, gyventojai aktyviau užsiima individualia veikla, aktyviau kredituojami verslo naujokai. Žemiausias verslumo lygis fiksuojamas Lazdijų, Vilkaviškio, Švenčionių rajonuose, Kalvarijoje, Birštone ir Visagine. Tokias tendencijas atskleidė 2015 m. Lietuvos savivaldybių verslumo lygio tyrimas, kurį inicijavo Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU).
Lapkričio pabaigoje AB „Vilkyškių pieninė“ delegacija vyko į Kiniją. Kelionės tikslai buvo du – pristatyti savo stendą parodose Šanchajuje bei užmegzti ryšius su galimais partneriais.
Tauragės įmonė „Ant debesų“ tapo pirkimo bendruomenę jungiančios tarptautinės kompanijos „Lyoness Lietuva“ partneriu. Įmonė tikisi padidinti esamų klientų lojalumą, pritraukti trečdaliu daugiau klientų per pusmetį bei sustiprėti konkurencinėje kovoje.
Meno gyslelę turintys tauragiškiai pagaliau sulaukė verslininkų dėmesio – Dariaus ir Girėno gatvėje atidarytoje parduotuvėje „Odeko“ galima įsigyti dekupažui ir kitiems rankdarbiams gaminti reikalingų priemonių. Parduotuvėje siūlomos jau padarytos mielos dovanėlės, taip pat galima jų užsisakyti.
Šią savaitę Švyturio gatvėje atsidarė nauja maitinimo įstaiga. Įmonės vadovo Žydrūno Bendiko teigimu, čia gaminamas kaimiškas, sotus maistas visiems Tauragės gyventojams.
Gruodžio 5 dieną Alytuje atidaroma nauja „Vilkyškių pieninės“ firminė parduotuvė. Jotvingių gatvėje įsikūrusioje parduotuvėje Alytaus gyventojai galės įsigyti ne tik firminių pieninės gaminių, bet ir atsigerti kavos, suvalgyti gurmanišką ir sveiką firminį desertą.
Jau 11 metų tauragiškiams dienos pietus siūlantis „Rugilės“ kolektyvas ragina klientus suskubti teikti užsakymus jūsų šventiniam stalui. Šventėms nenumaldomai artėjant, maitinimo įstaigos savininkė Aldona Altaravičienė tikino, kad jos vadovaujama kavinė gali pasiūlyti puikių vaišių.
Plečia šeimos verslą
  • Įkelta: 2015-11-29
Šeimos verslą Tauragės centre pradėję Gedvainiai dalijasi pareigomis. Sūnus Robertas, kurį pakalbino „Tauragės žinios“, yra vienas parduotuvės atidarymo iniciatorių. Jis kartu su tėčiu Algiu prie bendros veiklos įkalbėjo prisijungti mamą – konditerę Laimą. Šiuo metu verslas, anot pašnekovo, klesti, ir šeima jau kuria planus apie antrą parduotuvę.
Šiandien vakare duris atveria naktinis klubas „Rūsys“. Šeštadienį vyks atidarymo vakaras kviestiniams svečiams. Griežtą apsaugą garantuojantys savininkai Justina ir Gintautas Masaičiai tikino, kad jau antradienį visi staliukai penktadienio vakarui buvo užsakyti.