Eterio žvaigždei gelbsti mamos masažai
Įkelta:
2010-04-23
Nuotrauka
Aprašymas
Gimtinėn grįžusį Liudą, jo sužadėtinę Sigitą Virginija palepina masažo procedūromis. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Su Liudu Mikalausku, jo mama Virginija ir sužadėtine Sigita kalbėjomės tuoj po Velykų. Daug laiko Liudas sakė neturįs, skubąs į Kauną, kurį jau laiko savo namais. Šįkart susitikome ne tik paklausti, kaip sekasi išgarsėjusiam tauragiškiui, bet ir pasmalsauti, kokio verslo ėmėsi jo mama. Virginija sako, kad geriausias jo patarėjas – Liudas. Gaila tik, kad susitinka jiedu labai retai.

Prarado darbą

Jaukioje mažytėje parduotuvėlėje Vytauto gatvėje gurkšnojame arbatą. Būtent čia, ne į namus „Tauragės žinių“ korespondentę pasikvietė Liudo mama Virginija. Sako, kad norėtų tauragiškiams ją pristatyti.

– Pats savo kailiu esu išbandęs visus mamos gydomuosius receptus. Mamos patarimas visada padeda, – sako Liudas.

Virginija sūnui antrina, kad naujo verslo nusprendė imtis nebenorėdama dirbti kitiems. Moteris įsitikinusi, kad nors ir krizė, dejuoti netekus darbo – apsileidimas. Esą visada yra galimybė imtis naujos veiklos, tam labiausiai prireikia ryžto, ne pinigų.

– Nebijau rizikuoti, nes tikiu tuo, ką darau, – sako ekonomistė Virginija, ne per seniausiai praradusi darbą draudimo bendrovėje.

Prekiauja netradiciniais produktais

Vytauto g. 63 V. Mikalauskienė atidarė mažutę sveikatos, higienos ir profilaktikos priemonių parduotuvėlę. Čia pat įkurdino ir masažinę lovą.

– Tai didžiausia mano investicija, – sako Virginija, o sūnus patvirtina, kad būtent mamos masažai jį gelbsti nuo nugaros skausmų.

Virginijos parduotuvėlėje galima sužinoti apie beveik šimtmetį visame pasaulyje gyvuojančios kompanijos „Tupperware“ indus, įsigyti šeimininkių jau spėtų pamėgti „Trend“ šluosčių, valymo priemonių, organizmą valančių japonų kompanijos „Kenriko“ pleistrų, šveicarų firmos „Vivasan“ higienos ir maisto papildų produkcijos.

Paklausta, kodėl pasirinko platinti būtent šių gamintojų produkciją, V. Mikalauskienė sako – todėl, kad ją išbandė pati.

– Niekada neturiu tikslo apgauti žmogaus. Apgauti galima vienintelį kartą. Visada patariu, kas mano klientui geriausia, nes pati išbandžiau visas priemones, kuriomis prekiauju, – sako Virginija.

Į Kauną vežėsi kočėlą

Mikalauskų šeima tikina nuo seno gyvenanti sveikai. Virginija sako, kad parduotuvėse neperka paukštienos.

– Esu dirbusi, mačiau, kaip paukštiena patenka vartotojui. Stengiamės valgyti kuo mažiau maisto iš pusfabrikačių. Picai tešlą gaminamės patys. Todėl ir Liudui į Kauną vežtis prireikė „Tupperware“ padėklo tešlai ruošti kočėlo, – juokiasi Virginija.

Namo grįžęs Liudas sako pasigendąs čia mažų vietos gamintojų maisto prekių parduotuvėlių, kurių daugybę regėjo užsienio šalyse.

– Belankant artimųjų kapus senosiose miesto kapinėse nosį pasiekė toks gardus kepinių kvapas, kad suskubome ieškoti, kas taip gardžiai kvepia. Manėme, kad gretimais įsikūrusi kepykla tikrai turi savo ką tik iš krosnies ištrauktų kepinių parduotuvėlę, tačiau nieko panašaus neradome, – nusivylęs pasakoja Liudas.

Atlikėjas sako bandantis prekybos centruose ieškoti produktų be konservantų ir kitokių priedų, tačiau jų sunkiai randantis. Gal todėl taip vertina mamos namuose išaugintas daržoves. O Virginija sako net majonezo parduotuvėje neperkanti – puikiai mokanti pasigaminti ir naminį. Jam tereikia kiaušinio, garstyčių, žiupsnelio cukraus, acto, gero aliejaus ir truputėlio meilės.

Išgarsino televizija

Mamos idėją praradus darbą nenuleisti rankų palaiko Liudas ir jo sužadėtinė Sigita. Liudo tėvų namuose Tauragėje jiedu nedažni svečiai. Tačiau kai atvažiuoja, pailsi, susitinka su pačiais artimiausiais žmonėmis, draugais. Liudas sako didžiuojąsis, kad gimė ir užaugo Tauragėje. Beveik visada kalbinamas žurnalistų pabrėžia, kad jo gimtinė – Tauragė.

– Pamenu, kai dalyvavau „Triumfo arkoje“, prasitariau, kad esu kaunietis. Tada sulaukiau atgarsių, kad tauragiškiai dėl to užpyko. Bet aš juk gyvenu Kaune. O iš Tauragės nepabėgau, visiems pasisakau, kad esu kilęs iš Tauragės. Myliu ir gerbiu tauragiškius. Smagu sugrįžus eiti gatve, smagu, kad gimtojo miesto žmonės mane atpažįsta, – sako Liudas.

Liudas neslepia, kad išgarsėti jam padėjo televizija. Jos galią esą reikia pripažinti. Dainininkas prisipažįsta, kad darbą teatre jam pasiūlė būtent po to, kai jis laimėjo „Auksinio balso“ titulą.

Gimtajam miestui žada dovaną

Liudas Mikalauskas sako, kad jam maloniausia dainuoti savo kraštiečiams. Suvirpa širdis, kai salę išvysta pilną žiūrovų. Tarp jų visada pamatysi jo buvusį muzikos mokytoją Romualdą Eičą ir tėvus.

– Tauragė – ne vienintelis, bet vienas iš tų miestų, kur dainuodamas jaučiu iš žiūrovų salės plūstančią šilumą, – prisimena paskutinį savo koncertą Tauragėje šių metų sausį Liudas.

Gal todėl Liudas atskleidžia savo ateities planus. Kitąmet kartu su Sigita į gimtąjį miestą jis žada atvežti kamerinės muzikos festivalį.

– Esu įsitikinęs, kad Tauragei reikia rimto kultūrinio renginio. Gal dar anksti skelbti, bet tikrai turiu planų pakviesti į Tauragę koncertuoti šventojo Kristoforo orkestrą, operos dainininkų, atvažiuotume ir mudu su Merūnu padainuoti, – Liudas tikisi, kad tokį koncertą įsileistų naujoji katalikų bažnyčios parapijos namų salė.

Pasak dainininko, lėšų tokiam renginiui reikėtų nemažai, tačiau jis neatmeta, kad koncertą paremtų savivaldybė, vietos verslas. Juolab, kad Tauragės kultūros padangė šiandien šviečia ne itin ryškiai.

Paklaustas, ką, be naujo televizijos projekto „Šeimų dainos“, veikia šiandien, Liudas išvardija daugybę savo pareigų: magistrantūroje mokosi dviejų specialybių – dainavimo ir pedagogikos, dainuoja Kauno muzikiniame, Panevėžio, Nacionaliniame operos ir baleto teatruose, rudenį planuoja pradėti dėstyti Muzikos ir teatro akademijoje. Daugybė darbų sutrukdys aplankyti mamą per Motinos dieną. Tačiau Virginija neliūdi, Liudas ją visada pakviečia atvažiuoti į Motinos dienai skirtą koncertą, kuris surengiamas vis kitame mieste.

– Tai būna man pati didžiausia šventė. Per visą bažnyčią stebint miniai klausytojų Liudas nešinas gėlėmis ateina manęs pasveikinti, – prisimena Virginija.

– Dažniausiai mamai skiriu Raudonikio „Švelnumą“, – sako Liudas Mikalauskas.

Nuotrauka
siuvėja
Įkelta:
2021-04-10
Koronaviruso sukelta pandemija nemažai verslų, didelių ir visai mažų, sustabdė, o kai kuriuos privertė ir visai užsidaryti. Ne vienam darbuotojui, netekusiam darbo, teko užsidaryti namuose ir bandyti pragyventi iš menkos nedarbo išmokos. Tačiau tik ne siuvėjai Linai Babilienei – jai šis priverstinis sustojimas tapo postūmiu imtis iniciatyvos ir pasiryžti drąsiam žingsniui. Šių metų pradžioje ji atidarė savo siuvimo studiją, pavadinusi ją „Babili“.
Nuotrauka
iki
Įkelta:
2021-04-01
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, ketvirtadienį, atidaryta atnaujinta prekybos tinklo „Iki“ parduotuvė Tauragėje, adresu Šilalės pl. 83a. Rekonstrukcijos metu, siekiant pirkėjams pasiūlyti gausesnę prekių įvairovę ir didesnę pasiūlą, įrengtas šviežios sveriamos mėsos skyrius, padidinti vaisių ir daržovių, vietoje kepamos duonos skyriai. Parduotuvės atnaujinimui prekybos tinklas skyrė apie 692,4 tūkst. eurų.
Nuotrauka
Raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-03-19
Tauragės rajono savivaldybė skelbia atrankas dėl maitinimo paslaugų teikimo vasaros lauko kavinėse Tauragės rajono savivaldybės tarybos nustatytose viešose vietose: Pilies aikštėje, miesto pliaže (Kranto g. 5) ir Tauragės vasaros estradoje. Paraiškos bus priimamos nuo kovo 22 dienos.
Nuotrauka
fb
Įkelta:
2021-03-18
Koronaviruso pandemija ir dėl jos paskelbtas karantinas tarsi iš pasalų užklupęs plėšikas daugelį verslų paguldė ant menčių. Ypač – visuomeninio maitinimo. Kavinės, restoranai, barai priversti staiga užsidaryti, patyrė didžiulių nuostolių, ne vienas stovi ties bankroto riba ar netgi visam laikui užvėrė duris, parklupdytas skolų naštos. Laimė, ne visi. Štai Respublikos gatvėje įsikūrusi kavos studija „ResPublica“ prieš daugiau nei savaitę vėl atvėrė duris, tiesa, kol kas kavos ar kito gėrimo vietoje atsigerti nepavyks – ji parduodama tik išsinešti. O kavos studijos savininkas nusiteikęs optimistiškai – jis teigia pernelyg skaudžiai nenukentėjęs, džiaugiasi kiekvienu klientu ir atsargiai dėlioja ateities planus.
Nuotrauka
seklos
Įkelta:
2021-03-16
Specializuotos sėklų parduotuvės jau pasiruošė pavasario sėjai, atnaujino asortimentą ir laukia pirkėjų – o jų netrūksta. Kadangi dėl karantino tenka laikytis įvairių saugumo reikalavimų, į parduotuvę vienu metu galima įleisti tik 5 pirkėjus, susiruošus įsigyti sėklų ir kitų pavasario sėjai būtinų reikmenų tauragiškiams gerai pažįstamoje parduotuvėje „Žalia stotelė“ gali tekti ir luktelti gatvėje.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2021-03-03
Vyriausybei paskelbus karantiną, dalies savarankiškai dirbančių asmenų veikla nėra ribojama ir jie gali tęsti darbą, tačiau dėl partnerių apribotos veiklos susiduria su finansiniais sunkumais. Jei į VMI skelbiamą Savarankiškai dirbančių asmenų, nukentėjusių dėl COVID-19 ribojimų, sąrašą nepatekusio asmens pajamos per pandemiją sumažėjo 30 proc., į fiksuoto dydžio išmoką pretenduoti jis galės, – skelbia Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2021-02-25
Tauragės rajono savivaldybės taryba pakeitė smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų rėmimo tvarkos aprašą. Jame numatyta nauja rėmimo priemonė – savivaldybė kompensuos išlaidas, susijusias su verslo plano ar investicinio projekto dokumentų parengimu. Taip pat skirs kompensacijas už įkurtas darbo vietas. Apraše numatytas ir biurokratijos mažinimas.
Nuotrauka
humana
Įkelta:
2021-02-19
Pačame miesto centre, Vytauto gatvėje, įsikūrusios „Humanos“ parduotuvės netrukus pirkėjai neberas – ji persikelia į naujas patalpas mikrorajone. Atidarymas planuojamas kovo 15 dieną.
Nuotrauka
Taurų parkas
Įkelta:
2021-02-12
Kiek daugiau nei prieš dešimt metų tai, kad buvusiame Tauragės kariniame miestelyje, Tauragės dvaro kaime, kažkada klegės vaikai, o užsieniečiai ropšis į medžius, kad galėtų pernakvoti medyje įkurtame viešbutyje, dažnam būtų atrodžiusi ne tik neįtikėtina, bet ir juokinga. Tauragiškių pamėgtas Taurų nuotykių parkas šiemet mini dešimtmetį. Tokį pramogų parką, koks per dešimt metų išaugo Tauragės priemiestyje, turi retas miestas.
Nuotrauka
Rudzkis
Įkelta:
2021-02-04
Naujuosius metus nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinka pradėjo pakankamai aktyviai – sudarytų ir įregistruotų pirkimo-pardavimo sandorių kiekis beveik nesiskyrė nuo praėjusių metų. Kaip įprasta, 2021 metų pradžioje didžiausio pirkėjų dėmesio sulaukė žemės sklypai, butai ir gyvenamieji namai, skelbia Registrų centras.
Nuotrauka
greičio matuoklis
Įkelta:
2021-02-04
Dariaus ir Girėno gatvėje, prie Šimtmečio pastato, praėjusių metų pabaigoje įrengtas momentinis greičio matuoklis sukėlė ne tik vairuotojų nerimo būti užfiksuotiems viršijant greitį – įrenginys, kaip baiminasi verslininkai, taps pretekstu  nuo šiol jiems mokėti kelių mokestį. Dariaus ir Girėno gatvė priskiriama magistraliniam keliui A12  Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas. Diena tokiame kelyje komerciniam transportui kainuoja 6–11 eurų, metams – 1000 eurų. Iš miesto pasiekti Taurus, Tarailius yra vienintelis kelias – įvažiuojant į magistralinį kelią. O naujas momentinis greičio matuoklis, pasirodo, ne tik fiksuoja greitį, bet įrašo vaizdą.
Nuotrauka
pakuotės
Įkelta:
2021-02-02
Beveik 11,4 tūkst. tonų PET plastiko, daugiau kaip 9,2 tūkst. tonų stiklo ir per 4 tūkst. tonų aliuminio virto aukštos kokybės žaliavomis naujiems gaminiams, nes Lietuvos gyventojai pernai grąžino beveik 612,7 mln. į rinką išleistų vienkartinių užstato pakuočių. Apie tai informuoja VšĮ „Užstato sistemos administratorius“.
Nuotrauka
liveta
Įkelta:
2021-01-28
Lietuvos kosmetikų ir kosmetologų asociacija įsitikinusi, kad grožio paslaugas teikiančiam smulkiam verslui kyla reali galimybė neišgyventi karantino. „Gaunama 257 eurų išmoka, kurią gauna net ne visi paslaugų teikėjai, nėra pakankama padengti patiriamus nuostolius ir būtinoms reikmėms, tad grožio paslaugų smulkiajam verslui, neturinčiam galimybės užsitikrinti ilgalaikio saugaus finansinio rezervo, kyla reali grėsmė neišgyventi ilgesnio karantino“, – teigiama asociacijos rašte premjerei Ingridai Šimonytei ir sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui. Kad situacija grėsminga, patvirtina ir su „Tauragės žiniomis“ susisiekusi Liveta Austinaitė – jos grožio studiją ,,Liva nagų stiliaus namai“ teko uždaryti vos spėjus įsivažiuoti darbams. „Esi jaunas žmogus, sukuri pirmiausia darbo vietą sau, tada dar kolegoms, ir tau trenkia lyg su šlapiu skuduru į veidą“, – nusivylimo neslepia ji.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka: canva.com
Asociatyvi nuotrauka: canva.com
Įkelta:
2021-01-27
Pereinant iš fizinės prekybos į elektroninę erdvę, nebeužtenka pasirūpinti tvarkingu prekių išdėstymu internetinės parduotuvės lentynoje. Elektroninės prekybos ekspertai sako, kad bene daugiausiai dėmesio turėtų sulaukti būtent logistika ir prekių srautų valdymas bei produkcijos saugojimas. Natūralu, kad augant paklausai, didinama ir pasiūla, tačiau augantys užsakymų skaičiai nepadeda praplėsti sandėliuose turimos vietos.
Nuotrauka
Raudones pilis
Įkelta:
2021-01-18
Paskutiniame Jurbarko r. savivaldybės tarybos posėdyje pritarta partnerystės projektui, pagal kurį savivaldybė perduotų objektą investuotojui, kuris pilyje įrengtų viešbutį, restoraną ir konferencijų centrą. Tokia idėja galėtų būti įgyvendinta per keletą metų.
Nuotrauka
butai
Įkelta:
2021-01-16
Jau ne vienerius metus Tauragėje kalbama, kad naujakuriams Tauragėje susirasti nuomojamą būstą yra tikras iššūkis. Dažnai nuomininkai turi gerokai patuštinti kišenes, konkurencija tarp nuomininkų – didelė. Ja pasinaudoja ir sukčiai, viliodami iš patiklių žmonių pinigus. Tačiau nutinka ir taip, kad nukenčia ir nuomotojai – vaizdai, kuriuos jie pamato išsikrausčius nuomininkams, kartais priverčia žiaukčioti. „Tauragės žinioms“ teisininkas Deivis Valiulis atskleidė, ką reikėtų žinoti nuomojantis ar nuomojant būstą.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-01-13
Vos pradėjusi dirbti pagal individualią veiklą jauna kosmetologė liko be nieko, kai paskelbus karantiną teko uždaryti grožio salonus. Mergina baigė įvairius kursus, jaunimo integracijos į darbo rinką programą, sumokėjo už darbo vietą salone. Užimtumo tarnyba aiškina, kad kiekvieną atvejį sprendžia individualiai, bet realybėje situacija kitokia. Mokesčius mokėti reikia, o pajamų gauti neįmanoma.
Nuotrauka
alantas
Įkelta:
2021-01-12
Pandemija stipriai paveikė tiek asmeninį žmonių gyvenimą, tiek verslą ir šalies ekonomiką. Valstybinė mokesčių inspekcija neseniai paskelbė sąrašą įmonių, kurios nukentėjo nuo COVID-19 – Tauragės apskrityje tokių įmonių per tūkstantį. Dalis kalbintų verslininkų sako, kad kol kas nepatogumų didelių nėra, bet kaip bus ateityje, jei karantinas užsitęs, kol kas sunku pasakyti.
Nuotrauka
plovykla
Įkelta:
2021-01-01
Londone (Didžioji Britanija) gyvenantis Vaidas savo gimtojo krašto nepamiršo ir investavo į automobilių plovyklą. Sako, norėjo pakeisti tautiečių požiūrį į automobilių priežiūrą. Ir lokacija pasirinkta ten, kur plovyklos Tauragėje nebuvo. „Būsiu patenkintas, jei pavyks pritraukti nuolatinių klientų“, – pasakoja pašnekovas.
Nuotrauka
pilaite
Įkelta:
2020-12-31
Pilaitės namai – tai naujas gyvenamųjų namų kvartalas Tauragėje, kylantis visai šalia miesto. Šiuolaikiški, ekologiški A+ energinės klasės namai nuo Tauragės miesto centro nutolę vos 3 km, suprojektuoti ir jau pradėti statyti. Šis projektas, kaip žada jį įgyvendinančios Nekilnojamojo turto agentūros direktorius Giedrius Stanevičius, leis miesto žmogui mėgautis gamtos ramybe. O to ieškančių išties nemažai.
Nuotrauka
pagramantis
Įkelta:
2020-12-29
Per pastaruosius penketą metų Tauragėje uždaryta arba reorganizuota 16 įvairių švietimo įstaigų. Tačiau atsiranda kita tendencija. Visuomenei senstant senelių globos namuose vietų darosi vis sunkiau surasti. Vis dažniau po reorganizacijos tuščiuose mokyklų pastatuose įsikuria senoliai.