Švedai traukiasi iš Tauragės
Įkelta:
2010-03-01
Nuotrauka
Aprašymas
"Note" šiuo metu rūpinasi ne tik savo darbuotojų, tačiau ir keturaukščio pastato likimu. Karinos Sėrikovos nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
"Note" darbuotojų gretos pamažu visai išretės, gamyklą ketinama uždaryti po pusmečio. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Sunki žinia tauragiškiams – iš Tauragės traukiasi Švedijos elektronikos gamybos koncerno „Note“ antrinė įmonė „Note Tauragė“. Bedarbiais liks 111 prieš 12 metų Tauragės mieste įkurto fabriko darbuotojų. Liūdną naujieną savo pavaldiniams pranešė specialiai iš Švedijos į Tauragę atvykę koncerno atstovai – gamyklinių vienetų direktoriaus pavaduotojas Mikael Ekholm ir generalinė direktorė Kerstin Åkerberg.

Uždarymo procesas truks pusmetį

Tauragėje viešėjusi Kerstin Åkerberg sutiko pasikalbėti su „Tauragės žiniomis“. Į „Tauragės žinių“ klausimą, ar tiesa, kad elektronikos gaminių gamykla „Note Tauragė“ užveria duris, gamyklos generalinė direktorė atsakė:

– Taip, tai tiesa. Koncernas „Note“ priėmė sprendimą uždaryti UAB „Note Tauragė“.

Pasak K. Åkerberg, įmonė uždaroma ne todėl, kad koncernui nepatinka Tauragėje arba kad fabriko darbuotojai blogai dirba. Direktorės teigimu, įmonė uždaroma, nes šiuo metu koncernas jaučia darbo jėgos perteklių. Tai susiję su ekonomine krize.

K. Åkerberg tikinimu, jai labai skausminga, kad įmonė turi užverti duris:

– Pamilau šį kraštą, įsimylėjau žmones, su kuriais dirbau. Tauragiškiai – lojalūs darbuotojai. Man labai patinka Lietuva. Skaudu dėl darbuotojų – jie labai nusiminę, – graudulio neslėpė K. Åkerberg.

Anot gamyklos direktorės, visi 120 įmonės darbuotojų bus atleidžiami palaipsniui. Tik nedaugeliui jų yra galimybė tęsti darbą kitose „Note“ gamyklose.

– Bendrovėje dirba apie 30 kvalifikuotų ir nepakeičiamų specialistų, ypatingai nusipelniusių įmonei. Kiekvienas jų valdo individualius gebėjimus ir žinias. Galbūt šiems darbuotojams atsivers galimybė išvažiuoti dirbti į kitus koncerno fabrikus, tačiau tai priklauso nuo jų, – sakė švedė.

Verslininkės žiniomis, įmonės uždarymo procesas truks apie pusmetį.

Valdžios pagalbos nesulaukė

Šiuo metu koncerno administracija sprendžia ne tik „Note Tauragė“ uždarymo, tačiau ir patalpų realizavimo klausimą. Keturaukštis bendrovės pastatas – koncerno nuosavybė.

– Koncernas norėtų pastatą parduoti arba išnuomoti. Taip pat viena vilčių – surasti investitorių, kuris norėtų perpirkti fabriką kartu su visais jame dirbančiais žmonėmis, kaip kad neseniai nutiko Švedijoje, kai vieną fabrikų su maždaug puse darbuotojų perpirko kita įmonė. Šiuo metu šiuo klausimu deramės su keletu Skandinavijos bei pora Anglijos kompanijų, – atskleidė generalinė direktorė.

K. Åkerberg tikinimu, kol bendrovė įsikūrusi Tauragėje, ji nė karto nebuvo susitikusi su Tauragės rajono valdžia. Valdžios atstovai, kaip bendrovei sekasi, nepasidomėjo nei tada, kai pernai vasarą „Note Tauragė“ atleido 70 savo darbuotojų, nei dabar, kaip fabriką nuspręsta uždaryti.

– Tiesą pasakius, miesto valdžios dėmesio ir nepasigendu. Mūsų bendrovė – kaip atskira respublika, ir mus tai tenkina, – sakė verslininkė.

Tačiau K. Åkerberg pripažino, kad savivaldybės pasiūlytą pagalbą, pavyzdžiui, mokestines lengvatas, įmonė būtų priėmusi ir tokį dėmesį sunkmečio ištiktam verslui įvertinusi. Deja, šiandien tai daryti per vėlu. Paklausta, kiek mokesčių „Note Tauragė“ sumoka į rajono biudžetą, koncerno vadovė tiksliai atsakyti negalėjo, tačiau patikino, kad labai daug.

K. Åkerberg apgailestavo, kad greičiausiai toks pat likimas, kaip „Note Tauragė“, laukia dar vieno arba dviejų koncerno fabrikų. Šiuo metu koncernui priklauso aštuonios gamyklos Europoje ir Azijoje: Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Didžiojoje Britanijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Estijoje, Kinijoje.

Anot švedų verslininkės, panašu, kad Švedijoje krizė jau pasiekė kulminaciją ir gali būti, jog jau šių metų pabaigoje šalies ekonomika pradės grįžti į vėžes. Tačiau Lietuvos padėtis jai atrodo kur kas prastesnė.

Informuos vietos verslą

UAB „Note Tauragė“ – Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) narė. TAVA pirmininkas Darius Stankus sako, kad sudėtingą situacijąaptarė su įmonės vadovais.

– Įmonės vadovybeipateikėme daugiau nei dešimties potencialių investuotojų iš Skandinavijosšalių, Didžiosios Britanijos kontaktų, su jaisderamasi dėl investavimo galimybiųir gamybos bei darbo vietų išsaugojimo. Artimiausiu metu apie potencialius kvalifikuotus darbuotojus planuojame informuoti Tauragės verslo atstovus, – „Tauragės žinioms“ sakė D. Stankus.

Rajono vadovai nekalbūs

Ar rajono valdžia žino apie „Note Tauragė“ nuosmukį, vasarą atleistus 70 darbuotojų ir sprendimą uždaryti gamyklą? Tauragės rajono vicemeras Silverijus Statkus, rajono savivaldybės Tarybos narys nuo 2003 metų, kalbinamas „Tauragės žinių“ buvo nekalbus. Lakoniškai atsakęs, kad Taryba domisi visomis rajono įmonėmis, nieko konkrečiau apie bendrovės „Note“ situaciją ir jos darbuotojų likimą pakomentuoti negalėjo.

Rajono meras Pranas Petrošius šią savaitę išvis nerado laiko pabendrauti su žurnalistais. Dvi dienas vengęs pokalbio, pranešė nuo šiol bendrausiantis tik per spaudos atstovę. Tačiau rengdami straipsnį atsakymų į redakcijos pateiktus klausimus negavome.

Bankrotų banga

Tauragės apskrityje dirbantis įmonių bankroto administratorius Juozas Žvirblis laikraščiui teigė, kad pastaruoju metu vos spėja susitvarkyti su pagausėjusiais darbais. Esą įmonių situacija blogėja tiesiog tragiškai.

– Jei pernai per mėnesį konsultuodavau apie 30 įmonių vadovų, šiuo metu per mėnesį į mane kreipiasi beveik 60 įmonių direktorių, – „Tauragės žinioms“ teigė J. Žvirblis.

Pasak įmonių bankroto administratoriaus, 2008-aisiais Tauragės rajone bankrotai buvo paskelbti šešioms įmonėms, apskrityje – devynioms. Pernai rajone bankrutavo 16 įmonių, apskrityje – 31. Šiemet, J. Žvirblio teigimu, rajone jau paskelbtos trys, apskrityje – keturios bankroto bylos. Iki kovo pradžios planuojamos iškelti dar aštuonios įmonių bankroto bylos.

Įmonių bankroto administratorius pastebėjo tendenciją, kad pastaruoju metu į jį kreipiasi ne tik valstybinių institucijų atstovai, tačiau ir patys įmonių savininkai bei akcininkai, prašydami paskelbti jų įmonę bankrutavusia. Anot J. Žvirblio, šiemet bankrutuos dvigubai, o gal net dar daugiau įmonių negu pernai.

Sunku ir kitiems

Iš sunkios padėties pastaraisiais mėnesiais vaduojasi ir kelių remontu bei priežiūra besiverčianti UAB „Taurakelis“. Prieš pat 2010-uosius ši bendrovė atleido 20 darbuotojų. Pasak „Taurakelio“ technikos direktoriaus Audriaus Rulio, bendrovėje šiuo metu vyksta reorganizacijos darbai:

– Sumažinti darbuotojų skaičių privertė susiklosčiusios aplinkybės. Kelių fondo lėšų sumažinimas pakoregavo darbų apimtis. Jos sumažėjo net tris kartus, todėl teko atleisti dalį darbuotojų, – aiškino A. Rulys.

Šiuo metu bendrovėje dirba 56 darbuotojai, 49 jų – darbininkai.

Pasak Tauragės darbo biržos Karjeros planavimo skyriaus vyresniosios specialistės Gintarės Stulgienės, šiemet apie savo darbuotojų atleidimą pranešė dvi Tauragės įmonės: bendrovės „Hefaisto kalvė“ ir „Grailis“. Keturis darbuotojus praėjusių metų pabaigoje atleidusi „Hefaisto kalvė“ šiemet atleido dar penkis. „Grailis“ šiemet atleido septynis darbuotojus. Abiem įmonėms paskelbtas bankrotas.

Iki vasario 19 dienos Tauragės darbo biržoje buvo užsiregistravę 5386 darbo ieškantys rajono gyventojai.

Nuotrauka
siuvėja
Įkelta:
2021-04-10
Koronaviruso sukelta pandemija nemažai verslų, didelių ir visai mažų, sustabdė, o kai kuriuos privertė ir visai užsidaryti. Ne vienam darbuotojui, netekusiam darbo, teko užsidaryti namuose ir bandyti pragyventi iš menkos nedarbo išmokos. Tačiau tik ne siuvėjai Linai Babilienei – jai šis priverstinis sustojimas tapo postūmiu imtis iniciatyvos ir pasiryžti drąsiam žingsniui. Šių metų pradžioje ji atidarė savo siuvimo studiją, pavadinusi ją „Babili“.
Nuotrauka
iki
Įkelta:
2021-04-01
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, ketvirtadienį, atidaryta atnaujinta prekybos tinklo „Iki“ parduotuvė Tauragėje, adresu Šilalės pl. 83a. Rekonstrukcijos metu, siekiant pirkėjams pasiūlyti gausesnę prekių įvairovę ir didesnę pasiūlą, įrengtas šviežios sveriamos mėsos skyrius, padidinti vaisių ir daržovių, vietoje kepamos duonos skyriai. Parduotuvės atnaujinimui prekybos tinklas skyrė apie 692,4 tūkst. eurų.
Nuotrauka
Raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-03-19
Tauragės rajono savivaldybė skelbia atrankas dėl maitinimo paslaugų teikimo vasaros lauko kavinėse Tauragės rajono savivaldybės tarybos nustatytose viešose vietose: Pilies aikštėje, miesto pliaže (Kranto g. 5) ir Tauragės vasaros estradoje. Paraiškos bus priimamos nuo kovo 22 dienos.
Nuotrauka
fb
Įkelta:
2021-03-18
Koronaviruso pandemija ir dėl jos paskelbtas karantinas tarsi iš pasalų užklupęs plėšikas daugelį verslų paguldė ant menčių. Ypač – visuomeninio maitinimo. Kavinės, restoranai, barai priversti staiga užsidaryti, patyrė didžiulių nuostolių, ne vienas stovi ties bankroto riba ar netgi visam laikui užvėrė duris, parklupdytas skolų naštos. Laimė, ne visi. Štai Respublikos gatvėje įsikūrusi kavos studija „ResPublica“ prieš daugiau nei savaitę vėl atvėrė duris, tiesa, kol kas kavos ar kito gėrimo vietoje atsigerti nepavyks – ji parduodama tik išsinešti. O kavos studijos savininkas nusiteikęs optimistiškai – jis teigia pernelyg skaudžiai nenukentėjęs, džiaugiasi kiekvienu klientu ir atsargiai dėlioja ateities planus.
Nuotrauka
seklos
Įkelta:
2021-03-16
Specializuotos sėklų parduotuvės jau pasiruošė pavasario sėjai, atnaujino asortimentą ir laukia pirkėjų – o jų netrūksta. Kadangi dėl karantino tenka laikytis įvairių saugumo reikalavimų, į parduotuvę vienu metu galima įleisti tik 5 pirkėjus, susiruošus įsigyti sėklų ir kitų pavasario sėjai būtinų reikmenų tauragiškiams gerai pažįstamoje parduotuvėje „Žalia stotelė“ gali tekti ir luktelti gatvėje.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2021-03-03
Vyriausybei paskelbus karantiną, dalies savarankiškai dirbančių asmenų veikla nėra ribojama ir jie gali tęsti darbą, tačiau dėl partnerių apribotos veiklos susiduria su finansiniais sunkumais. Jei į VMI skelbiamą Savarankiškai dirbančių asmenų, nukentėjusių dėl COVID-19 ribojimų, sąrašą nepatekusio asmens pajamos per pandemiją sumažėjo 30 proc., į fiksuoto dydžio išmoką pretenduoti jis galės, – skelbia Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2021-02-25
Tauragės rajono savivaldybės taryba pakeitė smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų rėmimo tvarkos aprašą. Jame numatyta nauja rėmimo priemonė – savivaldybė kompensuos išlaidas, susijusias su verslo plano ar investicinio projekto dokumentų parengimu. Taip pat skirs kompensacijas už įkurtas darbo vietas. Apraše numatytas ir biurokratijos mažinimas.
Nuotrauka
humana
Įkelta:
2021-02-19
Pačame miesto centre, Vytauto gatvėje, įsikūrusios „Humanos“ parduotuvės netrukus pirkėjai neberas – ji persikelia į naujas patalpas mikrorajone. Atidarymas planuojamas kovo 15 dieną.
Nuotrauka
Taurų parkas
Įkelta:
2021-02-12
Kiek daugiau nei prieš dešimt metų tai, kad buvusiame Tauragės kariniame miestelyje, Tauragės dvaro kaime, kažkada klegės vaikai, o užsieniečiai ropšis į medžius, kad galėtų pernakvoti medyje įkurtame viešbutyje, dažnam būtų atrodžiusi ne tik neįtikėtina, bet ir juokinga. Tauragiškių pamėgtas Taurų nuotykių parkas šiemet mini dešimtmetį. Tokį pramogų parką, koks per dešimt metų išaugo Tauragės priemiestyje, turi retas miestas.
Nuotrauka
Rudzkis
Įkelta:
2021-02-04
Naujuosius metus nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinka pradėjo pakankamai aktyviai – sudarytų ir įregistruotų pirkimo-pardavimo sandorių kiekis beveik nesiskyrė nuo praėjusių metų. Kaip įprasta, 2021 metų pradžioje didžiausio pirkėjų dėmesio sulaukė žemės sklypai, butai ir gyvenamieji namai, skelbia Registrų centras.
Nuotrauka
greičio matuoklis
Įkelta:
2021-02-04
Dariaus ir Girėno gatvėje, prie Šimtmečio pastato, praėjusių metų pabaigoje įrengtas momentinis greičio matuoklis sukėlė ne tik vairuotojų nerimo būti užfiksuotiems viršijant greitį – įrenginys, kaip baiminasi verslininkai, taps pretekstu  nuo šiol jiems mokėti kelių mokestį. Dariaus ir Girėno gatvė priskiriama magistraliniam keliui A12  Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas. Diena tokiame kelyje komerciniam transportui kainuoja 6–11 eurų, metams – 1000 eurų. Iš miesto pasiekti Taurus, Tarailius yra vienintelis kelias – įvažiuojant į magistralinį kelią. O naujas momentinis greičio matuoklis, pasirodo, ne tik fiksuoja greitį, bet įrašo vaizdą.
Nuotrauka
pakuotės
Įkelta:
2021-02-02
Beveik 11,4 tūkst. tonų PET plastiko, daugiau kaip 9,2 tūkst. tonų stiklo ir per 4 tūkst. tonų aliuminio virto aukštos kokybės žaliavomis naujiems gaminiams, nes Lietuvos gyventojai pernai grąžino beveik 612,7 mln. į rinką išleistų vienkartinių užstato pakuočių. Apie tai informuoja VšĮ „Užstato sistemos administratorius“.
Nuotrauka
liveta
Įkelta:
2021-01-28
Lietuvos kosmetikų ir kosmetologų asociacija įsitikinusi, kad grožio paslaugas teikiančiam smulkiam verslui kyla reali galimybė neišgyventi karantino. „Gaunama 257 eurų išmoka, kurią gauna net ne visi paslaugų teikėjai, nėra pakankama padengti patiriamus nuostolius ir būtinoms reikmėms, tad grožio paslaugų smulkiajam verslui, neturinčiam galimybės užsitikrinti ilgalaikio saugaus finansinio rezervo, kyla reali grėsmė neišgyventi ilgesnio karantino“, – teigiama asociacijos rašte premjerei Ingridai Šimonytei ir sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui. Kad situacija grėsminga, patvirtina ir su „Tauragės žiniomis“ susisiekusi Liveta Austinaitė – jos grožio studiją ,,Liva nagų stiliaus namai“ teko uždaryti vos spėjus įsivažiuoti darbams. „Esi jaunas žmogus, sukuri pirmiausia darbo vietą sau, tada dar kolegoms, ir tau trenkia lyg su šlapiu skuduru į veidą“, – nusivylimo neslepia ji.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka: canva.com
Asociatyvi nuotrauka: canva.com
Įkelta:
2021-01-27
Pereinant iš fizinės prekybos į elektroninę erdvę, nebeužtenka pasirūpinti tvarkingu prekių išdėstymu internetinės parduotuvės lentynoje. Elektroninės prekybos ekspertai sako, kad bene daugiausiai dėmesio turėtų sulaukti būtent logistika ir prekių srautų valdymas bei produkcijos saugojimas. Natūralu, kad augant paklausai, didinama ir pasiūla, tačiau augantys užsakymų skaičiai nepadeda praplėsti sandėliuose turimos vietos.
Nuotrauka
Raudones pilis
Įkelta:
2021-01-18
Paskutiniame Jurbarko r. savivaldybės tarybos posėdyje pritarta partnerystės projektui, pagal kurį savivaldybė perduotų objektą investuotojui, kuris pilyje įrengtų viešbutį, restoraną ir konferencijų centrą. Tokia idėja galėtų būti įgyvendinta per keletą metų.
Nuotrauka
butai
Įkelta:
2021-01-16
Jau ne vienerius metus Tauragėje kalbama, kad naujakuriams Tauragėje susirasti nuomojamą būstą yra tikras iššūkis. Dažnai nuomininkai turi gerokai patuštinti kišenes, konkurencija tarp nuomininkų – didelė. Ja pasinaudoja ir sukčiai, viliodami iš patiklių žmonių pinigus. Tačiau nutinka ir taip, kad nukenčia ir nuomotojai – vaizdai, kuriuos jie pamato išsikrausčius nuomininkams, kartais priverčia žiaukčioti. „Tauragės žinioms“ teisininkas Deivis Valiulis atskleidė, ką reikėtų žinoti nuomojantis ar nuomojant būstą.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-01-13
Vos pradėjusi dirbti pagal individualią veiklą jauna kosmetologė liko be nieko, kai paskelbus karantiną teko uždaryti grožio salonus. Mergina baigė įvairius kursus, jaunimo integracijos į darbo rinką programą, sumokėjo už darbo vietą salone. Užimtumo tarnyba aiškina, kad kiekvieną atvejį sprendžia individualiai, bet realybėje situacija kitokia. Mokesčius mokėti reikia, o pajamų gauti neįmanoma.
Nuotrauka
alantas
Įkelta:
2021-01-12
Pandemija stipriai paveikė tiek asmeninį žmonių gyvenimą, tiek verslą ir šalies ekonomiką. Valstybinė mokesčių inspekcija neseniai paskelbė sąrašą įmonių, kurios nukentėjo nuo COVID-19 – Tauragės apskrityje tokių įmonių per tūkstantį. Dalis kalbintų verslininkų sako, kad kol kas nepatogumų didelių nėra, bet kaip bus ateityje, jei karantinas užsitęs, kol kas sunku pasakyti.
Nuotrauka
plovykla
Įkelta:
2021-01-01
Londone (Didžioji Britanija) gyvenantis Vaidas savo gimtojo krašto nepamiršo ir investavo į automobilių plovyklą. Sako, norėjo pakeisti tautiečių požiūrį į automobilių priežiūrą. Ir lokacija pasirinkta ten, kur plovyklos Tauragėje nebuvo. „Būsiu patenkintas, jei pavyks pritraukti nuolatinių klientų“, – pasakoja pašnekovas.
Nuotrauka
pilaite
Įkelta:
2020-12-31
Pilaitės namai – tai naujas gyvenamųjų namų kvartalas Tauragėje, kylantis visai šalia miesto. Šiuolaikiški, ekologiški A+ energinės klasės namai nuo Tauragės miesto centro nutolę vos 3 km, suprojektuoti ir jau pradėti statyti. Šis projektas, kaip žada jį įgyvendinančios Nekilnojamojo turto agentūros direktorius Giedrius Stanevičius, leis miesto žmogui mėgautis gamtos ramybe. O to ieškančių išties nemažai.
Nuotrauka
pagramantis
Įkelta:
2020-12-29
Per pastaruosius penketą metų Tauragėje uždaryta arba reorganizuota 16 įvairių švietimo įstaigų. Tačiau atsiranda kita tendencija. Visuomenei senstant senelių globos namuose vietų darosi vis sunkiau surasti. Vis dažniau po reorganizacijos tuščiuose mokyklų pastatuose įsikuria senoliai.