Dėl sukeltos avarijos prieš teismą stojo „Tauragės vandenų“ darbuotojas
Įkelta:
2023-03-12
Nuotrauka
nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka

Sausio 5-ąją Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo praėjusių metų vasarą kilusios avarijos, per kurią buvo sužalotas žmogus, bylą. Į teisiamųjų suolą sėdo aukštąjį išsilavinimą įgijęs, vedęs E. M. 

Bylos duomenimis, pernai rugpjūčio 19 d., maždaug 9.55 val., E. M., dirbdamas UAB „Tauragės vandenys“, darbo metu vairuodamas tarnybinį automobilį „Nissan“ pažeidė kelių eismo taisyklių reikalavimus – įvažiuodamas į sankryžą Tilžės plento gatve nesustojo ir nepraleido pagrindiniu keliu iš kairės pusės važiuojančio motociklo „Suzuki“, kurį vairavo Z. K. Motociklo vairuotojui padarytas nesunkus sveikatos sutrikdymas dėl odos nubrozdinimo ir sumušimo alkūnės, peties, kelio sąnariuose, dešinio riešo sumušimo, kairio riešo lūžio, sąnario išnirimo.

Teisme E. M. kaltę pripažino visiškai. Vyriškis paaiškino, kad prieš įvykį tarnybiniu automobiliu važiavo Žemaičių gatve. Privažiavęs sankryžą su Tilžės plento gatve sustojo. Matė, kad jam iš kairės atvažiuoja automobilis, kuris rodė posūkį ir suko į papildomą lėtėjimo juostą. Kitų transporto priemonių vairuotojas teigė nematęs, tad ėmė sukti iš Žemaičių gatvės į pagrindinę Tilžės plento gatvę. Įvažiavęs į pagrindinę gatvę staiga jis pamatė atvažiuojantį motociklą. E. M. teigė bandęs išvengti susidūrimo, padidino greitį, tačiau motociklo vairuotojas trenkėsi į jo automobilio galą ir susižalojo. 

E. M. nedelsdamas iškvietė greitąją pagalbą, policiją. 

Po įvykio policija nustatė, kad abu transporto priemonių vairuotojai buvo blaivūs. Nukentėjusysis buvo išvežtas į gydymo įstaigą.

Po įvykio jis motociklo vairuotojo Z. K. atsiprašė. 

Kaltinamasis prašė atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal sutuoktinės laidavimą. Jis teigė, kad transporto priemones vairuoja 32 metus, anksčiau už kelių eismo taisyklių pažeidimus nėra baustas.

Kaltinamojo E. M. sutuoktinė nurodė sutinkanti būti laiduotoja, prisiimanti už jį visą atsakomybę ir tikinti, kad jis ateityje nepadarys jokių nusikalstamų veikų, laikysis įstatymų bei visuomenėje priimtų elgesio normų.

Prokuroras Raimundas Aukštakalnis nurodė, kad atleisti kaltinamojo nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą negalima, nes jis nusikalstamą veiką padarė ne pirmą kartą – anksčiau buvo nuteistas už darbų saugos ir sveikatos apsaugos darbe reikalavimų pažeidimus. Tačiau su šiuo argumentu teisėja Loreta Bajorienė nesutiko. 

„Pažymėtina, kad asmens ankstesnis teistumas ar atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės tam tikromis aplinkybėmis praranda savo teisinę reikšmę ir laikoma, jog asmuo, vėliau padaręs kitą veiką, nusikalto pirmą kartą. Tokia išvada galima, kai dėl ankstesnės nusikalstamos veikos kilęs baudžiamasis teisinis santykis jau yra visiškai pasibaigęs (pavyzdžiui, už anksčiau padarytą nusikaltimą asmuo buvo nuteistas, tačiau teistumas yra išnykęs ar panaikintas; dėl ankstesnės nusikalstamos veikos suėjo apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo senaties terminai). <...> Šiuo atveju nustatyta, kad E. M. Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmų 2020 m. spalio 9 d. nuosprendžiu buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės <...> jam susitaikius su nukentėjusiuoju. E. M. per vienerius metus nuo atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės nepadarė naujų nusikalstamų veikų, todėl pagal įstatymą toks asmuo yra laikomas neteistu, kas reiškia, kad ir nauja nusikalstama veika laikoma padaryta pirmą kartą“, – teigiama nuosprendyje. 

Tiesa, įvertinus tai, kad kaltinamasis praeityje jau buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, laidavimas buvo skirtas su užstatu. Nustatytinas 800 eurų užstato dydis.

Teismas nusprendė E. M. skirti baudžiamojo poveikio priemonę – įpareigoti sumokėti 500 eurų dydžio įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą, priteisti 240 eurų teisinės pagalbos išlaidų, susijusių su pagalbos teikimu nukentėjusiajam Z. K.

E. M. buvo išaiškinta, kad jeigu laidavimo metu jis padarys naują nusikaltimą, sprendimas dėl atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės gali būti panaikintas.

 

Nuotrauka
gaisrine
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
prieš 16 valandų
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas skelbia, kad dėl radinio Papušynės kaime buvo įvestas planas „Skydas“.
Nuotrauka
policijos kateris
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Šeštadienio rytą, gegužės 27 d., Šilutės mažųjų laivų uoste buvo pakrikštytas Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės aps. VPK) greitaeigis kateris „Jūragis“.
Nuotrauka
deg
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-26
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai gavę informacijos apie neteisėtai laikomą naminę degtinę, gegužės 25 d. atliko patikrinimą Šilalės rajone, Kreivių kaime
Nuotrauka
namine
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gavę informacijos apie neteisėtai laikomą naminę degtinę, gegužės 23 d. atliko patikrinimą Tauragės rajone, Žygaičių miestelyje.
Nuotrauka
teismas
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-05-24
Klaipėdos apygardos teismas kaip pirmoji instancija išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl artimojo giminaičio – sesers – nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą, išžaginimo ir seksualinio prievartavimo buvo pareikšti 26 metų, penkis kartus teistam vyrui. Vyras pripažintas kaltu dėl sesers nužudymo, išteisintas dėl seksualinio pobūdžio nusikaltimų, nužudytosios seseriai priteistas 5000 Eur neturtinės žalos atlyginimas.
Nuotrauka
kanapes
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gegužės 22 d. pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu.
Nuotrauka
masina
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Telšių apylinkės teismas kaltu dėl sukurstymo pateikti melagingą informaciją siekiant įgyti dokumentą pripažintas 38-erių metų Kelmės rajono gyventojas A. K. Neteisėtą veiką sutikęs įvykdyti jo pažįstamas – 32 metų tauragiškis D. D. – pripažintas kaltu dėl melagingos informacijos pateikimo siekiant įgyti dokumentą bei dokumento suklastojimo. Abiems vyrams skirtos 2,5 tūkst. eurų siekiančios baudos.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, gegužės 15–21 dienomis, tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių.
Nuotrauka
alkotesteris
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl neblaivaus vairuotojo, kuris apgadino ir kitą automobilį.
Nuotrauka
taryba
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-17
Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausioji prokurorė, įvertinusi viešoje erdvėje paskelbtą informaciją apie galimai neteisėtai Tauragės rajono savivaldybės tarybos narių veiklos apmokėjimui skiriamų lėšų panaudojimą, savo iniciatyva pradėjo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.
Nuotrauka
kumstis
Įkelta:
2023-05-16
Pirmadienį pareigūnai sulaukė 69-erių vyro pareiškimo, kad gegužės 12-ąją, maždaug 11.10 val., automobilių stovėjimo aikštelėje Šlaito gatvėje, Tauragėje, nepažįstamas vyras sukėlė jam fizinį skausmą.
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2023-05-15
Iš kitų asmenų prostitucijos pelnęsi, konkurentus įbauginti siekę, visuotinai pavojingu būdu svetimą turtą niokoję ir kitus nusikaltimus darę asmenys laukia teismo. Generalinės prokuratūros prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl pelnymosi iš kitų asmenų prostitucijos, plėšimų, viešosios tvarkos pažeidimų, fizinio skausmo sukėlimo ir kitų nusikaltimų pareikšti 26, įtariama, organizuota grupe veikusiems asmenims. Pranešime spaudai skelbiama, kad seksualines paslaugas sutikusios teikti merginos buvo apgyvendintos ir Tauragėje.