Iš degalinės kurą pavogusiam vyriškiui – 30 parų areštas
Įkelta:
2023-03-26
Nuotrauka
policija
Aprašymas

Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka

Laisvės atėmimo bausmę Pravieniškių 1-ajame kalėjime atliekančiam J. M. vėl teko stoti prieš Tauragės apylinkės teismą. Vedęs, aukštesniojo išsilavinimo, nedirbantis vyriškis į kaltinamųjų suolą sėdo degalinėje nesumokėjęs už degalus. Vasario 9-ąją jis išgirdo teismo verdiktą.

Bylos duomenimis, J. M. praėjusių metų lapkričio 12 d., 16.19 val., Šilalės rajono Košių II kaime, degalinėje „Circle K Kryžkalnis II“ prisipylęs į talpas 96,91 l benzino ir už jį nesumokėjęs pagrobė nedidelės vertės svetimą turtą. Įmonė patyrė 182,97 euro turtinę žalą.

Teisme J. M. kaltu prisipažino ir papasakojo, kad tą dieną, būdamas visiškai blaivus, jis automobiliu „Renault Megane“ atvykoį degalinę, į dvi plastikines talpas prisipylė 96,91 l benzino, talpas susidėjo į automobilio bagažinę ir išvažiavo nesumokėjęs. J. M. tikino pavogtą benziną sunaudojęs savo reikmėms. 

Teisme vyras pasižadėjo, kai tik turės galimybę, atlyginti degalinei padarytą turtinę žalą.

Jis aiškino išankstinio ketinimo nesumokėti už degalus neturėjęs – tik prisipylęs kuro į talpas suprato, kad nepakanka pinigų, todėl nutarė pasišalinti iš degalinės. J. M. aiškino ketinęs sumokėti vėliau, kai grįš į namus, tačiau šį ketinimą pamiršo. 

Vyriškį degalinėje užfiksavo vaizdo stebėjimo kameros, tad pareigūnai greitai rado įtariamąjį.

J. M. nurodė labai besigailintis dėl padarytos nusikalstamos veikos, suprantantis, jog toks jo gyvenimo būdas netinkamas, todėl, norėdamas rodyti teigiamą pavyzdį savo vaikams, ketina elgesį keisti iš esmės ir daugiau nenusikalsti.

Teismo nuosprendyje pabrėžiama, kad kaltinamasis anksčiau teistas 13 kartų, yra baustas administracine tvarka, keletą kartų – ir už degalų vagystes iš degalinių. 

„Atsižvelgdamas į padarytą nusikalstamą veiką ir kaltinamąjį apibūdinančias aplinkybes, į tai, kad kaltinamasis ne kartą teistas ir baustas administracine tvarka už panašaus pobūdžio veikas, kas akivaizdžiai rodo, jog J. M. padarytas baudžiamasis nusižengimas – nedidelės vertės turto vagystė – yra ne atsitiktinė klaida, o sistemingas ir sąmoningas jo elgesys, ir kad kaltinamasis akivaizdžiai nerodo noro elgtis pagal pripažintas visuomenės elgesio normas, teismas sprendžia, kad <...> bausmės paskirtis ir tikslai gali būti pasiekti paskyrus tik griežčiausią už baudžiamojo nusižengimo padarymą skirtiną bausmę – areštą <...> 45 paroms“, – rašoma teismo nuosprendyje. 

Kadangi baudžiamoji byla buvo išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, nes kaltinamasis pripažino savo kaltę, jam skirta bausmė sumažinta vienu trečdaliu ir paskirta galutinė 30 parų arešto bausmė. 

„Circle K Lietuva“ civilinį ieškinį teismas tenkino visiškai – nuspręsta priteisti iš J. M. 182,97 Eur turtinės žalos atlyginimą.

 

Nuotrauka
imtynes
Tauragės sporto centro nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Birželio 3-iąją Vilniaus Katedros aikštėje vyko tarptautinis graikų-romėnų imtynių turnyras „Vilnius Open“, kuriame Tauragės sporto centro imtynininkai parodė tvirtą sportinį charakterį ir kovotojų dvasią bei iškovojo dešimt medalių.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-06-06
Pirmadienį Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį didelio atgarsio sulaukusioje šuniukų su pakirptomis balso stygomis byloje. Tauragiškė už žiaurų elgesį su gyvūnais turės 8 mėnesius dirbti viešuosius darbus visuomenės labui po 30 valandų per mėnesį.
Nuotrauka
miesto svente
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-06-05
Džiugu, kad šiais ir praėjusiais metais per miesto šventę, kuri tęsis iki sekmadienio, iki šiol nepasitaikė incidentų ir nekilo konfliktų, kuriuos spręsti galėtų jau tik policijos pareigūnai. 
Nuotrauka
gaisrine
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-02
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas skelbia, kad dėl radinio Papušynės kaime buvo įvestas planas „Skydas“.
Nuotrauka
policijos kateris
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Šeštadienio rytą, gegužės 27 d., Šilutės mažųjų laivų uoste buvo pakrikštytas Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės aps. VPK) greitaeigis kateris „Jūragis“.
Nuotrauka
deg
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-26
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai gavę informacijos apie neteisėtai laikomą naminę degtinę, gegužės 25 d. atliko patikrinimą Šilalės rajone, Kreivių kaime
Nuotrauka
namine
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gavę informacijos apie neteisėtai laikomą naminę degtinę, gegužės 23 d. atliko patikrinimą Tauragės rajone, Žygaičių miestelyje.
Nuotrauka
teismas
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-05-24
Klaipėdos apygardos teismas kaip pirmoji instancija išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl artimojo giminaičio – sesers – nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą, išžaginimo ir seksualinio prievartavimo buvo pareikšti 26 metų, penkis kartus teistam vyrui. Vyras pripažintas kaltu dėl sesers nužudymo, išteisintas dėl seksualinio pobūdžio nusikaltimų, nužudytosios seseriai priteistas 5000 Eur neturtinės žalos atlyginimas.
Nuotrauka
kanapes
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gegužės 22 d. pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu.
Nuotrauka
masina
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Telšių apylinkės teismas kaltu dėl sukurstymo pateikti melagingą informaciją siekiant įgyti dokumentą pripažintas 38-erių metų Kelmės rajono gyventojas A. K. Neteisėtą veiką sutikęs įvykdyti jo pažįstamas – 32 metų tauragiškis D. D. – pripažintas kaltu dėl melagingos informacijos pateikimo siekiant įgyti dokumentą bei dokumento suklastojimo. Abiems vyrams skirtos 2,5 tūkst. eurų siekiančios baudos.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, gegužės 15–21 dienomis, tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių.
Nuotrauka
alkotesteris
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl neblaivaus vairuotojo, kuris apgadino ir kitą automobilį.