Pasikarščiavus teks pakloti per 4 tūkst. eurų
Įkelta:
2023-01-17
Nuotrauka
akistata
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka
Aprašymas

Išmušęs žmogui dantis tauragiškis turėjo reikalų su teisėsauga

 

 

Vienas neapgalvotas poelgis gali kainuoti itin brangiai – ne tik dvasiškai, bet ir finansiškai. Štai vienas nepažįstamam vyriškiui suduotas smūgis anksčiau jau teistam Tauragėje gyvenančiam vadybininkui D. V. kainavo per 4,4 tūkst. eurų. Tauragės apylinkės teismas praėjusių metų gruodį priėmė nuosprendį, kuriuo jis buvo pripažintas kaltu dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo. 

Bylos duomenimis, kaltinamasis D. V. praėjusių metų balandžio 30-ąją, apie 23 val., gyvenamojo namo kieme, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kilus konfliktui tyčia sudavė mažiausiai vieną smūgį ranka į nukentėjusiojo veidą, taip jam padarydamas kraujosruvas lūpose, po akimi, dantų išnirimą, panirimą. 

Nukentėjusysis pasakojo, kad apie 16 val. jis kartu su savo sugyventine S. Ž. nuvyko pas pažįstamą N. J. švęsti jo 50 metų jubiliejaus. Šventėje dalyvavo ir daugiau asmenų. Kompanija vartojo alkoholį, vaišių stalas buvo lauke. Apie 23 val. nukentėjusysis nuėjo į kiemą parūkyti ir atsistojo prie tujų. Pasak jo, kartu rūkė nepažįstamas vyras – kaltinamasis. Berūkydami vyrai kalbėjo, pradėjo ginčytis dėl kito asmens. Pasak nukentėjusiojo, įvyko nesusipratimas, kilo ginčas ir netikėtai D. V. ranka sudavė jam į veido sritį, dėl ko vyriškis nugriuvo. Prie jo pribėgo sugyventinė S. Ž. ir padėjo atsikelti. Kai nukentėjusysis atsikėlė, D. V. jau buvo pasišalinęs. 

Liudytoja pripažinta sugyventinė teisme teigė, kad girdėjo, kaip kaltinamasis ir jos sugyventinis nukentėjusysis kalbasi bendromis nereikšmingomis temomis. Jai buvo neįdomu, apie ką vyrai šnekasi, todėl sugrįžo prie stalo. Po kelių minučių ji pasisuko į tą pusę, kur vyriškiai rūkė, ir pamatė, kad jos sugyventinis guli ant žemės. Moteris sakė išgirdusi, kaip jis susikeikė. Pribėgusi S. Ž. paklausė, kas įvyko. Sugyventinis jai nieko neatsakė, atrodė šokiruotas. Moteris teigė, kad tarp sugyventinio ir kaltinamojo nebuvo jokio ginčo, konflikto, jie kalbėjosi apie kažkokį kitą žmogų, nuomonės išsiskyrė ir staiga D. V. sudavė jam kumščiu į veidą. 

Kita liudytoja I.S., su vyru dalyvavusi šventėje, sakė, kad tiek kaltinamasis, tiek nukentėjusysis atrodė gerokai apsvaigę. Moteris sakė, kad kai jie pradėjo ginčytis dėl kažkokios pavardės ir abu kalbėti pakeltu tonu, ji nenorėjo to klausytis, todėl nuėjo prie vaišių stalo ir atsisėdo šalia savo vyro. 

Dėl suduoto smūgio nukentėjusiajam iš burnos bėgo kraujas; jis juto, kad yra išmuštas vienas priekinis dantis ir kliba trys kiti priekiniai dantys. Sugyventinė iš karto iškvietė taksi, kuris parvežė juos į namus. Namuose vyras juto, kad yra prakirsta ir lūpa, todėl kreipėsi į greitosios medicinos pagalbos medikus. Šie jam pasiūlė susiūti lūpą. Dėl dantų sužalojimo vyriškis buvo nukreiptas pas odontologą tolimesnei apžiūrai.  

Kaltinamasis D. V. teisme pripažino savo kaltę ir teigė, kad tą vakarą jis išgėrė keletą taurelių degtinės, jautėsi lengvai apsvaigęs, tačiau viską suvokė. D. V. teigė, kad jam rūkant prie tujos priėjo girtas nukentėjusysis, Anot kaltinamojo, vos atėjęs vyriškis pradėjo necenzūriniais žodžiais keikti kitą mirusį žmogų. D. V. bandė velionį užstoti. Anot kaltinamojo, nukentėjusysis lindo artyn, koliojosi, todėl D. V. rankomis jį stumtelėjo tolyn nuo savęs. Anot kaltinamojo, tuomet nukentėjusysis puolė jo link, sklaidėsi rankomis, mojavo ir D. V., nelaukdamas, kol nukentėjusysis jam suduos, pirmas smogė jam vieną smūgį kumščiu į veidą. Būdamas toliau, maždaug už 15 metrų, D. V. matė, kaip prie R. P. priėjo žmonės, kurie pamatė, jog jis guli ant žemės, ir priėjo pagelbėti.

Kaip kalbėjo D. V., kitą dieną vienas iš šventės dalyvių jam parašė žinutę, kad jis paskambintų nukentėjusiajam ir atsiprašytų. Pokalbio metu nukentėjusysis pasakė D. V., kad šis jam išmušė dantis. Kaltinamasis sakė, kad jis sumuštojo atsiprašė ir pasiūlė suvesti su pažįstamu odontologu bei apmokėti gydymą, bet esą nukentėjusysis atsisakė. Kaltinamasis kalbėjo, kad vėliau dar keletą kartų bandė tartis su nukentėjusiuoju, siūlė atlyginti jam padarytą žalą ir susitaikyti, bet jiems kol kas nepavyko susitarti. 

Teisme buvo nagrinėjamas klausimas dėl nukentėjusiojo pareikšto civilinio ieškinio už dantų taisymą. Nustatyta, kad sumuštasis patyrė turtinę žalą – 3234 eurų. Civiliniame ieškinyje nurodyta, kad nukentėjusysis neteko danties, kuris šiuo metu dar nėra atstatytas. Kitas dantis sužalotas ir jis bus pakeistas.  

D. V. buvo pripažintas kaltu dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo, jis nubaustas laisvės apribojimu vieneriems metams be intensyvios priežiūros, per tą laikotarpį uždraudžiant vartoti psichiką veikiančias medžiagas. Kadangi prisipažino padaręs nusikaltimą, nuteistojo bausmė sutrumpinta iki 8 mėnesių laisvės apribojimo. Klaipėdos teritorinei ligonių kasai iš D. V priteisti 196,1 euro už nukentėjusiojo gydymą. Nukentėjusiojo naudai priteisti 3234 eurai už turtinę žalą bei 1 tūkst. eurų advokato teisinei pagalbai apmokėti.

 

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 12 valandų
Nuo balandžio 1 d. įsigaliojus Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimams, asmenims bus išduodami elektroniniai leidimai laikyti ar nešiotis ginklus bei apsaugos darbuotojo pažymėjimus, skelbia Lietuvos policija.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 13 valandų
Šįryt, apie 10.30 val., šviesoforu reguliuojamoje Vytauto ir J. Tumo-Vaižganto gatvių sankryžoje susidūrė du automobiliai.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 15 valandų
Tauragės apskrities policija informuoja apie neblaivų vairuotoją Šilutės rajone.
Nuotrauka
alkotesteris
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Kovo 27–29 dienomis Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, siekdami gerinti eismo saugumą Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, vykdė neblaivių vairuotojų kontrolę.
Nuotrauka
pavojingai
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Daug skaudžių eismo įvykių, kurių metu žūva ar yra sunkiai sužeidžiami žmonės, įvyksta dėl įvažiavimo į priešpriešinio eismo juostą ir Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos pažeidimo. Vieną tokių užfiksavo ir feisbuko paskyroje pasidalijo Tauragės apskrities policija.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 1 dieną
Dukart už vagystes teistas profesinį išsilavinimą turintis T. B. prieš Tauragės apylinkės teismą vasario 1 d. stojo po to, kai praėjusiais metais apšvarino automobilį.
Nuotrauka
teisejas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 26-erių metų šilutiškis M. V. kaltinamas artimo giminaičio – savo 19-metės sesers – nužudymu, slepiant kitus nusikaltimus. Jam pareikšti kaltinimai dėl nužudymo (Baudžiamojo kodekso (BK) 129 str. 2 d. 3 p. ir 11 p.) išžaginimo (BK 149 str. 1 d.) ir seksualinio prievartavimo (BK 150 str. 1 d.).
Nuotrauka
mercedes
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-03-29
Antradienį Tauragės apskrities policija sulaukė informacijos apie bandymą priregistruoti paieškomą automobilį.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-03-29
Šiandien 11.26 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Šilalės r., Upynos sen., Naujojo Obelyno k., Mokyklos g., atvira liepsna dega namo stogas.
Nuotrauka
teism
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-03-29
Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) baudžiamuoju įsakymu nuteisė A. T., pagaminusį ir laikiusį aparatus naminiams stipriems alkoholiniams gėrimams gaminti, taip pat pagaminusį 700 l naminių stiprių alkoholinių gėrimų ir 3118 l brogos (raugalo), ir paskyrė jam galutinę 8000 Eur baudą. Informacija skelbiama Lietuvos teismai svetainėje.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-27
Šįryt pranešta, kad dega gyvenamojo namo stogas Šilutėje.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-22
Vis tik tikinčių, kad net ir išgėrę jie yra „puikūs“ vairuotojai, ir kad policijai jie neįklius, pasitaiko ne vienas. Praėjusios paros įvykiai tai tik patvirtina. Apie tai feisbuke skelbia Tauragės apskrities policija.