Nepavaišinus pažįstamo alkoholiu teko gintis nuo skaudžių kastuvo smūgių
Įkelta:
2023-01-14
Nuotrauka
kastuvai
Aprašymas

Asociatyvi unsplash.com nuotrauka

Šiais metais už nesunkų sveikatos sutrikdymą, anksčiau – už fizinio skausmo sukėlimą teistas S. D. vėl „prisidirbo“. Recidyvistas puolė kastuvu ir sužalojo kaimyną, kadangi šis nedavė alkoholio. Norėjęs pamokyti pažįstamą vyriškis atsidūrė belangėje. Tauragės apylinkės teisme trečiąkart teisiamas nusikaltėlis aiškino, kad tai nukentėjusysis jį puolė. Tačiau viską paneigė įvykį mačiusi liudininkė.

Nukentėjusysis ikiteisminio tyrimo metu pareigūnams pasakojo, kad rugpjūčio 19-ąją, apie 19 val., jis sėdėjo namo verandoje su drauge, jiedu vartojo alkoholinius gėrimus. Tuo metu į kiemą atėjo iš matymo pažįstamas kaltinamasis. Šis esą paprašė pavaišinti alkoholiu ir jį, tačiau nukentėjusysis svaigalų duoti atsisakė. 

Anot nukentėjusiojo, nieko nesakęs kaltinamasis išėjo, tačiau buvo matyti, kad jis labai supyko. 

Po kelių minučių vyras pamatė S. D. vėl ateinantį. Kaltinamasis rankose nešėsi kastuvą. Pamatęs, kad S. D. grėsmingai artinasi, vyriškis pasiėmė šalia stovėjusį savo kastuvą ir išėjo iš verandos. Pasak nukentėjusiojo, prie jo priėjęs S. D. užsimojo kastuvu 5 kartus, iš kurių kartą kliudė kairiąją ranką. Nukentėjusysis sakė, kad ir pats užsimojo kastuvu mėgindamas kaltinamąjį atbaidyti. Išsigandęs S. D. iš kiemo pasišalino.  

Kaip kalbėjo kartu su nukentėjusiuoju namo kieme laiką leidusi R. R., įėjęs į kiemą S. D. grasino, o nukentėjusysis po jam suduoto smūgio į ranką sušuko, kad labai skauda. Anot jos, tuomet vyriškis liepė užpuolikui dingti iš kiemo. 

Iškart po įvykio buvo iškviesti policijos pareigūnai. Nukentėjusysis medikų pagalbos atsisakė. Policijos pareigūnai užfiksavo 8 centimetrų žaizdą ant rankos, vyriškiui nustatė 2,49 prom. girtumą. Sužalotasis pareiškimą galėjo rašyti tik išsiblaivęs. 

Kaip sakė nukentėjusysis, anksčiau su S. D. jis taip pat konfliktavo – esą pažįstamas jį buvo sužalojęs ir kirviu. 

Sužalotasis vėliau pareigūnams nurodė, kad jokių pretenzijų S. D. dėl sukelto fizinio skausmo neturi, civilinio ieškinio nereiškia.

Kaltinamasis S. D. teisme savo kaltės neneigė. Jis aiškino, kad tą vakarą parėjo namo su kastuvu, buvo šiek tiek išgėręs. Jis teigė ėjęs pro nukentėjusiojo namą, kur šis su kompanija girtavo. Jam einant pro šalį esą nukentėjusysis pradėjo kažko reikalauti, buvo nepatenkintas ir puolė jį kastuvu. S. D. sakė, kad kastuvą iš nukentėjusiojo atėmė ir trenkė jam per ranką, sudavė gana stipriai, tikriausiai skaudėjo. Jis teigė, kad buvo apsvaigęs, todėl nelabai prisimena, ar atėjo pats su savo kastuvu pas nukentėjusįjį. Jis pabrėžė, kad gailisi, jog taip įvyko. 

Teisėjas Vaclovas Jurjonas nuosprendyje pažymėjo, kad kaltinamasis padarė nesunkų nusikaltimą, teisiamas ne pirmą kartą, baustas ir administracine tvarka, nusikalto būdamas recidyvistas, kaltę pripažįsta ir gailisi. Jau anksčiau už fizinio skausmo sukėlimą ir nežymų sveikatos sutrikdymą teistam S. D. buvo paskirti viešieji darbai, po to – laisvės apribojimas įpareigojant lankytis Užimtumo tarnyboje, 80 valandų dirbti visuomenės labui. 

„Iš bylos medžiagos matyti, kad anksčiau paskirtos bausmės kaltinamajam teigiamos įtakos neturėjo, jis vėl nusikalto. Įvertinant visas šias aplinkybes darytina išvada, kad tikslinga skirti laisvės atėmimo bausmę“, – teigiama nuosprendyje. 

Teisėjas, pripažindamas S. D. kaltu, skyrė jam 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Kadangi kaltinamasis prisipažino smurtavęs, šis laikas jam sumažintas vienu trečdaliu, skiriant galutinę 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

 

Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-22
Vis tik tikinčių, kad net ir išgėrę jie yra „puikūs“ vairuotojai, ir kad policijai jie neįklius, pasitaiko ne vienas. Praėjusios paros įvykiai tai tik patvirtina. Apie tai feisbuke skelbia Tauragės apskrities policija.
Nuotrauka
Dingo
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-18
Tauragės apskrities policija informuoja sulaukę pranešimo dėl dingusio asmens.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-18
Už narkotikų platinimą prieš Tauragės apylinkės teismą stojo anksčiau neteistas tauragiškis R. G., vienoje miesto bendrovėje dirbantis vairuotoju-ekspeditoriumi. Į teisiamųjų suolą sėdo ir anksčiau neteista, netekėjusi bedarbė E. V., kuri, iš vyriškio paėmusi narkotikus, už juos atsilygino intymiomis paslaugomis.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-03-17
Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje baudžiamojoje byloje dėl pasikėsinimo išžaginti nepilnametę, jos seksualinio prievartavimo bei nesunkaus sveikatos sutrikdymo priėmė nuosprendį, kuriuo iš dalies patenkino nukentėjusiųjų ir prokuroro apeliacinius skundus. Apeliacinės instancijos teismas pakeitė pirmosios instancijos teismo nuosprendį ir skyrė vaikinui 5 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidėjo 3 metams ir paskyrė auklėjamojo poveikio priemonę – elgesio apribojimą 12 mėnesių, per šį laikotarpį įpareigojo mokytis arba dirbti, uždraudė be šios poveikio priemonės vykdymą kontroliuojančių institucijų žinios keisti gyvenamąją vietą, įpareigojo nevartoti alkoholinių gėrimų.  Teismas patvirtino nukentėjusiųjų ir nuteistojo susitarimą dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-03-17
Praėjusios paros policijos įvykių suvestinėje pranešama apie eismo įvykį, kurio metu nukentėjo keleivė.
Nuotrauka
teism
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-03-16
Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras teismui su kaltinamuoju aktu perdavė baudžiamąją bylą, kurioje viena Tauragėje registruota krovinių pervežimo įmonė, jos buvęs direktorius bei ten dirbanti buhalterė kaltinami mokesčių vengimu teikiant neteisingus duomenis apie pajamas bei apgaulingu apskaitos tvarkymu. Skaičiuojama, kad bendra galimai išvengtų mokesčių suma siekia daugiau nei 166 tūkst. eurų.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-03-15
Tauragės apskrities policija informuoja apie vienoje įmonėje įvykdytą vagystę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-03-15
Marijampolės apskrities policija informuoja apie dvi iš Jurbarko rajono savivaldybėje esančių globos namų išėjusias ir negrįžusias paaugles.
Nuotrauka
reidas
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-14
Praėjusią savaitę, kovo 6–12 d., policijos pareigūnai vykdė privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę. Priemonės metu Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje išaiškinti 67 Kelių eismo taisyklių pažeidimai.
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Sausio 12-ąją Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimus smurtu prieš draugę išgirdo anksčiau už fizinio skausmo sukėlimą ir pasipriešinimą valstybės tarnautojui teistas A. P. Tiek vyriškis, tiek jo auka smurto faktą neigė. Vis dėlto jų versija, neva sumušta moteris pati susižalojo, subliuško prieš pareigūnų ir liudytojos žodžius bei ekspertų išvadas. 
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Policijos pareigūnai gerindami eismo saugumą ir mažindami daromus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, kovo 10 d. nuo 18.30 val. iki kovo 11 d. 2.30 val. vykdė sustiprintą eismo dalyvių kontrolę. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas neblaivių vairuotojų kontrolei.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Tauragės apskrities policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl automobilio vagystės.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-03-10
Tauragės apskrities policija informuoja, kad vasario 23-ąją vyras, gimęs 1978 m., VĮ „Regitra“ darbuotojams pateikė galimai melagingą informaciją siekiant įgyti teisę vairuoti.