„Žolę“ rūkiusį vyriškį pareigūnams įdavė žmona
Įkelta:
2022-11-12
Nuotrauka
policija
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka

Anksčiau už vagystę ir viešosios tvarkos pažeidimą teistas M. N. šįkart Tauragės apylinkės teismo slenkstį privalėjo peržengti dėl kaltinimų neteisėtai įgijus, gabenus ir laikius nedidelį kiekį narkotinių medžiagų neturint tikslo jų parduoti ar kitaip platinti. 

Tauragės apylinkės teismas rugsėjo 12-ąją priėmė nuosprendį, kuriuo N. M. buvo pripažintas kaltu. 

Ši istorija prasidėjo, kai Tauragės apskrities policijos pareigūnai gegužės 26 d., apie 23.30  val., gavo pranešimą iš moters, kuri nurodė, jog jos vyras M. N. katilinėje rūko narkotinę medžiagą – „žolę“. 

Nuėję į minėtą patalpą, pareigūnai pamatė iš jos išeinantį M. N., o pačioje katilinėje rasta kavos dėžutė, kurios viduje buvo aptikta augalinės kilmės narkotinė medžiaga – marihuana. Pareigūnai rado ir vadinamąjį „grinderį“ – įrankį, skirtą smulkinti narkotines medžiagas. Katilinėje mėtėsi ir folijos gabalėlis su viduje esančiomis sėklomis, žiebtuvėlis. M. N. atvykusiems pareigūnams pats pripažino, kad narkotikai priklauso jam.

Liudytoja pripažinta kaltinamojo žmona nurodė, kad nežino, nuo kada M. N. pradėjo rūkyti, tačiau jos vyras rūko jau labai seniai – apie 1,5 metų kiekvieną vakarą namuose. Moteris piktinosi, kad vyras net nesislėpė. Pasak kaltinamojo žmonos, M. N. yra priklausomas nuo marihuanos, tačiau to nepripažįsta. 

Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro specialistas nustatė, kad iš viso vyriškis turėjo 4,589 g žolės.

Teisme M. N.  kaltu prisipažino visiškai ir pasakojo, jog jis kartu su šeima anksčiau gyveno kitame būste, o pas kaimynus nuolat atvykdavo policija. Esą tuomet kaimynai, išsigandę patikrinimų, įmesdavo folijos gabaliukų į jo būstą. Tuose gabaliukuose, teigė kaltinamasis, buvo „žolė“. Taip vyriškis ir pradėjęs rūkyti. Kaltinamasis sakė, kad rūkė jau miegant vaikams, siekdamas „nuimti“ stresą. Po to, kai buvo pagautas katilinėje policijos pareigūnų, jis teigė pergalvojęs savo elgesį ir jį vertinanti neigiamai, dėl visko besigailintis. Vyriškis paprašė atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. 

Teisme kaltinamojo laiduotoja sutiko būti M. N. motina. Ji teigė, kad sūnus ją patikino, jog ateityje taip nebesielgs ir laikysis įstatymų. Moteris teigė, kad gerai pažįsta savo sūnų, su juo artimai bendrauja, yra įsitikinusi, kad sūnus padarys atinkamas išvadas ir gyvens tvarkingai. 

Kadangi M. N. nusikaltimą padarė ne pirmą kartą, teistumas neišnykęs, atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės, teismo vertinimu, nėra galimas. 

Probacijos tarnybos atstovai teisme nurodė, kad M. N. elgesyje nustatyti kriminogeniniai veiksniai: piktnaudžiavimas psichiką veikiančiomis medžiagomis, pasireiškė agresyvaus nekontroliuojamo elgesio epizodas esant neblaiviam, problemų atpažinimo, jų sprendimo ir pasekmių suvokimo stoka. 

Prokurorė Loreta Irena Baguckienė teisme paprašė kaltinamajam skirti įpareigojimą būti savo gyvenamojoje vietoje nuo 23 val. iki 6 val., jei tai nesusiję su darbu, mokymusi ar lankymusi gydymo įstaigose. „Atsižvelgęs į nusikalstamos veikos padarymo aplinkybes, pavojingumo laipsnį, kaltės formą, rūšį, kaltininko asmenybę, teismas vertina, kad šiuo atveju minėtą įpareigojimą skirti nėra tikslinga. Šiuo atveju kaltinamasis anksčiau nurodytas narkotines medžiagas laikė ir vartojo namuose, t. y. nusikalstama veika, be kita ko, buvo padaryta jam esant namie. Socialinio tyrimo išvadoje nurodyti kriminogeniniai veiksniai taip pat nėra susiję su tuo, jog M. N. lankosi tam tikrose vietose ar bendrauja su tam tikrais asmenimis“, – nuosprendyje konstatavo teisėja Rita Renkytė ir N. M. paskyrė 4 mėnesių laisvės apribojimo bausmę įpareigojant jį visu bausmės vykdymo laikotarpiu lankytis pas priklausomybių ligų konsultantą ir vykdyti jo rekomendacijas, ir visu bausmės vykdymo laikotarpiu uždraudžiant jam vartoti psichiką veikiančias medžiagas.

Rastas kanapes nurodyta sunaikinti.

 

Nuotrauka
policija
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gruodžio 5-ąją Tauragės apylinkės teismas priėmė nuosprendį byloje dėl neteisėtai pagamintos naminukės. Anksčiau neteistas E. D., stojęs prieš teismą, kalbėjo, kad išvirto alkoholio skonis jam nepatiko, todėl suvartojęs litrą likusį skystį jis pasiliko valymui ir dezinfekavimui. 
Nuotrauka
kalejimas
Asociatyvi unsplash.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-29
Septynis kartus už sukčiavimą, vagystes, fizinio skausmo sukėlimą teistas O. F. niekaip negali atsikratyti senų įpročių. Pernai metų gruodį vyriškis vėl žengė per Tauragės apylinkės teismo durų slenkstį išklausyti dar vieną nuosprendį.
Nuotrauka
policija
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2023-01-28
Jau ne vienerius metus kalbama, kad būtina kelti atlyginimus policijos pareigūnams ir ugniagesiams. Kasdien dėl mūsų saugumo dirbantys žmonės, panašu, buvo išgirsti – biudžete numatyta daugiau lėšų atlygiui bei darbo priemonių gerinimui.
Nuotrauka
prokuratura
Lietuvos respublikos prokuratūros nuotrauka
Įkelta:
2023-01-26
Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai teismui perdavė didelės apimties baudžiamąją bylą, kurioje šeši fiziniai ir vienas juridinis asmuo kaltinami mokesčių vengimu teikiant neteisingus duomenis apie pajamas bei apgaulingu apskaitos tvarkymu. Skaičiuojama, kad bendra galimai išvengtų mokesčių suma siekia beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
gaisrine
Įkelta:
2023-01-26
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša apie šią naktį Tauragės rajone kilusius gaisrus, vieno asmens išgelbėti jau nespėjo.
Nuotrauka
kedes
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-25
Antradienį Tauragės rajono policija sulaukė pranešimo, apie sausio 16 d. Tauragės rajone, Pagramančio miestelyje, iš 42-ejų vyro, sukčiavimo būdu išviliotus pinigus.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-01-20
Išėjęs iš įkalinimo įstaigos Šilalėje gyvenantis R. V. nusikalto tą pačią dieną. Vyrui teks grįžti už grotų ir vėl pagalvoti apie savo žiaurų elgesį, kurį sukėlė pavydas ir girtumas.
Nuotrauka
a
FNTT asociatyvi nuotr.
Įkelta:
2023-01-20
Pagėgiškis ketvirtadienį kreipėsi į pareigūnus, kad sausio 12-ąją Pagėgiuose, apie 10.30 val. iš 72-ejų  vyro apgaulės būdu buvo išvilioti pinigai. Nuostolis 1059,16 eurų.
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-20
Vakar avarijoje Šilalės rajone susidūrė du automobiliai, pranešama, jog nukentėjo ir policijos pareigūnai.
Nuotrauka
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-19
Galiojantys Lietuvos Respublikos įstatymai numato, kad prekyba alkoholiniais gėrimais yra leidžiama tik turint licenciją.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-17
Vienas neapgalvotas poelgis gali kainuoti itin brangiai – ne tik dvasiškai, bet ir finansiškai. Štai vienas nepažįstamam vyriškiui suduotas smūgis anksčiau jau teistam Tauragėje gyvenančiam vadybininkui D. V. kainavo per 4,4 tūkst. eurų. Tauragės apylinkės teismas praėjusių metų gruodį priėmė nuosprendį, kuriuo jis buvo pripažintas kaltu dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo. 
Nuotrauka
KOMISARIATAS
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2023-01-16
Tauragėje gyvenantis, anksčiau už smurtinius nusikaltimus jau teistas V. M. Tauragės apylinkės teisme vėl atsidūrė dėl savo poelgio rugsėjo pradžioje, kai girtaudamas susikivirčijo su sugyventine. 
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-01-15
Net 9 kartus teistas J. G. anksčiau jau prarado teisę vairuoti – buvo sulaikytas prie vairo neblaivus. Tačiau, kaip sakoma, automobilis važiuoja ir be teisių. Tad ir šių metų vasarą vyras vėl sėdo prie vairo girtas ir be teisės vairuoti. Pilietiško žmogaus pranešimas policijai atvedė J. G. į Tauragės apylinkės teismą.
Nuotrauka
kastuvai
Įkelta:
2023-01-14
Šiais metais už nesunkų sveikatos sutrikdymą, anksčiau – už fizinio skausmo sukėlimą teistas S. D. vėl „prisidirbo“. Recidyvistas puolė kastuvu ir sužalojo kaimyną, kadangi šis nedavė alkoholio. Norėjęs pamokyti pažįstamą vyriškis atsidūrė belangėje. Tauragės apylinkės teisme trečiąkart teisiamas nusikaltėlis aiškino, kad tai nukentėjusysis jį puolė. Tačiau viską paneigė įvykį mačiusi liudininkė.