Girtą vairuotoją pastebėjęs vyriškis nuvedė pareigūnus tiesiai į jo kiemą
Įkelta:
2022-09-15
Nuotrauka
uz vairo neblaivus
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi unsplash.com nuotrauka
Aprašymas

 

 

Tauragės apylinkės teisme nuosprendį išgirdo girtas prie vairo sėdęs ir dėl to aplinkinių dėmesio sulaukęs vyriškis. Aukštąjį išsilavinimą turintis vairuotojas svirduliavo, važiuodamas apgadino kelio ženklą, užvažiavo ant vejos, atsitrenkė į kaimyno automobilį, tačiau teistumo išvengė. 

Z. Š. kaltintas tuo, jog šių metų liepos 9-ąją, apie 15.50 val., vairavo automobilį „VW Passat“ būdamas apsvaigęs nuo alkoholio.

Teisme liudytojas A. S. teigė, kad tą dieną jis, atvykęs į prekybos centrą, automobilių stovėjimo aikštelėje matė stovintį automobilį „VW Passat“. Anot liudytojo, iš vairuotojo pusės išlipo svirduliuojantis vyriškis. Grįžęs iš parduotuvės apsvaigęs vairuotojas užvedė automobilį, todėl A. S. paskambino skubiosios pagalbos numeriu 112 ir važiavo iš paskos. 

Su juo automobilyje kartu buvęs nepilnametis sūnus patarė automobilį ir jo vairuotoją filmuoti. Anot liudytojo, automobilis įvažiavo į žiedinę sankryžą, vairuotojas transporto priemonės nesuvaldė – kliudė kelio ženklą „Pėsčiųjų perėja“ bei nuvažiavo į žaliąją veją, iš kurios išvažiavęs tęsė kelionę.

Nusukęs į savo namo kiemą vairuotojas, važiuodamas atbuline eiga, mėgino pastatyti savo automobilį, tačiau kliudė kieme stovėjusį „Volvo“. Vyras pastatęs automobilį išlipo. Po kurio laiko pasirodė policijos pareigūnai.

Teisme kaltinamasis Z. Š. paaiškino, kad pavartojęs savo namuose alkoholio, pajuto maudimą širdies plote, todėl nutarė vykti į vaistinę. Jis teigė, kad iš vaistinės važiuodamas namų link pamatė, jog yra sekamas kito automobilio, taigi pradėjo skubėti ir todėl kliudė kelio ženklą, jį apgadino. Z. Š. nurodė, kad išlipus savo namų kieme iš automobilio jį užkalbino jį sekęs vyras. Vairuotojas teigė, kad buvo sutrikęs, todėl nuėjo į namus. 

Pamatęs per namų langą, kad atvyko policija, jis nusileido laiptais žemyn. Policijos automobilyje jam buvo nustatytas 1,67 prom. girtumas. Automobilis buvo konfiskuotas ir nuvežtas į automobilių saugojimo aikštelę.

Teisme buvo peržiūrėtas ir vaizdo įrašas, kuriame matyti ir eismo įvykio žiedinėje sankryžoje vaizdas, ir įvykio, kai kieme buvo kliudytas kitas automobilis, kadrai. Regis, vairuotojas pajuto, jog atsitrenkė į kaimyno automobilį, kadangi vaizdo įraše užfiksuota, kaip jis išlipa iš savo transporto priemonės, prieina prie automobilio kairiojo sparno, jį apžiūri, o tuomet svirduliuodamas toliau eina aikštele. 

„Kaltinamasis nurodė, kad prieš vairuodamas jis vartojo alkoholinį gėrimą, taigi suprato, kad yra neblaivus ir negali vairuoti. Dėl nurodyto pripažintina, kad Z. Š. veikoje nustatyti ne tik objektyvieji, bet ir subjektyvieji nurodytos nusikalstamos veikos požymiai, o būtent – tyčia, kadangi jis suvokė, jog neblaivus vairuoja transporto priemonę“, – rašoma Tauragės apylinkės teismo nuosprendyje. 

Neblaivus už vairo sėdęs vyriškis prašė jį atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės ir perduoti jį pagal laidavimą sutuoktinei. Pastaroji teisme nurodė tikinti, kad jos vyras pasidarys rimtas išvadas ir daugiau nusikalstamų veikų nedarys. Bylos eigą prižiūrėjusi prokurorė Loreta Irena Baguckienė kaltinamojo prašymui neprieštaravo. 

Z. Š. atlygino žalą dėl sugadinto kelio ženklo. Bylos duomenimis, žala kitų asmenų turtui nebuvo padaryta.

Teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis padarė nesunkų nusikaltimą, savo kaltę visiškai pripažino, nuoširdžiai gailėjosi, yra dirbantis ir anksčiau neteistas, net nė karto nebaustas administracine tvarka, todėl atleido jį nuo baudžiamosios atsakomybės. Tačiau vyriškiui buvo paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – jis įpareigotas per 5 mėnesius sumokėti 1 tūkst. eurų įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

 

Nuotrauka
kibiras
Įkelta:
prieš 1 dieną
Spalio 19-ąją Tauragės apylinkės teisme priimtas baudžiamasis įsakymas byloje, kurioje kaltinimus sužalojus seserį išgirdo ne kartą už smurtą teistas pataisos namuose kalėjęs nevedęs ir niekur nedirbantis V. L. 
Nuotrauka
teism
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-11-23
Tauragės apylinkės teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo anksčiau 10 kartų teistas 23 m. Šilutės rajono gyventojas V. N. pripažintas kaltu dėl svetimo turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu. Vyrui paskirta 2 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.
Nuotrauka
avarija
„Pagalba vairuotojams Tauragėje“ feisbuko grupės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-22
Netoli Tauragės susidūrė du automobiliai, „Volkswagen Passat“ nuvažiavo nuo kelio.
Nuotrauka
avarija audi
Tauragės žinių nuotrauka
Įkelta:
2022-11-22
Šįryt eismo sąlygas smarkiai sunkina šaltukas ir plikledis. Vairavimas tokiu oru reikalauja ypatingai atsargaus vairavimo ir tinkamo greičio pasirinkimo.
Nuotrauka
avarija
„Pagalba vairuotojams Tauragėje“ feisbuko grupės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-21
Ties Stragutės kaimu nuo kelio nuvažiavo sunkvežimis.
Nuotrauka
ginklas
Įkelta:
2022-11-20
Pareigūnams aptikus neteisėtai laikomus šovinius į Tauragės apylinkės teismą atvykti turėjo medžiotojas S. R. Anksčiau neteistas, vedęs ir dirbantis vyriškis turėjo paaiškinti, kaip nutiko, kad jo seife aptikti neleistini daiktai.
Nuotrauka
avarija
„Pagalba vairuotojams Tauragėje“ feisbuko grupės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-18
Šįryt kelyje link Kryžkalnio nuo kelio nuvažiavo ir į atitvarus rėžėsi sunkvežimis MAN.
Nuotrauka
gaisrine greitoji
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-18
Šįryt Tauragėje, Bernotiškės gatvėje užsidegė pastatas. Įvykio vietoje dirbo ugniagesiai.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-11-14
​​​​​​​Tauragės apskrities pareigūnai sulaukė pranešimo dėl keistai manevruojančio automobilio. Įtarta, kad jo vairuotojas gali būti neblaivus.
Nuotrauka
iesko
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-14
Tauragės apskrities policija socialiniame tinkle skelbia, kad Tauragėje, esančiame prekybos centre, asmuo pasiėmė prekių ir pasišalino už jas nesumokėjęs.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Kelių eismo taisyklės numato, kad vairuotojas privalo važiuoti neviršydamas leistino greičio. Atrodo, savaime suprantama. Deja, šios taisyklės ne visuomet paisoma. Tai kartais sukelia skaudžių pasekmių. Žalos būna ypač daug, jeigu ne tik viršijamas greitis, bet ir neatsižvelgiama į slidžią kelio dangą. 
Nuotrauka
policija
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-12
Anksčiau už vagystę ir viešosios tvarkos pažeidimą teistas M. N. šįkart Tauragės apylinkės teismo slenkstį privalėjo peržengti dėl kaltinimų neteisėtai įgijus, gabenus ir laikius nedidelį kiekį narkotinių medžiagų neturint tikslo jų parduoti ar kitaip platinti.