Teismas paskelbė nuosprendį kibernetiniam įsilaužėliui
Įkelta:
2022-06-16
Nuotrauka
teismas
Aprašymas

Tauragės apylinkės teismo nuotrauka.

Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį Pagėgių gyventojui ir paskyrė galutinę vienerių metų  ir vieno mėnesio laisvės atėmimo bausmę, atidedant jos vykdymą dvejiems metams už neteisėtą prisijungimą prie internetinės parduotuvės informacinės sistemos tinklapio turinio valdymo sistemos ir neviešų klientų duomenų parsisiuntimą.

Bylos duomenimis D. M. neteisėtai prisijungė prie internetinės parduotuvės informacinės sistemos tinklapio turinio valdymo sistemos. Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, jis įvairiais laikotarpiais vykdė tinklapio valdymo sistemos skenavimą tikslu surasti įmonės klientų duomenų bazės pažeidžiamumus. Įdiegtos kenkėjiškos programinės įrangos pagalba, kaltinamasis iš internetinės parduotuvės duomenų bazės atsisiuntė beveik 200 tūkst. neviešų klientų duomenų, kuriuos klientai pateikė registracijos tinklalapyje metu.

Kaltinamasis teisiamajame posėdyje savo kaltę dėl neteisėto įsilaužimo į interneto svetainės duomenų bazę ir duomenų iš jos parsisiuntimo, pripažino. Nurodė, kad jo tikslas nebuvo pasipelnyti, o tik norėjo patikrinti ar įmonė gerai saugo savo klientų elektorinius duomenis.

Teismas skirdamas laisvės atėmimo bausmę, atsižvelgė į tai, kad vaikinas prisipažino padaręs nusikalstamas veikas, nuoširdžiai gailėjosi, administracine tvarka anksčiau nebaustas, tačiau nusikalstamas veikas padarė būdamas jau vieną kartą teistas už analogiškas nusikalstamas veikas. Teismas taip pat sprendė, kad bausmės tikslai bus pasiekti nepaskyrus realios laisvės atėmimo bausmės ir vaikinas ateityje nebenusikals, kadangi jis turi sveikatos sutrikimų bei po nusikalstamų veikų padarymo, įteisino savo veiklą susijusią su informacinių sistemų spragų radimu, pradėdamas dirbti pagal individualią veiklą, todėl šios aplinkybės leidžia pagrįstai manyti, kad jis ateityje nebenusikals.

Per visą bausmės atidėjimo laikotarpį, pagėgiškis turės neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo. Jis taip pat turės atlyginti 290 Eur turtinę žalą nukentėjusiai įmonei.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Nuotrauka
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
prieš 15 valandų
Tauragės apylinkės teisme šią vasarą nestinga bylų, susijusių su smurtu. Iš jų matyti, kad dažniausiai žmonės nukenčia ne nuo nepažįstamų užpuolikų tamsiuose užkampiuose, o nuo tų, su kuriais matosi bene dažniausiai, – šeimos narių. 
Nuotrauka
iesko
Įkelta:
2022-08-09
Tauragės apskrities policijos pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti vaizdo kameromis užfiksuotą vyrą, vairuojantį automobilį „Toyota Avensis“ (universalas, pilkos spalvos).
Nuotrauka
su mobiliaisiais
Įkelta:
2022-08-08
Praėjusią savaitę, rugpjūčio 2-5 dienomis, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai fiksavo neatsakingus vairuotojus, kurie vairuojant transporto priemones naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis.
Nuotrauka
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-08-07
Net dukart prieš savo sutuoktinę ranką pakėlęs A. U. sulaukė jos atleidimo. Liepą prieš Tauragės apylinkės teismą stojęs vyriškis pažadėjo daugiau nebesmurtauti. 
Nuotrauka
akistata
Įkelta:
2022-08-03
Vedęs, profesinį išsilavinimą įgijęs V. N. Tauragės apylinkės teisme turėjo paaiškinti savo žiauraus poelgio priežastis. Vyras birželio 3-ąją buvo nuteistas už tai, jog pasmaugė 4 šuniukus. 
Nuotrauka
vagis
Įkelta:
2022-07-29
Kad reikia saugotis vagių, prekybos centrų apsaugos darbuotojams jokia naujiena. Tačiau vienos parduotuvės apsaugininkai, sulaikę vagišius, po kurio laiko suprato, kad ir patys buvo apvogti – iš stebėjimo posto nugvelbta banko kortelių. Anksčiau už žmogaus laikymą nelaisvėje bei plėšimą teistam O. L. birželio 17-ąją Tauragės apylinkės teisme paskelbtas nuosprendis.