Paskelbtas nuosprendis taksistą apiplėšusiam tauragiškiui
Įkelta:
2022-05-26
Nuotrauka
teismas
Aprašymas

Tauragės apylinkės teismo nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Tauragės apylinkės teismas 3 metų laisvės atėmimo bausme nuteisė 41 m. Tauragės gyventoją, kuris panaudodamas peilį apiplėšė taksi vairuotoją.

Kaip skelbiama Tauragės teismo išplatintame pranešime, bylos duomenimis 2022 m.  kovo 12 d. A. Ž. būdamas neblaivus išsikvietė pažįstamą taksi vairuotoją, kad atvažiuotų pas jį. Šiam atvykus, pastarasis užsipuolė, kad vairuotojas neva dirba pareigūnams ir sudavė kelis smūgius į galvos sritį. Po to jau prašė paskolinti pinigų, tačiau vairuotojui pasakius, kad pinigų neturi, paėmęs peilį kelis kartus dūrė į nukentėjusiojo petį ir reikalavo atiduoti pinigus. Tęsdamas nusikalstamą veiką, vyriškis grasindamas susidorojimu, pareikalavo nukentėjusio duoti jam automobilio raktelius. Nuėjęs į automobilį, iš ten buvusios taksi vairuotojo piniginės, paėmė 320 Eur, kurių dalį iškart po nusikaltimo padarymo, išleido parduotuvėje nusipirkdamas du butelius stipriųjų gėrimų.

Nors vyras teisiamojo posėdžio metu savo kaltę pripažino ir nurodė, kad gailisi dėl padaryto nusikaltimo, visgi teismas jo prisipažinimą vertino kaip bandymą sušvelninti jam gresiančią bausmę. Tokia išvada konstatuota, kadangi kaltinamasis iš pradžių ikiteisminio tyrimo metu neprisipažino, taip pat skyrėsi jo paaiškinimai teisiamojo posėdžio metu, nuo baudžiamojoje byloje nustatytų aplinkybių. Jis teigė, kad pinigus iš nukentėjusiojo paėmė tikslu juos pasiskolinti, neigė naudojęs peilį bei stengėsi nesureikšminti pačios veikos, kadangi jo manymu, nieko blogo neatsitiko.

Skirdamas laisvės atėmimo bausmę, teismas atsižvelgė į tai, kad nusikalstamą veiką kaltinamasis padarė apsvaigęs nuo alkoholio. Jis teistas septynis kartus, du kartus – dėl analogiškos veikos, tai yra, plėšimo, nusikalstamą veiką padarė esant neišnykusiam teistumui. Teismas sprendė, kad nukentėjusysis kaltinamojo buvo sužalotas ir apiplėštas, nes dėl ilgalaikio girtavimo A. Ž. pradėjo neadekvačiai vertinti savo mintis ir veiksmus, jam tiesiog reikėjo pinigų alkoholio įsigijimui ir šio tikslo jis siekė įstatymo uždraustomis pavojingomis priemonėmis. Nustatytos aplinkybės kaltinamąjį charakterizuoja išskirtinai neigiamai, o jo buvimas laisvėje kelia realų pavojų žmonių sveikatai ir gyvybei.

Paskiriant mažesnę bausmės trukmę nei numatytą sankcijos vidurkyje, teismas atsižvelgė į tai, kad jam artimas žmogus atlygino nukentėjusiam padarytą žalą. Jo ilgamečiai santykiai su nukentėjusiuoju iki nusikalstamos veikos padarymo buvo geri ir nukentėjusysis prašė kaltinamajam skirti švelnesnę bausmę.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Nuotrauka
nuotrauka
taurage.policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
prieš 7 valandas
Galiojantys šalies įstatymai numato, kad prekyba alkoholiniais gėrimais yra leidžiama tik turint licenciją. Deja, numatytų taisyklių laikosi ne visi – tauragiškės namuose pareigūnai rado 144 talpas alkoholinio.
Nuotrauka
imtynes
Tauragės sporto centro nuotrauka
Įkelta:
2023-06-07
Birželio 3-iąją Vilniaus Katedros aikštėje vyko tarptautinis graikų-romėnų imtynių turnyras „Vilnius Open“, kuriame Tauragės sporto centro imtynininkai parodė tvirtą sportinį charakterį ir kovotojų dvasią bei iškovojo dešimt medalių.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-06-06
Pirmadienį Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį didelio atgarsio sulaukusioje šuniukų su pakirptomis balso stygomis byloje. Tauragiškė už žiaurų elgesį su gyvūnais turės 8 mėnesius dirbti viešuosius darbus visuomenės labui po 30 valandų per mėnesį.
Nuotrauka
miesto svente
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-06-05
Džiugu, kad šiais ir praėjusiais metais per miesto šventę, kuri tęsis iki sekmadienio, iki šiol nepasitaikė incidentų ir nekilo konfliktų, kuriuos spręsti galėtų jau tik policijos pareigūnai. 
Nuotrauka
gaisrine
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-02
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas skelbia, kad dėl radinio Papušynės kaime buvo įvestas planas „Skydas“.
Nuotrauka
policijos kateris
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Šeštadienio rytą, gegužės 27 d., Šilutės mažųjų laivų uoste buvo pakrikštytas Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės aps. VPK) greitaeigis kateris „Jūragis“.
Nuotrauka
deg
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-26
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai gavę informacijos apie neteisėtai laikomą naminę degtinę, gegužės 25 d. atliko patikrinimą Šilalės rajone, Kreivių kaime
Nuotrauka
namine
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gavę informacijos apie neteisėtai laikomą naminę degtinę, gegužės 23 d. atliko patikrinimą Tauragės rajone, Žygaičių miestelyje.
Nuotrauka
teismas
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-05-24
Klaipėdos apygardos teismas kaip pirmoji instancija išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl artimojo giminaičio – sesers – nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą, išžaginimo ir seksualinio prievartavimo buvo pareikšti 26 metų, penkis kartus teistam vyrui. Vyras pripažintas kaltu dėl sesers nužudymo, išteisintas dėl seksualinio pobūdžio nusikaltimų, nužudytosios seseriai priteistas 5000 Eur neturtinės žalos atlyginimas.
Nuotrauka
kanapes
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gegužės 22 d. pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu.
Nuotrauka
masina
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Telšių apylinkės teismas kaltu dėl sukurstymo pateikti melagingą informaciją siekiant įgyti dokumentą pripažintas 38-erių metų Kelmės rajono gyventojas A. K. Neteisėtą veiką sutikęs įvykdyti jo pažįstamas – 32 metų tauragiškis D. D. – pripažintas kaltu dėl melagingos informacijos pateikimo siekiant įgyti dokumentą bei dokumento suklastojimo. Abiems vyrams skirtos 2,5 tūkst. eurų siekiančios baudos.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, gegužės 15–21 dienomis, tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių.
Nuotrauka
alkotesteris
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl neblaivaus vairuotojo, kuris apgadino ir kitą automobilį.