Paskelbtas nuosprendis taksistą apiplėšusiam tauragiškiui
Įkelta:
2022-05-26
Nuotrauka
teismas
Aprašymas

Tauragės apylinkės teismo nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Tauragės apylinkės teismas 3 metų laisvės atėmimo bausme nuteisė 41 m. Tauragės gyventoją, kuris panaudodamas peilį apiplėšė taksi vairuotoją.

Kaip skelbiama Tauragės teismo išplatintame pranešime, bylos duomenimis 2022 m.  kovo 12 d. A. Ž. būdamas neblaivus išsikvietė pažįstamą taksi vairuotoją, kad atvažiuotų pas jį. Šiam atvykus, pastarasis užsipuolė, kad vairuotojas neva dirba pareigūnams ir sudavė kelis smūgius į galvos sritį. Po to jau prašė paskolinti pinigų, tačiau vairuotojui pasakius, kad pinigų neturi, paėmęs peilį kelis kartus dūrė į nukentėjusiojo petį ir reikalavo atiduoti pinigus. Tęsdamas nusikalstamą veiką, vyriškis grasindamas susidorojimu, pareikalavo nukentėjusio duoti jam automobilio raktelius. Nuėjęs į automobilį, iš ten buvusios taksi vairuotojo piniginės, paėmė 320 Eur, kurių dalį iškart po nusikaltimo padarymo, išleido parduotuvėje nusipirkdamas du butelius stipriųjų gėrimų.

Nors vyras teisiamojo posėdžio metu savo kaltę pripažino ir nurodė, kad gailisi dėl padaryto nusikaltimo, visgi teismas jo prisipažinimą vertino kaip bandymą sušvelninti jam gresiančią bausmę. Tokia išvada konstatuota, kadangi kaltinamasis iš pradžių ikiteisminio tyrimo metu neprisipažino, taip pat skyrėsi jo paaiškinimai teisiamojo posėdžio metu, nuo baudžiamojoje byloje nustatytų aplinkybių. Jis teigė, kad pinigus iš nukentėjusiojo paėmė tikslu juos pasiskolinti, neigė naudojęs peilį bei stengėsi nesureikšminti pačios veikos, kadangi jo manymu, nieko blogo neatsitiko.

Skirdamas laisvės atėmimo bausmę, teismas atsižvelgė į tai, kad nusikalstamą veiką kaltinamasis padarė apsvaigęs nuo alkoholio. Jis teistas septynis kartus, du kartus – dėl analogiškos veikos, tai yra, plėšimo, nusikalstamą veiką padarė esant neišnykusiam teistumui. Teismas sprendė, kad nukentėjusysis kaltinamojo buvo sužalotas ir apiplėštas, nes dėl ilgalaikio girtavimo A. Ž. pradėjo neadekvačiai vertinti savo mintis ir veiksmus, jam tiesiog reikėjo pinigų alkoholio įsigijimui ir šio tikslo jis siekė įstatymo uždraustomis pavojingomis priemonėmis. Nustatytos aplinkybės kaltinamąjį charakterizuoja išskirtinai neigiamai, o jo buvimas laisvėje kelia realų pavojų žmonių sveikatai ir gyvybei.

Paskiriant mažesnę bausmės trukmę nei numatytą sankcijos vidurkyje, teismas atsižvelgė į tai, kad jam artimas žmogus atlygino nukentėjusiam padarytą žalą. Jo ilgamečiai santykiai su nukentėjusiuoju iki nusikalstamos veikos padarymo buvo geri ir nukentėjusysis prašė kaltinamajam skirti švelnesnę bausmę.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Nuotrauka
narkotines medziagos
Įkelta:
2022-06-29
Birželio 28 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, užtikrindami viešąją tvarką ir eismo saugumą, apie 13.52 val. Šilutėje, Rusnės gatvėje, patikrinimui sustabdė automobilį „Peugeot“, kurį vairavo Tauragės miesto gyventojas, gim. 1969 m.
Nuotrauka
kumstis
Įkelta:
2022-06-29
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi du ikiteisminius tyrimus dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo.
Nuotrauka
greitoji
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-06-27
Sekmadienio popietę ugniagesiai gelbėtojai sulaukė pranešimo, kad Tauragės rajone, Skaudvilės tvenkinyje skęsta žmogus. Atvykus ugniagesiams, kiti žmonės jau buvo ištraukę vyrą iš tvenkinio.
Nuotrauka
112
Įkelta:
2022-06-26
Keršto akys aklos, sako lietuvių liaudies išmintis. Tuo galėjo įsitikinti ir kerštingo plano prieš savo močiutę ėmęsis vyriškis, sukėlęs gaisrą jos ūkiniame pastate. Tauragės apylinkės teisme gegužės 18-ąją jam paskelbtas baudžiamasis įsakymas. Bylos duomenimis, V. M.  praėjusių metų gegužę degaus skysčio tyčia užpylė  ant savo močiutės ūkinio pastato medinių dalių, jį padegė ir tokiu visuotinai pavojingu būdu tyčia sunaikino pastarajai priklausantį turtą. Sudegė ne tik 15 tūkst. eurų vertės namas, bet jame buvęs nukentėjusiajai priklausantis turtas – malkos, aliuminės kopėčios, diskinis pjūklas su varikliu, kibirai, grėbliai, krepšiai. Bendra žala įvertinta  16 420 eurų. 
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2022-06-25
Kovodami su nelegaliu alkoholio pardavinėjimu Tauragės apskrities policijos pareigūnai dirba pagal atskirus planus ir stebi tam tikras vietas, kurios jiems atrodo įtartinos. Tai gali būti girtaujančių asmenų susibūrimo vietos arba patalpos, į kurias dažnai įeina ir netrukus išeina daug žmonių, kurių išvaizda išduoda jų turimą priklausomybę alkoholiui. Gegužės 11-ąją Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, pradėtą po to, kai pareigūnai sučiupo vieną naminukės prekyba besivertusią moterį.  
Nuotrauka
akistata
Įkelta:
2022-06-22
Tauragės apylinkės teismas išnarpliojo dokumentų klastojimo bylą. Gegužės 2-ąją paskelbtu nuosprendžiu jis pripažino kaltu jau anksčiau teistą E. L., kuris kito asmens vardu nusipirko automobilį. Paaiškėjo, kad nusikaltimą jis įvykdė iš keršto. 
Nuotrauka
gaisrine
Įkelta:
2022-06-21
Birželio 20-ąją, apie 3.30 val., ugniagesiai sulaukė pranešimo, kad Pagėgių savivaldybėje, Natkiškių kaime, Vilties gatvėje kilo gaisras ūkiniame pastate.
Nuotrauka
alkotesteris
Įkelta:
2022-06-20
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi net 4 ikiteisminius tyrimus dėl sustabdytų neblaivių vairuotojų Tauragės apskrityje – 1 iš jų sustabdytas Tauragėje, 1 – Pagėgių apskrityje ir 2 neblaivūs vairuotojai Šilalės apskrityje.
Nuotrauka
teisėtvarka
Įkelta:
2022-06-18
Linksmas vakaras pasibaigė tikra šeimos drama – prireikė medikų, vėliau įsikišo ir policijos pareigūnai. Anksčiau neteistas Šilalės rajono gyventojas balandžio 27-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo verdiktą dėl žmonos sesers sumušimo.
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2022-06-16
Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį Pagėgių gyventojui ir paskyrė galutinę vienerių metų  ir vieno mėnesio laisvės atėmimo bausmę, atidedant jos vykdymą dvejiems metams už neteisėtą prisijungimą prie internetinės parduotuvės informacinės sistemos tinklapio turinio valdymo sistemos ir neviešų klientų duomenų parsisiuntimą.