Įbauginęs patėvį jaunas vaikinas atsidūrė už grotų
Įkelta:
2021-04-07
Nuotrauka
policija
Aprašymas

Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka

Ne kartą dėl smurtinių nusikaltimų teistas V. N. įbaugino savo patėvį. Jaunas vaikinas nuoskaudas liejo ir kumščiais. Tauragės apylinkės teismas kovo 4 dieną priėmė nuosprendį niekur nedirbančio recidyvisto byloje dėl nusikaltimų prieš patėvį. 

Ikiteisminio tyrimo metu apklausta kaltinamojo motina pareigūnams pasakojo, kad praėjusių metų spalio 19 d., apie 16 val., namuose įvykus žodiniam konfliktui su neblaiviu sūnumi, šis paėmęs taburetę trenkė į grindis ir ją suskaldė. Motina iškvietė policiją. Atvykę pareigūnai pasikalbėjo su sūnumi ir išvažiavo. Pareiškimo moteris nerašė. Po pusvalandžio, anot apklaustosios, V. N. pradėjo šūkauti, grasinti, kad primuš jos sugyventinį. Antrąkart buvo iškviesta policija, bet nesulaukęs pareigūnų V. N. išėjo iš motinos namų. 

V. N. teisme aiškino, kad tuo metu, kai grasino sumušiantis patėvį, buvo apsvaigęs nuo alkoholio. Paskambinęs motinai, sūnus dar kartą pareiškė, kad „išjungs“ jos sugyventinį.

„Jis kalbėjo apie mane blogus dalykus“, – priežastį, kodėl buvo toks supykęs ant nukentėjusiojo, įvardijo V. N. 

Nieko nelaukusi, kaltinamojo motina paskambino sugyventiniui, kuris tuo metu buvo darbe. Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas nukentėjusysis teigė, kad važiuojant iš darbo namo bendradarbis jam sakė, kad pastarajam skambino V. N. ir kalbėjo, kad tegul patėvis geriau nelipa iš mašinos miestelio centre, nes V. N. jį užmuš. 

Dėl tokių žodžių patėvis bijojo pasirodyti miestelyje, prašė iš darbo vežančio vairuotojo pavežti jį iki jo motinos namų. Ten būdamas pagalvojo, kad V. N. gali jo ieškoti ir tuose namuose, tad nenorėdamas nervinti mamos apie 8 val. vakaro grįžo į savo namus. 

Po maždaug valandos į namus grįžo ir neblaivus V. N. , kuris, pasakojo nukentėjusysis, pradėjo kabinėtis, grasino užmušti, papjauti.

Motina ramino sūnų, tačiau šis atėjęs prie lovos kumščiu sudavė patėviui į galvą. 

V. N. rengėsi ir toliau smūgiuoti, bet šį atitraukė motina ir ramindama nusivedė į virtuvę. Patėvis tuo metu bandė pabėgti iš kambario ir lipo per langą. Tačiau V. N. išbėgo į kiemą ir atbėgo prie lango. Tada patėvis nubėgo į kitą kambarį ir pro išlipo pro kitą langą. Buvo tamsu, tad nukentėjusysis pabėgo.  

Kai įsitikino, kad jo niekas nesiveja, patėvis paskambino pagalbos telefonu 112.  Dėl tokių V. N. veiksmų jis teigė išsigandęs, patyręs stresą, iki šiol jaučia baimę.

Atvykę policijos pareigūnai galiausiai V. N. sulaikė, jam tą vakarą buvo nustatytas 2,35 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tačiau tuo metu, kai buvo nagrinėjama ši byla, kaltinamasis laiką leido tardymo izoliatoriuje, nes jam buvo pareikšti kaltinimai ir kitoje byloje. 

Motina teisme teigė, kad sūnui dėl sukelto chaoso namuose atleido, civilinio ieškinio dėl neturtinės žalos atsisakė ir patėvis. Jis teigė posūniui pretenzijų nebeturintis. 

Tauragės apylinkės teismas konstatavo, kad nukentėjusysis buvo stipriai išsigandęs ir, bijodamas, jog kaltinamasis gali įgyvendinti savo grasinimus, iš darbo grižo namo daug vėliau nei įprastai, dėl kaltinamojo veiksmų kvietėsi policijos pareigūnų pagalbos, galiausiai, išlipęs per langą, bėgo nuo kaltinamojo, taigi byloje esančių įrodymų visuma įrodo, jog grasinimas buvo realus. 

Teismas sunkinančia aplinkybe nustatė tai, kad veikas vaikinas padarė būdamas recidyvistas, apsvaigęs nuo alkoholio. Dėl to V. N. dėl grasinimų buvo nuteistas vienerių metų laisvės atėmimo bausme. 

Be to, jam teko atsakyti ir dėl patėviui į galvos sritį suduoto smūgio. 

Tiek apklaustas teisme, tiek ir ikiteisminio tyrimo metu V. N. patvirtino smurtavęs nukentėjusiojo atžvilgiu. Smurto prieš patėvį panaudojimo faktą taip pat patvirtino nuoseklūs paties nukentėjusiojo bei liudytojos, kaltinamojo mamos, parodymai. Už tai teismas jį nuteisė 6 mėnesių laisvės atėmimo bausme. Kadangi kaltinamasis neneigė padaręs nusikaltimus, paskirtas bausmes teismas nusprendė sumažinti vienu trečdaliu ir V. N. skirti galutinę 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. 

 

Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-11
Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas praneša apie balandžio mėnesį vykdomas prevencijos priemones. Bus stebima vairuotojų eismo kultūra, vykdoma greičio kontrolė, tikrinama, ar naudojamasi privalomomis saugos priemonėmis.
Nuotrauka
karys
Įkelta:
2021-04-10
Policija penktadienio vakarą, apie 18 val. 8 min., J. Tumo - Vaižganto g. namo laiptinėje sulaikė Lietuvos kariuomenės eilinį, kuri, kaip įtariama, įsigijo narkotinių medžiagų.
Nuotrauka
dviratis
Įkelta:
2021-04-09
Tauragės policijos komisariato pareigūnai atliko sėkmingą tyrimą dviračio vagystės byloje. Sučiuptas iš paauglio transporto priemonę nugvelbęs vyras, kuris stojo prieš Tauragės apylinkės teismą. Šių metų kovą jo atžvilgiu priimtas nuosprendis.
Nuotrauka
naminė
Įkelta:
2021-04-08
Anksčiau už nesunkų sveikatos sutrikdymą, vagystes teistas T. M. sumanė prasimanyti pinigų. Tačiau jo veiklą nutraukė policijos pareigūnai. Vyras gamino naminukę.
Nuotrauka
padanga
Įkelta:
2021-04-06
Tokio įžūlumo tauragiškis dar nebuvo matęs: atvykęs pirkti automobilio pirkėjas jį tiesiog pavogė. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-06
Sausio 2-ąją kilusio konflikto metu T. R. pakėlė ranką prieš buvusią sugyventinę. Vyras kažkodėl sugalvojo, kad su juo išsiskyrusi moteris privalo būti jam ištikima.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Atvykęs į degalinę vyras išgąsdino jos darbuotoją ir visus, kurie tuo metu joje lankėsi. Garsiai klausydamasis muzikos ir dėl to sulaukęs aplinkinių pastabų, jis išdaužė langą. Dėl to jam teko aiškintis Tauragės apylinkės teisme. 
Nuotrauka
vairuotojas
Įkelta:
2021-04-01
Viena tauragiškė po 5 metų, praleistų santuokoje, jau ruošia skyrybų dokumentus. Vyras girtauja ir šeimoje nuolat kyla barniai. O pastaruoju metu priežasčių pyktis dar daugiau – vyras girtas vairavo žmonos automobilį ir įkliuvo pareigūnams. 
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-03-31
Anksčiau neteista pensininkė I. L. R., pragyvenanti iš 257 eurų senatvės pensijos, turės atlyginti neturtinę žalą, nes vidury dienos Tauragėje užpuolė kitą moterį – buvusio vyro draugę. Nuosprendį Tauragės apylinkės teismas priėmė vasario 24 dieną.
Nuotrauka
peilis
Įkelta:
2021-03-31
Vakar, apie 20 val., Pauliškių kaime (Skaudvilės sen.) nesutarimai kilo tarp artimųjų. Kaip praneša policija, neblaivus vyras, gim. 1983 m., peiliu grasino apie 80 m. moteriai., ir apie 70 m. vyrui.
Nuotrauka
Tauragės policijos nuotraukos
Įkelta:
2021-03-26
Siekdami užtikrinti saugų dalyvavimą eisme, kovo 22–25 dienomis policijos pareigūnai vykdė tikslinę prevencinę priemonę, skirtą transporto priemonių vairuotojų pažeidimams išaiškinti ir jiems užkardyti. O jų užfiksuota nemažai – net 50.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-03-25
Anksčiau neteista L. K. įkliuvo pareigūnams su daugiau nei 74 litrais naminės degtinės. Vasario 17 dieną Tauragės apylinkės teismas sprendė šios moters likimą. Kaltinamoji siekė būti atleista nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. 
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2021-03-23
Rietenos dėl prie vieno vyro namo įrengtų vaizdo stebėjimo kamerų ir išdėliotų eismą ribojančių kuolelių galiausiai pasiekė teismą. Netekęs kantrybės, vienas tauragiškis nusprendė kaimyno turtą sugadinti: į kameras metė plytą ir akmenį, o kuolelius sulankstė.