Už melagingus pranešimus tenka atverti piniginę
Įkelta:
2021-02-23
Nuotrauka
pinigai
Aprašymas

Asociatyvi pexels.com nuotrauka

Nors pareigūnai įspėja numeriu 112 skambinti tik ypatingais atvejais, kai gresia pavojus ir reikia medikų, policijos ar ugniagesių pagalbos, vis tiek atsiranda žmonių, kuriems atrodo, jog galima ir papokštauti, sukeliant specialiąsias tarnybas ant kojų. 

Tauragėje gyvenantis J. M. pernai gruodžio 5 d. 16.06 val. surinko skubiosios pagalbos tarnybų telefono numerį 112 ir pranešė, kad jo į namus neįleidžia sugyventinė. Tačiau policijos pareigūnams atvykus nurodytu adresu, jų niekas nelaukė, o pranešėjas buvo išjungęs savo mobilųjį telefoną. Nepraėjus nė valandai iš to paties telefono numerio Bendrąjį pagalbos centrą vėl pasiekė šio vyriškio prašymas padėti. Ir šįkart J. M. skundėsi, kad jo į namus neįsileidžia sugyventinė. Antrąkart atvykus pareigūnams tauragiškis lyg niekur nieko pareiškė, kad jokios policijos jis nekvietė. 

Pareigūnai dėl tokio tarnybų trukdymo pradėjo tyrimą. Supratęs, kad gresia nemalonumai, po kurio laiko vyras prisipažino ir atsiprašė. 

Už skambučius numeriu 112, nors pagalba nereikalinga, Tauragės apylinkės teismas sausio 11 d. priimtu nutarimu įpareigojo J. M. per 40 dienų sumokėti 220 eurų baudą. 

O 500 eurų teko pakloti šilutiškiui G. B. Jau anksčiau administracine tvarka baustas bedarbis vyras nusprendė, kad pagalbos tarnybas gali pasitelkti norėdamas atkeršyti.

G. B. kaltu neprisipažino. Jis aiškino, kad  nuvažiavęs pas draugą susipyko su jo drauge. G. B. tikino, kad draugė „elgėsi neadekvačiai“. Kilo konfliktas. Staiga G. B. pagrasino merginai, kad iškvies policijos pareigūnus ir praneš, jog ji vartoja narkotikus. Negana to, vyriškis teigė, kad ją kažkur išveš. Mergina išsigando ir bėgo slėptis pas kaimynę. 

Teisme liudijusi kaimynė teigė, kad pas ją atbėgusi mergina prašė pagalbos, o netrukus atėjo ir  nepažįstamas vaikinas, kuris buvo susinervinęs, susijaudinęs ir agresyviai nusiteikęs. Šis aiškino, kad pas ją atbėgusi mergina yra pavartojusi narkotikų. Kaimynei taip neatrodė, nes atbėgusi mergina buvo tvarkinga, reaguojanti adekvačiai. Paklaustas, ar reikalinga kokia pagalba, nepažįstamasis esą atsakė, kad pats iškvies policiją, ir tuoj pat paskambino. 

Paaiškinusi merginai, kad ji su savo draugu pati turi aiškintis tarpusavio santykius, kaimynė išlydėjo ją pro duris. Mergina išėjo kartu su skambinusiuoju. 

Netrukus atvyko policijos pareigūnai, kurie ieškojo apie įvykį pranešusio asmens ir aiškinosi situaciją, susijusią su pranešimu. 

Tiesa, pranešėjo jie nerado – šis jau buvo išvykęs kartu su jo pasiimti atvažiavusiu kitu vyru. 

Teisme kaimynė teigė, kad, jos manymu, policijos pareigūnai buvo iškviesti be reikalo. 

Mergina, kuriai buvo kviečiami pareigūnai, teismui nurodė, kad jie aiškinosi tarpusavio santykius, tema buvo susijusi su meilės reikalais. Esą ji girdėjo, kaip G. B. grasino atkeršyti ir nurodyti, kad ji vartoja narkotikus. 

„Byloje nėra duomenų, leidžiančių manyti, kad liudytojai būtų suinteresuoti nepagrįstai apkalbėti administracinėn atsakomybėn traukiamą G. B. Taigi, teismas administracinėn atsakomybėn traukiamo G. B. paaiškinimus ištirtų įrodymų kontekste vertina kaip pasirinktos gynybos poziciją, siekiant išvengti administracinės atsakomybės“, – teigiama sausio 11 d. priimtame Tauragės apylinkės teismo nutarime. 

G. B. buvo pripažintas kaltu dėl melagingo pranešimo ir jam skirta 500 eurų bauda, kurią jis privalės sumokėti per 40 dienų.  

 

 


 

Nuotrauka
piliak
Įkelta:
prieš 1 dieną
33-ejų metų Šilalės rajono gyventojas kaltinamas nacionalinės reikšmės paminklo – Vedrių piliakalnio – suniokojimu. Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroras Egidijus Žylius teismui perdavė baudžiamąją bylą. Skaičiuojama, kad kultūros paveldui padaryta žala siekia daugiau nei 93 tūkst. eurų. Griežčiausia bausmė už tokį nusikaltimą – laisvės atėmimas iki penkerių metų.
Nuotrauka
antrankiai
Įkelta:
2021-04-14
Šilalėje parduotuvę turintis verslininkas sulaukė keršto už tai, jog nufotografavo šalia jo pastato girtaujančius asmenis. Tauragės apylinkės teismas kovo pradžioje išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje anksčiau už fizinio skausmo sukėlimą, vagystę, narkotinių medžiagų turėjimą ir turto sugadinimą teistas D. U. turėjo prisiminti tai, ką padarė pernai lapkritį. Tiesa, vyriškiui tai sekėsi sunkiai – jis nusikaltimą padarė itin apsvaigęs, todėl jį atmintis kaip reikiant apgavo.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-11
Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas praneša apie balandžio mėnesį vykdomas prevencijos priemones. Bus stebima vairuotojų eismo kultūra, vykdoma greičio kontrolė, tikrinama, ar naudojamasi privalomomis saugos priemonėmis.
Nuotrauka
karys
Įkelta:
2021-04-10
Policija penktadienio vakarą, apie 18 val. 8 min., J. Tumo - Vaižganto g. namo laiptinėje sulaikė Lietuvos kariuomenės eilinį, kuri, kaip įtariama, įsigijo narkotinių medžiagų.
Nuotrauka
dviratis
Įkelta:
2021-04-09
Tauragės policijos komisariato pareigūnai atliko sėkmingą tyrimą dviračio vagystės byloje. Sučiuptas iš paauglio transporto priemonę nugvelbęs vyras, kuris stojo prieš Tauragės apylinkės teismą. Šių metų kovą jo atžvilgiu priimtas nuosprendis.
Nuotrauka
naminė
Įkelta:
2021-04-08
Anksčiau už nesunkų sveikatos sutrikdymą, vagystes teistas T. M. sumanė prasimanyti pinigų. Tačiau jo veiklą nutraukė policijos pareigūnai. Vyras gamino naminukę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-04-07
Ne kartą dėl smurtinių nusikaltimų teistas V. N. įbaugino savo patėvį. Jaunas vaikinas nuoskaudas liejo ir kumščiais. Tauragės apylinkės teismas kovo 4 dieną priėmė nuosprendį niekur nedirbančio recidyvisto byloje dėl nusikaltimų prieš patėvį. 
Nuotrauka
padanga
Įkelta:
2021-04-06
Tokio įžūlumo tauragiškis dar nebuvo matęs: atvykęs pirkti automobilio pirkėjas jį tiesiog pavogė. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-06
Sausio 2-ąją kilusio konflikto metu T. R. pakėlė ranką prieš buvusią sugyventinę. Vyras kažkodėl sugalvojo, kad su juo išsiskyrusi moteris privalo būti jam ištikima.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-04-02
Atvykęs į degalinę vyras išgąsdino jos darbuotoją ir visus, kurie tuo metu joje lankėsi. Garsiai klausydamasis muzikos ir dėl to sulaukęs aplinkinių pastabų, jis išdaužė langą. Dėl to jam teko aiškintis Tauragės apylinkės teisme. 
Nuotrauka
vairuotojas
Įkelta:
2021-04-01
Viena tauragiškė po 5 metų, praleistų santuokoje, jau ruošia skyrybų dokumentus. Vyras girtauja ir šeimoje nuolat kyla barniai. O pastaruoju metu priežasčių pyktis dar daugiau – vyras girtas vairavo žmonos automobilį ir įkliuvo pareigūnams. 
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-03-31
Anksčiau neteista pensininkė I. L. R., pragyvenanti iš 257 eurų senatvės pensijos, turės atlyginti neturtinę žalą, nes vidury dienos Tauragėje užpuolė kitą moterį – buvusio vyro draugę. Nuosprendį Tauragės apylinkės teismas priėmė vasario 24 dieną.
Nuotrauka
peilis
Įkelta:
2021-03-31
Vakar, apie 20 val., Pauliškių kaime (Skaudvilės sen.) nesutarimai kilo tarp artimųjų. Kaip praneša policija, neblaivus vyras, gim. 1983 m., peiliu grasino apie 80 m. moteriai., ir apie 70 m. vyrui.
Nuotrauka
Tauragės policijos nuotraukos
Įkelta:
2021-03-26
Siekdami užtikrinti saugų dalyvavimą eisme, kovo 22–25 dienomis policijos pareigūnai vykdė tikslinę prevencinę priemonę, skirtą transporto priemonių vairuotojų pažeidimams išaiškinti ir jiems užkardyti. O jų užfiksuota nemažai – net 50.