Nelegali šunų veisykla sulaukė teismo verdikto
Įkelta:
2021-02-19
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Aprašymas

„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo 30-mečio Tauragės rajono gyventojo administracinio nusižengimo bylą. Kaip teigiama teismo pranešime, už šunų veisimą verslo tikslais neturint tokiai veiklai leidimo ir šunų laikymo sąlygų pažeidimus jas skirta 1000 eurų dydžio bauda bei konfiskuota 10 laikytų šunų.

Bylos duomenimis nustatyta, kad Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamento pareigūnai 2020 m. rugsėjo 5 d. atliko neplaninį ūkio subjekto veiklos patikrinimą vyro gyvūnų laikymo vietoje. Patikrinimo vietoje rastas didelis kiekis šunų, iš viso buvo laikoma 16 suaugusių šunų, pagal išvaizdą priskiriamų 3 skirtingų veislių šunims (8 labradoro retriveriai, 7 prancūzų buldogai ir 1 maltos bišonas) iš kurių dvi patelės buvo šuningos, kelios patelės turėjo cezario pjūvių randus, likusius po ankstesnių šuniukų atsivedimų.

Atliekant patikrinimą nustatyta, kad J. G. per 2 metus buvo išėmęs 12 šunų jauniklių pasus iki 4 mėnesių, kurie būtent tokio amžiaus yra paklausiausia prekė gyvūnų augintojų rinkoje. O šuniukus siūlė Norvegijos rinkai. Taip jis vykdė didelio masto šunų veisimą, kuris atitinka gyvūnų augintinių veisimą verslo tikslais.

Patikrinimo metu nustatyta, kad gyvūnai laikomi netinkamomis sąlygomis. Ūkiniame pastate patikrinimo metu buvo jaučiamas stiprus išmatų ir šlapimo kvapas (amoniako kvapas), nebuvo jokios ventiliacijos, nebuvo įrengtas tinkamas apšvietimas. Šunys buvo laikomi ant betoninių grindų, ant kurių gausu išmatų (grindys padengtos išmatų sluoksniu), telkšo šlapimo balos, o laikomiems šunims nėra įrengta jokių tinkamų poilsio vietų (gultų). Patalpose rasta laisvai pribarstytų žiurkių nuodų, prie kurių gali lengvai prieiti toje patalpoje laikomi gyvūnai augintiniai. Gyvūnų laikymo aptvare ir visoje ūkinio pastato patalpoje rasta ir žiurkių gaišenų. Visur mėtėsi pašaliniai daiktai, kurie nesusiję su ūkine veikla ir gali kelti pavojų gyvūnams susižeisti ar apsinuodyti kitomis cheminėmis medžiagomis.

Visiems ūkiniame pastate laikytiems šunims nustatyti akių uždegimo požymiai (akių sudirgimas, pasireiškęs junginės paraudimu ir paburkimu, daugeliui šunų pastebėtos pūlingos išskyros iš akių), nustatyti ausų uždegimo požymiai, ausų kanalai paraudę, paburkę, jaučiamas nemalonus kvapas.

Vyras kaltę teismo posėdžio metu neigė. Nurodė, kad šunų laikymo sąlygos buvo idealios. Ūkiniame pastate yra vėdinimo sistema, langai dieną atidaromi, taip pat yra šildymo katilas, visada šilta. Šunys tik naktį laikomi garduose, o dieną paleidžiami į aptvarus laksto po didelę teritoriją. Ūkiniame pastate buvo žiurkių, nes ten yra maisto. Tačiau žiurkės yra gaudomos. Tikrinimo metu buvo rastos dvi žiurkės, kurias papjovė labradorai. Šunimis rūpinosi veterinaras, jie visi paskiepyti, nesergantys. Šunis jis ir jo šeimos nariai laikė savo malonumui, bet nesiekdami užsiimti veisimu.

Visgi teismas, įvertinęs byloje surinktus įrodymus, konstatavo, kad gyvūno laikytojas, laikydamas didelį šunų skaičių, vykdė didelio masto šunų veisimą, kuris atitinka gyvūnų augintinių veisimą verslo tikslais, neturėdamas tokiai veiklai leidimo. Laikomiems šunims nustatyti sveikatos sutrikimai, kuriuos lėmė ilgalaikė jų nepriežiūra. Kai kuriems šunims veterinarinės pagalbos nesuteikimas laiku lėmė jų negrįžtamus sveikatos sutrikimus. Jau pirminio patikrinimo metu nustatyta, kad beveik visiems dešimčiai paimtų augintinių laiku nesuteikta veterinarinė pagalba, jiems nustatytos lėtinės  ligos, kurias būtina kuo skubiau gydyti. Neužtikrintos tinkamos šunų laikymo sąlygos, todėl vyro veiksmai vertinti kaip žiaurus elgesys su gyvūnais, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas.

Teismas atsižvelgė, kad pažeidėjas tokio pobūdžio pažeidimą padarė pirmą kartą, nenustatyta jo atsakomybę lengvinančių ar sunkinančių aplinkybių, savo elgesio nevertino neigiamai, bandydamas save pateisinti, todėl jam už padarytus nusižengimus paskyrė nuobaudas, lygias sankcijų vidurkiams.

Nuspręsdamas konfiskuoti augintojo šunis, teismas įvertino, kad jis iki patikrinimo pakankamai nesirūpino augintiniais, nesuteikė laikomiems augintiniams būtinosios veterinarinės pagalbos. Jis tik po patikrinimo ėmėsi priemonių pašalinti nustatytus trūkumus, pateikė prašymą dėl veterinarinio patvirtinimo, reikalingo „gyvūnų augintinių veisėjo statuso“ gavimui, ir įsipareigojo užtikrinti gyvūnams tinkamas laikymo sąlygas. Atsižvelgus į J. G. įvykdyto administracinio nusižengimo pavojingumą, vien baudos jam skyrimas, netaikant minėtos administracinio poveikio priemonės, nagrinėjamu atveju pažeistų teisingumo principą, neatgrasytų jo nuo administracinių nusižengimų darymo ir gali sudaryti nebaudžiamumo iliuziją.

Nutarimas per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Skandalas dėl nelegalių šunų daugyklų šalyje kilo praėjusių metų rudenį. 

 

Nuotrauka
Garodokas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Policijos pareigūnų už triukšmą ne pirmą kartą nubausta J. D. pasijuto apkaltinta be kaltės. Moteriai būtų tekę mokėti 80 eurų baudą, tačiau Tauragės apylinkės teisme ji pasiekė pergalę. 
Nuotrauka
pinigai
Įkelta:
2021-02-23
Nors pareigūnai įspėja numeriu 112 skambinti tik ypatingais atvejais, kai gresia pavojus ir reikia medikų, policijos ar ugniagesių pagalbos, vis tiek atsiranda žmonių, kuriems atrodo, jog galima ir papokštauti, sukeliant specialiąsias tarnybas ant kojų. 
Nuotrauka
žiedas
Įkelta:
2021-02-22
Iš pagrindinio  „Žiedų valdovo“ veikėjo žiedą pavogti sumaniusį knygos personažą Smygolą pražudė jo paties godumas. Panašiai nutiko ir vienam tauragiškiui. Tiesa, šį vyrą ištiko kiek kitoks likimas: priešingai nei Smygolas, vagis ne liepsnose pražuvo, o tik praėjusių metų gruodžio pradžioje stojo prieš Tauragės apylinkės teismą dėl žiedo vagystės. 
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-02-19
Pagėgių rajone gyvenantis anksčiau neteistas S. G., vairuodamas automobilį, dėl prasto matomumo nepastebėjo per pėsčiųjų perėją ėjusios moters ir ją partrenkė. Nors gailėjosi, teistumo išvengti nepavyko.
Nuotrauka
žvakė
Įkelta:
2021-02-19
Policija praneša apie dvi mirtis.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-02-18
Trečiadienį, apie 11.30 val., namuose M. Mažvydo g., rastas vyro, gim. 1958 m., kūnas.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-02-18
Už įsibrovimą į vyresnio amžiaus poros namus ir jų sumušimą prieš Tauragės apylinkės teismą stojo ne kartą teistas šilutiškis K. Š. Vaikinas nusikaltimą įvykdė kartu su draugų kompanija, tačiau kiti nuotykių dalyviai už įsibrovimą buvo nuteisti jau anksčiau.
Nuotrauka
Sukčiai
Įkelta:
2021-02-17
Tobulėjant technologijoms, keičiasi priemonės, kuriomis naudojasi pasipelnyti siekiantys sukčiai. Šalies pareigūnai pastebi, kad vis daugėja atvejų, kai informacines technologijas įvaldžiusios grupuotės perima įmonių elektroninius susirašinėjimus su partneriais ir, pakeitusios rekvizitus, sulaukia dosnių dovanų – patys įmonių vadovai perveda sukčiams tūkstantines sumas.
Nuotrauka
vairuotojas
Įkelta:
2021-02-15
Šių metų pradžioje kartu su broliu namo važiavęs tauragiškis A. U. įkliuvo policijos pareigūnams neblaivus ir be vairuotojo pažymėjimo. Vaikinas tikino, kad namo vyko iš vakarėlio ir vairavo todėl, kad girtas prie vairo neįkliūtų jo brolis. Tačiau „geradaris“ dabar nemalonumų turės pats.
Nuotrauka
Sienos apsaugos tarnyba
Įkelta:
2021-02-12
Tauragės apskritis liūdnai garsėjo kontrabanda. Štai netoli pasienio su Rusija esantys Pagėgiai net buvo praminti nelegalių cigarečių sostine. Tačiau tokio „garbingo“ titulo jau galima nusikratyti. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) tyrimas apie nelegalias cigaretes parodė, kad Tauragėje draudžiamų rūkalų suvartojama net kur kas mažiau nei visoje šalyje. 
Nuotrauka
Įkelta:
2021-02-12
Vakar Mažonuose pareigūnai sustabdė OPEL ASTRA, kurią vairavo 44 m. neblaivi moteris.
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2021-02-11
Su skaudžia draugo netektimi praėjusiais metais susitaikyti turėjusi moteris priversta varstyti Tauragės apylinkės teismo duris. Čia nagrinėta byla dėl mirusiojo palikimo – moters mažametė dukra pagal testamentą paveldėjo draugo butą, tačiau vėliau paaiškėjo, kad velionis turi skolų bankui. Finansų įstaiga pinigus pareikalavo grąžinti, o paveldėtojos mama atkirto – to ji daryti neprivalo, nes banko prašymas pateiktas per vėlai, esą dar priimdama palikimą savo mažametės dukros vardu ji patikrino, ar šis nėra apsunkintas įsipareigojimais ir tąkart jų nebuvo.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-02-10
Policija praneša apie Pagėgių savivaldybėje, Piktupėnų kaime, fiksuotą mirtį.
Nuotrauka
arklys
Įkelta:
2021-02-10
Prieš pat naujuosius metus Tauragės apylinkės teisme buvo nagrinėjama vagystės byla, kurioje vienas teistas , o kitas – iki šiol teisėsaugos dėmesio išvengęs vagišius, prisiminė, kaip pavasarį mėgino pavogti arklį.
Nuotrauka
Adakavas
Įkelta:
2021-02-05
Ketvirtadienį, 12.40 val., savo namuose Adakavo kaime rastas miręs apie 75 m. amžiaus vyras. Į vyro butą pareigūnai pateko ugniagesių pagalba.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-05
Tauragės apylinkės teismas praėjusių metų gruodžio 30-ąją priėmė nuosprendį byloje, kurioje privalomosios karo tarnybos karys buvo kaltinamas nežymiai sutrikdęs savo būrio vado sveikatą. Smurtą šauktinis panaudojo lapkričio 30-ąją – pačią pirmąją tarnybos dieną. „Jaučiau ypatingai didelį stresą“, – savo poelgį mėgino pateisinti vaikinas.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-02-05
Vakar, apie 14.40 val., Dariaus ir Girėno bei Skalvių g. sankryžoje patikrinimui sustabdytas automobilis „Ford Focus“, kurio vairuotojas, kaip paaiškėjo vėliau, buvo neblaivus.
Nuotrauka
kanapės
Įkelta:
2021-02-04
Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroras Mindaugas Stonkus baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis be tikslo jų platinti pareikšti 22-jų metų tauragiškiui. Byla teismui perduota su pareiškimu procesą užbaigti teismo baudžiamuoju įsakymu.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-02-03
Nepagarbūs ar įžeidžiantys komentarai internete nebūna nepastebėti – tokią žinią internautams skelbia pranešimą spaudai išplatinę pareigūnai. Prieš kelias dienas bauda skirta jaunuoliui „Facebook“ paskyroje „Pagalba vairuotojams Tauragėje“ nepagarbiai atsiliepusiam apie pareigūnus.
Nuotrauka
pinigai
Įkelta:
2021-02-03
Iš kur gauti pinigų verslo pradžiai? Tokį galvosūkį mėgino įveikti jau anksčiau 6 kartus teistas, pataisos namuose bausmę atlikęs D. Š. Galiausiai vyras sugalvojo apvogti savo draugą, su kuriuo gyveno nakvynės namuose. Tačiau vos verslui prasidėjus jį teko nutraukti, nes vagis sulaukė policijos pareigūnų dėmesio.