Iš vaiko atėmęs telefoną jaunuolis aiškino jį pasiskolinęs
Įkelta:
2021-01-08
Nuotrauka
telefonas
Aprašymas

Asociatyvi pexels.com nuotrauka

 

Už turto prievartavimą iš mažamečio Šilutėje gyvenantis jaunuolis sėdo į teisiamųjų suolą. Šiais metais jau teistas už pasikėsinimą padaryti nusikalstamą veiką ir vagystę šilutiškis V. K. nepasimokė.

Nukentėjusiąja pripažinta mažamečio motina ikiteisminio tyrimo metu aiškino, kad šių metų kovo 9 d., apie 16 val., sužinojo, jog Šilutėje, prie traukinių stoties, iš sūnaus kaltinamasis V. K. paėmė mobiliojo ryšio telefoną „Samsung S6“. 

Moteris nedelsdama kreipėsi į policiją, o pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Jos sūnus policijos pareigūnams tikino, kad vaikščiodamas vakare mieste sutiko du pažįstamus vaikinus, kurie paėmė jį už parankės ir nusivedė prie geležinkelio stoties. Kaltinamasis V. K. esą klausė, ar jis turi telefoną. Nukentėjusysis atsakė jo neturintis, tad užpuolikas atitraukė jo striukę ir paėmė telefoną, kurį įsidėjo į savo striukę. Negana to, vaikinas liepė vaikui eiti namo ir iš mamos paimti 2 eurus, o jei to nepadarys – sumuš. Nukentėjusysis taip ir padarė. 

Motina tikino, kad telefonas vertas 100 eurų.

Ikiteisminio tyrimo metu ir teisme V. K. dėstė, kad telefoną jis norėjo iš nukentėjusiojo išsinuomoti arba nupirkti, nors pinigų ir neturėjo. Teisėjo širdį šilutiškis mėgino suminkštinti sakydamas, kad jis savęs negali sukontroliuoti, yra registruotas psichiatrijos centre, jam paskirtas gydymas, vartoja vaistus. 

„Iš kaltinamojo paaiškinimų matyti, kad jis dėsto išsigalvotas aplinkybes: nors teigia kaltę pripažįstantis, tačiau nesigaili, nėra nuoširdumo. Pripažįsta atėmęs telefoną, tačiau čia pat teigia jį pasiskolinęs pasinaudoti ir būtų grąžinęs kitą dieną. Visa tai rodo bandymą išvengti atsakomybės ar bent ją sušvelninti“, – dėstoma lapkričio 4 dieną priimtame Tauragės apylinkės teismo teisėjo Vaclovo Jurjono nuosprendyje.

Žalą V. K. atlygino – telefoną grąžino, todėl nukentėjusieji nusprendė civilinio ieškinio nereikšti.

Kadangi vaikinas nusikalto praėjus mėnesiui po anksčiau padaryto nusikaltimo, teismas nusprendė, kad V. K. nenori taisytis ir nustoti daryti nusikaltimus, todėl šįkart jam skyrė 30 parų arešto bausmę ir pripažino kaltu už turto prievartavimą. Bausmės vykdymą teismas atidėjo 6 mėnesiams. Tai reiškia, kad belangės jau teistas šilutiškis ir šįkart gali išvengti.

 

 

 

Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tris kartus už tyčinius nusikaltimus Didžiojoje Britanijoje ir net 5 kartus Lietuvoje teistas K. K. pakėlė ranką prieš merginą. Recidyvistu pripažintas vyras atsakomybės mėgino išvengti ir Tauragės apylinkės teisme tikino nesmurtavęs.
Nuotrauka
Marius Draudvila
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės rajono savivaldybėje praėjusiais metais registruota 7912 pranešimų, iš kurių 633 yra nusikalstamos veikos. Net 442 iš jų jau ištirtos. Tai tik keli skaičiai iš Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) viršininko Mariaus Draudvilos ataskaitos.
Nuotrauka
narkotikai
Įkelta:
2021-03-04
Policija praneša apie antradienį Laukuvos miestelyje atliktą automobilio patikrinimą. Pareigūnams įtarimų sukėlė Kelpšaičių parko teritorijoje stovintis automobilis „BMW“, kuriame sėdėjo trys jaunuoliai. Kaip paaiškėjo vėliau, asmenys turėjo trijų rūšių narkotikų.
Nuotrauka
stt
Įkelta:
2021-03-02
Korupcijos skandalai viešajame sektoriuje – vis dar opi problema. Viešieji pirkimai ir įmonių protekcija skandina savivaldybių vadovus, kitus valdininkus. Prieš teismą stoja įvairių savivaldybių darbuotojai. O su viešaisiais pirkimais dirbantis verslas sako, kad interesų konfliktas yra viena iš pagrindinių viešųjų pirkimų sisteminių problemų. Teisme  nagrinėjama ir kaimyninės Jurbarko savivaldybės valdininkų byla. 
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-03-01
Artimiausiu metu virtualioje erdvėje ims veikti virtualus policijos patrulis, neapykantą skatinantys ir panašių komentarų autoriai sulauks įspėjimų. Apie tai pirmadienį kalbėjo policijos generalinis komisaras Renatas Požėla. Kiek anksčiau Tauragės policija jau ėmėsi principinių veiksmų ir nubaudė pareigūnus internete įžeidinėjusius asmenis.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-03-01
Ne kartą už sveikatos sutrikdymą ir fizinio skausmo sukėlimą teistas Jonas R. ir vėl kumščiais sprendė savo problemas. Tauragės apylinkės teisme šių metų sausį buvo priimtas dar vienas nuosprendis jo atžvilgiu. Šįkart į nemalonumus recidyvistu pripažintas kaltinamasis pateko dėl to, kad sumušė kitą vyrą, kuris pareikalavo grąžinti skolą. Negana to, teisme Jonas R. nuožmiai mėgino išvengti atsakomybės.
Nuotrauka
degtukas
Įkelta:
2021-02-26
Ištirti du Pagėgių savivaldybėje ir Tauragės rajone įvykdytų padegimų atvejai. Padegėjų motyvai stebina: vienas keršijo savo sugyventinei, kitas – savo seseriai. Tiesa, padegta daržinė priklausė ne tik jo seseriai, bet ir jam pačiam.
Nuotrauka
Smurtas
Įkelta:
2021-02-26
Anksčiau už viešosios tvarkos pažeidimą ir nežymų sveikatos sutrikdymą teistas M. P., kuris reikalų su teisėsauga turėjo ne tik Lietuvoje, bet ir Švedijoje, nesusivaldė ir ėmėsi smurto prieš savo žmoną. Dėl to jam teko aiškintis Tauragės apylinkės teisme.
Nuotrauka
Garodokas
Įkelta:
2021-02-24
Policijos pareigūnų už triukšmą ne pirmą kartą nubausta J. D. pasijuto apkaltinta be kaltės. Moteriai būtų tekę mokėti 80 eurų baudą, tačiau Tauragės apylinkės teisme ji pasiekė pergalę. 
Nuotrauka
pinigai
Įkelta:
2021-02-23
Nors pareigūnai įspėja numeriu 112 skambinti tik ypatingais atvejais, kai gresia pavojus ir reikia medikų, policijos ar ugniagesių pagalbos, vis tiek atsiranda žmonių, kuriems atrodo, jog galima ir papokštauti, sukeliant specialiąsias tarnybas ant kojų. 
Nuotrauka
žiedas
Įkelta:
2021-02-22
Iš pagrindinio  „Žiedų valdovo“ veikėjo žiedą pavogti sumaniusį knygos personažą Smygolą pražudė jo paties godumas. Panašiai nutiko ir vienam tauragiškiui. Tiesa, šį vyrą ištiko kiek kitoks likimas: priešingai nei Smygolas, vagis ne liepsnose pražuvo, o tik praėjusių metų gruodžio pradžioje stojo prieš Tauragės apylinkės teismą dėl žiedo vagystės. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-19
Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo 30-mečio Tauragės rajono gyventojo administracinio nusižengimo bylą. Kaip teigiama teismo pranešime, už šunų veisimą verslo tikslais neturint tokiai veiklai leidimo ir šunų laikymo sąlygų pažeidimus jas skirta 1000 eurų dydžio bauda bei konfiskuota 10 laikytų šunų. 
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-02-19
Pagėgių rajone gyvenantis anksčiau neteistas S. G., vairuodamas automobilį, dėl prasto matomumo nepastebėjo per pėsčiųjų perėją ėjusios moters ir ją partrenkė. Nors gailėjosi, teistumo išvengti nepavyko.
Nuotrauka
žvakė
Įkelta:
2021-02-19
Policija praneša apie dvi mirtis.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-02-18
Trečiadienį, apie 11.30 val., namuose M. Mažvydo g., rastas vyro, gim. 1958 m., kūnas.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-02-18
Už įsibrovimą į vyresnio amžiaus poros namus ir jų sumušimą prieš Tauragės apylinkės teismą stojo ne kartą teistas šilutiškis K. Š. Vaikinas nusikaltimą įvykdė kartu su draugų kompanija, tačiau kiti nuotykių dalyviai už įsibrovimą buvo nuteisti jau anksčiau.
Nuotrauka
Sukčiai
Įkelta:
2021-02-17
Tobulėjant technologijoms, keičiasi priemonės, kuriomis naudojasi pasipelnyti siekiantys sukčiai. Šalies pareigūnai pastebi, kad vis daugėja atvejų, kai informacines technologijas įvaldžiusios grupuotės perima įmonių elektroninius susirašinėjimus su partneriais ir, pakeitusios rekvizitus, sulaukia dosnių dovanų – patys įmonių vadovai perveda sukčiams tūkstantines sumas.
Nuotrauka
vairuotojas
Įkelta:
2021-02-15
Šių metų pradžioje kartu su broliu namo važiavęs tauragiškis A. U. įkliuvo policijos pareigūnams neblaivus ir be vairuotojo pažymėjimo. Vaikinas tikino, kad namo vyko iš vakarėlio ir vairavo todėl, kad girtas prie vairo neįkliūtų jo brolis. Tačiau „geradaris“ dabar nemalonumų turės pats.