Išsiblaivęs recidyvistas teisme stebėjosi pats savimi
Įkelta:
2021-01-12
Nuotrauka
teismas
Aprašymas

Raimonds Alysienės nuotrauka

Girtumas nėra pasiteisinimas ar lengvinanti aplinkybė – tai gerai sužino į teismą atvesti įtariamieji, kaltinami nusikaltimus įvykdę būdami neblaivūs. Apsvaigimą teisėjai vertina kaip sunkinančią aplinkybę. O kaltinamieji patys stebisi savo veiksmais – kartais jie blaiviu protu nesuvokia, kaip galėjo padaryti tokius nusikaltimus, dėl kurių tenka stoti prieš teismą. „Blaivas nebūčiau nė sugalvojęs to padaryti“, – dažnai teisėjams sako jie.

Susimovė, nes buvo girtas

Aštuonis kartus teistas, paskutinį kartą – už vagystę, ir praėjusių metų pradžioje laisvę išvydęs Šilutės rajono gyventojas N. J. griebėsi butelio, o apsvaigęs įsidrąsino daryti naujus nusikaltimus, dėl kurių Tauragės apylinkės teismas praėjusių metų lapkričio 23 dieną priėmė nuosprendį.

Ikiteisminio tyrimo metu vienas nuo recidyvistu pripažinto vagies nukentėjusių vyrų pasakojo, kad savo namuose darbo kabinete pasistatė vaizdo kamerą. Vasario 19-osios vėlų vakarą vyras gavo į savo mobiliojo ryšio telefoną signalą ir pamatė, kad nepažįstamas vyras vaikšto po jo darbo kambarį ir kažko ieško spintelėse, spintose.

Nieko nelaukęs, nukentėjusysis nuskubėjo namo, apžiūrėjo darbo kambarį, tačiau iš jo niekas nebuvo dingę.

Vyras peržiūrėjo vaizdo įrašą ir pamatė, kad patalpoje yra padėtas maišelis su maisto produktais – kefyru, keliais pakeliais grietinės, marinuotų agurkų stiklainiu. Vagiui maisto pagrobti nepavyko – dėl girtumo pagrobto turto jis pro langą neiškėlė.

Tyrimo metu nustatyta, kad N. J. į namą pateko pro rūsio langą. Nukentėjusiuoju pripažintas namo savininkas nusprendė byloje net nereikšti civilinio ieškinio, nes jokia žala nebuvo padaryta, tačiau teismas pripažino, kad N. J. pasikėsino įvykdyti nusikalstamą veiką, jos nebaigė dėl ne nuo jo priklausančių aplinkybių, ir už šį įvykį nuteisė jį 5 mėnesiams laisvės atėmimo.

Vagies susidūrimas su nukentėjusiuoju

Be to, tą pačią dieną, kai įsibrovė į vieną namą, apsvaigęs recidyvistas nusprendė pabėgęs iš įvykio vietos išdaužti kito namo lango stiklą. Taip jis pateko į kitam savininkui priklausantį gyvenamąjį namą.

N. J. teisme pasakojo įsibrovęs į namą ir nubėgęs į virtuvę, o joje radęs maišelį. Į jį vagis susidėjo šaldytuve buvusius produktus – lašinius, slėgtainį, majonezą, dešreles, kopūstus, sviestą, fermentinį sūrį, varškės sūrį, varškę, batoną, mandarinus, agurką, dar ir kavos pakuotę bei virtuvinį peilį. Nukentėjusiuoju pripažintas to namo savininkas pasakojo, kad tuo metu, kai virtuvėje darbavosi N. J., jis buvo namuose. Išgirdęs pašalinį garsą, vyras nubėgo į virtuvę ir pamatė joje nepažįstamą asmenį. Prigautas vagis puolė į lauką.

Nukentėjusysis suskaičiavo, kad bendra pagrobtų produktų vertė – 72,50 Eur. Dėl maisto produktų vyras civilinio ieškinio nereiškė, nes jie vėliau buvo rasti tinkami naudoti. 120 eurų padarytą žalą dėl išdaužto lango atlygino draudimas.

Už šį epizodą Tauragės apylinkės teismo nuosprendžiu N. J. buvo skirta 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Tačiau praėjusiais metais N. J. įvykdė ir dar vieną vagystę. Balandžio 29-osios rytą vyras, žiebtuvėliu perpjovęs apsauginį tinklelį ant lango rėmo, norėjo patekti į dar vieną gyvenamąjį namą. Vagies taikiniu turėjo tapti alkoholiniai gėrimai.

Vagį sulaikęs liudytojas ikiteisminio tyrimo metu pasakojo, kad tą rytą šalia žento namo tvoros sodino bulves, kai apie 10.30 val. jam paskambino žentas ir pasakė, kad po kiemą vaikšto nepažįstamas asmuo. Nuėjęs prie namo, liudytojas pamatė nepažįstamą asmenį, kuris iškėlęs dešinę ranką kažką darė prie lauko apsauginio tinklelio. Vyras vagį sulaikė, buvo iškviesti policijos pareigūnai.

N. J. policijos nuovadoje praleido dvi paras, o už šį epizodą teismas vagiui skyrė 4 mėnesius laisvės atėmimo.

„Į svetimus gyvenamuosius namus įsibraudavau išgėręs degtinės, norėdamas valgyti bei paimti dar alkoholinių gėrimų. Būdamas blaivus nebūčiau taip daręs“, – teisme aiškino N. J.

Teisminio nagrinėjimo metu kaltinamasis nurodė, kad dėl alkoholio vartojimo problemos jau kreipėsi į specialistus, šiuo metu jis alkoholinių gėrimų esą nebevartojantis.

N. J. prisipažino dėl visų kaltinimų, tad baudžiamoji byla išnagrinėta atlikus sutrumpintą įrodymų tyrimą, ir kaltinamajam bausmės buvo sumažintos trečdaliu. Sunkinančia aplinkybe teismas pripažino tai, kad N. J. nusikaltimus įvykdė būdamas girtas, o lengvinančia – kad prisipažino ir gailėjosi. Tad teismas subendrintą 1 metų laisvės atėmimo bausmę atidėjo 1 metams ir 3 mėnesiams. Tai reiškia, kad jeigu per šį laikotarpį N. J. nepadarys jokių naujų nusikaltimų, belangės jis išvengs.

N. J. buvo įpareigotas vienerius metus dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje, tris mėnesius būti namuose nuo 22 iki 6 val., jeigu tai nesusiję su darbu, bei per visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį neišvykti iš gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Nuotrauka
foto1
Įkelta:
2021-01-22
Jauna mergina jau apgavo mažiausiai dešimtis žmonių ir sustoti neketina, tačiau kol kas atsiperka tik baudomis – baudžiamosios atsakomybės ir teistumo ji išvengia, nes iš vieno asmens išviliojama suma nėra didelė. Vienas nukentėjusiųjų nuo šios aferistės – ir Tauragės gyventojas. Jis „Tauragės žiniomsׅ“ pasakojo, kad užsisakęs internete viename skelbime nurodytą knygų kolekciją pradėjo domėtis pardavėja ir staiga išvydo socialiniuose tinkluose kuriamas grupes, skirtas susiburti nukentėjusiesiems nuo šios merginos aferų. Taip jis suprato, kad bendravo su sukčiautoja, ir ėmėsi veiksmų, kurie padėjo dalį pinigų atgauti.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-01-22
Policijos pareigūnai siekdami užtikrinti tinkamą eismo kontrolę sausio 18-21 dienomis vykdė policinę priemonę, kurios metu fiksavo neatsakingus vairuotojus, kurie vairuojant transporto priemones naudojasi mobiliojo ryšio priemonėmis.
Nuotrauka
prekyba zmonemis
Įkelta:
2021-01-21
„Su žmonėmis jis elgėsi storžieviškai, lyg žmonės būtų vergai“, – apie savo skriaudėją teisme pasakojo vienas nukentėjusiųjų. Tokie žodžiai nuskambėjo prekybos žmonėmis byloje, kurioje Klaipėdos apygardos teismas priėmė nuosprendį 2019 metais. Prekybos žmonėmis atvejų būta ir Tauragės apskrityje, tiesa, čia ikiteisminių tyrimų pradedama gerokai mažiau nei prieš asmenis, įtrauktus į prekybos žmonėmis tinklą.
Nuotrauka
du
Įkelta:
2021-01-19
Didžiosios Britanijos Sheffieldo karūnos teismas kaltais pripažino Indrę Barysaitę (30 m.) ir Dimitrijų Jakimovą (33 m.) 2019 m. lapkričio mėnesį nužudžius Žygimantą Kromelį. 26 metų vyras buvo rastas sužeistas peiliu į krūtinę savo namuose Rotherhame.
Nuotrauka
teisejas
Įkelta:
2021-01-19
Užuot kreipęsi į policijos pareigūnus dėl grasinimų nužudyti, du vyrai nusprendė grasintojui įvykdyti linčo teismą. Tačiau dėl žmogaus, kuris jiems grasino, užpuolimo jie patys atsidūrė Tauragės apylinkės teisme.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-01-17
Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Tauragės rajone įvyko tragiškas eismo įvykis: 20-mečio vairuojama „Audi“ pervažiavo ant kelio gulėjusį 16-metį.
Nuotrauka
vairuotoja
Įkelta:
2021-01-16
Žmogaus mirtimi pasibaigusią avariją sukėlusi Jurgita K. teisme prisiekinėjo, kad jai gėda, ji labai gailisi, tačiau tai jos partrenkto vyro artimųjų neguodžia – mirusiojo atsiprašymai nesugrąžins. Be to, apklausiama pareigūnų ir teisme moteris pateikė net kelias versijas, kas įvyko, siekė kaltę suversti pačiam žuvusiajam, o galiausiai nustatyta, kad eismo įvykio metu ji buvo neblaivi. Be to,partrenkusi žmogų Jurgita K. jį paliko likimo valiai.
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2021-01-15
Visuomenę sukrėtusioje byloje, kur Tauragės rajone, kaimo turizmo sodyboje nuo smurtinio išpuolio nukentėjo nepilnametė, – naujas posūkis. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas tenkino Klaipėdos apygardos prokuratūros kasacinį skundą. Prokuratūros nuomone, nuteistajam reikėtų taikyti realią laisvės atėmimo bausmę. Kaltinamasis iki tol buvo nuteistas lygtinai.
Nuotrauka
prekyba zmonemis
Įkelta:
2021-01-13
Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimo centro (KOPŽI) vadovė Kristina Mišinienė savo gyvenimą skyrė kovai prieš nusikaltimus, kurių aukos dažniausiai jaučiasi bejėgės ir pačios sunkiai prabyla. Anot ekspertės, patiriančios spaudimą tiek iš išnaudotojų, tiek iš policijos pareigūnų prekybos žmonėmis aukos net nesitiki sulaukti pagalbos. Tačiau K. Mišinienės vadovaujama nevyriausybinė organizacija jau 20 metų dirba, siekdama užkardyti prekybos žmonėmis ir seksualinės prievartos atvejus Lietuvoje. Į KOPŽI akiratį visai neseniai pateko ir Tauragės apskrityje esantis Jurbarkas.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-01-12
Policija vakar pradėjo tirti J. Navasaičio gatvėje esančiuose namuose įvykdytos vagystės aplinkybes. Ten gyvenanti šeima pasigedo santaupų.
Nuotrauka
žvakė
Įkelta:
2021-01-12
Vakar Skaudvilės miestelyje, apie 20.25 val., savo namuose rastas 45 m. vyro kūnas.
Nuotrauka
ruko
Įkelta:
2021-01-11
Dar 2013 metais administracine tvarka už kontrabandinių cigarečių laikymą nubaustas E. L. jam paskirtos baudos nemokėjo. Valstybė kantriai laukė, kol vyras sumokės baudą, tačiau šis, regis, ją pamiršo. Tad savo nusižengimą E. L. teko prisiminti iš naujo. Tiesa, kadangi vyras pinigų mokėti nepanoro, jam teks atlikti viešuosius darbus.
Nuotrauka
saviv
Įkelta:
2021-01-06
Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai pareikšti 7 asmenims, tarp kurių – 4 Jurbarko rajono savivaldybės administracijos darbuotojai: buvusi administracijos direktorė Vida Rekešienė, buvęs jos pavaduotojas Darius Juodaitis ir kiti du administracijos darbuotojai Rasa Pakštaitienė ir Monika Zarankienė. Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra.
Nuotrauka
antrankiai
Įkelta:
2021-01-05
To, ką išdarinėjo šis vyras, pakraupę klausėsi ir teisėjai, ir policijos pareigūnai. Šilalės rajone gimęs, anksčiau neteistas R. T. įtikėjo, kad jo buvusią sugyventinę apsėdo velnias. Šėtono išvarymo apeigos baigėsi išžaginimu. Nuo sistemingai smurtą prieš moterį naudojusio šilališkio kentėjo ir moters auginamos dukros – šias jis talžydavo diržu.  Tiesa, teismas nusprendė, kad mergaičių kančios vertos vos 500 eurų. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2020-12-27
Didžiausių metų švenčių ramybė ir susikaupimas aplankė ne visus: kai kam kilo noras krėsti šunybes: mikrorajone apgadinti net keli automobiliai, o Šakvietyje pasikėsinta pavogti „Audi A4“. Laimei, automobilis jau surastas.