Eismą trukdęs vyras kibo į atlapus pareigūnui, bet to pasigailėjo
Įkelta:
2021-01-27
Nuotrauka
girtuoklis
Aprašymas

Asociatyvi pexel.com nuotrauka

 

Anksčiau už viešosios tvarkos pažeidimus, savavaldžiavimą, fizinio skausmo sukėlimą ir sveikatos sutrikdymą teistas šilutiškis V. V. šįkart nusprendė susigrumti su policijos pareigūnu ir už tai stojo prieš Tauragės apylinkės teismą.

Praėjusių metų rugpjūčio 11-osios ankstų rytą policijos pareigūnas kartu su kolege gavo iškvietimą, kad Šilutėje, Lietuvininkų gatvėje, prie 13 numeriu pažymėto namo ant šaligatvio bortelio sėdi du neblaivūs vyrus, vartojantys alkoholį ir trukdantys eismą.

Atvykus policijai vyrai pradėjo su jais bendrauti, bet netrukus mėgino pasišalinti. Pareigūnui nurodžius sustoti, vienas pažeidėjų taip ir padarė, o kitas, nevykdydamas teisėto reikalavimo, pasileido bėgti link Liepų gatvės.

Jo draugas pareigūnų buvo greitai įsodintas į policijos automobilį, o  V. V. pareigūnai ėmė vytis.

Policija bėglį pamatė Lietuvininkų gatvės 18 namo vidiniame kieme.

Prigautas šilutiškis, anot pareigūnų, elgėsi agresyviai, tad buvo raginamas nurimti, jam buvo paaiškinta, kad jis bus sulaikytas administracinio nusižengimo protokolo surašymui už pareigūno teisėto reikalavimo – sustoti, nebėgti – nevykdymą.

Tačiau vyras su tokiu policijos sprendimu nesutiko, ėmė muistytis ir vėl mėgino bėgti. Dėl to pareigūnas pastarajam paėmė už rankos ir vedė link tarnybinio automobilio. Sulaikomas vyras vėl pradėjo muistytis, netrukus kilo grumtynės.

Pareigūnas grumtynių metu panaudojo kovinių imtynių veiksmus, V. V. buvo paguldytas ant žemės ir rankas pakišo po pilvu, kad nebūtų galima uždėti antrankių.

„Kadangi V.V. stangino rankas, neleisdamas jų paimti, aktyviai priešinosi sulaikymui, todėl kelis kartus buvo panaudotas elektros impulsinis prietaisas „Taser“. V. V., apsivertęs ant nugaros, pradėjo rankomis stumdytis ir griebti už mano rankų, taip man padarė nubrozdinimus“, – teisme pasakojo nukentėjęs pareigūnas.

Sužalojimus vėliau ekspertai nustatė kairės rankos dilbyje ir žaste. Pareigūnas patikino patyręs fizinį skausmą.

Nepaisant to, smurtautojui antrankiai buvo uždėti. Vyras dvi paras praleido policijos nuovadoje. Teisme V. V. aiškino, kad gailisi, po šio įvykio alkoholio nusprendė nebevartoti, gydosi, keičia gyvenimo būdą, pradėjo dirbti ir moka jau anksčiau jam skirtas baudas.

Nuosprendis dėl grumtynių Tauragės apylinkės teisme buvo paskelbtas praėjusių metų gruodžio 15 dieną.

„Kaltinamasis V. V., nors ir tvirtina, kad dėl girtumo neprisimena ir negali paaiškinti 2020-08-11 nusikaltimo įvykio aplinkybių, susijusių su pasipriešinimu policijos pareigūnui, prieš kurį panaudojo fizinį smurtą, tačiau neneigia kaltinime jam inkriminuotų nusikalstamų veiksmų ir savo kaltę pripažįsta visiškai, jo parodymus iš esmės patvirtina ir papildo nuosprendyje aptarti įrodymų šaltiniai, nekeliantys teismui jokių abejonių“, – akcentavo bylą išnagrinėjęs Robertas Povilaitis.

Teismas V. V. pripažino kaltu dėl pasipriešinimo policijos pareigūnui (BK 286 str.) ir nusprendė paskirti jam laisvės atėmimą devyniems mėnesiams, o paskirtą laisvės atėmimo bausmę sumažinti vienu trečdaliu ir nustatyti galutinę bausmę – laisvės atėmimą šešiems mėnesiams.

Paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymą teismas nusprendė atidėti vieneriems metams, įpareigodamas šilutiškį šešis mėnesius nevartoti psichiką veikiančių medžiagų, devynis mėnesius dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje prie Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei per visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

 

 

Nuotrauka
degtukas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Ištirti du Pagėgių savivaldybėje ir Tauragės rajone įvykdytų padegimų atvejai. Padegėjų motyvai stebina: vienas keršijo savo sugyventinei, kitas – savo seseriai. Tiesa, padegta daržinė priklausė ne tik jo seseriai, bet ir jam pačiam.
Nuotrauka
Smurtas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Anksčiau už viešosios tvarkos pažeidimą ir nežymų sveikatos sutrikdymą teistas M. P., kuris reikalų su teisėsauga turėjo ne tik Lietuvoje, bet ir Švedijoje, nesusivaldė ir ėmėsi smurto prieš savo žmoną. Dėl to jam teko aiškintis Tauragės apylinkės teisme.
Nuotrauka
Garodokas
Įkelta:
2021-02-24
Policijos pareigūnų už triukšmą ne pirmą kartą nubausta J. D. pasijuto apkaltinta be kaltės. Moteriai būtų tekę mokėti 80 eurų baudą, tačiau Tauragės apylinkės teisme ji pasiekė pergalę. 
Nuotrauka
pinigai
Įkelta:
2021-02-23
Nors pareigūnai įspėja numeriu 112 skambinti tik ypatingais atvejais, kai gresia pavojus ir reikia medikų, policijos ar ugniagesių pagalbos, vis tiek atsiranda žmonių, kuriems atrodo, jog galima ir papokštauti, sukeliant specialiąsias tarnybas ant kojų. 
Nuotrauka
žiedas
Įkelta:
2021-02-22
Iš pagrindinio  „Žiedų valdovo“ veikėjo žiedą pavogti sumaniusį knygos personažą Smygolą pražudė jo paties godumas. Panašiai nutiko ir vienam tauragiškiui. Tiesa, šį vyrą ištiko kiek kitoks likimas: priešingai nei Smygolas, vagis ne liepsnose pražuvo, o tik praėjusių metų gruodžio pradžioje stojo prieš Tauragės apylinkės teismą dėl žiedo vagystės. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-19
Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo 30-mečio Tauragės rajono gyventojo administracinio nusižengimo bylą. Kaip teigiama teismo pranešime, už šunų veisimą verslo tikslais neturint tokiai veiklai leidimo ir šunų laikymo sąlygų pažeidimus jas skirta 1000 eurų dydžio bauda bei konfiskuota 10 laikytų šunų. 
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-02-19
Pagėgių rajone gyvenantis anksčiau neteistas S. G., vairuodamas automobilį, dėl prasto matomumo nepastebėjo per pėsčiųjų perėją ėjusios moters ir ją partrenkė. Nors gailėjosi, teistumo išvengti nepavyko.
Nuotrauka
žvakė
Įkelta:
2021-02-19
Policija praneša apie dvi mirtis.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-02-18
Trečiadienį, apie 11.30 val., namuose M. Mažvydo g., rastas vyro, gim. 1958 m., kūnas.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-02-18
Už įsibrovimą į vyresnio amžiaus poros namus ir jų sumušimą prieš Tauragės apylinkės teismą stojo ne kartą teistas šilutiškis K. Š. Vaikinas nusikaltimą įvykdė kartu su draugų kompanija, tačiau kiti nuotykių dalyviai už įsibrovimą buvo nuteisti jau anksčiau.
Nuotrauka
Sukčiai
Įkelta:
2021-02-17
Tobulėjant technologijoms, keičiasi priemonės, kuriomis naudojasi pasipelnyti siekiantys sukčiai. Šalies pareigūnai pastebi, kad vis daugėja atvejų, kai informacines technologijas įvaldžiusios grupuotės perima įmonių elektroninius susirašinėjimus su partneriais ir, pakeitusios rekvizitus, sulaukia dosnių dovanų – patys įmonių vadovai perveda sukčiams tūkstantines sumas.
Nuotrauka
vairuotojas
Įkelta:
2021-02-15
Šių metų pradžioje kartu su broliu namo važiavęs tauragiškis A. U. įkliuvo policijos pareigūnams neblaivus ir be vairuotojo pažymėjimo. Vaikinas tikino, kad namo vyko iš vakarėlio ir vairavo todėl, kad girtas prie vairo neįkliūtų jo brolis. Tačiau „geradaris“ dabar nemalonumų turės pats.
Nuotrauka
Sienos apsaugos tarnyba
Įkelta:
2021-02-12
Tauragės apskritis liūdnai garsėjo kontrabanda. Štai netoli pasienio su Rusija esantys Pagėgiai net buvo praminti nelegalių cigarečių sostine. Tačiau tokio „garbingo“ titulo jau galima nusikratyti. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) tyrimas apie nelegalias cigaretes parodė, kad Tauragėje draudžiamų rūkalų suvartojama net kur kas mažiau nei visoje šalyje. 
Nuotrauka
Įkelta:
2021-02-12
Vakar Mažonuose pareigūnai sustabdė OPEL ASTRA, kurią vairavo 44 m. neblaivi moteris.
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2021-02-11
Su skaudžia draugo netektimi praėjusiais metais susitaikyti turėjusi moteris priversta varstyti Tauragės apylinkės teismo duris. Čia nagrinėta byla dėl mirusiojo palikimo – moters mažametė dukra pagal testamentą paveldėjo draugo butą, tačiau vėliau paaiškėjo, kad velionis turi skolų bankui. Finansų įstaiga pinigus pareikalavo grąžinti, o paveldėtojos mama atkirto – to ji daryti neprivalo, nes banko prašymas pateiktas per vėlai, esą dar priimdama palikimą savo mažametės dukros vardu ji patikrino, ar šis nėra apsunkintas įsipareigojimais ir tąkart jų nebuvo.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-02-10
Policija praneša apie Pagėgių savivaldybėje, Piktupėnų kaime, fiksuotą mirtį.
Nuotrauka
arklys
Įkelta:
2021-02-10
Prieš pat naujuosius metus Tauragės apylinkės teisme buvo nagrinėjama vagystės byla, kurioje vienas teistas , o kitas – iki šiol teisėsaugos dėmesio išvengęs vagišius, prisiminė, kaip pavasarį mėgino pavogti arklį.
Nuotrauka
Adakavas
Įkelta:
2021-02-05
Ketvirtadienį, 12.40 val., savo namuose Adakavo kaime rastas miręs apie 75 m. amžiaus vyras. Į vyro butą pareigūnai pateko ugniagesių pagalba.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-05
Tauragės apylinkės teismas praėjusių metų gruodžio 30-ąją priėmė nuosprendį byloje, kurioje privalomosios karo tarnybos karys buvo kaltinamas nežymiai sutrikdęs savo būrio vado sveikatą. Smurtą šauktinis panaudojo lapkričio 30-ąją – pačią pirmąją tarnybos dieną. „Jaučiau ypatingai didelį stresą“, – savo poelgį mėgino pateisinti vaikinas.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-02-05
Vakar, apie 14.40 val., Dariaus ir Girėno bei Skalvių g. sankryžoje patikrinimui sustabdytas automobilis „Ford Focus“, kurio vairuotojas, kaip paaiškėjo vėliau, buvo neblaivus.