Kūčios, pasibaigusios teismuose: kokie nusikaltimai įvykdomi per švenčiausią metų dieną?
Įkelta:
2020-12-25
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Aprašymas

Ne visuomet Kūčios ar kalėdos baigiasi šventiškai. Dalis žmonių to vakaro įvykius vėliau pasakoja teismuose. Asociatyvi pexels.com nuotrauka

 

Nors šiais metais Lietuva Kūčias pasitiko aptuštėjusiomis aikštėmis šalia pagrindinių miesto elgių ir praretėjusių žmonių gretomis prie šventinių stalų, net neabejojama, kad ir šiais metais pareigūnams darbo netrūks, mat iš prekybos centrų alkoholiniai gėrimai buvo šluojami, o žinia, velnio lašai dažnai pastūmėja daryti nusikaltimus. Tačiau girtumas – toli gražu ne vienintelė per Kūčias įvykdomų nusikaltimų priežastis. „Tauragės žinios“ nusprendė išsiaiškinti, kokie nusikaltimai įvyksta per švenčiausią metų  dieną – Kūčias.

Už pasveikinimą – smūgių kruša

Mažiausiai dvi šeimos 2017 metų Kūčias prisimins dar ilgai. Tauragės apylinkes teisme nukentėjusiuoju pripažintas vyras pasakojo, kad buvo atvažiavęs pas mamą į svečius, kartu jie  sėdėjo prie Kūčių stalo. Po kurio laiko jis, mama, sesuo ir jo žmona nuėjo į bažnyčią.  

Grįždami po mišių pakeliui jie visus sutiktus žmones sveikino su šventėmis, o praeidami pro vieną namą pamatė šviesą, todėl paskambino į kaimynų vartelius ir pasveikino su Kalėdomis. Dalis kompanijos, taip pat nukentėjusiojo mama, jau buvo nuėjusi, kai linksmai nusiteikęs vyras esą išgirdo „eikit iš čia“.

„Tokį gražų vakarą gal nesipykstam“, – savo žodžius, pasakytus kaimynams, citavo nukentėjusysis.

Tačiau kaimynai susipyko – prasidėjo žodinis konfliktas, skambėjo keiksmažodžiai.

Kaip paaiškino name buvusi moteris, per telefonspynę atsiliepusi į atvykėlių skambutį, ji šio skambučio tikslo nesuprato, todėl pozityviai prasidėjęs pokalbis su atvykėliais ir  peraugo į žodinį konfliktą. Teisme liudiję asmenys, nukentėjusysis ir kaltinamasis skirtingai aiškino, kokie žodžiai buvo pasakyti iš kiekvienos pusės, tačiau akivaizdu, kad jie nebuvo malonūs. Į šį žodžių „karą“ įsijungė kaltinamasis, kuris netrukus išbėgo į lauką, kartu pasiimdamas ir įrankį medinį kastuvo kotą.  

Nukentėjusysis teisme pasakojo, kad eidamas namų link išgirdo žingsnius, o tuomet pajuto ir smūgį į galvą metaliniu laužtuvu ir vos spėjo pakelti ranką. Netrukus pasipylė smūgių kruša.

Konfliktas atkreipė ir daugiau žmonių dėmesį, į gatvę išėjo ir smūgius sudavusio kaltinamojo žmona, kuri ėmė šūkauti. Taip buvo sutrikdyta viešoji rimtis. Išsigandę žmonės iškvietė pagalbos tarnybas.

Atvykusi policija sulaikė kaltinamąjį, o greitoji medicinos pagalba išgabeno nukentėjusįjį į ligoninę. Smūgius sudavęs asmuo buvo visiškai blaivus.

Pagal teisme pateiktą specialisto išvadą, nukentėjusiajam buvo padaryta muštinė žaizda, nustatytas kairio žastikaulio lūžis. „Įvertinant aplinkybę, kad sužalojimas padarytas šaltuoju metų laiku, taigi nukentėjusysis neabejotinai buvo apsirengęs viršutinius rūbus, akivaizdu, jog smūgio būta stipraus“, – teigiama 2018 metų rugsėjo 13 dienos priimtame Tauragės apylinkės teismo nuosprendyje.

Nors kaltinamasis mėgino aiškinti, kad trenkė nukentėjusiajam gindamasis, tokia versija teismo neįtikino.

Už nesunkų sveikatos sutrikdymą ir viešosios tvarkos pažeidimą Tauragės apylinkės teismo teisėjas Egidijus Mockaitis  kaltinamajam skyrė subendrintą 1 metų laisvės apribojimo bausmę įpareigojant per visą bausmės vykdymo laikotarpį nekeisti gyvenamosios vietos.

Nuteistasis  įpareigotas nukentėjusiajam atlyginti 661 eurų turtinę ir 2 tūkst. neturtinę žalą, o taip pat ir 1,2 tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidų. Už nukentėjusiojo gydymą nuteistasis įpareigotas atlyginti ligonių kasai 135,88 euro.

Įkliūva neblaivūs prie vairo

Tauragės apylinkės teismas šiais metais nagrinėjo bylą, kurioje pas ūkininką dirbantis, jau anksčiau teistas M. V.  prisipažino, kad praėjusiais metais Kūčių dieną būdamas neblaivus nusipirko automobilį net neturėdamas vairuotojo teisių. Du vaikus auginantis tėvas vėliau nusprendė jį išbandyti, tačiau įkliuvo patruliavusiems policijos pareigūnams – šie girtuoklio automobilį pastebėjo įvažiavusį į griovį, o už 10 metrų – nuo jo besišalinantį M.V., kuris ir neneigė vairavęs. Pareigūnai nustatė, kad automobilis net neapdraustas privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu.

Kadangi tauragiškiui alkotesteriu buvo nustatytas 1,89 promilės girtumas, pradėtas ikiteisminis tyrimas. 700 eurų per mėnesį uždirbantis vyras galiausiai atsidūrė teisme ir neslėpė turintis problemų dėl alkoholio.

Kadangi jau anksčiau buvo teistas už kelių eismo taisyklių pažeidimus, Tauragės apylinkės teismo teisėja Loreta Bajorinienė nusprendė už anksčiau padarytą nusikaltimą ir naują nusižengimą bausmes subendrinti ir skyrė laisvės atėmimą 4 mėnesiams atidedant šią bausmę metams bei 1,9 tūkst. eurų baudą. Vyras taip pat buvo įpareigojant šešis mėnesius nevartoti psichiką veikiančių medžiagų.

O štai Šilutėje gyvenantis L. G. prisidirbo kiek mažiau, nors mėgino sprukti nuo policijos pareigūnų. Tauragės apylinkės teisme liudijęs pareigūnas teigė,  L. G. 2018 metų gruodžio 24 dieną gavo pranešimą, kad Saugų kaime automobilį vairuoja galimai neblaivus asmuo. Degalinėje kartu su kolega jis pamatė automobilį, prie kurio buvo privažiavęs galimai girtą vairuotoją sustabdęs pranešėjas. Kol policija kalbėjosi su pastaruoju, L. G. pasileido bėgte laukais iš degalinės. Tarnybiniu automobiliu bėglys pavytas ir uždėjus jam antrankius sulaikytas. Vairuotojas pūsti į alkoholio matuoklį atsisakė. Tauragės apylinkės teismo teisėja Dalia Zimantienė L. G. už tokius nuotykius įpareigojo sumokėti į valstybės biudžetą 1,3 tūkst. eurų baudą.

 

 

Nuotrauka
degtukas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Ištirti du Pagėgių savivaldybėje ir Tauragės rajone įvykdytų padegimų atvejai. Padegėjų motyvai stebina: vienas keršijo savo sugyventinei, kitas – savo seseriai. Tiesa, padegta daržinė priklausė ne tik jo seseriai, bet ir jam pačiam.
Nuotrauka
Smurtas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Anksčiau už viešosios tvarkos pažeidimą ir nežymų sveikatos sutrikdymą teistas M. P., kuris reikalų su teisėsauga turėjo ne tik Lietuvoje, bet ir Švedijoje, nesusivaldė ir ėmėsi smurto prieš savo žmoną. Dėl to jam teko aiškintis Tauragės apylinkės teisme.
Nuotrauka
Garodokas
Įkelta:
2021-02-24
Policijos pareigūnų už triukšmą ne pirmą kartą nubausta J. D. pasijuto apkaltinta be kaltės. Moteriai būtų tekę mokėti 80 eurų baudą, tačiau Tauragės apylinkės teisme ji pasiekė pergalę. 
Nuotrauka
pinigai
Įkelta:
2021-02-23
Nors pareigūnai įspėja numeriu 112 skambinti tik ypatingais atvejais, kai gresia pavojus ir reikia medikų, policijos ar ugniagesių pagalbos, vis tiek atsiranda žmonių, kuriems atrodo, jog galima ir papokštauti, sukeliant specialiąsias tarnybas ant kojų. 
Nuotrauka
žiedas
Įkelta:
2021-02-22
Iš pagrindinio  „Žiedų valdovo“ veikėjo žiedą pavogti sumaniusį knygos personažą Smygolą pražudė jo paties godumas. Panašiai nutiko ir vienam tauragiškiui. Tiesa, šį vyrą ištiko kiek kitoks likimas: priešingai nei Smygolas, vagis ne liepsnose pražuvo, o tik praėjusių metų gruodžio pradžioje stojo prieš Tauragės apylinkės teismą dėl žiedo vagystės. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-19
Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo 30-mečio Tauragės rajono gyventojo administracinio nusižengimo bylą. Kaip teigiama teismo pranešime, už šunų veisimą verslo tikslais neturint tokiai veiklai leidimo ir šunų laikymo sąlygų pažeidimus jas skirta 1000 eurų dydžio bauda bei konfiskuota 10 laikytų šunų. 
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-02-19
Pagėgių rajone gyvenantis anksčiau neteistas S. G., vairuodamas automobilį, dėl prasto matomumo nepastebėjo per pėsčiųjų perėją ėjusios moters ir ją partrenkė. Nors gailėjosi, teistumo išvengti nepavyko.
Nuotrauka
žvakė
Įkelta:
2021-02-19
Policija praneša apie dvi mirtis.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-02-18
Trečiadienį, apie 11.30 val., namuose M. Mažvydo g., rastas vyro, gim. 1958 m., kūnas.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-02-18
Už įsibrovimą į vyresnio amžiaus poros namus ir jų sumušimą prieš Tauragės apylinkės teismą stojo ne kartą teistas šilutiškis K. Š. Vaikinas nusikaltimą įvykdė kartu su draugų kompanija, tačiau kiti nuotykių dalyviai už įsibrovimą buvo nuteisti jau anksčiau.
Nuotrauka
Sukčiai
Įkelta:
2021-02-17
Tobulėjant technologijoms, keičiasi priemonės, kuriomis naudojasi pasipelnyti siekiantys sukčiai. Šalies pareigūnai pastebi, kad vis daugėja atvejų, kai informacines technologijas įvaldžiusios grupuotės perima įmonių elektroninius susirašinėjimus su partneriais ir, pakeitusios rekvizitus, sulaukia dosnių dovanų – patys įmonių vadovai perveda sukčiams tūkstantines sumas.
Nuotrauka
vairuotojas
Įkelta:
2021-02-15
Šių metų pradžioje kartu su broliu namo važiavęs tauragiškis A. U. įkliuvo policijos pareigūnams neblaivus ir be vairuotojo pažymėjimo. Vaikinas tikino, kad namo vyko iš vakarėlio ir vairavo todėl, kad girtas prie vairo neįkliūtų jo brolis. Tačiau „geradaris“ dabar nemalonumų turės pats.
Nuotrauka
Sienos apsaugos tarnyba
Įkelta:
2021-02-12
Tauragės apskritis liūdnai garsėjo kontrabanda. Štai netoli pasienio su Rusija esantys Pagėgiai net buvo praminti nelegalių cigarečių sostine. Tačiau tokio „garbingo“ titulo jau galima nusikratyti. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) tyrimas apie nelegalias cigaretes parodė, kad Tauragėje draudžiamų rūkalų suvartojama net kur kas mažiau nei visoje šalyje. 
Nuotrauka
Įkelta:
2021-02-12
Vakar Mažonuose pareigūnai sustabdė OPEL ASTRA, kurią vairavo 44 m. neblaivi moteris.
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2021-02-11
Su skaudžia draugo netektimi praėjusiais metais susitaikyti turėjusi moteris priversta varstyti Tauragės apylinkės teismo duris. Čia nagrinėta byla dėl mirusiojo palikimo – moters mažametė dukra pagal testamentą paveldėjo draugo butą, tačiau vėliau paaiškėjo, kad velionis turi skolų bankui. Finansų įstaiga pinigus pareikalavo grąžinti, o paveldėtojos mama atkirto – to ji daryti neprivalo, nes banko prašymas pateiktas per vėlai, esą dar priimdama palikimą savo mažametės dukros vardu ji patikrino, ar šis nėra apsunkintas įsipareigojimais ir tąkart jų nebuvo.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-02-10
Policija praneša apie Pagėgių savivaldybėje, Piktupėnų kaime, fiksuotą mirtį.
Nuotrauka
arklys
Įkelta:
2021-02-10
Prieš pat naujuosius metus Tauragės apylinkės teisme buvo nagrinėjama vagystės byla, kurioje vienas teistas , o kitas – iki šiol teisėsaugos dėmesio išvengęs vagišius, prisiminė, kaip pavasarį mėgino pavogti arklį.
Nuotrauka
Adakavas
Įkelta:
2021-02-05
Ketvirtadienį, 12.40 val., savo namuose Adakavo kaime rastas miręs apie 75 m. amžiaus vyras. Į vyro butą pareigūnai pateko ugniagesių pagalba.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-05
Tauragės apylinkės teismas praėjusių metų gruodžio 30-ąją priėmė nuosprendį byloje, kurioje privalomosios karo tarnybos karys buvo kaltinamas nežymiai sutrikdęs savo būrio vado sveikatą. Smurtą šauktinis panaudojo lapkričio 30-ąją – pačią pirmąją tarnybos dieną. „Jaučiau ypatingai didelį stresą“, – savo poelgį mėgino pateisinti vaikinas.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-02-05
Vakar, apie 14.40 val., Dariaus ir Girėno bei Skalvių g. sankryžoje patikrinimui sustabdytas automobilis „Ford Focus“, kurio vairuotojas, kaip paaiškėjo vėliau, buvo neblaivus.