Girtas važiavo švęsti anūkės gimimo, o atsidūrė areštinėje
Įkelta:
2020-12-26
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi nuotrauka

Anksčiau už fizinio skausmo sukėlimą teistas Tauragėje stogdengiu dirbantis V. S. įklimpo į skolas. 17-metei dukrai alimentus mokantis tėvas dabar turės pagalvoti, iš kur sumokėti ir 3 tūkst. eurų baudą už vairavimą neblaiviam. Vyro istorija primena įtempto siužeto filmą – stogdengį girtą prie vairo pastebėjo ir jį sustabdė iš paskos važiavęs vairuotojas, kuris su girtuokliu dar ir apsistumdė. Visa tai stebėjo pilietiško vairuotojo, užkirtusio kelią avarijai, mažamečiai vaikai ir žmona.

Kėlė pavojų aplinkiniams

Tauragės apylinkės teisme liudytoju pripažintas vyras pasakojo, kad liepą važiavo su šeima iš Jurbarko į Klaipėdą keliu Jurbarkas–Skaudvilė, kai prisivijo raudonos spalvos VW automobilį.

Kadangi automobilis įtartinai manevravo – nuolat išvažiuodavo į priešpriešinę eismo juostą, tuomet blokšdavosi į kelkraštį – vairuotojui tai sukėlė įtarimų, kad priekyje važiuojantis žmogus gali būti girtas. 

Įvažiavus į Lybiškių kaimą automobilis nesustojo prie STOP ženklo ir, pravažiavęs pervažą, padidino greitį, manevruodamas mėgino atitrūkti nuo iš paskos sekusio vairuotojo.

Liudytojas jau buvo susisiekęs su policijos pareigūnais ir jiems paaiškino situaciją. Už Lybiškių pavažiavęs dar 10 kilometrų automobilis netikėtai sustojo kelkraštyje. 

„Automobiliui sustojus policijos pareigūnai liepė patikrinti automobilio vairuotoją, gal žmogui bloga. Perdaviau telefoną žmonai ir nuėjau prie automobilio. Atidaręs dureles supratau, kad vairuotojas girtas: iš automobilio sklido alkoholio kvapas, žmogaus kalba buvo nerišli. Pasakiau, kad jis neblaivus ir kelia pavojų, todėl ištraukiau raktelius“, – pasakojo liudytojas.

Dievagojosi negėręs

Tarp vyrų prasidėjo ginčas. Apsvaigęs vairuotojas išlipo, reikalavo grąžinti raktelius, tad jie apsistumdė. Supratęs, kad nieko nepeš, girtuoklis įsėdo atgal į savo automobilį, paskambino draugams ir paprašė kuo skubiau atvykti.

Liudytojas pasakojo, kad apie 20–30 minučių ginčijosi su neblaiviu vairuotoju, visą tą laiką jis darė vaizdo įrašą – filmuojamas asmuo iš pradžių nesuprato, kad jį fiksuoja, o supratęs bandė pagriebti telefoną. 

Tuomet vėl kažkam paskambinęs vairuotojas netikėtai pabėgo į mišką, ten jį ir rado atvykę policijos pareigūnai. Vairuotojui buvo nustatytas 1,91 promilės neblaivumas. Nors pasirašė neblaivumo nustatymo aktą, vėliau sulaikytasis ėmė kategoriškai neigti vartojęs alkoholį. 

Vyras aiškino skubėjęs atšvęsti anūkės gimimo. Esą manevravo dėl to, nes klausėsi muzikos ir norėjo pakeisti grojusią plokštelę.

Po mėnesio apklaustas ikiteisminio tyrimo metu kaltinamasis teigė alkoholį vartojęs po to, kai jam iš paskos važiavusio ir staiga sustojusio automobilio vairuotojas priėjo ir ištraukė raktelius. Esą dėl to vyras buvo apimtas streso, tad pasišalino į medžiais apaugusį kanalą ir ten išgėrė pusę litro brendžio.

Girtuoklio pasaka nepatikėjo

„Teismas sprendžia, kad tokia kaltinamojo versija paneigta kitais baudžiamosios bylos duomenimis, todėl laikytina V. S. gynybine taktika siekiant išvengti baudžiamosios atsakomybės bei gresiančios bausmės“, – konstatuojama lapkričio 9 dieną Tauragės apylinkės teismo nuosprendyje. 

Tauragės apylinkės teismo teisėjas Egidijus Mockaitis teigė, kad telefonu padarytame vaizdo įraše akivaizdžiai matyti nekoordinuoti V. S. judesiai, nelogiški veiksmai, pasireiškiantys tuo, kad V. S. tai įlipdavo, tai išlipdavo iš automobilio, be jokios priežasties sėdo ant galinės automobilio sėdynės, necenzūriniais žodžiais plūdo liudytoją. 

Be to, kaltinamasis paliko automobilį ir pasišalino, dėl to atvykę policijos pareigūnai jo ieškojo keliasdešimt minučių.

Stogdengiu dirbantis V. S. teisme pasakojo, kad jo atlyginimas nėra didelis – 600–700 eurų per mėnesį, o jis išlaiko nepilnametę dukrą, iš jo išieškomas dukros išlaikymo įsiskolinimas. Tauragės apylinkės teismas įpareigojo vyrą per 6 mėnesius sumokėti net 3 tūkst. eurų baudą.

 

 

 

Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tris kartus už tyčinius nusikaltimus Didžiojoje Britanijoje ir net 5 kartus Lietuvoje teistas K. K. pakėlė ranką prieš merginą. Recidyvistu pripažintas vyras atsakomybės mėgino išvengti ir Tauragės apylinkės teisme tikino nesmurtavęs.
Nuotrauka
Marius Draudvila
Įkelta:
2021-03-05
Tauragės rajono savivaldybėje praėjusiais metais registruota 7912 pranešimų, iš kurių 633 yra nusikalstamos veikos. Net 442 iš jų jau ištirtos. Tai tik keli skaičiai iš Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) viršininko Mariaus Draudvilos ataskaitos.
Nuotrauka
narkotikai
Įkelta:
2021-03-04
Policija praneša apie antradienį Laukuvos miestelyje atliktą automobilio patikrinimą. Pareigūnams įtarimų sukėlė Kelpšaičių parko teritorijoje stovintis automobilis „BMW“, kuriame sėdėjo trys jaunuoliai. Kaip paaiškėjo vėliau, asmenys turėjo trijų rūšių narkotikų.
Nuotrauka
stt
Įkelta:
2021-03-02
Korupcijos skandalai viešajame sektoriuje – vis dar opi problema. Viešieji pirkimai ir įmonių protekcija skandina savivaldybių vadovus, kitus valdininkus. Prieš teismą stoja įvairių savivaldybių darbuotojai. O su viešaisiais pirkimais dirbantis verslas sako, kad interesų konfliktas yra viena iš pagrindinių viešųjų pirkimų sisteminių problemų. Teisme  nagrinėjama ir kaimyninės Jurbarko savivaldybės valdininkų byla. 
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-03-01
Artimiausiu metu virtualioje erdvėje ims veikti virtualus policijos patrulis, neapykantą skatinantys ir panašių komentarų autoriai sulauks įspėjimų. Apie tai pirmadienį kalbėjo policijos generalinis komisaras Renatas Požėla. Kiek anksčiau Tauragės policija jau ėmėsi principinių veiksmų ir nubaudė pareigūnus internete įžeidinėjusius asmenis.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-03-01
Ne kartą už sveikatos sutrikdymą ir fizinio skausmo sukėlimą teistas Jonas R. ir vėl kumščiais sprendė savo problemas. Tauragės apylinkės teisme šių metų sausį buvo priimtas dar vienas nuosprendis jo atžvilgiu. Šįkart į nemalonumus recidyvistu pripažintas kaltinamasis pateko dėl to, kad sumušė kitą vyrą, kuris pareikalavo grąžinti skolą. Negana to, teisme Jonas R. nuožmiai mėgino išvengti atsakomybės.
Nuotrauka
degtukas
Įkelta:
2021-02-26
Ištirti du Pagėgių savivaldybėje ir Tauragės rajone įvykdytų padegimų atvejai. Padegėjų motyvai stebina: vienas keršijo savo sugyventinei, kitas – savo seseriai. Tiesa, padegta daržinė priklausė ne tik jo seseriai, bet ir jam pačiam.
Nuotrauka
Smurtas
Įkelta:
2021-02-26
Anksčiau už viešosios tvarkos pažeidimą ir nežymų sveikatos sutrikdymą teistas M. P., kuris reikalų su teisėsauga turėjo ne tik Lietuvoje, bet ir Švedijoje, nesusivaldė ir ėmėsi smurto prieš savo žmoną. Dėl to jam teko aiškintis Tauragės apylinkės teisme.
Nuotrauka
Garodokas
Įkelta:
2021-02-24
Policijos pareigūnų už triukšmą ne pirmą kartą nubausta J. D. pasijuto apkaltinta be kaltės. Moteriai būtų tekę mokėti 80 eurų baudą, tačiau Tauragės apylinkės teisme ji pasiekė pergalę. 
Nuotrauka
pinigai
Įkelta:
2021-02-23
Nors pareigūnai įspėja numeriu 112 skambinti tik ypatingais atvejais, kai gresia pavojus ir reikia medikų, policijos ar ugniagesių pagalbos, vis tiek atsiranda žmonių, kuriems atrodo, jog galima ir papokštauti, sukeliant specialiąsias tarnybas ant kojų. 
Nuotrauka
žiedas
Įkelta:
2021-02-22
Iš pagrindinio  „Žiedų valdovo“ veikėjo žiedą pavogti sumaniusį knygos personažą Smygolą pražudė jo paties godumas. Panašiai nutiko ir vienam tauragiškiui. Tiesa, šį vyrą ištiko kiek kitoks likimas: priešingai nei Smygolas, vagis ne liepsnose pražuvo, o tik praėjusių metų gruodžio pradžioje stojo prieš Tauragės apylinkės teismą dėl žiedo vagystės. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-19
Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo 30-mečio Tauragės rajono gyventojo administracinio nusižengimo bylą. Kaip teigiama teismo pranešime, už šunų veisimą verslo tikslais neturint tokiai veiklai leidimo ir šunų laikymo sąlygų pažeidimus jas skirta 1000 eurų dydžio bauda bei konfiskuota 10 laikytų šunų. 
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-02-19
Pagėgių rajone gyvenantis anksčiau neteistas S. G., vairuodamas automobilį, dėl prasto matomumo nepastebėjo per pėsčiųjų perėją ėjusios moters ir ją partrenkė. Nors gailėjosi, teistumo išvengti nepavyko.
Nuotrauka
žvakė
Įkelta:
2021-02-19
Policija praneša apie dvi mirtis.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-02-18
Trečiadienį, apie 11.30 val., namuose M. Mažvydo g., rastas vyro, gim. 1958 m., kūnas.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-02-18
Už įsibrovimą į vyresnio amžiaus poros namus ir jų sumušimą prieš Tauragės apylinkės teismą stojo ne kartą teistas šilutiškis K. Š. Vaikinas nusikaltimą įvykdė kartu su draugų kompanija, tačiau kiti nuotykių dalyviai už įsibrovimą buvo nuteisti jau anksčiau.
Nuotrauka
Sukčiai
Įkelta:
2021-02-17
Tobulėjant technologijoms, keičiasi priemonės, kuriomis naudojasi pasipelnyti siekiantys sukčiai. Šalies pareigūnai pastebi, kad vis daugėja atvejų, kai informacines technologijas įvaldžiusios grupuotės perima įmonių elektroninius susirašinėjimus su partneriais ir, pakeitusios rekvizitus, sulaukia dosnių dovanų – patys įmonių vadovai perveda sukčiams tūkstantines sumas.
Nuotrauka
vairuotojas
Įkelta:
2021-02-15
Šių metų pradžioje kartu su broliu namo važiavęs tauragiškis A. U. įkliuvo policijos pareigūnams neblaivus ir be vairuotojo pažymėjimo. Vaikinas tikino, kad namo vyko iš vakarėlio ir vairavo todėl, kad girtas prie vairo neįkliūtų jo brolis. Tačiau „geradaris“ dabar nemalonumų turės pats.