Vaikai tampa tėvų konfliktų, nusikaltimų ir girtuoklystės įkaitais
Įkelta:
2020-11-09
Nuotrauka
Aprašymas
pixaby asociatyvi nuotrauka

Teismus kiekvienais metais pasiekia graudžios istorijos, kaip neatsakingi tėvų poelgiai gali sužaloti vaikų gyvenimą. Kartais nepilnamečius privalu gelbėti iš tokių šeimų. Teisėjams tenka narplioti ir bylas, kuriose vienas iš tėvų vengia išlaikyti savo atžalą, smurtauja prieš sutuoktinį ar girtuokliauja ir dėl to išyra santuoka. „Tauragės žinios“ aiškinosi, kokias skaudžias bylas, susijusias su negailestingai susiklosčiusiais vaikų likimais, Tauragės apylinkės teismui teko nagrinėti rugsėjo mėnesį. Saugodami nepilnamečių privatumą, neatskleisime nei tėvų vardų ar pavardžių ar jų inicialų, nei gyvenamosios vietos ir kitų aplinkybių, kurios leistų identifikuoti, kokioje šeimoje įvyko istorija.

Už trukdymą žiūrėti televizorių – smūgiai strypu

Vienoje iš teismą pasiekusių bylų teigiama, kad abu nepilnametį sūnų auginantys tėvai pateko į kalėjimą, o vaiką augina laikinasis globėjas. Dėl girtuokliavimo vaiko teisių apsaugos specialistų stebėti tėvas ir motina buvo nuteisti už disponavimą narkotinėmis medžiagomis, o tėvas – dar ir dėl smurto prieš motiną.

Maždaug prieš dešimtmetį Klaipėdos apygardos teismo nuosprendyje vaiko tėvas pripažintas kaltu dėl smurto prieš sugyventinę. Tąkart kitas jųdviejų sūnus teisėjui pasakojo, kad vakare namuose girtas tėvas žiūrėjo televizorių, o mama, gulėdama lovoje, garsiai kalbėjo ir jam trukdė. Tada esą tėvas keletą kartų sudavė mamai kumščiu į šonus. Kadangi mama ir toliau trukdė tėvui žiūrėti televizorių, tėvas supykęs iš lauko atsinešė apie 1 metro ilgio strypą ir juo apie 10 kartų sudavė mamai į šonus, nugarą, galvą, smūgiavo stipriai, užsimodamas. Mama šaukė, kad skauda, prašė nemušti, tačiau tėvas vis tiek ją talžė. Muštynes nutraukė į konfliktą įsikišęs brolis. Dėl patirtų sužalojimų po kelių parų mama išsikvietė medikus. Sužalojimų būta rimtų – moteris nukraujavo, išsivystė mažakraujystė. Dėl plyšimo teko pašalinti blužnį, patirtas kairiojo plaučio sužeidimas. Už sunkų sveikatos sutrikdymą teismas skyrė 6 metų laisvės atėmimo bausmę ją atliekant pataisos namuose, be to, vyrui teko atlyginti valstybei 15,3 tūkst. litų (beveik 4,5 tūkst. eurų) patirtas išlaidas už sugyventinės gydymą. 

O štai 2018 metais Kauno apygardos teismo nuosprendžiu abu tėvai buvo nuteisti už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis, vyrui skirta 8 metų ir 6 mėnesių, moteriai – 4 metų laisvės atėmimo bausmė. Sugyventiniai vis dar augino vieną sūnų. Tėvams atsidūrus policijoje, o vėliau – kalėjime, kurį laiką vaikas buvo globos namuose, tačiau atsirado globėjas, kuris sutiko auginti nepilnametį iki jam sukaks 18 metų. Tad Tauragės apylinkės teismas šių metų rugsėjį tėvams neterminuotai apribojo valdžią sūnaus atžvilgiu, vyras ir moteris taip pat privalės vaikui mokėti išlaikymą – kiekvienas po 130 eurų per mėnesį.   

Grasino nužudyti

Skyrybos – skaudus procesas ne tik besiskiriančiai porai. Psichologai teigia, kad ypač didelių randų tėvų iširusi santuoka gali palikti ir vaikams. Tačiau dar baisiau, kai vienas ant kito dantį griežiantys tėvai ima konfliktuoti ir santykius aiškintis teismuose.

Kitas Tauragės apylinkės teismo sprendimas, nulėmęs dar vieno vaiko likimą, taip pat buvo priimtas po to, kai į teismą kreipėsi moteris, kuri prašė nutraukti jos santuoką su vyru, priteisti išlaikymą sūnui, nustatyti vaiko gyvenamąją vietą pas ją ir patvirtinti atžalos bendravimo su tėvu tvarką.

Nagrinėjant prašymą paaiškėjo kraupių  šios šeimos gyvenimo detalių. Teismas nustatė, kad moteris praėjusiais metais dėl agresyvaus vyro elgesio buvo priversta palikti šeimos namus ir su kūdikiu persikelti gyventi pas mamą. Mat sutuoktinis jai grasino, varė iš namų. Vaiko mamai teko kreiptis į policiją nurodant, kad neblaivus sutuoktinis parėjęs į namus tranko duris, gąsdina, kelia triukšmą. Šis pareigūnams tąkart teisinosi, kad išgėrė alkoholio prislėgtas draugo netekties, tačiau tėvo krokodilo ašaros nesugraudino policijos – jis buvo nubaustas. 

Vaikui išlaikyti reikia 470 eurų

Moteris teismui pasakojo, kad vyras ne kartą piktnaudžiavo alkoholiu, o būdamas neblaivus elgėsi agresyviai, šių metų kovą jis grasino ją nužudyti, dėl to Tauragės apylinkės teismo jau buvo nuteistas ir pripažintas kaltu. 

Su teisėsauga vaiko tėvas reikalų turėjo ir anksčiau – 2018 metais jis buvo nubaustas už girto pasirodymą viešoje vietoje. 

Vyras teisme stengėsi išvengti išlaidų padedant mamai išlaikyti bendrą jų vaiką ir teigė, kad sūnui pakaktų viso labo vos 200–250 eurų, taigi, iš tėvo galima priteisti vos 100–125 eurų per mėnesį. Tačiau teismas nustatė, kad šiuo metu sūnaus būtiniems poreikiams – maistui, aprangai, būstui, sveikatai, higienai, ugdymui patenkinti reikalinga vidutiniškai 470 eurų suma per mėnesį ir nusprendė iš tėvo priteisti po 185 eurų per mėnesį išlaikymo sumą.

Vyras turės padengti ir buvusios žmonos patirtas bylinėjimo išlaidas – 807 eurus, o taip pat ir valstybės patirtas bylinėjimosi išlaidas – 66 eurus. 

Už paneigtą tėvystę – per tūkstantį eurų

Tačiau kitai moteriai, po iširusių santykių auginančiai vaiką, pasisekė kur kas mažiau. Vaiko motina kreipėsi į teismą prašydama priteisti iš tariamo sūnaus tėvo išlaikymą atžalai. 

Tačiau galiausiai istorija pasisuko taip, jog po atlikto DNR testo paaiškėjo – vyras, prieš kurį buvo pateiktas ieškinys, nėra tikrasis vaiko tėvas. 

Moteris privalės vyrui atlyginti net 1,1 tūkst. eurų patirtas bylinėjimosi išlaidas bei 48,5 euro žyminį mokestį valstybei. 

Neigia akivaizdžią problemą

Kitoje byloje vienas tėvas pareiškė – nors tarnybų yra stebimas dėl girtavimo, o vaiko teisių apsaugos specialistai mato didelį pavojų nepilnamečiui ir net siekia vaiką paimti, jo šeima su problemomis nesusiduria. 

Esą tai, kad grįžęs po darbo namo atsigerdavo alaus, niekam nekenkdavo. Vyras teisėjui pasakojo anksčiau lankęsis anoniminių alkoholikų grupėje ir neva jam pavyko išspręsti šią problemą. Tiesa, psichikos sveikatos specialistai šiam tėvui turėtų ką atsakyti – priklausomybę alkoholiui turintys asmenys svaigalų negali vartoti visiškai, o tėvų girtuokliavimas traumuoja ir kartu gyvenančius vaikus. 

Su nepilnamečio tėvais susitikusi šeimos gerovės centro socialinė darbuotoja teisme pasakojo, kad vieno apsilankymo metu abu tėvai, rasti neblaivūs, ėmė elgtis agresyviai, todėl buvo iškviesta policija.

Dėl tokio neatsakingo tėvų elgesio teismas nusprendė apriboti valdžią vaiko atžvilgiu. Nepilnametis atsidūrė globos namuose, o abu tėvai įpareigoti kas mėnesį mokėti po 150 eurų išlaikymą.

 

 

 
Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 1 dieną
Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Tauragės rajone įvyko tragiškas eismo įvykis: 20-mečio vairuojama „Audi“ pervažiavo ant kelio gulėjusį 16-metį.
Nuotrauka
vairuotoja
Įkelta:
2021-01-16
Žmogaus mirtimi pasibaigusią avariją sukėlusi Jurgita K. teisme prisiekinėjo, kad jai gėda, ji labai gailisi, tačiau tai jos partrenkto vyro artimųjų neguodžia – mirusiojo atsiprašymai nesugrąžins. Be to, apklausiama pareigūnų ir teisme moteris pateikė net kelias versijas, kas įvyko, siekė kaltę suversti pačiam žuvusiajam, o galiausiai nustatyta, kad eismo įvykio metu ji buvo neblaivi. Be to,partrenkusi žmogų Jurgita K. jį paliko likimo valiai.
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2021-01-15
Visuomenę sukrėtusioje byloje, kur Tauragės rajone, kaimo turizmo sodyboje nuo smurtinio išpuolio nukentėjo nepilnametė, – naujas posūkis. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas tenkino Klaipėdos apygardos prokuratūros kasacinį skundą. Prokuratūros nuomone, nuteistajam reikėtų taikyti realią laisvės atėmimo bausmę. Kaltinamasis iki tol buvo nuteistas lygtinai.
Nuotrauka
prekyba zmonemis
Įkelta:
2021-01-13
Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimo centro (KOPŽI) vadovė Kristina Mišinienė savo gyvenimą skyrė kovai prieš nusikaltimus, kurių aukos dažniausiai jaučiasi bejėgės ir pačios sunkiai prabyla. Anot ekspertės, patiriančios spaudimą tiek iš išnaudotojų, tiek iš policijos pareigūnų prekybos žmonėmis aukos net nesitiki sulaukti pagalbos. Tačiau K. Mišinienės vadovaujama nevyriausybinė organizacija jau 20 metų dirba, siekdama užkardyti prekybos žmonėmis ir seksualinės prievartos atvejus Lietuvoje. Į KOPŽI akiratį visai neseniai pateko ir Tauragės apskrityje esantis Jurbarkas.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-01-12
Policija vakar pradėjo tirti J. Navasaičio gatvėje esančiuose namuose įvykdytos vagystės aplinkybes. Ten gyvenanti šeima pasigedo santaupų.
Nuotrauka
žvakė
Įkelta:
2021-01-12
Vakar Skaudvilės miestelyje, apie 20.25 val., savo namuose rastas 45 m. vyro kūnas.
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2021-01-12
Girtumas nėra pasiteisinimas ar lengvinanti aplinkybė – tai gerai sužino į teismą atvesti įtariamieji, kaltinami nusikaltimus įvykdę būdami neblaivūs. Apsvaigimą teisėjai vertina kaip sunkinančią aplinkybę. O kaltinamieji patys stebisi savo veiksmais – kartais jie blaiviu protu nesuvokia, kaip galėjo padaryti tokius nusikaltimus, dėl kurių tenka stoti prieš teismą. „Blaivas nebūčiau nė sugalvojęs to padaryti“, – dažnai teisėjams sako jie.
Nuotrauka
ruko
Įkelta:
2021-01-11
Dar 2013 metais administracine tvarka už kontrabandinių cigarečių laikymą nubaustas E. L. jam paskirtos baudos nemokėjo. Valstybė kantriai laukė, kol vyras sumokės baudą, tačiau šis, regis, ją pamiršo. Tad savo nusižengimą E. L. teko prisiminti iš naujo. Tiesa, kadangi vyras pinigų mokėti nepanoro, jam teks atlikti viešuosius darbus.
Nuotrauka
saviv
Įkelta:
2021-01-06
Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai pareikšti 7 asmenims, tarp kurių – 4 Jurbarko rajono savivaldybės administracijos darbuotojai: buvusi administracijos direktorė Vida Rekešienė, buvęs jos pavaduotojas Darius Juodaitis ir kiti du administracijos darbuotojai Rasa Pakštaitienė ir Monika Zarankienė. Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra.
Nuotrauka
antrankiai
Įkelta:
2021-01-05
To, ką išdarinėjo šis vyras, pakraupę klausėsi ir teisėjai, ir policijos pareigūnai. Šilalės rajone gimęs, anksčiau neteistas R. T. įtikėjo, kad jo buvusią sugyventinę apsėdo velnias. Šėtono išvarymo apeigos baigėsi išžaginimu. Nuo sistemingai smurtą prieš moterį naudojusio šilališkio kentėjo ir moters auginamos dukros – šias jis talžydavo diržu.  Tiesa, teismas nusprendė, kad mergaičių kančios vertos vos 500 eurų. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2020-12-27
Didžiausių metų švenčių ramybė ir susikaupimas aplankė ne visus: kai kam kilo noras krėsti šunybes: mikrorajone apgadinti net keli automobiliai, o Šakvietyje pasikėsinta pavogti „Audi A4“. Laimei, automobilis jau surastas.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2020-12-26
Anksčiau už fizinio skausmo sukėlimą teistas Tauragėje stogdengiu dirbantis V. S. įklimpo į skolas. 17-metei dukrai alimentus mokantis tėvas dabar turės pagalvoti, iš kur sumokėti ir 3 tūkst. eurų baudą už vairavimą neblaiviam. Vyro istorija primena įtempto siužeto filmą – stogdengį girtą prie vairo pastebėjo ir jį sustabdė iš paskos važiavęs vairuotojas, kuris su girtuokliu dar ir apsistumdė. Visa tai stebėjo pilietiško vairuotojo, užkirtusio kelią avarijai, mažamečiai vaikai ir žmona.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2020-12-25
Nors šiais metais Lietuva Kūčias pasitiko aptuštėjusiomis aikštėmis šalia pagrindinių miesto elgių ir praretėjusių žmonių gretomis prie šventinių stalų, net neabejojama, kad ir šiais metais pareigūnams darbo netrūks, mat iš prekybos centrų alkoholiniai gėrimai buvo šluojami, o žinia, velnio lašai dažnai pastūmėja daryti nusikaltimus. Tačiau girtumas – toli gražu ne vienintelė per Kūčias įvykdomų nusikaltimų priežastis. „Tauragės žinios“ nusprendė išsiaiškinti, kokie nusikaltimai įvyksta per švenčiausią metų  dieną – Kūčias.