2020 Lapkričio 25 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Už nužudymą teistas recidyvistas demonstravo jėgą ir prieš sugyventinę

  • Įkelta: 2020-11-16

Dar 2006 metais už nužudymą nuteistas ir 2016 metais iš įkalinimo įstaigos paleistas šilutiškis A. U., pripažintas recidyvistu, šiais metais ir vėl pateko į pareigūnų akiratį. Tauragės apylinkės teisme buvo nagrinėjama byla, kurioje A. U. buvo kaltinamas dėl smurto prieš sugyventinę. 
Nukentėjusioji pareigūnams aiškino, kad šiais metais sausio 30-osios vakare, būdama namuose Šilutėje, girtavo su  sugyventiniu A. U. ir draugu. Pastarasis kažkuriuo metu išėjo, o sugyventinis A. U. tuomet ėmė ją mušti. Smūgiai buvo tokie stiprūs, kad moteris atsipeikėjo tik po kurio laiko, ji buvo nugriuvusi ant grindų virtuvėje, kruvinu veidu. 
Vyro smurtą artimoje aplinkoje patyrusi moteris paskambino kaimynui, kuris atėjęs padėjo nusivalyti veidą, iškvietė pagalbą. Medikai nustatė veido sumušimus, tačiau moteris į ligoninę vykti atsisakė. 
Nukentėjusioji policijai teigė, kad greičiausiai sugyventinis pašėlo dėl to, jog išgertuvių metu ji vartojo alkoholį ir vaistus kartu.
Į įvykio vietą atskubėję pareigūnai kaltinamajam nustatė 1,75 promilės girtumą ir vyrą sulaikė. 
Teisėja Virgina Pankauskienė nuosprendyje pabrėžė, kad A. U. padarė nesunkų nusikaltimą turėdamas neišnykusį teistumą, vyras buvo baustas administracinėmis nuobaudomis. Kaltinamasis atsiprašė nukentėjusiosios ir su ja susitaikė.
Tauragės apylinkės teismo spalio 1 dienos nuosprendžiu A. U. pripažintas kaltu sukėlus fizinį skausmą, nežymiai sutrikdžius sveikatą savo sugyventinei, ir paskyrė jam 9 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigodamas dalyvauti elgesio pataisos programoje bei uždrausdamas vartoti psichiką veikiančias medžiagas.
Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos, o suimtam kaltinamajam – nuo nuosprendžio įteikimo dienos apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui, skundą paduodant Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmams.
Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba skelbia, kad pasaulyje beveik 90 proc. asmenų, kenčiančių nuo sisteminės prievartos, yra moterys, Lietuvoje ši proporcija – beveik 80 proc. Artimoje aplinkoje vyrai dažniau nukenčia nuo kitų vyrų, o tarp smurtautojų vyrų proporcingai yra daugiau nei 90 procentų.
Kaip elgtis įtariant smurtą artimoje aplinkoje? 
Fizinio smurto atveju, jeigu manote, kad situacija yra kritinė moters sveikatai, iš pradžių leiskite smurtautojui suprasti, kad atkreipėte dėmesį į jo veiksmus (skambutis į duris, šūktelėjimas) – dažnai to užtenka, kad jis liautųsi. Vėliau praneškite apie tai policijai skubios pagalbos numeriu 112. Jokiu būdu neatsakykite į smurtą smurtu.
Kitais atvejais, jei žmogus jums nepasako, bet įtariate, kad ji(-s) patiria smurtą, galite susisiekti su socialinėmis tarnybomis arba policija – geriau apsidrausti pranešant nei vėliau gailėtis, jog to nepadarėte.

Penktadienį, lapkričio 13-ąją, pareigūnai skubėjo į du neeilinius iškvietimus. Meldikvišių ir Mažonų kaimuose rasti du mirę vyrai. Vienas kūnų jau buvo pradėjęs irti. Ketvirtadienis, lapkričio 12-oji, taip pat buvo paruošęs savo staigmenų: Vileikių kaime rasta žmogaus kaukolė.

 

Policija praneša nuo pirmadienio pradėsianti vykdyti prevencines priemones, kurių metu pareigūnai tikrins ar vairuotojai nesinaudoja mobiliojo ryšio priemonėmis. 

 

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (AVPK) praneša apie vakar gydymo įstaigoje mirusį švėkšniškį. Prieš tris savaites vyrą einant miesteliu ištiko epilepsijos priepuolis. Vyras virto ir prasiskėlė galvą.

Šilalės rajono gyventojai informavo pareigūnus apie netikėtus romų tautybės asmenų apsilankymus jų namuose. Atvykę nekviesti „svečiai“ įkyriai gyventojams siūlo įvairiausias prekes.

Balandžio 24 dieną Šilutėje policijos pareigūnai skubėjo malšinti brolių muštynių, dėl kurių šį rudenį šilutiškiui T. G. teko aiškintis Tauragės apylinkės teisme. 

Šių metų birželį teisę vairuoti automobilį praradęs tauragiškis K. Š. nepasimokė. Vyras rugpjūčio pabaigoje ir vėl kaip reikiant prisivirė košės. Tačiau Tauragės apylinkės teisme K. Š. nesugebėjo papasakoti, kas tiksliai įvyko, nes dėl girtumo tauragiškis nė neprisiminė savo veiksmų, kurie jam kainavo solidžią piniginę baudą.

Teismus kiekvienais metais pasiekia graudžios istorijos, kaip neatsakingi tėvų poelgiai gali sužaloti vaikų gyvenimą. Kartais nepilnamečius privalu gelbėti iš tokių šeimų. Teisėjams tenka narplioti ir bylas, kuriose vienas iš tėvų vengia išlaikyti savo atžalą, smurtauja prieš sutuoktinį ar girtuokliauja ir dėl to išyra santuoka. „Tauragės žinios“ aiškinosi, kokias skaudžias bylas, susijusias su negailestingai susiklosčiusiais vaikų likimais, Tauragės apylinkės teismui teko nagrinėti rugsėjo mėnesį. Saugodami nepilnamečių privatumą, neatskleisime nei tėvų vardų ar pavardžių ar jų inicialų, nei gyvenamosios vietos ir kitų aplinkybių, kurios leistų identifikuoti, kokioje šeimoje įvyko istorija.

Dar 2017 metais nuo vasario iki liepos net 7 kartus nuteistas už vagystes, nesunkų sveikatos sutrikdymą, viešosios tvarkos pažeidimą, pasikėsinimą padaryti nusikaltimą, grasinimą nužudyti arba sužaloti, V. M. šiais metais ir vėl pajuto Temidės rūstybę. Recidyvistu pripažintas bedarbis sugebėjo įsipainioti net į 3 teisėsaugą sudominusias istorijas.

 

Į teisiamųjų suolą sėdo Šilalėje gyvenantis ir apvogti kitą vyrą su bendrininkais nusprendęs jaunuolis. Regis, vagys nusprendė pasmaguriauti, mat įsibrovę į nepažįstamam vyrui priklausantį namą nusitaikė ne į saugomus pinigus ar brangią techniką, kaip būna įprastai, o griebė šokoladukų krūvą, traškučių pakelį, įvairaus alkoholio butelius ir pasišalino.

Rastas miręs
  • Įkelta: 2020-11-05

Šio ryto policijos įvykių suvestinėse pranešama apie Taurų kaime rasto vyro kūną.

Policija tiria 53 metų Galnės kaimo gentojo mirties priežastį. Negyvas vyras buvo rastas savo namuose, su kirstine žaizda galvoje.

Policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamąjį kodeksą ameniui, kuris sirgdamas COVID-19 paliko saviizoliacijos vietą.

Artėjant ilgajam savaitgaliui didžioji dalis gyventojų  leis laiką viešosiose vietose, lankys kapines, artimuosius, padidės ir automobiliais vykstančių gyventojų srautai. Pareigūnai minėtu laikotarpiu pasirengę ypatingą dėmesį skirti viešosios tvarkos užtikrinimui ir karantino bei saviizoliacijos sąlygų laikymosi kontrolei.

Rastas miręs
  • Įkelta: 2020-10-30

Vakar nerami žinia apskriejo Lomių kaimą. Savo namuose rastas mirusio vyro kūnas.

Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį Tauragės rajone žiauriai prieš merginą smurtavusiam ir išžaginti bandžiusiam jurbarkiškiui Mantui. Smurtavimas paauglių šventėje jurbarkiškiui laisvės nekainuos – teismas paskelbė, kad iš dalies bausmė sugriežtinama, tačiau laisvės atėmimo bausmei pagrindo nėra.

Trečiadienio vakaro įvykiai ant Šešuvės kranto puikiai tikrų kriminalinės komedijos siužetui. Šešuvės krantinę tikrinęs aplinkosaugininkas aptiko žvejybos įrankius. Netoliese ir tamsoje besislepiantį žvejį. Įvyko susirėmimas.

Apie 10.30 val. Dariaus ir Girėno gatvėje motociklu važiavęs jaunuolis trenkėsi į prie pėsčiųjų perėjos sustojusį visureigį. Po įvykio iš motociklo liko tik laužo krūva, jo vairuotojas išgabentas į ligoninę.

Tauragės apylinkės teismas šį rudenį nagrinėjo neįprastą bylą – į teisiamųjų suolą sėdo 2618,08 eurų  vertės pareigūnų sekimo ir įrašymo įrangą, pritvirtintą prie jo gyvenamojo namo, sugadinęs tauragiškis R. V.

Apie 13.20 val. į miesto pakraštį Dariaus ir Girėno gatve skubėjo policijos ekipažas ir greitoji medicinos pagalba, pranešta apie partrenktą dviratininką.

Tauragiškis S. A. dar ilgai prisimins šią vasarą įvykusį konfliktą su gyvenimo drauge. Dėl to, kaip rutuliojosi įvykiai apsižodžiavus su kartu gyvenančia moterimi, vyras galiausiai atsidūrė policijoje, o vėliau  – ir Tauragės apylinkės teisme.

Vakar, apie 11.30 val., į ligoninę dėl žaizdos galvoje pristatytas keturiolikmetis. Vaikinas papasakojo, kad prieš keletą dienų dėl nelaimingo atsitiktinumo pažįstamas septyniolikmetis į jį šovė dujiniu pistoletu.

„Katė ir pelė negali ilgai išbūti vienas kito kaimynystėje“, – byloja sena afrikiečių patarlė. Tuo galėjo įsitikinti ir anksčiau neteistas, nedirbęs ir nevedęs tauragiškis Mindaugas  K., stojęs prieš Tauragės apylinkės teismą dėl savo kaimynės sužalojimo.

Antradienį Mažonų kaime esančiame miške, „darbavosi“ ilgapirščiai. Pagrindinis vagių taikinys – pušelės.

Lietuvos policija kartu su socialiniais partneriais Tauragėje, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje surengė respublikinio masto penkių dalių performansą, kuris įvyko šiuose miestuose vienu metu. Tauragėje performanso dalyviai atkreipė žmonių dėmesį į seksualinį išnaudojimą ir nepilnamečių įtraukimą į nusikalstamas veiklas. Performansas surengtas minint Kovos su prekyba žmonėmis dieną.

Dar sekmadienį feisbuke „Žuvies krautuvėles“, įsikūrusios Gedimino gatvėje, savininkas Giedrius Zaborskis pasidalino jautria žinute, jog verslas nebeišsilaiko. Šiandien redakciją pasiekė skaudi žinia – jau kitą dieną vyras žuvo tragiškoje avarijoje.