Už nužudymą teistas recidyvistas demonstravo jėgą ir prieš sugyventinę
Įkelta:
2020-11-16
Nuotrauka

Dar 2006 metais už nužudymą nuteistas ir 2016 metais iš įkalinimo įstaigos paleistas šilutiškis A. U., pripažintas recidyvistu, šiais metais ir vėl pateko į pareigūnų akiratį. Tauragės apylinkės teisme buvo nagrinėjama byla, kurioje A. U. buvo kaltinamas dėl smurto prieš sugyventinę. 
Nukentėjusioji pareigūnams aiškino, kad šiais metais sausio 30-osios vakare, būdama namuose Šilutėje, girtavo su  sugyventiniu A. U. ir draugu. Pastarasis kažkuriuo metu išėjo, o sugyventinis A. U. tuomet ėmė ją mušti. Smūgiai buvo tokie stiprūs, kad moteris atsipeikėjo tik po kurio laiko, ji buvo nugriuvusi ant grindų virtuvėje, kruvinu veidu. 
Vyro smurtą artimoje aplinkoje patyrusi moteris paskambino kaimynui, kuris atėjęs padėjo nusivalyti veidą, iškvietė pagalbą. Medikai nustatė veido sumušimus, tačiau moteris į ligoninę vykti atsisakė. 
Nukentėjusioji policijai teigė, kad greičiausiai sugyventinis pašėlo dėl to, jog išgertuvių metu ji vartojo alkoholį ir vaistus kartu.
Į įvykio vietą atskubėję pareigūnai kaltinamajam nustatė 1,75 promilės girtumą ir vyrą sulaikė. 
Teisėja Virgina Pankauskienė nuosprendyje pabrėžė, kad A. U. padarė nesunkų nusikaltimą turėdamas neišnykusį teistumą, vyras buvo baustas administracinėmis nuobaudomis. Kaltinamasis atsiprašė nukentėjusiosios ir su ja susitaikė.
Tauragės apylinkės teismo spalio 1 dienos nuosprendžiu A. U. pripažintas kaltu sukėlus fizinį skausmą, nežymiai sutrikdžius sveikatą savo sugyventinei, ir paskyrė jam 9 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigodamas dalyvauti elgesio pataisos programoje bei uždrausdamas vartoti psichiką veikiančias medžiagas.
Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos, o suimtam kaltinamajam – nuo nuosprendžio įteikimo dienos apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui, skundą paduodant Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmams.
Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba skelbia, kad pasaulyje beveik 90 proc. asmenų, kenčiančių nuo sisteminės prievartos, yra moterys, Lietuvoje ši proporcija – beveik 80 proc. Artimoje aplinkoje vyrai dažniau nukenčia nuo kitų vyrų, o tarp smurtautojų vyrų proporcingai yra daugiau nei 90 procentų.
Kaip elgtis įtariant smurtą artimoje aplinkoje? 
Fizinio smurto atveju, jeigu manote, kad situacija yra kritinė moters sveikatai, iš pradžių leiskite smurtautojui suprasti, kad atkreipėte dėmesį į jo veiksmus (skambutis į duris, šūktelėjimas) – dažnai to užtenka, kad jis liautųsi. Vėliau praneškite apie tai policijai skubios pagalbos numeriu 112. Jokiu būdu neatsakykite į smurtą smurtu.
Kitais atvejais, jei žmogus jums nepasako, bet įtariate, kad ji(-s) patiria smurtą, galite susisiekti su socialinėmis tarnybomis arba policija – geriau apsidrausti pranešant nei vėliau gailėtis, jog to nepadarėte.

Nuotrauka
autovežis
Įkelta:
prieš 14 valandų
Policija tiria, kas galėjo pasinaudoti 23 m. vyro duomenimis ir jo vardu parduoti du automobilius. Kaip praneša policija, tai, kad jo vardu buvo sudarytas sandoris vyras pastebėjo deklaruodamas pajamas.
Nuotrauka
pinigai
Įkelta:
2021-05-10
Tauragiškis J. B. prieš dešimtmetį džiaugėsi nauju kompiuteriu, kurį įsigijo pasiėmęs kreditą. Tiesa, kovo pradžioje vyras turėjo prisiminti ir savo prisiimtus finansinius įsipareigojimus – bankui kredito jis taip ir negrąžino. Nors skolininkas teisme nepasirodė, nepateikė ir atsiliepimo į ieškinį, Tauragės apylinkės teismas nusprendė, jog į krūmus nėrusiam vyrui skolą grąžinti vis tiek teks. Tiesa, ši gerokai išaugo.  
Nuotrauka
alkotesteris
Įkelta:
2021-05-10
Šeštadienio naktį Pryšmantų kaime patikrinimui sustabdytas automobilis MAZDA 6. Pareigūnams patikrinus vairuotojo blaivumą, nustatyta, jog vairuotojas prie vairo sėdo išgėręs.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-08
Skambindami skubiosios pagalbos telefono numeriu 112 streso apimti žmonės ne visuomet aiškiai pasako, kur siųsti specialiąsias tarnybas. Nutinka, kad įvykio metu esant triukšmui operatoriui sunkiai sekasi išgirsti įvykio vietos adresą arba ryšys tiesiog nutrūksta. Nepaisant to, mus ištisą parą saugantys ir padėti pasiryžę pareigūnai į tokius skambučius reaguoja itin rimtai – įvykio vietą kartais pavyksta išsiaiškinti ir tuomet, kai nukentėjusysis nežino, kur yra, arba nespėja pasakyti tikslaus adreso. Puikus to įrodymas – Tauragės apylinkės teisme atversta baudžiamoji byla, kurioje vienas Tauragės rajono gyventojas stojo prieš teismą, nes sužeidė kartu su juo gyvenusią moterį, o ši kviesdama pagalbą adreso nepasakė, bet vis tiek sulaukė ir medikų, ir pareigūnų. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-06
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, 2021 m. trečiadienio naktį, apie 00.05 val., kelyje Kalvarija-Gražiškiai-Vyštytis (Vilkaviškio r.,) sustabdė tauragiškio vairuojamą automobilį ,,VW Passat“. Su 59 m. vyru važiavo ir 48 m. keleivis pas kurį pareigūnai rado narkotikų.
Nuotrauka
Smurtas
Įkelta:
2021-05-05
Tauragės apylinkės teismas kovo pabaigoje atvertė užpuolimo bylą. Į teismo salę žengė niekur nedirbantis, anksčiau 7 kartus už fizinio skausmo sukėlimą ar nežymų sveikatos sutrikdymą, vagystes, turto sunaikinimą teistas R. M., pakėlęs ranką prieš buvusią sugyventinę. Teisme „smarkuolis“ nebuvo itin kalbus. 
Nuotrauka
telefonas
Įkelta:
2021-05-04
Į policiją kreipėsi 77 m. žygaitiškė. Moteris pasigedo dėžutės su santaupomis. Senjora teigė namuose slėpusi 8700 eurų.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-03
Dar 2019 metų gegužės 28-ąją Tauragės rajono Kirklių kaimo ribose besidriekiančioje magistralėje įvyko kraupi avarija, pasibaigusi vieno vyro žūtimi, dar vienas žmogus buvo sužeistas. Šių metų kovo 19-ąją Tauragės apylinkės teismas priėmė nuosprendį byloje, kurioje eismo įvykio sukėlimu buvo kaltinamas Jungtinės Karalystės pilietis Y. H. 
Nuotrauka
Šidagiai
Įkelta:
2021-05-03
Policija tiria Šidagių kaime įvykdytos vagystės aplinkybes. Įsibrauta į Smėlynų gatvėje esančio namo verandą.
Nuotrauka
akista
Įkelta:
2021-05-01
Ne kartą teisti šilutiškiai įkliuvo policijai automobiliu važiuodami iš nusikaltimo vietos. Apsivogę vyrai mėgino sprukti, tačiau nei nuo pareigūnų, nei nuo teismo galiausiai išsisukti nepavyko – šiais metais jie dėl savo poelgio aiškinosi Tauragės apylinkės teisme.
Nuotrauka
Įvykio vieta Lietuvos policijos nuotrauka
Įvykio vieta. Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-04-30
Tauragės apylinkės teismas kovo 30-ąją nuteisė vos 8 klases baigusį, nevedusį ir nedirbantį, anksčiau ne kartą teistą vyrą, praėjusiais metais padegusį neveikiančią mokyklą Pagėgių savivaldybės Lumpėnų kaime.
Nuotrauka
statybinės medžiagos
Įkelta:
2021-04-30
Ketvirtadienį, apie 17.30 val., 34 m. vyras atvykęs prie savo statomo namo Barsukynės kaime pastebėjo, jog dingo izoliacinės medžiagos.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-04-29
Policija praneša apie vakar, 16.42 val., Žygaičių miestelio kapinėse rastą moters kūną.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-04-29
Tauragės policijos bendruomenės pareigūnės feisbuko paskyroje išplatino pranešimą, kuriame primenama apie vairuotojų pareigą pasirūpinti kelio dangos švara, jei vairuotojas ją užteršė.
Nuotrauka
miškas
Įkelta:
2021-04-27
Į policiją dėl pavogtų medžių kreipėsi 65 m. moteris.