Septynis kartus nusikaltęs, recidyvistas nebegali sustoti
Įkelta:
2020-11-09
Nuotrauka
Aprašymas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Dar 2017 metais nuo vasario iki liepos net 7 kartus nuteistas už vagystes, nesunkų sveikatos sutrikdymą, viešosios tvarkos pažeidimą, pasikėsinimą padaryti nusikaltimą, grasinimą nužudyti arba sužaloti, V. M. šiais metais ir vėl pajuto Temidės rūstybę. Recidyvistu pripažintas bedarbis sugebėjo įsipainioti net į 3 teisėsaugą sudominusias istorijas.

Viena jų susijusi su smurtu prieš žmogų. Vyras teisme pasakojo, kad šių metų sausio 1 dieną, apie 6 valandą ryto, po audringo Naujųjų metų sutikimo vyko namo – jį girtą parvežė pusseserės draugas D. U. Dėl girtumo recidyvistas neprisiminė visų aplinkybių, tačiau tikino, kad užmigo mašinoje, tačiau jį ėmė kažkas žadinti. „Kadangi buvau girtas, nesupratau, kas vyksta, todėl susinervinęs trenkiau nukentėjusiajam į veidą“, – pasakojo V. M.

Tuo metu pusseserės draugas pateikė kiek kitokią įvykio versiją – esą parvežęs V. M. namo pastebėjo, kad šis elgiasi agresyviai. Girtas vyras neva išlipo iš automobilio, priėjo ir du kartus trenkė į veidą.

Kadangi smurtautojas atsiprašė, D. U. jam jokių pretenzijų nebeturi ir civilinio ieškinio byloje nereiškia.

Už tai rugsėjo 21 dieną Tauragės apylinkės teismas pripažino V. M. kaltu dėl fizinio skausmo sukėlimo ir nežymaus sveikatos sutrikdymo bei skyrė 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Tačiau tuo V. M. nemalonumai nesibaigė.

To paties teismo posėdžio metu vyrui teko aiškintis ir dėl kaltinimų vagyste. Nukentėjusysis V. N. paaiškino, kad kreipėsi į policiją, nes grįžęs į savo sodybą pastebėjo, kad iš jo namo kiemo dingo 6 akumuliatoriai, kompresorius, užvedimo laidai, akumuliatorių kroviklis. Bendra žala – 385 eurai. Kompresorių, užvedimo laidus ir kroviklį V. M. jam grąžino, o  prožektorius rastas jau po to, kai parašė pareiškimą. Dėl akumuliatorių vagystės padaryta 210 eurų žala, tačiau dėl jos atlyginimo V.N. jau susitarė su V. M., tad pretenzijų nebeturi.

Teismas nustatė, kad vėlų sausio 9 dienos vakarą V. M. į sodybą atėjo, nes buvo sumanęs ką nors pavogti ir tokiu būdu prasimanyti pinigų. Akumuliatorius vagis pridavė į metalo laužo supirktuvę, už juos gavo 45,74 euro.

Teismas pripažino V. M. dėl vagystės ir skyrė jam 1 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Be to, teisėjas kaltinamojo paprašė paaiškinti ir tai, kodėl paleistas Pravieniškių pataisos namų–atvirosios kolonijos nevykdė teismo paskirto nurodymo – draudimo vairuoti transporto priemonės ir vairavo automobilį tam neturėdamas teisės. Už vengimą atlikti su laisvės atėmimu nesusijusias bausmes arba baudžiamojo poveikio priemones V. M. skirta 30 parų arešto.

Bausmės rugsėjo 21 dienos nuosprendžiu buvo subendrintos ir sumažintos vieno trečdaliu – iš viso recidyvistas kalėjime turės praleisti 1 metus ir 2 mėnesius.

Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 1 dieną
Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Tauragės rajone įvyko tragiškas eismo įvykis: 20-mečio vairuojama „Audi“ pervažiavo ant kelio gulėjusį 16-metį.
Nuotrauka
vairuotoja
Įkelta:
2021-01-16
Žmogaus mirtimi pasibaigusią avariją sukėlusi Jurgita K. teisme prisiekinėjo, kad jai gėda, ji labai gailisi, tačiau tai jos partrenkto vyro artimųjų neguodžia – mirusiojo atsiprašymai nesugrąžins. Be to, apklausiama pareigūnų ir teisme moteris pateikė net kelias versijas, kas įvyko, siekė kaltę suversti pačiam žuvusiajam, o galiausiai nustatyta, kad eismo įvykio metu ji buvo neblaivi. Be to,partrenkusi žmogų Jurgita K. jį paliko likimo valiai.
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2021-01-15
Visuomenę sukrėtusioje byloje, kur Tauragės rajone, kaimo turizmo sodyboje nuo smurtinio išpuolio nukentėjo nepilnametė, – naujas posūkis. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas tenkino Klaipėdos apygardos prokuratūros kasacinį skundą. Prokuratūros nuomone, nuteistajam reikėtų taikyti realią laisvės atėmimo bausmę. Kaltinamasis iki tol buvo nuteistas lygtinai.
Nuotrauka
prekyba zmonemis
Įkelta:
2021-01-13
Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimo centro (KOPŽI) vadovė Kristina Mišinienė savo gyvenimą skyrė kovai prieš nusikaltimus, kurių aukos dažniausiai jaučiasi bejėgės ir pačios sunkiai prabyla. Anot ekspertės, patiriančios spaudimą tiek iš išnaudotojų, tiek iš policijos pareigūnų prekybos žmonėmis aukos net nesitiki sulaukti pagalbos. Tačiau K. Mišinienės vadovaujama nevyriausybinė organizacija jau 20 metų dirba, siekdama užkardyti prekybos žmonėmis ir seksualinės prievartos atvejus Lietuvoje. Į KOPŽI akiratį visai neseniai pateko ir Tauragės apskrityje esantis Jurbarkas.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-01-12
Policija vakar pradėjo tirti J. Navasaičio gatvėje esančiuose namuose įvykdytos vagystės aplinkybes. Ten gyvenanti šeima pasigedo santaupų.
Nuotrauka
žvakė
Įkelta:
2021-01-12
Vakar Skaudvilės miestelyje, apie 20.25 val., savo namuose rastas 45 m. vyro kūnas.
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2021-01-12
Girtumas nėra pasiteisinimas ar lengvinanti aplinkybė – tai gerai sužino į teismą atvesti įtariamieji, kaltinami nusikaltimus įvykdę būdami neblaivūs. Apsvaigimą teisėjai vertina kaip sunkinančią aplinkybę. O kaltinamieji patys stebisi savo veiksmais – kartais jie blaiviu protu nesuvokia, kaip galėjo padaryti tokius nusikaltimus, dėl kurių tenka stoti prieš teismą. „Blaivas nebūčiau nė sugalvojęs to padaryti“, – dažnai teisėjams sako jie.
Nuotrauka
ruko
Įkelta:
2021-01-11
Dar 2013 metais administracine tvarka už kontrabandinių cigarečių laikymą nubaustas E. L. jam paskirtos baudos nemokėjo. Valstybė kantriai laukė, kol vyras sumokės baudą, tačiau šis, regis, ją pamiršo. Tad savo nusižengimą E. L. teko prisiminti iš naujo. Tiesa, kadangi vyras pinigų mokėti nepanoro, jam teks atlikti viešuosius darbus.
Nuotrauka
saviv
Įkelta:
2021-01-06
Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai pareikšti 7 asmenims, tarp kurių – 4 Jurbarko rajono savivaldybės administracijos darbuotojai: buvusi administracijos direktorė Vida Rekešienė, buvęs jos pavaduotojas Darius Juodaitis ir kiti du administracijos darbuotojai Rasa Pakštaitienė ir Monika Zarankienė. Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra.
Nuotrauka
antrankiai
Įkelta:
2021-01-05
To, ką išdarinėjo šis vyras, pakraupę klausėsi ir teisėjai, ir policijos pareigūnai. Šilalės rajone gimęs, anksčiau neteistas R. T. įtikėjo, kad jo buvusią sugyventinę apsėdo velnias. Šėtono išvarymo apeigos baigėsi išžaginimu. Nuo sistemingai smurtą prieš moterį naudojusio šilališkio kentėjo ir moters auginamos dukros – šias jis talžydavo diržu.  Tiesa, teismas nusprendė, kad mergaičių kančios vertos vos 500 eurų. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2020-12-27
Didžiausių metų švenčių ramybė ir susikaupimas aplankė ne visus: kai kam kilo noras krėsti šunybes: mikrorajone apgadinti net keli automobiliai, o Šakvietyje pasikėsinta pavogti „Audi A4“. Laimei, automobilis jau surastas.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2020-12-26
Anksčiau už fizinio skausmo sukėlimą teistas Tauragėje stogdengiu dirbantis V. S. įklimpo į skolas. 17-metei dukrai alimentus mokantis tėvas dabar turės pagalvoti, iš kur sumokėti ir 3 tūkst. eurų baudą už vairavimą neblaiviam. Vyro istorija primena įtempto siužeto filmą – stogdengį girtą prie vairo pastebėjo ir jį sustabdė iš paskos važiavęs vairuotojas, kuris su girtuokliu dar ir apsistumdė. Visa tai stebėjo pilietiško vairuotojo, užkirtusio kelią avarijai, mažamečiai vaikai ir žmona.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2020-12-25
Nors šiais metais Lietuva Kūčias pasitiko aptuštėjusiomis aikštėmis šalia pagrindinių miesto elgių ir praretėjusių žmonių gretomis prie šventinių stalų, net neabejojama, kad ir šiais metais pareigūnams darbo netrūks, mat iš prekybos centrų alkoholiniai gėrimai buvo šluojami, o žinia, velnio lašai dažnai pastūmėja daryti nusikaltimus. Tačiau girtumas – toli gražu ne vienintelė per Kūčias įvykdomų nusikaltimų priežastis. „Tauragės žinios“ nusprendė išsiaiškinti, kokie nusikaltimai įvyksta per švenčiausią metų  dieną – Kūčias.