2020 Lapkričio 25 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Įvykdęs vagystę vyras surengė tikrą pragarą: supleškėjus pastatui kaimas liko įbaugintas

  • Įkelta: 2020-11-17
Sartininkų kaime kilo ne vienas gaisras. „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

„Nekask duobės kitam, nes pats įkrisi“, – skelbia gerai žinoma lietuvių liaudies patarlė. Dėl tyčia sukelto gaisro ir vagystės Tauragės rajono Sartininkų kaimą pašiurpinęs jo gyventojas T. P. stojo prieš teismą. Norėdamas išsisukti, vyras dėl vagystės ėmė kaltinti savo brolį, o dėl padegimo teisinosi, kad sukėlė jį netyčia, neatsargiai elgdamasis su vogtomis cigaretėmis, tačiau kaltinamąjį prispaudė dar ikiteisminio tyrimo metu surinkti įrodymai.

Linkęs žaloti save

Teisme liudytojais apklausti Sartininkų gyventojai prisiminė praėjusių metų rugsėjo 25-osios naktį įvykusį didžiulį gaisrą jų kaime.
Vienas liudytojų pasakojo, kad šiame kaime prieš tai įvyko net 4 identiški gaisrai. Žmonės pastebėjo, kad ir rugsėjo 25-ąją T. P. ir vėl  vienas pirmųjų atėjo į gaisravietę.
Liudytojai pasakojo, kad T. P. yra nenuspėjamo elgesio, linkęs pats save žaloti net kaimo vaikų akivaizdoje. 

Apvogė kaimyną

Istorija praėjusių metų rugsėjo 25-ąją prasidėjo apie 1 valandą po vidurnakčio. Tauragės apylinkės teisme kaltinamasis T. P. aiškino, kad būdamas neblaivus pro neužrakintas duris įėjo į kito kaimo gyventojo J. Ž. butą. Vyras žinojo, kad J. Ž. geria, todėl bute tikėjosi rasti alaus. Neradęs alaus jis paėmė kambaryje buvusį telefoną ir 6 pakelius cigarečių, kurie buvo virtuvėje. Buto savininkas tuo metu miegojo.
Į kišenes grobį susigrūdęs vagišius spruko iš kaimyno namų, tačiau akis pramerkęs nukentėjusysis atpažino kaime liūdnai savo elgesiu pagarsėjusį ir jį apvogti nusprendusį vyrą. 
Teismas nustatė, kad buvo pavogtas 40 eurų vertės telefonas, 6 pakeliai cigarečių, verti 20 eurų, taigi iš viso padaryta 60 eurų žala. 
Kaltinamasis, dar praėjusiais metais apklaustas tyrimo metu, pasakojo, kad po vagystės nuėjo pas savo brolį, davė jam kelias cigaretes. 
Tačiau šiais metais jo versija staiga pasikeitė. Šįkart kaltinamasis mėgino įtikinti teisėją, kad apsivogė jo brolis, o jis pats esąs niekuo dėtas. Dėl tokių artimam giminaičiui mestų kaltinimų prokuroras T. P. broliui pareiškė įtarimus, jis buvo apklaustas, tačiau galiausiai teisėsaugininkai nusprendė, kad brolis visiškai nieko nepadarė, ir tyrimą jo atžvilgiu nutraukė. 
Tauragės apylinkės teismas nepatikėjo tokiais nenuosekliais T. P. parodymais, kadangi atsirado net keli liudininkai, kurie teisėjui patvirtino matę T. P. turintį telefoną, cigaretes, jas dalijant kitiems. Net nekilo abejonių, kad vagystę įvykdė būtent T. P. 
Be to, apvogęs kaimyną T. P. kai kuriems gyrėsi šiuo savo žygdarbiu. Už vagystę Tauragės apylinkės teismas vyrą nuteisė 55 parų arešto. 

Gynėsi, kad padegė netyčia

Jam teko aiškintis ir dėl svetimo turto sugadinimo visuotinai pavojingu būdu. Kaltinamasis patvirtino padegęs ūkinį pastatą, nuo kurio užsidegė ir šalia buvęs garažas, tačiau teigė tai padaręs netyčia, neatsargiai elgdamasis su cigaretėmis. 
Jis aiškino, kad tą pačią naktį po įvykdytos vagystės iš J. Ž. buto nuėjo į daržinę miegoti. Įžengęs pro neužrakintas duris, vyras matė, kad daržinėje yra sudėtas šienas. Vagišius teigė atsigulęs ant šieno, užsidegęs cigaretę ir tikriausiai užmigęs. Esą cigaretė iškrito jam iš rankų ir užsidegė šienas. Vyras pasakojo, kad pabudęs pamatė, kad iš šieno rūksta dūmai, todėl jis neva išsigando ir pabėgo. 
Tokia jo versija gal ir būtų įtikinusi teismą, jeigu ne specialistų išvada, dėl kurios netyčinio padegimo istorija subliuško.  Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai nustatė, kad buvo rastas ir dar vienas nedidelis gaisro židinys, nuo pagrindinio gaisro zonos nutolęs apie 15 metrų, buvęs prieš vėją, todėl galima drąsiai teigti, kad mėginta padegti šieną, buvusį ant medinės perdangos.

Sudegė iki pamatų

Vienas liudytojų A. J. teisėjui pasakojo, kad pradaręs langą pajuto smalkių kvapą, pamatė, kad dega daržinė, todėl nieko nelaukdamas iškvietė ugniagesius gelbėtojus. 
Vienas sudegusio ūkinio pastato savininkų R. P. aiškino, kad įvykio naktį paskambino žentas ir pranešė, jog dega jam ir A. M. priklausanti daržinė. Atbėgęs jis pamatė prie degančio ūkinio pastato stovintį neblaivų T. P.
Tuo metu visas pastatas jau degė atvira liepsna, buvo sunku net suprasti, kurioje pastato dalyje prasidėjo gaisras. Vyras teismui teigė manantis, kad pastatas buvo uždegtas tyčia, nes kaime tai jau buvo ne pirmas gaisras per tokį trumpą laiką. Ūkinis pastatas sudegė iki pamatų.
„Nors kaltinamasis neigė įvykio naktį buvęs šiame ūkiniame pastate ir teigė, kad gaisras galėjo kilti nuo degančių pastatų, jo parodymus paneigia specialisto parodymai, kad šioje vietoje šienas buvo padegtas žmogaus, gaisro židinys palėpėje negalėjo kilti nuo kitų degančių pastatų, nes įvykio naktį vėjas buvo pastovus ir pūtė visiškai į priešingą pusę, techninių priežasčių, galinčių sukelti šį gaisrą, taip pat nebuvo nustatyta. Įvykio metu antrą gaisro židinį mūriniame pastate tai pat matė liudytojai R. G. ir S. P., kurie nurodė, jog įvykio metu vėjas pūtė į priešingą pusę ir židinys negalėjo užsidegti nuo jau degančių pastatų“, – teigiama Tauragės apylinkės teismo nuosprendyje. 
Teisėja Loreta Bajorinienė pabrėžė, kad nors, pagal kaltinamojo pasakojimą, cigaretė nukrito ant šieno dėl to, kad vyras buvo neblaivus, ir jis dėl girtumo nesuvokė, kad reikia gesinti gaisrą, kviesti pagalbą, ši aplinkybė negali būti traktuojama kaip atsakomybę šalinanti ar lengvinanti aplinkybė, priešingai – tai atsakomybę sunkinanti aplinkybė.

Turės atlyginti tūkstantinę žalą

Tauragės apylinkės teismo spalio 14 dieną paskelbtu nuosprendžiu T. P. už svetimo turto sunaikinimą visuotinai pavojingu būdu buvo skirtas 70 parų areštas. 
Bausmės už vagystę ir sukeltą gaisrą vyrui buvo subendrintos ir jam paskirta galutinė subendrinta bausmė – 90 parų areštas.
T. P. teks atlyginti nukentėjusiesiems padarytą žalą – 60 eurų apvogtam kaimynui ir net 6,5 tūkst. eurų supleškėjusio pastato savininkams. 
Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos galėjo būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui apeliaciniu skundu per Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmus.

 

Mirė sulaikymo kameroje
  • Įkelta: 2020-11-16

Vakar vakare Šilutės rajono policijos komisariato laikino sulaikymo kameroje buvęs vyras rastas negyvas.

Posūkyje neapskaičiavo
  • Įkelta: 2020-11-16

Iš Vytauto į Dariaus ir Girėno gatvę sukęs lengvojo automobilio vairuotojas neapskaičiavo sukimosi kampo ir kliudė ant šaligatvio esantį kelio ženklą. Laimei, žmonės nenukentėjo.

Dar 2006 metais už nužudymą nuteistas ir 2016 metais iš įkalinimo įstaigos paleistas šilutiškis A. U., pripažintas recidyvistu, šiais metais ir vėl pateko į pareigūnų akiratį. Tauragės apylinkės teisme buvo nagrinėjama byla, kurioje A. U. buvo kaltinamas dėl smurto prieš sugyventinę. 

Penktadienį, lapkričio 13-ąją, pareigūnai skubėjo į du neeilinius iškvietimus. Meldikvišių ir Mažonų kaimuose rasti du mirę vyrai. Vienas kūnų jau buvo pradėjęs irti. Ketvirtadienis, lapkričio 12-oji, taip pat buvo paruošęs savo staigmenų: Vileikių kaime rasta žmogaus kaukolė.

 

Policija praneša nuo pirmadienio pradėsianti vykdyti prevencines priemones, kurių metu pareigūnai tikrins ar vairuotojai nesinaudoja mobiliojo ryšio priemonėmis. 

 

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (AVPK) praneša apie vakar gydymo įstaigoje mirusį švėkšniškį. Prieš tris savaites vyrą einant miesteliu ištiko epilepsijos priepuolis. Vyras virto ir prasiskėlė galvą.

Šilalės rajono gyventojai informavo pareigūnus apie netikėtus romų tautybės asmenų apsilankymus jų namuose. Atvykę nekviesti „svečiai“ įkyriai gyventojams siūlo įvairiausias prekes.

Balandžio 24 dieną Šilutėje policijos pareigūnai skubėjo malšinti brolių muštynių, dėl kurių šį rudenį šilutiškiui T. G. teko aiškintis Tauragės apylinkės teisme. 

Šių metų birželį teisę vairuoti automobilį praradęs tauragiškis K. Š. nepasimokė. Vyras rugpjūčio pabaigoje ir vėl kaip reikiant prisivirė košės. Tačiau Tauragės apylinkės teisme K. Š. nesugebėjo papasakoti, kas tiksliai įvyko, nes dėl girtumo tauragiškis nė neprisiminė savo veiksmų, kurie jam kainavo solidžią piniginę baudą.

Teismus kiekvienais metais pasiekia graudžios istorijos, kaip neatsakingi tėvų poelgiai gali sužaloti vaikų gyvenimą. Kartais nepilnamečius privalu gelbėti iš tokių šeimų. Teisėjams tenka narplioti ir bylas, kuriose vienas iš tėvų vengia išlaikyti savo atžalą, smurtauja prieš sutuoktinį ar girtuokliauja ir dėl to išyra santuoka. „Tauragės žinios“ aiškinosi, kokias skaudžias bylas, susijusias su negailestingai susiklosčiusiais vaikų likimais, Tauragės apylinkės teismui teko nagrinėti rugsėjo mėnesį. Saugodami nepilnamečių privatumą, neatskleisime nei tėvų vardų ar pavardžių ar jų inicialų, nei gyvenamosios vietos ir kitų aplinkybių, kurios leistų identifikuoti, kokioje šeimoje įvyko istorija.

Dar 2017 metais nuo vasario iki liepos net 7 kartus nuteistas už vagystes, nesunkų sveikatos sutrikdymą, viešosios tvarkos pažeidimą, pasikėsinimą padaryti nusikaltimą, grasinimą nužudyti arba sužaloti, V. M. šiais metais ir vėl pajuto Temidės rūstybę. Recidyvistu pripažintas bedarbis sugebėjo įsipainioti net į 3 teisėsaugą sudominusias istorijas.

 

Į teisiamųjų suolą sėdo Šilalėje gyvenantis ir apvogti kitą vyrą su bendrininkais nusprendęs jaunuolis. Regis, vagys nusprendė pasmaguriauti, mat įsibrovę į nepažįstamam vyrui priklausantį namą nusitaikė ne į saugomus pinigus ar brangią techniką, kaip būna įprastai, o griebė šokoladukų krūvą, traškučių pakelį, įvairaus alkoholio butelius ir pasišalino.

Rastas miręs
  • Įkelta: 2020-11-05

Šio ryto policijos įvykių suvestinėse pranešama apie Taurų kaime rasto vyro kūną.

Policija tiria 53 metų Galnės kaimo gentojo mirties priežastį. Negyvas vyras buvo rastas savo namuose, su kirstine žaizda galvoje.

Policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamąjį kodeksą ameniui, kuris sirgdamas COVID-19 paliko saviizoliacijos vietą.

Artėjant ilgajam savaitgaliui didžioji dalis gyventojų  leis laiką viešosiose vietose, lankys kapines, artimuosius, padidės ir automobiliais vykstančių gyventojų srautai. Pareigūnai minėtu laikotarpiu pasirengę ypatingą dėmesį skirti viešosios tvarkos užtikrinimui ir karantino bei saviizoliacijos sąlygų laikymosi kontrolei.

Rastas miręs
  • Įkelta: 2020-10-30

Vakar nerami žinia apskriejo Lomių kaimą. Savo namuose rastas mirusio vyro kūnas.

Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį Tauragės rajone žiauriai prieš merginą smurtavusiam ir išžaginti bandžiusiam jurbarkiškiui Mantui. Smurtavimas paauglių šventėje jurbarkiškiui laisvės nekainuos – teismas paskelbė, kad iš dalies bausmė sugriežtinama, tačiau laisvės atėmimo bausmei pagrindo nėra.

Trečiadienio vakaro įvykiai ant Šešuvės kranto puikiai tikrų kriminalinės komedijos siužetui. Šešuvės krantinę tikrinęs aplinkosaugininkas aptiko žvejybos įrankius. Netoliese ir tamsoje besislepiantį žvejį. Įvyko susirėmimas.

Apie 10.30 val. Dariaus ir Girėno gatvėje motociklu važiavęs jaunuolis trenkėsi į prie pėsčiųjų perėjos sustojusį visureigį. Po įvykio iš motociklo liko tik laužo krūva, jo vairuotojas išgabentas į ligoninę.

Tauragės apylinkės teismas šį rudenį nagrinėjo neįprastą bylą – į teisiamųjų suolą sėdo 2618,08 eurų  vertės pareigūnų sekimo ir įrašymo įrangą, pritvirtintą prie jo gyvenamojo namo, sugadinęs tauragiškis R. V.

Apie 13.20 val. į miesto pakraštį Dariaus ir Girėno gatve skubėjo policijos ekipažas ir greitoji medicinos pagalba, pranešta apie partrenktą dviratininką.

Tauragiškis S. A. dar ilgai prisimins šią vasarą įvykusį konfliktą su gyvenimo drauge. Dėl to, kaip rutuliojosi įvykiai apsižodžiavus su kartu gyvenančia moterimi, vyras galiausiai atsidūrė policijoje, o vėliau  – ir Tauragės apylinkės teisme.

Vakar, apie 11.30 val., į ligoninę dėl žaizdos galvoje pristatytas keturiolikmetis. Vaikinas papasakojo, kad prieš keletą dienų dėl nelaimingo atsitiktinumo pažįstamas septyniolikmetis į jį šovė dujiniu pistoletu.

„Katė ir pelė negali ilgai išbūti vienas kito kaimynystėje“, – byloja sena afrikiečių patarlė. Tuo galėjo įsitikinti ir anksčiau neteistas, nedirbęs ir nevedęs tauragiškis Mindaugas  K., stojęs prieš Tauragės apylinkės teismą dėl savo kaimynės sužalojimo.