Įvykdęs vagystę vyras surengė tikrą pragarą: supleškėjus pastatui kaimas liko įbaugintas
Įkelta:
2020-11-17
Nuotrauka
Aprašymas
Sartininkų kaime kilo ne vienas gaisras. „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

„Nekask duobės kitam, nes pats įkrisi“, – skelbia gerai žinoma lietuvių liaudies patarlė. Dėl tyčia sukelto gaisro ir vagystės Tauragės rajono Sartininkų kaimą pašiurpinęs jo gyventojas T. P. stojo prieš teismą. Norėdamas išsisukti, vyras dėl vagystės ėmė kaltinti savo brolį, o dėl padegimo teisinosi, kad sukėlė jį netyčia, neatsargiai elgdamasis su vogtomis cigaretėmis, tačiau kaltinamąjį prispaudė dar ikiteisminio tyrimo metu surinkti įrodymai.

Linkęs žaloti save

Teisme liudytojais apklausti Sartininkų gyventojai prisiminė praėjusių metų rugsėjo 25-osios naktį įvykusį didžiulį gaisrą jų kaime.
Vienas liudytojų pasakojo, kad šiame kaime prieš tai įvyko net 4 identiški gaisrai. Žmonės pastebėjo, kad ir rugsėjo 25-ąją T. P. ir vėl  vienas pirmųjų atėjo į gaisravietę.
Liudytojai pasakojo, kad T. P. yra nenuspėjamo elgesio, linkęs pats save žaloti net kaimo vaikų akivaizdoje. 

Apvogė kaimyną

Istorija praėjusių metų rugsėjo 25-ąją prasidėjo apie 1 valandą po vidurnakčio. Tauragės apylinkės teisme kaltinamasis T. P. aiškino, kad būdamas neblaivus pro neužrakintas duris įėjo į kito kaimo gyventojo J. Ž. butą. Vyras žinojo, kad J. Ž. geria, todėl bute tikėjosi rasti alaus. Neradęs alaus jis paėmė kambaryje buvusį telefoną ir 6 pakelius cigarečių, kurie buvo virtuvėje. Buto savininkas tuo metu miegojo.
Į kišenes grobį susigrūdęs vagišius spruko iš kaimyno namų, tačiau akis pramerkęs nukentėjusysis atpažino kaime liūdnai savo elgesiu pagarsėjusį ir jį apvogti nusprendusį vyrą. 
Teismas nustatė, kad buvo pavogtas 40 eurų vertės telefonas, 6 pakeliai cigarečių, verti 20 eurų, taigi iš viso padaryta 60 eurų žala. 
Kaltinamasis, dar praėjusiais metais apklaustas tyrimo metu, pasakojo, kad po vagystės nuėjo pas savo brolį, davė jam kelias cigaretes. 
Tačiau šiais metais jo versija staiga pasikeitė. Šįkart kaltinamasis mėgino įtikinti teisėją, kad apsivogė jo brolis, o jis pats esąs niekuo dėtas. Dėl tokių artimam giminaičiui mestų kaltinimų prokuroras T. P. broliui pareiškė įtarimus, jis buvo apklaustas, tačiau galiausiai teisėsaugininkai nusprendė, kad brolis visiškai nieko nepadarė, ir tyrimą jo atžvilgiu nutraukė. 
Tauragės apylinkės teismas nepatikėjo tokiais nenuosekliais T. P. parodymais, kadangi atsirado net keli liudininkai, kurie teisėjui patvirtino matę T. P. turintį telefoną, cigaretes, jas dalijant kitiems. Net nekilo abejonių, kad vagystę įvykdė būtent T. P. 
Be to, apvogęs kaimyną T. P. kai kuriems gyrėsi šiuo savo žygdarbiu. Už vagystę Tauragės apylinkės teismas vyrą nuteisė 55 parų arešto. 

Gynėsi, kad padegė netyčia

Jam teko aiškintis ir dėl svetimo turto sugadinimo visuotinai pavojingu būdu. Kaltinamasis patvirtino padegęs ūkinį pastatą, nuo kurio užsidegė ir šalia buvęs garažas, tačiau teigė tai padaręs netyčia, neatsargiai elgdamasis su cigaretėmis. 
Jis aiškino, kad tą pačią naktį po įvykdytos vagystės iš J. Ž. buto nuėjo į daržinę miegoti. Įžengęs pro neužrakintas duris, vyras matė, kad daržinėje yra sudėtas šienas. Vagišius teigė atsigulęs ant šieno, užsidegęs cigaretę ir tikriausiai užmigęs. Esą cigaretė iškrito jam iš rankų ir užsidegė šienas. Vyras pasakojo, kad pabudęs pamatė, kad iš šieno rūksta dūmai, todėl jis neva išsigando ir pabėgo. 
Tokia jo versija gal ir būtų įtikinusi teismą, jeigu ne specialistų išvada, dėl kurios netyčinio padegimo istorija subliuško.  Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai nustatė, kad buvo rastas ir dar vienas nedidelis gaisro židinys, nuo pagrindinio gaisro zonos nutolęs apie 15 metrų, buvęs prieš vėją, todėl galima drąsiai teigti, kad mėginta padegti šieną, buvusį ant medinės perdangos.

Sudegė iki pamatų

Vienas liudytojų A. J. teisėjui pasakojo, kad pradaręs langą pajuto smalkių kvapą, pamatė, kad dega daržinė, todėl nieko nelaukdamas iškvietė ugniagesius gelbėtojus. 
Vienas sudegusio ūkinio pastato savininkų R. P. aiškino, kad įvykio naktį paskambino žentas ir pranešė, jog dega jam ir A. M. priklausanti daržinė. Atbėgęs jis pamatė prie degančio ūkinio pastato stovintį neblaivų T. P.
Tuo metu visas pastatas jau degė atvira liepsna, buvo sunku net suprasti, kurioje pastato dalyje prasidėjo gaisras. Vyras teismui teigė manantis, kad pastatas buvo uždegtas tyčia, nes kaime tai jau buvo ne pirmas gaisras per tokį trumpą laiką. Ūkinis pastatas sudegė iki pamatų.
„Nors kaltinamasis neigė įvykio naktį buvęs šiame ūkiniame pastate ir teigė, kad gaisras galėjo kilti nuo degančių pastatų, jo parodymus paneigia specialisto parodymai, kad šioje vietoje šienas buvo padegtas žmogaus, gaisro židinys palėpėje negalėjo kilti nuo kitų degančių pastatų, nes įvykio naktį vėjas buvo pastovus ir pūtė visiškai į priešingą pusę, techninių priežasčių, galinčių sukelti šį gaisrą, taip pat nebuvo nustatyta. Įvykio metu antrą gaisro židinį mūriniame pastate tai pat matė liudytojai R. G. ir S. P., kurie nurodė, jog įvykio metu vėjas pūtė į priešingą pusę ir židinys negalėjo užsidegti nuo jau degančių pastatų“, – teigiama Tauragės apylinkės teismo nuosprendyje. 
Teisėja Loreta Bajorinienė pabrėžė, kad nors, pagal kaltinamojo pasakojimą, cigaretė nukrito ant šieno dėl to, kad vyras buvo neblaivus, ir jis dėl girtumo nesuvokė, kad reikia gesinti gaisrą, kviesti pagalbą, ši aplinkybė negali būti traktuojama kaip atsakomybę šalinanti ar lengvinanti aplinkybė, priešingai – tai atsakomybę sunkinanti aplinkybė.

Turės atlyginti tūkstantinę žalą

Tauragės apylinkės teismo spalio 14 dieną paskelbtu nuosprendžiu T. P. už svetimo turto sunaikinimą visuotinai pavojingu būdu buvo skirtas 70 parų areštas. 
Bausmės už vagystę ir sukeltą gaisrą vyrui buvo subendrintos ir jam paskirta galutinė subendrinta bausmė – 90 parų areštas.
T. P. teks atlyginti nukentėjusiesiems padarytą žalą – 60 eurų apvogtam kaimynui ir net 6,5 tūkst. eurų supleškėjusio pastato savininkams. 
Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos galėjo būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui apeliaciniu skundu per Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmus.

 

Nuotrauka
autovežis
Įkelta:
prieš 15 valandų
Policija tiria, kas galėjo pasinaudoti 23 m. vyro duomenimis ir jo vardu parduoti du automobilius. Kaip praneša policija, tai, kad jo vardu buvo sudarytas sandoris vyras pastebėjo deklaruodamas pajamas.
Nuotrauka
pinigai
Įkelta:
2021-05-10
Tauragiškis J. B. prieš dešimtmetį džiaugėsi nauju kompiuteriu, kurį įsigijo pasiėmęs kreditą. Tiesa, kovo pradžioje vyras turėjo prisiminti ir savo prisiimtus finansinius įsipareigojimus – bankui kredito jis taip ir negrąžino. Nors skolininkas teisme nepasirodė, nepateikė ir atsiliepimo į ieškinį, Tauragės apylinkės teismas nusprendė, jog į krūmus nėrusiam vyrui skolą grąžinti vis tiek teks. Tiesa, ši gerokai išaugo.  
Nuotrauka
alkotesteris
Įkelta:
2021-05-10
Šeštadienio naktį Pryšmantų kaime patikrinimui sustabdytas automobilis MAZDA 6. Pareigūnams patikrinus vairuotojo blaivumą, nustatyta, jog vairuotojas prie vairo sėdo išgėręs.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-08
Skambindami skubiosios pagalbos telefono numeriu 112 streso apimti žmonės ne visuomet aiškiai pasako, kur siųsti specialiąsias tarnybas. Nutinka, kad įvykio metu esant triukšmui operatoriui sunkiai sekasi išgirsti įvykio vietos adresą arba ryšys tiesiog nutrūksta. Nepaisant to, mus ištisą parą saugantys ir padėti pasiryžę pareigūnai į tokius skambučius reaguoja itin rimtai – įvykio vietą kartais pavyksta išsiaiškinti ir tuomet, kai nukentėjusysis nežino, kur yra, arba nespėja pasakyti tikslaus adreso. Puikus to įrodymas – Tauragės apylinkės teisme atversta baudžiamoji byla, kurioje vienas Tauragės rajono gyventojas stojo prieš teismą, nes sužeidė kartu su juo gyvenusią moterį, o ši kviesdama pagalbą adreso nepasakė, bet vis tiek sulaukė ir medikų, ir pareigūnų. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-06
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, 2021 m. trečiadienio naktį, apie 00.05 val., kelyje Kalvarija-Gražiškiai-Vyštytis (Vilkaviškio r.,) sustabdė tauragiškio vairuojamą automobilį ,,VW Passat“. Su 59 m. vyru važiavo ir 48 m. keleivis pas kurį pareigūnai rado narkotikų.
Nuotrauka
Smurtas
Įkelta:
2021-05-05
Tauragės apylinkės teismas kovo pabaigoje atvertė užpuolimo bylą. Į teismo salę žengė niekur nedirbantis, anksčiau 7 kartus už fizinio skausmo sukėlimą ar nežymų sveikatos sutrikdymą, vagystes, turto sunaikinimą teistas R. M., pakėlęs ranką prieš buvusią sugyventinę. Teisme „smarkuolis“ nebuvo itin kalbus. 
Nuotrauka
telefonas
Įkelta:
2021-05-04
Į policiją kreipėsi 77 m. žygaitiškė. Moteris pasigedo dėžutės su santaupomis. Senjora teigė namuose slėpusi 8700 eurų.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-03
Dar 2019 metų gegužės 28-ąją Tauragės rajono Kirklių kaimo ribose besidriekiančioje magistralėje įvyko kraupi avarija, pasibaigusi vieno vyro žūtimi, dar vienas žmogus buvo sužeistas. Šių metų kovo 19-ąją Tauragės apylinkės teismas priėmė nuosprendį byloje, kurioje eismo įvykio sukėlimu buvo kaltinamas Jungtinės Karalystės pilietis Y. H. 
Nuotrauka
Šidagiai
Įkelta:
2021-05-03
Policija tiria Šidagių kaime įvykdytos vagystės aplinkybes. Įsibrauta į Smėlynų gatvėje esančio namo verandą.
Nuotrauka
akista
Įkelta:
2021-05-01
Ne kartą teisti šilutiškiai įkliuvo policijai automobiliu važiuodami iš nusikaltimo vietos. Apsivogę vyrai mėgino sprukti, tačiau nei nuo pareigūnų, nei nuo teismo galiausiai išsisukti nepavyko – šiais metais jie dėl savo poelgio aiškinosi Tauragės apylinkės teisme.
Nuotrauka
Įvykio vieta Lietuvos policijos nuotrauka
Įvykio vieta. Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-04-30
Tauragės apylinkės teismas kovo 30-ąją nuteisė vos 8 klases baigusį, nevedusį ir nedirbantį, anksčiau ne kartą teistą vyrą, praėjusiais metais padegusį neveikiančią mokyklą Pagėgių savivaldybės Lumpėnų kaime.
Nuotrauka
statybinės medžiagos
Įkelta:
2021-04-30
Ketvirtadienį, apie 17.30 val., 34 m. vyras atvykęs prie savo statomo namo Barsukynės kaime pastebėjo, jog dingo izoliacinės medžiagos.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-04-29
Policija praneša apie vakar, 16.42 val., Žygaičių miestelio kapinėse rastą moters kūną.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-04-29
Tauragės policijos bendruomenės pareigūnės feisbuko paskyroje išplatino pranešimą, kuriame primenama apie vairuotojų pareigą pasirūpinti kelio dangos švara, jei vairuotojas ją užteršė.
Nuotrauka
miškas
Įkelta:
2021-04-27
Į policiją dėl pavogtų medžių kreipėsi 65 m. moteris.