2020 Lapkričio 25 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Draugės vardu paėmęs kreditą, sukčius su ja susipyko ir išėjo, tačiau bankas vyro taip lengvai nepaleido

  • Įkelta: 2020-11-20
Reginos Vaičaitienės nuotrauka

Septynis kartus Lietuvoje ir Prancūzijoje teistas už nesunkų sveikatos sutrikdymą ir vagystę, kalėjimo duonos jau spėjęs paragauti bedarbis šilutiškis A. N. nusprendė pasipinigauti, apgaudamas savo gyvenimo draugę, tačiau vyro planas subliuško, kai juo susidomėjo pareigūnai, pradėję ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo.

Pareigūnams A. N. prisipažino buvusios gyvenimo draugės D. B. vardu, jai nežinant, paėmęs 500 eurų kreditą automobilio pirkimui. Vyras teigė pinigų nesiskolinęs savo vardu, kadangi tuo metu nedirbo, tačiau aiškino, kad ketino važiuoti į užsienį užsidirbti pinigų. „Išvažiavimui reikėjo automobilio“, – pareigūnams teigė A. N. 

Vyras naršė po namus ir rado gyvenimo draugės asmens duomenis. Jais pasinaudojęs vyras prisijungė prie paskolas išduodančios bendrovės puslapio, kuriame užpildė paraišką gauti paskolai. A. N. neslėpė žinojęs, kad kažkada jo gyvenimo draugė iš ten buvo paėmusi paskolą ir jos visi prisijungimai turėjo būti išsaugoti. 

Vyras tikėjosi, kad mergina nė nesuuos esanti skolinga kreditų bendrovei, mat puslapyje pakeitė telefono numerį, kad ji negautų pranešimų. Tą patį sukčius nusprendė padaryti ir su elektroninio pašto duomenimis – juos tiesiog pakeitė. 

Tačiau pinigai atsirado draugės banko sąskaitoje, kuri juos nuėmė ir atidavė A. N., mat šis jai pamelavo, kad šios lėšos į jos sąskaitą pervestos gero jo draugo. Mergina melu patikėjo. 

Tačiau nors automobilį nusipirkti ir į užsienį išvykti galėjo, A. N. pinigų jame taip greitai neprasimanė. Sumokėjęs vos dvi įmokas kredito bendrovei jis išsiskyrė su gyvenimo drauge ir tik tuomet išvyko į užsienį.

Ko gero, vyras tikėjosi, kad užsienyje jo niekas nesuras. Vis dėlto skola – ne žaizda ir pati neužgis, o ir draugė skolos mokėti taip pat nesiruošė. Kredito bendrovė susidomėjo, kodėl neatiduodama skola, ir yla išlindo iš maišo. Netrukus teisėsauga išsiaiškino A. N. planą, ir šis, surastas užsienyje, atsidūrė teisme. Bendrovė pareikalavo grąžinti neteisėtai užvaldytą turtą. Tai kaltinamasis padarė dar prieš teismo posėdį. 

Tauragės apylinkės teismo teisėjas Edmundas Žukauskas spalio 14 dieną teismo baudžiamuoju įsakymu A. N. pripažino kaltu dėl sukčiavimo, neteisėto elektroninių duomenų perėmimo ir panaudojimo ir neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo. Vyrui buvo skirta 1807,68 euro bauda.

Tauragės apylinkės teisme buvo narpliojama byla, kurioje šilutiškei L. G. teko aiškintis dėl vadinamosios naminukės – nelegaliai pagamintos degtinės – prekybos. Moteris tiek bylą nagrinėjusiam teisėjui, tiek ir ikiteisminį tyrimą atlikusiems pareigūnams aiškino, kad išties naminės degtinės įsigijo ne norėdama ją pardavinėti, o savo reikmėms, tačiau į jos namus vis užeidavo keisti nepažįstami prašalaičiai, kurie maldavo parduoti velnio lašų ir jiems. Apsukri „verslininkė“, ko gero, prisiminė posakį „ištroškusį pagirdyk“, todėl neatsispyrė pagundai pasipinigauti, tačiau šis planas baigėsi teisiamųjų suole.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariatas vykdo dingusio be žinios asmens paiešką.

Visuomenėje kilus skandalui dėl Tauragės rajone galimai bekelės automobiliais suniokotos Laukėsos aukštapelkės buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į prokuratūrą kreipėsi Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija. Šie įtaria, kad saugomą teritoriją suniokojo vieno Tauragės automobilių klubo nariai. Pastarieji kaltės kratosi ir sako, kad miškininkai pernelyg jautriai sureikšmina viską, kas susiję su miškais.

Avarija miesto centre
  • Įkelta: 2020-11-19

Ketvirtadienio pavakarę Vytauto ir Dariaus ir Girėno gatvių sankryžoje su miškovežiu susidūrė lengvasis automobilis.

Nerami vakar buvo Tauruose gyvenančio 84 m. senjoro diena. Vyras pasigedo savo santaupų.

„Labas, gal turi mdma/ekstazi?“ – tokia vienoje pažinčių programėlėje gauta žinute su „Tauragės žinių“ redakcija nusprendė pasidalyti vienas skaitytojų. Nagrinėjant šią istoriją žurnalistams pavyko išsiaiškinti, kokios Lietuvoje gali būti narkotikų vartojimo tendencijos. Statistika – neraminanti: auga vieno narkotiko vartojimas, tačiau į gydytojus besikreipiančių asmenų mažėja.

„Nekask duobės kitam, nes pats įkrisi“, – skelbia gerai žinoma lietuvių liaudies patarlė. Dėl tyčia sukelto gaisro ir vagystės Tauragės rajono Sartininkų kaimą pašiurpinęs jo gyventojas T. P. stojo prieš teismą. Norėdamas išsisukti, vyras dėl vagystės ėmė kaltinti savo brolį, o dėl padegimo teisinosi, kad sukėlė jį netyčia, neatsargiai elgdamasis su vogtomis cigaretėmis, tačiau kaltinamąjį prispaudė dar ikiteisminio tyrimo metu surinkti įrodymai.

Mirė sulaikymo kameroje
  • Įkelta: 2020-11-16

Vakar vakare Šilutės rajono policijos komisariato laikino sulaikymo kameroje buvęs vyras rastas negyvas.

Posūkyje neapskaičiavo
  • Įkelta: 2020-11-16

Iš Vytauto į Dariaus ir Girėno gatvę sukęs lengvojo automobilio vairuotojas neapskaičiavo sukimosi kampo ir kliudė ant šaligatvio esantį kelio ženklą. Laimei, žmonės nenukentėjo.

Dar 2006 metais už nužudymą nuteistas ir 2016 metais iš įkalinimo įstaigos paleistas šilutiškis A. U., pripažintas recidyvistu, šiais metais ir vėl pateko į pareigūnų akiratį. Tauragės apylinkės teisme buvo nagrinėjama byla, kurioje A. U. buvo kaltinamas dėl smurto prieš sugyventinę. 

Penktadienį, lapkričio 13-ąją, pareigūnai skubėjo į du neeilinius iškvietimus. Meldikvišių ir Mažonų kaimuose rasti du mirę vyrai. Vienas kūnų jau buvo pradėjęs irti. Ketvirtadienis, lapkričio 12-oji, taip pat buvo paruošęs savo staigmenų: Vileikių kaime rasta žmogaus kaukolė.

 

Policija praneša nuo pirmadienio pradėsianti vykdyti prevencines priemones, kurių metu pareigūnai tikrins ar vairuotojai nesinaudoja mobiliojo ryšio priemonėmis. 

 

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (AVPK) praneša apie vakar gydymo įstaigoje mirusį švėkšniškį. Prieš tris savaites vyrą einant miesteliu ištiko epilepsijos priepuolis. Vyras virto ir prasiskėlė galvą.

Šilalės rajono gyventojai informavo pareigūnus apie netikėtus romų tautybės asmenų apsilankymus jų namuose. Atvykę nekviesti „svečiai“ įkyriai gyventojams siūlo įvairiausias prekes.

Balandžio 24 dieną Šilutėje policijos pareigūnai skubėjo malšinti brolių muštynių, dėl kurių šį rudenį šilutiškiui T. G. teko aiškintis Tauragės apylinkės teisme. 

Šių metų birželį teisę vairuoti automobilį praradęs tauragiškis K. Š. nepasimokė. Vyras rugpjūčio pabaigoje ir vėl kaip reikiant prisivirė košės. Tačiau Tauragės apylinkės teisme K. Š. nesugebėjo papasakoti, kas tiksliai įvyko, nes dėl girtumo tauragiškis nė neprisiminė savo veiksmų, kurie jam kainavo solidžią piniginę baudą.

Teismus kiekvienais metais pasiekia graudžios istorijos, kaip neatsakingi tėvų poelgiai gali sužaloti vaikų gyvenimą. Kartais nepilnamečius privalu gelbėti iš tokių šeimų. Teisėjams tenka narplioti ir bylas, kuriose vienas iš tėvų vengia išlaikyti savo atžalą, smurtauja prieš sutuoktinį ar girtuokliauja ir dėl to išyra santuoka. „Tauragės žinios“ aiškinosi, kokias skaudžias bylas, susijusias su negailestingai susiklosčiusiais vaikų likimais, Tauragės apylinkės teismui teko nagrinėti rugsėjo mėnesį. Saugodami nepilnamečių privatumą, neatskleisime nei tėvų vardų ar pavardžių ar jų inicialų, nei gyvenamosios vietos ir kitų aplinkybių, kurios leistų identifikuoti, kokioje šeimoje įvyko istorija.

Dar 2017 metais nuo vasario iki liepos net 7 kartus nuteistas už vagystes, nesunkų sveikatos sutrikdymą, viešosios tvarkos pažeidimą, pasikėsinimą padaryti nusikaltimą, grasinimą nužudyti arba sužaloti, V. M. šiais metais ir vėl pajuto Temidės rūstybę. Recidyvistu pripažintas bedarbis sugebėjo įsipainioti net į 3 teisėsaugą sudominusias istorijas.

 

Į teisiamųjų suolą sėdo Šilalėje gyvenantis ir apvogti kitą vyrą su bendrininkais nusprendęs jaunuolis. Regis, vagys nusprendė pasmaguriauti, mat įsibrovę į nepažįstamam vyrui priklausantį namą nusitaikė ne į saugomus pinigus ar brangią techniką, kaip būna įprastai, o griebė šokoladukų krūvą, traškučių pakelį, įvairaus alkoholio butelius ir pasišalino.

Rastas miręs
  • Įkelta: 2020-11-05

Šio ryto policijos įvykių suvestinėse pranešama apie Taurų kaime rasto vyro kūną.

Policija tiria 53 metų Galnės kaimo gentojo mirties priežastį. Negyvas vyras buvo rastas savo namuose, su kirstine žaizda galvoje.

Policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamąjį kodeksą ameniui, kuris sirgdamas COVID-19 paliko saviizoliacijos vietą.

Artėjant ilgajam savaitgaliui didžioji dalis gyventojų  leis laiką viešosiose vietose, lankys kapines, artimuosius, padidės ir automobiliais vykstančių gyventojų srautai. Pareigūnai minėtu laikotarpiu pasirengę ypatingą dėmesį skirti viešosios tvarkos užtikrinimui ir karantino bei saviizoliacijos sąlygų laikymosi kontrolei.

Rastas miręs
  • Įkelta: 2020-10-30

Vakar nerami žinia apskriejo Lomių kaimą. Savo namuose rastas mirusio vyro kūnas.

Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį Tauragės rajone žiauriai prieš merginą smurtavusiam ir išžaginti bandžiusiam jurbarkiškiui Mantui. Smurtavimas paauglių šventėje jurbarkiškiui laisvės nekainuos – teismas paskelbė, kad iš dalies bausmė sugriežtinama, tačiau laisvės atėmimo bausmei pagrindo nėra.