2020 Lapkričio 26 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Dėl aukštapelkės suniokojimo – ikiteisminis tyrimas, bekelės klubas kaltės šešėlio kratosi

  • Įkelta: 2020-11-20

>Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos feisbuko nuotraukos

 

Visuomenėje kilus skandalui dėl Tauragės rajone galimai bekelės automobiliais suniokotos Laukėsos aukštapelkės buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į prokuratūrą kreipėsi Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija. Šie įtaria, kad saugomą teritoriją suniokojo vieno Tauragės automobilių klubo nariai. Pastarieji kaltės kratosi ir sako, kad miškininkai pernelyg jautriai sureikšmina viską, kas susiję su miškais.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas

Tauragės apylinkės prokuratūra antradienį (lapkričio 17 d.) pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo Kodekso 271 straipsnio 1 dalį dėl galimai bekelės automobiliais suniokotos, Tauragės rajone esančios Laukėsos aukštapelkės. Šis straipsnis numato bausmę tiems, kas sunaikino ar suniokojo valstybinį parką, rezervatą, draustinį ar kitą valstybės saugomą gamtinę teritoriją, joje esančią saugomą natūralią ar rūšies buveinę ar gamtos paveldo teritorinį kompleksą, kurio apsaugos tikslams įsteigta ši teritorija, ar gamtos paveldo objektą. Už šio straipsnio pirmosios dalies pažeidimą baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.
Kaip skelbia prokuratūra, su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl į Europos Sąjungoje esančių saugomų teritorijų tinklą „Natura 2000“ įtrauktos Laukėsos aukštapelkės suniokojimo kreipėsi Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija. Ikiteisminį tyrimą pavesta atlikti Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjams, kuriems vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūra.

Žala padaryta milžiniška

Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vadovas Algis Butleris praėjusį penktadienį „Tauragės žinioms“ teigė, kad žala padaryta nenusakoma. Tądien parko direkcijos darbuotojai apžiūrėjo teritoriją su aplinkosaugininkais. Kaip sakė trečiadienį telefonu kalbintas parko direkcijos vyr. reindžeris Saulius Bartminas, žala padaryta didelė, viską įvertins ekspertai. Vertinama bus pagal tris kriterijus: žolės, durpyno ir medžių sužalojimas.
– Čia mes nevertiname, teisme žalą nustatys aplinkosaugos specialistai, – aiškino S. Bartminas.

>Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos feisbuko nuotraukos

 

Įtarimus neigia

Viešai skelbta, kad aukštapelkė niokota ne vieną kartą. Parko direkcijos darbuotojai rado lipdukus su „Taurų parko“ simbolika. Išplatintame vaizdo įraše, kur matoma, kaip miško teritorijoje, galimai aukštapelkėje, važinėja visureigiai ir viską stebi žmonės, apsirengę visureigių klubo „4x4 Tauragė“ marškinėliais. Susisiekus telefonu su šio klubo vadovu Alvydu Liekiu, šis piktinosi metamais kaltinimais ir sakė, kad klubas bekelės čempionatus organizuoja karjeruose ir išplatintame vaizdo įraše nėra aišku, ar visureigiai važinėja būtent toje aukštapelkėje, o miškininkai, pasak A. Liekio, neva kelia skandalą lygioje vietoje.
– Jie labai jautriai reaguoja, tik pravažiuok miško keliuku, jau pyksta, – „Tauragės žinioms“ sakė A. Liekis.

Jautri ekosistema

Pasak S. Bartmino, aukštapelkėje yra susiformavusi labai jautri ekosistema, kur net žmonių pėdsakai išlieka dešimtį metų, tad ką jau kalbėti apie automobilių provėžas. Šiems suniokojimams atsistatyti reikės daugybės metų, gal net šimto. Pasak pašnekovo, teisės aktai numato saugomas teritorijas ir kas jose galima.
– Negi jie patys nesupranta, čia ne mūsų sugalvota, yra teisės aktai, kas galima, kas ne, – paklaustas, kaip vertina visureigių klubo pasisakymus dėl miškininkų jautrumo, sakė S. Bartminas.

 

Avarija miesto centre
  • Įkelta: 2020-11-19

Ketvirtadienio pavakarę Vytauto ir Dariaus ir Girėno gatvių sankryžoje su miškovežiu susidūrė lengvasis automobilis.

Nerami vakar buvo Tauruose gyvenančio 84 m. senjoro diena. Vyras pasigedo savo santaupų.

„Labas, gal turi mdma/ekstazi?“ – tokia vienoje pažinčių programėlėje gauta žinute su „Tauragės žinių“ redakcija nusprendė pasidalyti vienas skaitytojų. Nagrinėjant šią istoriją žurnalistams pavyko išsiaiškinti, kokios Lietuvoje gali būti narkotikų vartojimo tendencijos. Statistika – neraminanti: auga vieno narkotiko vartojimas, tačiau į gydytojus besikreipiančių asmenų mažėja.

„Nekask duobės kitam, nes pats įkrisi“, – skelbia gerai žinoma lietuvių liaudies patarlė. Dėl tyčia sukelto gaisro ir vagystės Tauragės rajono Sartininkų kaimą pašiurpinęs jo gyventojas T. P. stojo prieš teismą. Norėdamas išsisukti, vyras dėl vagystės ėmė kaltinti savo brolį, o dėl padegimo teisinosi, kad sukėlė jį netyčia, neatsargiai elgdamasis su vogtomis cigaretėmis, tačiau kaltinamąjį prispaudė dar ikiteisminio tyrimo metu surinkti įrodymai.

Mirė sulaikymo kameroje
  • Įkelta: 2020-11-16

Vakar vakare Šilutės rajono policijos komisariato laikino sulaikymo kameroje buvęs vyras rastas negyvas.

Posūkyje neapskaičiavo
  • Įkelta: 2020-11-16

Iš Vytauto į Dariaus ir Girėno gatvę sukęs lengvojo automobilio vairuotojas neapskaičiavo sukimosi kampo ir kliudė ant šaligatvio esantį kelio ženklą. Laimei, žmonės nenukentėjo.

Dar 2006 metais už nužudymą nuteistas ir 2016 metais iš įkalinimo įstaigos paleistas šilutiškis A. U., pripažintas recidyvistu, šiais metais ir vėl pateko į pareigūnų akiratį. Tauragės apylinkės teisme buvo nagrinėjama byla, kurioje A. U. buvo kaltinamas dėl smurto prieš sugyventinę. 

Penktadienį, lapkričio 13-ąją, pareigūnai skubėjo į du neeilinius iškvietimus. Meldikvišių ir Mažonų kaimuose rasti du mirę vyrai. Vienas kūnų jau buvo pradėjęs irti. Ketvirtadienis, lapkričio 12-oji, taip pat buvo paruošęs savo staigmenų: Vileikių kaime rasta žmogaus kaukolė.

 

Policija praneša nuo pirmadienio pradėsianti vykdyti prevencines priemones, kurių metu pareigūnai tikrins ar vairuotojai nesinaudoja mobiliojo ryšio priemonėmis. 

 

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (AVPK) praneša apie vakar gydymo įstaigoje mirusį švėkšniškį. Prieš tris savaites vyrą einant miesteliu ištiko epilepsijos priepuolis. Vyras virto ir prasiskėlė galvą.

Šilalės rajono gyventojai informavo pareigūnus apie netikėtus romų tautybės asmenų apsilankymus jų namuose. Atvykę nekviesti „svečiai“ įkyriai gyventojams siūlo įvairiausias prekes.

Balandžio 24 dieną Šilutėje policijos pareigūnai skubėjo malšinti brolių muštynių, dėl kurių šį rudenį šilutiškiui T. G. teko aiškintis Tauragės apylinkės teisme. 

Šių metų birželį teisę vairuoti automobilį praradęs tauragiškis K. Š. nepasimokė. Vyras rugpjūčio pabaigoje ir vėl kaip reikiant prisivirė košės. Tačiau Tauragės apylinkės teisme K. Š. nesugebėjo papasakoti, kas tiksliai įvyko, nes dėl girtumo tauragiškis nė neprisiminė savo veiksmų, kurie jam kainavo solidžią piniginę baudą.

Teismus kiekvienais metais pasiekia graudžios istorijos, kaip neatsakingi tėvų poelgiai gali sužaloti vaikų gyvenimą. Kartais nepilnamečius privalu gelbėti iš tokių šeimų. Teisėjams tenka narplioti ir bylas, kuriose vienas iš tėvų vengia išlaikyti savo atžalą, smurtauja prieš sutuoktinį ar girtuokliauja ir dėl to išyra santuoka. „Tauragės žinios“ aiškinosi, kokias skaudžias bylas, susijusias su negailestingai susiklosčiusiais vaikų likimais, Tauragės apylinkės teismui teko nagrinėti rugsėjo mėnesį. Saugodami nepilnamečių privatumą, neatskleisime nei tėvų vardų ar pavardžių ar jų inicialų, nei gyvenamosios vietos ir kitų aplinkybių, kurios leistų identifikuoti, kokioje šeimoje įvyko istorija.

Dar 2017 metais nuo vasario iki liepos net 7 kartus nuteistas už vagystes, nesunkų sveikatos sutrikdymą, viešosios tvarkos pažeidimą, pasikėsinimą padaryti nusikaltimą, grasinimą nužudyti arba sužaloti, V. M. šiais metais ir vėl pajuto Temidės rūstybę. Recidyvistu pripažintas bedarbis sugebėjo įsipainioti net į 3 teisėsaugą sudominusias istorijas.

 

Į teisiamųjų suolą sėdo Šilalėje gyvenantis ir apvogti kitą vyrą su bendrininkais nusprendęs jaunuolis. Regis, vagys nusprendė pasmaguriauti, mat įsibrovę į nepažįstamam vyrui priklausantį namą nusitaikė ne į saugomus pinigus ar brangią techniką, kaip būna įprastai, o griebė šokoladukų krūvą, traškučių pakelį, įvairaus alkoholio butelius ir pasišalino.

Rastas miręs
  • Įkelta: 2020-11-05

Šio ryto policijos įvykių suvestinėse pranešama apie Taurų kaime rasto vyro kūną.

Policija tiria 53 metų Galnės kaimo gentojo mirties priežastį. Negyvas vyras buvo rastas savo namuose, su kirstine žaizda galvoje.

Policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamąjį kodeksą ameniui, kuris sirgdamas COVID-19 paliko saviizoliacijos vietą.

Artėjant ilgajam savaitgaliui didžioji dalis gyventojų  leis laiką viešosiose vietose, lankys kapines, artimuosius, padidės ir automobiliais vykstančių gyventojų srautai. Pareigūnai minėtu laikotarpiu pasirengę ypatingą dėmesį skirti viešosios tvarkos užtikrinimui ir karantino bei saviizoliacijos sąlygų laikymosi kontrolei.

Rastas miręs
  • Įkelta: 2020-10-30

Vakar nerami žinia apskriejo Lomių kaimą. Savo namuose rastas mirusio vyro kūnas.

Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį Tauragės rajone žiauriai prieš merginą smurtavusiam ir išžaginti bandžiusiam jurbarkiškiui Mantui. Smurtavimas paauglių šventėje jurbarkiškiui laisvės nekainuos – teismas paskelbė, kad iš dalies bausmė sugriežtinama, tačiau laisvės atėmimo bausmei pagrindo nėra.

Trečiadienio vakaro įvykiai ant Šešuvės kranto puikiai tikrų kriminalinės komedijos siužetui. Šešuvės krantinę tikrinęs aplinkosaugininkas aptiko žvejybos įrankius. Netoliese ir tamsoje besislepiantį žvejį. Įvyko susirėmimas.

Apie 10.30 val. Dariaus ir Girėno gatvėje motociklu važiavęs jaunuolis trenkėsi į prie pėsčiųjų perėjos sustojusį visureigį. Po įvykio iš motociklo liko tik laužo krūva, jo vairuotojas išgabentas į ligoninę.

Tauragės apylinkės teismas šį rudenį nagrinėjo neįprastą bylą – į teisiamųjų suolą sėdo 2618,08 eurų  vertės pareigūnų sekimo ir įrašymo įrangą, pritvirtintą prie jo gyvenamojo namo, sugadinęs tauragiškis R. V.