Dėl aukštapelkės suniokojimo – ikiteisminis tyrimas, bekelės klubas kaltės šešėlio kratosi
Įkelta:
2020-11-20
Nuotrauka
Aprašymas

>Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos feisbuko nuotraukos

 
,
Nuotrauka
Aprašymas

>Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos feisbuko nuotraukos

 

Visuomenėje kilus skandalui dėl Tauragės rajone galimai bekelės automobiliais suniokotos Laukėsos aukštapelkės buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į prokuratūrą kreipėsi Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija. Šie įtaria, kad saugomą teritoriją suniokojo vieno Tauragės automobilių klubo nariai. Pastarieji kaltės kratosi ir sako, kad miškininkai pernelyg jautriai sureikšmina viską, kas susiję su miškais.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas

Tauragės apylinkės prokuratūra antradienį (lapkričio 17 d.) pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo Kodekso 271 straipsnio 1 dalį dėl galimai bekelės automobiliais suniokotos, Tauragės rajone esančios Laukėsos aukštapelkės. Šis straipsnis numato bausmę tiems, kas sunaikino ar suniokojo valstybinį parką, rezervatą, draustinį ar kitą valstybės saugomą gamtinę teritoriją, joje esančią saugomą natūralią ar rūšies buveinę ar gamtos paveldo teritorinį kompleksą, kurio apsaugos tikslams įsteigta ši teritorija, ar gamtos paveldo objektą. Už šio straipsnio pirmosios dalies pažeidimą baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.
Kaip skelbia prokuratūra, su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl į Europos Sąjungoje esančių saugomų teritorijų tinklą „Natura 2000“ įtrauktos Laukėsos aukštapelkės suniokojimo kreipėsi Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija. Ikiteisminį tyrimą pavesta atlikti Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjams, kuriems vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūra.

Žala padaryta milžiniška

Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vadovas Algis Butleris praėjusį penktadienį „Tauragės žinioms“ teigė, kad žala padaryta nenusakoma. Tądien parko direkcijos darbuotojai apžiūrėjo teritoriją su aplinkosaugininkais. Kaip sakė trečiadienį telefonu kalbintas parko direkcijos vyr. reindžeris Saulius Bartminas, žala padaryta didelė, viską įvertins ekspertai. Vertinama bus pagal tris kriterijus: žolės, durpyno ir medžių sužalojimas.
– Čia mes nevertiname, teisme žalą nustatys aplinkosaugos specialistai, – aiškino S. Bartminas.

Nuotrauka

Įtarimus neigia

Viešai skelbta, kad aukštapelkė niokota ne vieną kartą. Parko direkcijos darbuotojai rado lipdukus su „Taurų parko“ simbolika. Išplatintame vaizdo įraše, kur matoma, kaip miško teritorijoje, galimai aukštapelkėje, važinėja visureigiai ir viską stebi žmonės, apsirengę visureigių klubo „4x4 Tauragė“ marškinėliais. Susisiekus telefonu su šio klubo vadovu Alvydu Liekiu, šis piktinosi metamais kaltinimais ir sakė, kad klubas bekelės čempionatus organizuoja karjeruose ir išplatintame vaizdo įraše nėra aišku, ar visureigiai važinėja būtent toje aukštapelkėje, o miškininkai, pasak A. Liekio, neva kelia skandalą lygioje vietoje.
– Jie labai jautriai reaguoja, tik pravažiuok miško keliuku, jau pyksta, – „Tauragės žinioms“ sakė A. Liekis.

Jautri ekosistema

Pasak S. Bartmino, aukštapelkėje yra susiformavusi labai jautri ekosistema, kur net žmonių pėdsakai išlieka dešimtį metų, tad ką jau kalbėti apie automobilių provėžas. Šiems suniokojimams atsistatyti reikės daugybės metų, gal net šimto. Pasak pašnekovo, teisės aktai numato saugomas teritorijas ir kas jose galima.
– Negi jie patys nesupranta, čia ne mūsų sugalvota, yra teisės aktai, kas galima, kas ne, – paklaustas, kaip vertina visureigių klubo pasisakymus dėl miškininkų jautrumo, sakė S. Bartminas.

 

Nuotrauka
autovežis
Įkelta:
prieš 15 valandų
Policija tiria, kas galėjo pasinaudoti 23 m. vyro duomenimis ir jo vardu parduoti du automobilius. Kaip praneša policija, tai, kad jo vardu buvo sudarytas sandoris vyras pastebėjo deklaruodamas pajamas.
Nuotrauka
pinigai
Įkelta:
2021-05-10
Tauragiškis J. B. prieš dešimtmetį džiaugėsi nauju kompiuteriu, kurį įsigijo pasiėmęs kreditą. Tiesa, kovo pradžioje vyras turėjo prisiminti ir savo prisiimtus finansinius įsipareigojimus – bankui kredito jis taip ir negrąžino. Nors skolininkas teisme nepasirodė, nepateikė ir atsiliepimo į ieškinį, Tauragės apylinkės teismas nusprendė, jog į krūmus nėrusiam vyrui skolą grąžinti vis tiek teks. Tiesa, ši gerokai išaugo.  
Nuotrauka
alkotesteris
Įkelta:
2021-05-10
Šeštadienio naktį Pryšmantų kaime patikrinimui sustabdytas automobilis MAZDA 6. Pareigūnams patikrinus vairuotojo blaivumą, nustatyta, jog vairuotojas prie vairo sėdo išgėręs.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-08
Skambindami skubiosios pagalbos telefono numeriu 112 streso apimti žmonės ne visuomet aiškiai pasako, kur siųsti specialiąsias tarnybas. Nutinka, kad įvykio metu esant triukšmui operatoriui sunkiai sekasi išgirsti įvykio vietos adresą arba ryšys tiesiog nutrūksta. Nepaisant to, mus ištisą parą saugantys ir padėti pasiryžę pareigūnai į tokius skambučius reaguoja itin rimtai – įvykio vietą kartais pavyksta išsiaiškinti ir tuomet, kai nukentėjusysis nežino, kur yra, arba nespėja pasakyti tikslaus adreso. Puikus to įrodymas – Tauragės apylinkės teisme atversta baudžiamoji byla, kurioje vienas Tauragės rajono gyventojas stojo prieš teismą, nes sužeidė kartu su juo gyvenusią moterį, o ši kviesdama pagalbą adreso nepasakė, bet vis tiek sulaukė ir medikų, ir pareigūnų. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-06
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, 2021 m. trečiadienio naktį, apie 00.05 val., kelyje Kalvarija-Gražiškiai-Vyštytis (Vilkaviškio r.,) sustabdė tauragiškio vairuojamą automobilį ,,VW Passat“. Su 59 m. vyru važiavo ir 48 m. keleivis pas kurį pareigūnai rado narkotikų.
Nuotrauka
Smurtas
Įkelta:
2021-05-05
Tauragės apylinkės teismas kovo pabaigoje atvertė užpuolimo bylą. Į teismo salę žengė niekur nedirbantis, anksčiau 7 kartus už fizinio skausmo sukėlimą ar nežymų sveikatos sutrikdymą, vagystes, turto sunaikinimą teistas R. M., pakėlęs ranką prieš buvusią sugyventinę. Teisme „smarkuolis“ nebuvo itin kalbus. 
Nuotrauka
telefonas
Įkelta:
2021-05-04
Į policiją kreipėsi 77 m. žygaitiškė. Moteris pasigedo dėžutės su santaupomis. Senjora teigė namuose slėpusi 8700 eurų.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-03
Dar 2019 metų gegužės 28-ąją Tauragės rajono Kirklių kaimo ribose besidriekiančioje magistralėje įvyko kraupi avarija, pasibaigusi vieno vyro žūtimi, dar vienas žmogus buvo sužeistas. Šių metų kovo 19-ąją Tauragės apylinkės teismas priėmė nuosprendį byloje, kurioje eismo įvykio sukėlimu buvo kaltinamas Jungtinės Karalystės pilietis Y. H. 
Nuotrauka
Šidagiai
Įkelta:
2021-05-03
Policija tiria Šidagių kaime įvykdytos vagystės aplinkybes. Įsibrauta į Smėlynų gatvėje esančio namo verandą.
Nuotrauka
akista
Įkelta:
2021-05-01
Ne kartą teisti šilutiškiai įkliuvo policijai automobiliu važiuodami iš nusikaltimo vietos. Apsivogę vyrai mėgino sprukti, tačiau nei nuo pareigūnų, nei nuo teismo galiausiai išsisukti nepavyko – šiais metais jie dėl savo poelgio aiškinosi Tauragės apylinkės teisme.
Nuotrauka
Įvykio vieta Lietuvos policijos nuotrauka
Įvykio vieta. Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-04-30
Tauragės apylinkės teismas kovo 30-ąją nuteisė vos 8 klases baigusį, nevedusį ir nedirbantį, anksčiau ne kartą teistą vyrą, praėjusiais metais padegusį neveikiančią mokyklą Pagėgių savivaldybės Lumpėnų kaime.
Nuotrauka
statybinės medžiagos
Įkelta:
2021-04-30
Ketvirtadienį, apie 17.30 val., 34 m. vyras atvykęs prie savo statomo namo Barsukynės kaime pastebėjo, jog dingo izoliacinės medžiagos.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-04-29
Policija praneša apie vakar, 16.42 val., Žygaičių miestelio kapinėse rastą moters kūną.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-04-29
Tauragės policijos bendruomenės pareigūnės feisbuko paskyroje išplatino pranešimą, kuriame primenama apie vairuotojų pareigą pasirūpinti kelio dangos švara, jei vairuotojas ją užteršė.
Nuotrauka
miškas
Įkelta:
2021-04-27
Į policiją dėl pavogtų medžių kreipėsi 65 m. moteris.