Policijos sekimo įrangą sudaužęs tauragiškis stojo prieš teismą
Įkelta:
2020-10-29
Nuotrauka
Aprašymas
Lietuvos policijos asociatyvi nuotrauka

Tauragės apylinkės teismas šį rudenį nagrinėjo neįprastą bylą – į teisiamųjų suolą sėdo 2618,08 eurų  vertės pareigūnų sekimo ir įrašymo įrangą, pritvirtintą prie jo gyvenamojo namo, sugadinęs tauragiškis R. V.

Pasirodo, vyras su teisėsauga reikalų yra turėjęs ir anksčiau. Nevedęs, niekur nedirbantis R. V. pirmą kartą buvo nuteistas dar 2000 metais. Jo biografijoje – teistumai už bendrininkavimą įvykdant nusikaltimą, nesunkų sveikatos sutrikdymą, kontrabandą, nusikalstamu būdu įgytą turtą. Lietuvis spėjo pasižymėti ir užsienyje – 2012 metais Austrijos teismo R. V. buvo pripažintas kaltu dėl vagystės, iš įkalinimo įstaigos jis ištrūko 2013 metais. Tačiau 2015 metų rugsėjį vėl stojo prieš Danijos teismą, kuriame taip pat buvo nuteistas dėl vagystės, dėl to buvo išsiųstas iš šalies. Tad nieko nuostabaus, kad Lietuvos policijos pareigūnų akys buvo nukreiptos į praeityje nusikaltimais garsėjusį tauragiškį.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai nuo 2020 metų sausio mėnesio atliko kriminalinės žvalgybos tyrimą, nes buvo gauti duomenys, kad R. V. neteisėtai disponuoja narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis ir jas platina. Siekiant surinkti duomenis apie vyro daromus nusikaltimus, kad būtų galima pradėti ikiteisminį tyrimą, Klaipėdos apygardos teismas sankcionavo R. V. sekimą, techninių priemonių panaudojimą specialia tvarka. 

Tad kovo mėnesio pradžioje policijos pareigūnai slapta sumontavo audio įrašymo įrenginį prie R. V. gyvenamosios vietos.

Įrenginyje buvo SIM kortelė. Savo telefonu skambinant sekamajam šis prietaisas automatiškai užfiksuoja pokalbį ir perduota informaciją pareigūnams.

Tauragės apylinkės teismui R. V. pasakojo, kad vieną dieną rūkė, kai nukritus cigaretei jis pasilenkė ir pamatė prie namo pamato kažkokį daiktą. Tai buvo įrenginys, panašus į adapterį, kuris buvo su laidu ir apvyniotas izoliacija. Koks tai daiktas ir kam jis priklausė, R. V. prisiekinėjo nežinojęs. Teisme vyras guodėsi turėjęs problemų su vaikinais, kurie grasino jam smurtu, tad esą pagalvojo, kad galbūt tai grasintojų įrenginys. Dėl to R. V. nusprendė nieko nelaukti ir jį kuo greičiau sunaikinti.

Vyras automobiliu nuvažiavo prie tvenkinio ir sulaužė rastą įrenginį. Jo bateriją išmetė, o kitas dalis nuvežė į poilsiavietę ir laužavietėje sudegino.

Supratę, kad jų įrenginys sugadintas, pareigūnai po kelių dienų, kovo 19 dieną, nuskubėjo į sekamojo namus ir atliko kratą, ieškodami sugadintos įrangos. Tačiau kratos metu svetainės komodos stalčiuje buvo rastas augalinių medžiagų smulkintuvas, kuris naudojamas narkotinėms medžiagoms – kanapėms smulkinti bei plastikinis užspaudžiamas maišelis su baltos spalvos medžiagų pėdsakais. 

Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro specialisto išvada patvirtino, kad ant metalinės dėžutės–smulkintuvo vidinių paviršių yra narkotinių medžiagų – kanapių pėdsakų. Ant bespalvio plastikinio uždaromo maišelio vidinių paviršių yra narkotinės medžiagos – kokaino pėdsakų.

Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmų teisėja Loreta Bajorinienė rugsėjo 23 dienos nuosprendžiu pripažino kaltu R. V. dėl svetimo turto sugadinimo ir nusprendė jam skirti 6 mėnesių viešųjų darbų bausmę, o paskirtą bausmę sumažinti vienu trečdaliu ir skirti galutinę 4 mėnesių viešųjų darbų bausmę, įpareigojant per šį laiką neatlygintinai dirbti 20 valandų per mėnesį visuomenės labui.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos galėjo būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui apeliaciniu skundu per Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmus. 

Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 1 dieną
Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Tauragės rajone įvyko tragiškas eismo įvykis: 20-mečio vairuojama „Audi“ pervažiavo ant kelio gulėjusį 16-metį.
Nuotrauka
vairuotoja
Įkelta:
2021-01-16
Žmogaus mirtimi pasibaigusią avariją sukėlusi Jurgita K. teisme prisiekinėjo, kad jai gėda, ji labai gailisi, tačiau tai jos partrenkto vyro artimųjų neguodžia – mirusiojo atsiprašymai nesugrąžins. Be to, apklausiama pareigūnų ir teisme moteris pateikė net kelias versijas, kas įvyko, siekė kaltę suversti pačiam žuvusiajam, o galiausiai nustatyta, kad eismo įvykio metu ji buvo neblaivi. Be to,partrenkusi žmogų Jurgita K. jį paliko likimo valiai.
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2021-01-15
Visuomenę sukrėtusioje byloje, kur Tauragės rajone, kaimo turizmo sodyboje nuo smurtinio išpuolio nukentėjo nepilnametė, – naujas posūkis. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas tenkino Klaipėdos apygardos prokuratūros kasacinį skundą. Prokuratūros nuomone, nuteistajam reikėtų taikyti realią laisvės atėmimo bausmę. Kaltinamasis iki tol buvo nuteistas lygtinai.
Nuotrauka
prekyba zmonemis
Įkelta:
2021-01-13
Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimo centro (KOPŽI) vadovė Kristina Mišinienė savo gyvenimą skyrė kovai prieš nusikaltimus, kurių aukos dažniausiai jaučiasi bejėgės ir pačios sunkiai prabyla. Anot ekspertės, patiriančios spaudimą tiek iš išnaudotojų, tiek iš policijos pareigūnų prekybos žmonėmis aukos net nesitiki sulaukti pagalbos. Tačiau K. Mišinienės vadovaujama nevyriausybinė organizacija jau 20 metų dirba, siekdama užkardyti prekybos žmonėmis ir seksualinės prievartos atvejus Lietuvoje. Į KOPŽI akiratį visai neseniai pateko ir Tauragės apskrityje esantis Jurbarkas.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-01-12
Policija vakar pradėjo tirti J. Navasaičio gatvėje esančiuose namuose įvykdytos vagystės aplinkybes. Ten gyvenanti šeima pasigedo santaupų.
Nuotrauka
žvakė
Įkelta:
2021-01-12
Vakar Skaudvilės miestelyje, apie 20.25 val., savo namuose rastas 45 m. vyro kūnas.
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2021-01-12
Girtumas nėra pasiteisinimas ar lengvinanti aplinkybė – tai gerai sužino į teismą atvesti įtariamieji, kaltinami nusikaltimus įvykdę būdami neblaivūs. Apsvaigimą teisėjai vertina kaip sunkinančią aplinkybę. O kaltinamieji patys stebisi savo veiksmais – kartais jie blaiviu protu nesuvokia, kaip galėjo padaryti tokius nusikaltimus, dėl kurių tenka stoti prieš teismą. „Blaivas nebūčiau nė sugalvojęs to padaryti“, – dažnai teisėjams sako jie.
Nuotrauka
ruko
Įkelta:
2021-01-11
Dar 2013 metais administracine tvarka už kontrabandinių cigarečių laikymą nubaustas E. L. jam paskirtos baudos nemokėjo. Valstybė kantriai laukė, kol vyras sumokės baudą, tačiau šis, regis, ją pamiršo. Tad savo nusižengimą E. L. teko prisiminti iš naujo. Tiesa, kadangi vyras pinigų mokėti nepanoro, jam teks atlikti viešuosius darbus.
Nuotrauka
saviv
Įkelta:
2021-01-06
Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai pareikšti 7 asmenims, tarp kurių – 4 Jurbarko rajono savivaldybės administracijos darbuotojai: buvusi administracijos direktorė Vida Rekešienė, buvęs jos pavaduotojas Darius Juodaitis ir kiti du administracijos darbuotojai Rasa Pakštaitienė ir Monika Zarankienė. Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra.
Nuotrauka
antrankiai
Įkelta:
2021-01-05
To, ką išdarinėjo šis vyras, pakraupę klausėsi ir teisėjai, ir policijos pareigūnai. Šilalės rajone gimęs, anksčiau neteistas R. T. įtikėjo, kad jo buvusią sugyventinę apsėdo velnias. Šėtono išvarymo apeigos baigėsi išžaginimu. Nuo sistemingai smurtą prieš moterį naudojusio šilališkio kentėjo ir moters auginamos dukros – šias jis talžydavo diržu.  Tiesa, teismas nusprendė, kad mergaičių kančios vertos vos 500 eurų. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2020-12-27
Didžiausių metų švenčių ramybė ir susikaupimas aplankė ne visus: kai kam kilo noras krėsti šunybes: mikrorajone apgadinti net keli automobiliai, o Šakvietyje pasikėsinta pavogti „Audi A4“. Laimei, automobilis jau surastas.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2020-12-26
Anksčiau už fizinio skausmo sukėlimą teistas Tauragėje stogdengiu dirbantis V. S. įklimpo į skolas. 17-metei dukrai alimentus mokantis tėvas dabar turės pagalvoti, iš kur sumokėti ir 3 tūkst. eurų baudą už vairavimą neblaiviam. Vyro istorija primena įtempto siužeto filmą – stogdengį girtą prie vairo pastebėjo ir jį sustabdė iš paskos važiavęs vairuotojas, kuris su girtuokliu dar ir apsistumdė. Visa tai stebėjo pilietiško vairuotojo, užkirtusio kelią avarijai, mažamečiai vaikai ir žmona.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2020-12-25
Nors šiais metais Lietuva Kūčias pasitiko aptuštėjusiomis aikštėmis šalia pagrindinių miesto elgių ir praretėjusių žmonių gretomis prie šventinių stalų, net neabejojama, kad ir šiais metais pareigūnams darbo netrūks, mat iš prekybos centrų alkoholiniai gėrimai buvo šluojami, o žinia, velnio lašai dažnai pastūmėja daryti nusikaltimus. Tačiau girtumas – toli gražu ne vienintelė per Kūčias įvykdomų nusikaltimų priežastis. „Tauragės žinios“ nusprendė išsiaiškinti, kokie nusikaltimai įvyksta per švenčiausią metų  dieną – Kūčias.