Kaimynei į nosį įkandęs smurtautojas patuštins kišenes
Įkelta:
2020-10-26
Nuotrauka
Aprašymas
Shutterstock asociatyvi nuotrauka

„Katė ir pelė negali ilgai išbūti vienas kito kaimynystėje“, – byloja sena afrikiečių patarlė. Tuo galėjo įsitikinti ir anksčiau neteistas, nedirbęs ir nevedęs tauragiškis Mindaugas  K., stojęs prieš Tauragės apylinkės teismą dėl savo kaimynės sužalojimo.

Konfliktas įsiplieskė šių metų vasario 22-ają, kai kartu su pažįstama namuose laiką leidęs vyras išgirdo beldimą į duris. Tauragiškis teisme pasakojo, kad priėjęs prie durų ir jas atidaręs pamatė kaimynę, su kuria tiek jis, tiek jo pažįstama nuolat konfliktuoja. Nežinia ko nepasidalijantys kaimynai į ginčus tarpusavyje patenka jau seniai.

Tačiau tą dieną vyro nervai neatlaikė. Mindaugas K. kalbėjo, kad kaimynė buvo neblaivi ir pati norėjo su juo susimušti. Pirmieji smūgiai pasipylė dar prie durų, o vėliau moteris ir vyras lauke susikibo kaip reikiant. Tauragiškis teisme pasakojo parvertęs kaimynę ant žemės, o jai griūnant įkandęs į nosį. Muštynės išgąsdino abu jų dalyvius, tad jie išsiskirstė.

Tačiau atvyko policija ir greitoji medicinos pagalba – tarnybas iškvietė sužalota moteris. Atvykę medikai nuvežė ją į Tauragės ligoninės Priėmimo skyrių. Iš jo nukentėjusioji buvo pervežta į Klaipėdos ligoninę, kurioje jai medikai susiuvo beveik nukąstą nosies galiuką.

Tauragės apylinkės teismui smurtautojo kaimynė teigė nežinanti, kodėl vyras ją užpuolė, tačiau patvirtino, kad nuolat pykstasi su jo pažįstama, o minėto incidento metu išties buvo apsvaigusi nuo alkoholio.

Be to, kaimynė gynėsi ir fakto, kad ji beldė į duris, ėmė plūstis, kai Mindaugas K. jas atidarė. Atvykusiems policijos pareigūnams įvykio vietoje ji teigė, kad išėjo parsinešti vandens, kai tarytum iš niekur pasirodęs vyras ėmė smurtauti.

Tačiau liudytoja pažįstama teigė, kad Mindaugui K. atidarius duris kaimynė norėjo įeiti, tačiau vyras neleido, išvarė ją į lauką. Pažįstama tikino mačiusi, kaip vyras pargriovė kaimynę ant žemės, tačiau kas vyko toliau – nebesidomėjo.

Valstybinės teismo medicinos tarnyba nustatė nesunkų sveikatos sutrikdymą, dėl to buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmų teisėja Loreta Bajorinienė konstatavo, kad Mindaugas K. įvykdė tyčinį nesunkų nusikaltimą. „Jo atsakomybę lengvinanti aplinkybė, kad prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi. Sunkinanti aplinkybė, kad nusikaltimą padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (1,30 promilės neblaivumas) ir ši aplinkybė turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui“, – teigiama jos pasirašytame ir rugsėjo 22 dieną paskelbtame nuosprendyje.

Mindaugas K. buvo pripažintas kaltu dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo, jam skirta galutinė 8 mėnesių laisvės apribojimo bausmė, per visa bausmės vykdymo laikotarpį uždraudžiant vartoti psichiką veikiančias medžiagas bei įpareigojant dalyvauti elgesio pataisos programoje.

Be to, Mindaugas K. turės gerokai patuštinti kišenes – nukentėjusiajai jis privalės atlyginti 3 tūkst. eurų neturtinę žalą, taip pat sumokėti Teritorinei ligonių kasai 177,83 euro žalą už nukentėjusiosios gydymą.

 

 

Nuotrauka
prekyba zmonemis
Įkelta:
prieš 13 valandų
„Su žmonėmis jis elgėsi storžieviškai, lyg žmonės būtų vergai“, – apie savo skriaudėją teisme pasakojo vienas nukentėjusiųjų. Tokie žodžiai nuskambėjo prekybos žmonėmis byloje, kurioje Klaipėdos apygardos teismas priėmė nuosprendį 2019 metais. Prekybos žmonėmis atvejų būta ir Tauragės apskrityje, tiesa, čia ikiteisminių tyrimų pradedama gerokai mažiau nei prieš asmenis, įtrauktus į prekybos žmonėmis tinklą.
Nuotrauka
du
Įkelta:
2021-01-19
Didžiosios Britanijos Sheffieldo karūnos teismas kaltais pripažino Indrę Barysaitę (30 m.) ir Dimitrijų Jakimovą (33 m.) 2019 m. lapkričio mėnesį nužudžius Žygimantą Kromelį. 26 metų vyras buvo rastas sužeistas peiliu į krūtinę savo namuose Rotherhame.
Nuotrauka
teisejas
Įkelta:
2021-01-19
Užuot kreipęsi į policijos pareigūnus dėl grasinimų nužudyti, du vyrai nusprendė grasintojui įvykdyti linčo teismą. Tačiau dėl žmogaus, kuris jiems grasino, užpuolimo jie patys atsidūrė Tauragės apylinkės teisme.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-01-17
Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Tauragės rajone įvyko tragiškas eismo įvykis: 20-mečio vairuojama „Audi“ pervažiavo ant kelio gulėjusį 16-metį.
Nuotrauka
vairuotoja
Įkelta:
2021-01-16
Žmogaus mirtimi pasibaigusią avariją sukėlusi Jurgita K. teisme prisiekinėjo, kad jai gėda, ji labai gailisi, tačiau tai jos partrenkto vyro artimųjų neguodžia – mirusiojo atsiprašymai nesugrąžins. Be to, apklausiama pareigūnų ir teisme moteris pateikė net kelias versijas, kas įvyko, siekė kaltę suversti pačiam žuvusiajam, o galiausiai nustatyta, kad eismo įvykio metu ji buvo neblaivi. Be to,partrenkusi žmogų Jurgita K. jį paliko likimo valiai.
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2021-01-15
Visuomenę sukrėtusioje byloje, kur Tauragės rajone, kaimo turizmo sodyboje nuo smurtinio išpuolio nukentėjo nepilnametė, – naujas posūkis. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas tenkino Klaipėdos apygardos prokuratūros kasacinį skundą. Prokuratūros nuomone, nuteistajam reikėtų taikyti realią laisvės atėmimo bausmę. Kaltinamasis iki tol buvo nuteistas lygtinai.
Nuotrauka
prekyba zmonemis
Įkelta:
2021-01-13
Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimo centro (KOPŽI) vadovė Kristina Mišinienė savo gyvenimą skyrė kovai prieš nusikaltimus, kurių aukos dažniausiai jaučiasi bejėgės ir pačios sunkiai prabyla. Anot ekspertės, patiriančios spaudimą tiek iš išnaudotojų, tiek iš policijos pareigūnų prekybos žmonėmis aukos net nesitiki sulaukti pagalbos. Tačiau K. Mišinienės vadovaujama nevyriausybinė organizacija jau 20 metų dirba, siekdama užkardyti prekybos žmonėmis ir seksualinės prievartos atvejus Lietuvoje. Į KOPŽI akiratį visai neseniai pateko ir Tauragės apskrityje esantis Jurbarkas.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-01-12
Policija vakar pradėjo tirti J. Navasaičio gatvėje esančiuose namuose įvykdytos vagystės aplinkybes. Ten gyvenanti šeima pasigedo santaupų.
Nuotrauka
žvakė
Įkelta:
2021-01-12
Vakar Skaudvilės miestelyje, apie 20.25 val., savo namuose rastas 45 m. vyro kūnas.
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2021-01-12
Girtumas nėra pasiteisinimas ar lengvinanti aplinkybė – tai gerai sužino į teismą atvesti įtariamieji, kaltinami nusikaltimus įvykdę būdami neblaivūs. Apsvaigimą teisėjai vertina kaip sunkinančią aplinkybę. O kaltinamieji patys stebisi savo veiksmais – kartais jie blaiviu protu nesuvokia, kaip galėjo padaryti tokius nusikaltimus, dėl kurių tenka stoti prieš teismą. „Blaivas nebūčiau nė sugalvojęs to padaryti“, – dažnai teisėjams sako jie.
Nuotrauka
ruko
Įkelta:
2021-01-11
Dar 2013 metais administracine tvarka už kontrabandinių cigarečių laikymą nubaustas E. L. jam paskirtos baudos nemokėjo. Valstybė kantriai laukė, kol vyras sumokės baudą, tačiau šis, regis, ją pamiršo. Tad savo nusižengimą E. L. teko prisiminti iš naujo. Tiesa, kadangi vyras pinigų mokėti nepanoro, jam teks atlikti viešuosius darbus.
Nuotrauka
saviv
Įkelta:
2021-01-06
Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai pareikšti 7 asmenims, tarp kurių – 4 Jurbarko rajono savivaldybės administracijos darbuotojai: buvusi administracijos direktorė Vida Rekešienė, buvęs jos pavaduotojas Darius Juodaitis ir kiti du administracijos darbuotojai Rasa Pakštaitienė ir Monika Zarankienė. Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra.
Nuotrauka
antrankiai
Įkelta:
2021-01-05
To, ką išdarinėjo šis vyras, pakraupę klausėsi ir teisėjai, ir policijos pareigūnai. Šilalės rajone gimęs, anksčiau neteistas R. T. įtikėjo, kad jo buvusią sugyventinę apsėdo velnias. Šėtono išvarymo apeigos baigėsi išžaginimu. Nuo sistemingai smurtą prieš moterį naudojusio šilališkio kentėjo ir moters auginamos dukros – šias jis talžydavo diržu.  Tiesa, teismas nusprendė, kad mergaičių kančios vertos vos 500 eurų. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2020-12-27
Didžiausių metų švenčių ramybė ir susikaupimas aplankė ne visus: kai kam kilo noras krėsti šunybes: mikrorajone apgadinti net keli automobiliai, o Šakvietyje pasikėsinta pavogti „Audi A4“. Laimei, automobilis jau surastas.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2020-12-26
Anksčiau už fizinio skausmo sukėlimą teistas Tauragėje stogdengiu dirbantis V. S. įklimpo į skolas. 17-metei dukrai alimentus mokantis tėvas dabar turės pagalvoti, iš kur sumokėti ir 3 tūkst. eurų baudą už vairavimą neblaiviam. Vyro istorija primena įtempto siužeto filmą – stogdengį girtą prie vairo pastebėjo ir jį sustabdė iš paskos važiavęs vairuotojas, kuris su girtuokliu dar ir apsistumdė. Visa tai stebėjo pilietiško vairuotojo, užkirtusio kelią avarijai, mažamečiai vaikai ir žmona.