Trikojų fenomenas: vairuotojai staiga tapo paslaugūs vieni kitiems
Vos Lietuvos policijos pareigūnai pradėjo naudoti mobilius greitį matuojančius radarus, šalies vairuotojai kaip mat mobilizavosi viešoje erdvėje pranešti apie jų buvimo vietas. Nesnaudžia ir tauragiškiai: vairuotojams skirtoje feisbuko grupėje „Pagalba vairuotojams Tauragėje“ nuotraukomis ar tiesiog trumpa žinute informuoja: „štai radaras prie keramikos tvenkinio“, „trikojis už Viados“ ir panašiai.
Tauragėje trikojai greičio matuokliai, vairuotojų dar juokais vadinami špokinėmis, pastebimi kasdien. Pasak Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Kelių policijos skyriaus viršininko Kęstučio Lukošiaus, trikojai ne tik matuoja greitį.
„Prietaisas turi ne vieną funkciją, jis turi funkciją ir galimybę fiksuoti šviesoforu reguliuojamų sankryžų bei lenkimo taisyklių pažeidimus. Kontrolės vietos pasirenkamos atsižvelgiant į transporto priemonių srautus, kur yra rizika kilti eismo įvykiui bei į avaringumą“, – į klausimą, kaip parenkamos trikojų lokacijos vietos, atsakė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus viršininkas Kęstutis Lukošius.
Dažniausiai trikojus tauragiškiai pastebi ties išvažiavimais iš miesto: prie „Viados“ degalinės, ties keramikos tvenkiniais, kartais prie Mažonų. Kiek trikojų turi komisariatas viršininkas neatskleidė.
„Mobilių matavimo prietaisų turime pakankamai, kiek būtina funkcijas vykdyti, – teigė jis. – Greičio kontrolei vykdyti turime ne tik šiuos prietaisus, greičio kontrolė vykdoma ir patruliuojant su nežymėtu tarnybiniu automobiliu“.
Feisbuke antradienį sukurta grupė „Kur stovi radarai Lietuvoje“, prie kurios gali prisijungti visos šalies vairuotojai. Pageidavimą prisijungti prie šios grupės patvirtina ją sukūręs administratorius. Prisijungusieji mato visos šalies vairuotojų talpinamą informaciją apie įvairiose šalies kampeliuose pareigūnų pastatytų trikojų radarų vietą. Pareigūnai tokio vairuotojų elgesio blogai nevertina, tikisi, jog patrauktas visuomenės dėmesys keis elgesį ir kelyje. Esą vairuotojai galbūt ims paisyti greičio ribojimo. O „Kur stovi radarai Lietuvoje“ grupėje jau verda kovos su trikojais planai: vieni talpina radarų nuotraukas, kiti nagrinėja jų sandarą ir būdus juos išjungti ar net siūlo įsigyti antiradarus – pareigūnų prie kelio pastatomų radarų buvimo vietą nustatančius įrenginius.
Didžiosios Britanijos Sheffieldo karūnos teismas kaltais pripažino Indrę Barysaitę (30 m.) ir Dimitrijų Jakimovą (33 m.) 2019 m. lapkričio mėnesį nužudžius Žygimantą Kromelį. 26 metų vyras buvo rastas sužeistas peiliu į krūtinę savo namuose Rotherhame.
Užuot kreipęsi į policijos pareigūnus dėl grasinimų nužudyti, du vyrai nusprendė grasintojui įvykdyti linčo teismą. Tačiau dėl žmogaus, kuris jiems grasino, užpuolimo jie patys atsidūrė Tauragės apylinkės teisme.
Pareigūnai tiria ketvirtadienį įvykdyto apiplėšimo aplinkybes. Policijai apie įvykį pranešęs 33 m. vyras teigė, jog jo namų kieme apsilankę pažįstami asmenys pavogė jam priklausantį elektrinį pjūklą.
Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Tauragės rajone įvyko tragiškas eismo įvykis: 20-mečio vairuojama „Audi“ pervažiavo ant kelio gulėjusį 16-metį.
Žmogaus mirtimi pasibaigusią avariją sukėlusi Jurgita K. teisme prisiekinėjo, kad jai gėda, ji labai gailisi, tačiau tai jos partrenkto vyro artimųjų neguodžia – mirusiojo atsiprašymai nesugrąžins. Be to, apklausiama pareigūnų ir teisme moteris pateikė net kelias versijas, kas įvyko, siekė kaltę suversti pačiam žuvusiajam, o galiausiai nustatyta, kad eismo įvykio metu ji buvo neblaivi. Be to,partrenkusi žmogų Jurgita K. jį paliko likimo valiai.
Koronavirusui pasiglemžus Šilalės rajono ligoninės direktorių Antaną Damulį, policija pradėjo tyrimą dėl laidotuvių, į kurias galimai susirinko daugiau žmonių nei leidžiama Vyriausybės nutarime dėl karantino, praneša žiniasklaida.
Vakar, apie 16 val., įmonėje „Regitra“ automobilį mėginančiam įregistruoti vyrui įmonės darbuotojai pranešė, jog jo automobilis yra ieškomas Norvegijoje.
Visuomenę sukrėtusioje byloje, kur Tauragės rajone, kaimo turizmo sodyboje nuo smurtinio išpuolio nukentėjo nepilnametė, – naujas posūkis. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas tenkino Klaipėdos apygardos prokuratūros kasacinį skundą. Prokuratūros nuomone, nuteistajam reikėtų taikyti realią laisvės atėmimo bausmę. Kaltinamasis iki tol buvo nuteistas lygtinai.
Vakar Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) išplatino pranešimą, kuriame skelbiami 2020 nustatyti kontrabandos atvejai. Panašu, jog judėjimo kontrolė padarė įtakos šiai nusikalstamai veikai – 2020 m. kontrabandos atvejų fiksuota daugiau, sulaikyta ir daugiau asmenų, kurie ją gabeno.
Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimo centro (KOPŽI) vadovė Kristina Mišinienė savo gyvenimą skyrė kovai prieš nusikaltimus, kurių aukos dažniausiai jaučiasi bejėgės ir pačios sunkiai prabyla. Anot ekspertės, patiriančios spaudimą tiek iš išnaudotojų, tiek iš policijos pareigūnų prekybos žmonėmis aukos net nesitiki sulaukti pagalbos. Tačiau K. Mišinienės vadovaujama nevyriausybinė organizacija jau 20 metų dirba, siekdama užkardyti prekybos žmonėmis ir seksualinės prievartos atvejus Lietuvoje. Į KOPŽI akiratį visai neseniai pateko ir Tauragės apskrityje esantis Jurbarkas.
Policija vakar pradėjo tirti J. Navasaičio gatvėje esančiuose namuose įvykdytos vagystės aplinkybes. Ten gyvenanti šeima pasigedo santaupų.
Vakar Skaudvilės miestelyje, apie 20.25 val., savo namuose rastas 45 m. vyro kūnas.
Girtumas nėra pasiteisinimas ar lengvinanti aplinkybė – tai gerai sužino į teismą atvesti įtariamieji, kaltinami nusikaltimus įvykdę būdami neblaivūs. Apsvaigimą teisėjai vertina kaip sunkinančią aplinkybę. O kaltinamieji patys stebisi savo veiksmais – kartais jie blaiviu protu nesuvokia, kaip galėjo padaryti tokius nusikaltimus, dėl kurių tenka stoti prieš teismą. „Blaivas nebūčiau nė sugalvojęs to padaryti“, – dažnai teisėjams sako jie.
Dar 2013 metais administracine tvarka už kontrabandinių cigarečių laikymą nubaustas E. L. jam paskirtos baudos nemokėjo. Valstybė kantriai laukė, kol vyras sumokės baudą, tačiau šis, regis, ją pamiršo. Tad savo nusižengimą E. L. teko prisiminti iš naujo. Tiesa, kadangi vyras pinigų mokėti nepanoro, jam teks atlikti viešuosius darbus.
Sausio 10-osios policijos įvykių suvestinėje pranešama apie užfiksuotą smurto atvejį Skaudvilėje.
Už turto prievartavimą iš mažamečio Šilutėje gyvenantis jaunuolis sėdo į teisiamųjų suolą. Šiais metais jau teistas už pasikėsinimą padaryti nusikalstamą veiką ir vagystę šilutiškis V. K. nepasimokė.
Tauragės aps. VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimų skyriaus pareigūnai reaguodami ir tikrindami turimą informaciją, Raseinių rajone, užkardė neteisėtą kontrabandinių cigarečių prekybą ir sulaikė tris su šia nelegalia prekyba susijusius asmenis.
Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai pareikšti 7 asmenims, tarp kurių – 4 Jurbarko rajono savivaldybės administracijos darbuotojai: buvusi administracijos direktorė Vida Rekešienė, buvęs jos pavaduotojas Darius Juodaitis ir kiti du administracijos darbuotojai Rasa Pakštaitienė ir Monika Zarankienė. Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra.
To, ką išdarinėjo šis vyras, pakraupę klausėsi ir teisėjai, ir policijos pareigūnai. Šilalės rajone gimęs, anksčiau neteistas R. T. įtikėjo, kad jo buvusią sugyventinę apsėdo velnias. Šėtono išvarymo apeigos baigėsi išžaginimu. Nuo sistemingai smurtą prieš moterį naudojusio šilališkio kentėjo ir moters auginamos dukros – šias jis talžydavo diržu. Tiesa, teismas nusprendė, kad mergaičių kančios vertos vos 500 eurų.
Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Vytauto gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje linksminosi kompanija. Nelaimei į jų akiratį pateko ten pat, savo automobilyje, buvusi pora.
Policija kreipiasi į visuomenę prašydama atpažinti parduotuvės vaizdo kamerų užfiksuotą asmenį.
Vakar pareigūnai skubėjo į tris iškvietimus, du įvykius sukėlė neblaivūs asmenys. Skaudvilėje apgadintas automobilis, Lauksargiuose kilo muštynės, o Tauragėje neblaivi moteris automobiliu atsitrenkė į medį.
Didžiausių metų švenčių ramybė ir susikaupimas aplankė ne visus: kai kam kilo noras krėsti šunybes: mikrorajone apgadinti net keli automobiliai, o Šakvietyje pasikėsinta pavogti „Audi A4“. Laimei, automobilis jau surastas.
Anksčiau už fizinio skausmo sukėlimą teistas Tauragėje stogdengiu dirbantis V. S. įklimpo į skolas. 17-metei dukrai alimentus mokantis tėvas dabar turės pagalvoti, iš kur sumokėti ir 3 tūkst. eurų baudą už vairavimą neblaiviam. Vyro istorija primena įtempto siužeto filmą – stogdengį girtą prie vairo pastebėjo ir jį sustabdė iš paskos važiavęs vairuotojas, kuris su girtuokliu dar ir apsistumdė. Visa tai stebėjo pilietiško vairuotojo, užkirtusio kelią avarijai, mažamečiai vaikai ir žmona.
Nors šiais metais Lietuva Kūčias pasitiko aptuštėjusiomis aikštėmis šalia pagrindinių miesto elgių ir praretėjusių žmonių gretomis prie šventinių stalų, net neabejojama, kad ir šiais metais pareigūnams darbo netrūks, mat iš prekybos centrų alkoholiniai gėrimai buvo šluojami, o žinia, velnio lašai dažnai pastūmėja daryti nusikaltimus. Tačiau girtumas – toli gražu ne vienintelė per Kūčias įvykdomų nusikaltimų priežastis. „Tauragės žinios“ nusprendė išsiaiškinti, kokie nusikaltimai įvyksta per švenčiausią metų dieną – Kūčias.