Teismas skyrė baudą grožio salono „Tavo stilius“ vadovei
Įkelta:
2020-01-10
Nuotrauka
Aprašymas
Autorės nuotrauka

Vakar Tauragės apylinkės teismas paskyrė 2 tūkst. eurų baudą Tauragėje veikiančio grožio salono savininkei už beveik 25 tūkst. eurų pajamų neįtraukimą į apskaitą ir klaidingų metinių pajamų pelno deklaracijų pateikimą.

„Tauragės žinių“ duomenimis, bauda skirta Remigijai Jasulaitienei, Atgimimo aikštėje esančio grožio salono „Tavo stilius“ savininkei.

Bylos duomenimis, grožio salono savininkė nuo 2018 m. sausio 1 d. iki 2019 m. lapkričio 30 d. tendencingai neapskaitė iš klientų gautų pajamų už šiems suteiktas kirpimo paslaugas bei parduotas priežiūros priemones.

„Ji būdama atsakinga už įmonės buhalterinės apskaitos organizavimą, ataskaitų pateikimą bei veiklą, į apskaitą neįtraukė visų ūkinių operacijų ir įvykių. Ji taip pat nesilaikė teisės aktų keliamų reikalavimų dėl darbo su kasos aparatu, dėl ko FNTT pareigūnai patikrinimo metu kasos aparate rado 100 eurų perteklių, nors pagal kasos aparato duomenis, kasoje piniginių lėšų iš viso neturėjo būti. Moteris pateikė prašymą bylą nagrinėti jai nedalyvaujant. Prašyme nurodė, kad dėl padarytų nusižengimų gailisi ir prašė skirti švelnesnes nuobaudas“, – rašoma spaudai išplatintame Tauragės apylinkės teismo pranešime.

Teismas įvertinęs byloje esančių ir nustatytų įrodymų visumą, konstatavo, jog moters kaltė dėl buhalterinę apskaitą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimų įrodyta. Moters atsakomybę lengvinančiomis aplinkybėmis teismas pripažino tai, kad ji pripažino padariusi administracinius nusižengimus, dėl jų nuoširdžiai gailėjosi bei juos padarė sulaukusi 65 metų.

„Atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Anksčiau už tokio pobūdžio nusižengimus ji nėra bausta. Be to, grožio salono vadovė teismui pateikė duomenis, kad įtraukė į įmonės buhalteriją neapskaitytas gautas pajamas, patikslino metinę pelno deklaraciją bei jau sumokėjo dalį pelno mokesčio valstybei už anksčiau neapskaitytas pajamas“, – rašoma pranešime.

Teismas atsižvelgdamas į moters prašymą bei bylos nagrinėjimo metu nustatytas aplinkybes, konstatavo, kad administracinės nuobaudos tikslai gali būti pasiekti paskyrus švelnesnes nuobaudas nei numatyti sankcijų minimumai, o atliktas FNTT patikrinimas pažeidėją įtakos prevenciškai daugiau nebedaryti tokio pobūdžio administracinių nusižengimų.

Didžiausia įmanoma sankcija už šiuos pažeidimus užtraukia baudą iki 5 590 eurų.

Nutarimas per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) šį mokesčių slėpimo atvejį Tauragėje aprašė dar gruodžio viduryje. FNTT Klaipėdos apygardos valdybai atlikus Tauragėje veikiančios kirpyklos patikrinimą, nustatyta, kad darbo vietą grožio specialistėmis nuomojančios bendrovės direktorė neįtraukia į apskaitą pajamų, gautų už klientams teikiamas paslaugas ir parduotas priežiūros priemones.

Įvertinus patikrinimo metu pateiktus paaiškinimus, išanalizavus įmonės pateiktus buhalterinės apskaitos dokumentus, nustatyta, kad į įmonės pajamas šiemet ir pernai iš viso neįtraukta beveik 25 tūkst. eurų už suteiktas kirpimo paslaugas ir parduotas priežiūros priemones (šampūnus, dažus, lakus, oksidantus ir kt.).

Kirpykla veikia Tauragės centre, joje paslaugas teikia 6 grožio specialistės, dirbančios pagal verslo liudijimus: kirpėjos, manikiūrininkės.

Nuotrauka
autovežis
Įkelta:
prieš 15 valandų
Policija tiria, kas galėjo pasinaudoti 23 m. vyro duomenimis ir jo vardu parduoti du automobilius. Kaip praneša policija, tai, kad jo vardu buvo sudarytas sandoris vyras pastebėjo deklaruodamas pajamas.
Nuotrauka
pinigai
Įkelta:
2021-05-10
Tauragiškis J. B. prieš dešimtmetį džiaugėsi nauju kompiuteriu, kurį įsigijo pasiėmęs kreditą. Tiesa, kovo pradžioje vyras turėjo prisiminti ir savo prisiimtus finansinius įsipareigojimus – bankui kredito jis taip ir negrąžino. Nors skolininkas teisme nepasirodė, nepateikė ir atsiliepimo į ieškinį, Tauragės apylinkės teismas nusprendė, jog į krūmus nėrusiam vyrui skolą grąžinti vis tiek teks. Tiesa, ši gerokai išaugo.  
Nuotrauka
alkotesteris
Įkelta:
2021-05-10
Šeštadienio naktį Pryšmantų kaime patikrinimui sustabdytas automobilis MAZDA 6. Pareigūnams patikrinus vairuotojo blaivumą, nustatyta, jog vairuotojas prie vairo sėdo išgėręs.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-08
Skambindami skubiosios pagalbos telefono numeriu 112 streso apimti žmonės ne visuomet aiškiai pasako, kur siųsti specialiąsias tarnybas. Nutinka, kad įvykio metu esant triukšmui operatoriui sunkiai sekasi išgirsti įvykio vietos adresą arba ryšys tiesiog nutrūksta. Nepaisant to, mus ištisą parą saugantys ir padėti pasiryžę pareigūnai į tokius skambučius reaguoja itin rimtai – įvykio vietą kartais pavyksta išsiaiškinti ir tuomet, kai nukentėjusysis nežino, kur yra, arba nespėja pasakyti tikslaus adreso. Puikus to įrodymas – Tauragės apylinkės teisme atversta baudžiamoji byla, kurioje vienas Tauragės rajono gyventojas stojo prieš teismą, nes sužeidė kartu su juo gyvenusią moterį, o ši kviesdama pagalbą adreso nepasakė, bet vis tiek sulaukė ir medikų, ir pareigūnų. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-06
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, 2021 m. trečiadienio naktį, apie 00.05 val., kelyje Kalvarija-Gražiškiai-Vyštytis (Vilkaviškio r.,) sustabdė tauragiškio vairuojamą automobilį ,,VW Passat“. Su 59 m. vyru važiavo ir 48 m. keleivis pas kurį pareigūnai rado narkotikų.
Nuotrauka
Smurtas
Įkelta:
2021-05-05
Tauragės apylinkės teismas kovo pabaigoje atvertė užpuolimo bylą. Į teismo salę žengė niekur nedirbantis, anksčiau 7 kartus už fizinio skausmo sukėlimą ar nežymų sveikatos sutrikdymą, vagystes, turto sunaikinimą teistas R. M., pakėlęs ranką prieš buvusią sugyventinę. Teisme „smarkuolis“ nebuvo itin kalbus. 
Nuotrauka
telefonas
Įkelta:
2021-05-04
Į policiją kreipėsi 77 m. žygaitiškė. Moteris pasigedo dėžutės su santaupomis. Senjora teigė namuose slėpusi 8700 eurų.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-03
Dar 2019 metų gegužės 28-ąją Tauragės rajono Kirklių kaimo ribose besidriekiančioje magistralėje įvyko kraupi avarija, pasibaigusi vieno vyro žūtimi, dar vienas žmogus buvo sužeistas. Šių metų kovo 19-ąją Tauragės apylinkės teismas priėmė nuosprendį byloje, kurioje eismo įvykio sukėlimu buvo kaltinamas Jungtinės Karalystės pilietis Y. H. 
Nuotrauka
Šidagiai
Įkelta:
2021-05-03
Policija tiria Šidagių kaime įvykdytos vagystės aplinkybes. Įsibrauta į Smėlynų gatvėje esančio namo verandą.
Nuotrauka
akista
Įkelta:
2021-05-01
Ne kartą teisti šilutiškiai įkliuvo policijai automobiliu važiuodami iš nusikaltimo vietos. Apsivogę vyrai mėgino sprukti, tačiau nei nuo pareigūnų, nei nuo teismo galiausiai išsisukti nepavyko – šiais metais jie dėl savo poelgio aiškinosi Tauragės apylinkės teisme.
Nuotrauka
Įvykio vieta Lietuvos policijos nuotrauka
Įvykio vieta. Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-04-30
Tauragės apylinkės teismas kovo 30-ąją nuteisė vos 8 klases baigusį, nevedusį ir nedirbantį, anksčiau ne kartą teistą vyrą, praėjusiais metais padegusį neveikiančią mokyklą Pagėgių savivaldybės Lumpėnų kaime.
Nuotrauka
statybinės medžiagos
Įkelta:
2021-04-30
Ketvirtadienį, apie 17.30 val., 34 m. vyras atvykęs prie savo statomo namo Barsukynės kaime pastebėjo, jog dingo izoliacinės medžiagos.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-04-29
Policija praneša apie vakar, 16.42 val., Žygaičių miestelio kapinėse rastą moters kūną.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-04-29
Tauragės policijos bendruomenės pareigūnės feisbuko paskyroje išplatino pranešimą, kuriame primenama apie vairuotojų pareigą pasirūpinti kelio dangos švara, jei vairuotojas ją užteršė.
Nuotrauka
miškas
Įkelta:
2021-04-27
Į policiją dėl pavogtų medžių kreipėsi 65 m. moteris.