2020 Lapkričio 23 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Teismas skyrė baudą grožio salono „Tavo stilius“ vadovei

  • Įkelta: 2020-01-10
Autorės nuotrauka
Margarita RIMKUTĖ
margarita@taurageszinios.lt

Vakar Tauragės apylinkės teismas paskyrė 2 tūkst. eurų baudą Tauragėje veikiančio grožio salono savininkei už beveik 25 tūkst. eurų pajamų neįtraukimą į apskaitą ir klaidingų metinių pajamų pelno deklaracijų pateikimą.

„Tauragės žinių“ duomenimis, bauda skirta Remigijai Jasulaitienei, Atgimimo aikštėje esančio grožio salono „Tavo stilius“ savininkei.

Bylos duomenimis, grožio salono savininkė nuo 2018 m. sausio 1 d. iki 2019 m. lapkričio 30 d. tendencingai neapskaitė iš klientų gautų pajamų už šiems suteiktas kirpimo paslaugas bei parduotas priežiūros priemones.

„Ji būdama atsakinga už įmonės buhalterinės apskaitos organizavimą, ataskaitų pateikimą bei veiklą, į apskaitą neįtraukė visų ūkinių operacijų ir įvykių. Ji taip pat nesilaikė teisės aktų keliamų reikalavimų dėl darbo su kasos aparatu, dėl ko FNTT pareigūnai patikrinimo metu kasos aparate rado 100 eurų perteklių, nors pagal kasos aparato duomenis, kasoje piniginių lėšų iš viso neturėjo būti. Moteris pateikė prašymą bylą nagrinėti jai nedalyvaujant. Prašyme nurodė, kad dėl padarytų nusižengimų gailisi ir prašė skirti švelnesnes nuobaudas“, – rašoma spaudai išplatintame Tauragės apylinkės teismo pranešime.

Teismas įvertinęs byloje esančių ir nustatytų įrodymų visumą, konstatavo, jog moters kaltė dėl buhalterinę apskaitą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimų įrodyta. Moters atsakomybę lengvinančiomis aplinkybėmis teismas pripažino tai, kad ji pripažino padariusi administracinius nusižengimus, dėl jų nuoširdžiai gailėjosi bei juos padarė sulaukusi 65 metų.

„Atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Anksčiau už tokio pobūdžio nusižengimus ji nėra bausta. Be to, grožio salono vadovė teismui pateikė duomenis, kad įtraukė į įmonės buhalteriją neapskaitytas gautas pajamas, patikslino metinę pelno deklaraciją bei jau sumokėjo dalį pelno mokesčio valstybei už anksčiau neapskaitytas pajamas“, – rašoma pranešime.

Teismas atsižvelgdamas į moters prašymą bei bylos nagrinėjimo metu nustatytas aplinkybes, konstatavo, kad administracinės nuobaudos tikslai gali būti pasiekti paskyrus švelnesnes nuobaudas nei numatyti sankcijų minimumai, o atliktas FNTT patikrinimas pažeidėją įtakos prevenciškai daugiau nebedaryti tokio pobūdžio administracinių nusižengimų.

Didžiausia įmanoma sankcija už šiuos pažeidimus užtraukia baudą iki 5 590 eurų.

Nutarimas per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) šį mokesčių slėpimo atvejį Tauragėje aprašė dar gruodžio viduryje. FNTT Klaipėdos apygardos valdybai atlikus Tauragėje veikiančios kirpyklos patikrinimą, nustatyta, kad darbo vietą grožio specialistėmis nuomojančios bendrovės direktorė neįtraukia į apskaitą pajamų, gautų už klientams teikiamas paslaugas ir parduotas priežiūros priemones.

Įvertinus patikrinimo metu pateiktus paaiškinimus, išanalizavus įmonės pateiktus buhalterinės apskaitos dokumentus, nustatyta, kad į įmonės pajamas šiemet ir pernai iš viso neįtraukta beveik 25 tūkst. eurų už suteiktas kirpimo paslaugas ir parduotas priežiūros priemones (šampūnus, dažus, lakus, oksidantus ir kt.).

Kirpykla veikia Tauragės centre, joje paslaugas teikia 6 grožio specialistės, dirbančios pagal verslo liudijimus: kirpėjos, manikiūrininkės.

Nemalonumai pirmadienį aplankė Šilutės rajono ūkininką. 9 val. ryte atvykus į kiaulių fermą pastebėta, jog dingo ten stovėjęs automobilis „Ford Transit“.

Apie 13 val. lengvasis automobilis partrenkė Tilžės plentą dviračiu kirtusį vyrą. Dviratininkas išvežtas į ligoninę.

Tauragės garbės pilietis, tautodailininkas Antanas Bagdonas po savo mirties paliko didžiulę kūrinių kolekciją – bemaž 400 darbų. Iki šiol jie saugomi Griežpelkiuose, Virginijos ir Petro Dedūrų kaimo turizmo sodyboje. Kolekcija buvo tapusi nesantaikos tarp Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ ir P. Dedūros priežastimi. Tašką ginče padėjo Tauragės apylinkės teismas: pripažinta, kad ji priklauso muziejui.

Vakar Jūros upėje rastas pirmadienį dingusios moters kūnas. Moters aktyviai ieškojo policijos pareigūnai, Dapkiškių bendruomenė ir kaimynai.

Vos nugriaudėjus naujametiniam fejerverkui muštynės kilo Tauragės dvaro kaime. Šeši vyrai užpuolė dvidešimtmetį, sulaužė nosį. Popiet neblaivus 35-erių metų vyras gąsdino Tauragės autobusų stoties lankytojus, vieną jų sumušo. Vakarop, apie 17.40 val., konfliktas kilo tarp Dainavos g. gyvenančių sugyventinių.

Sekmadienio naktį, apie 3.20 val., Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnams įtarimų sukėlė tolumoje spingsinti švieselė. Kaip paaiškėjo vėliau, šviesa sklido iš per automobilio  langą kyšinčio žibintuvėlio.

Šeštadienį Bushido Fighting Championships 78 tarptautinio turnyro metu atmosferą kaitino ne tik sportininkų kovos bei po ringą vaikštinėjusios „Bushido Angels“ merginos – turnyrui baigiantis užsiliepsnojo ir netoli pastato stovėjęs vieno žiūrovo automobilis.

Šventės vienai tauragiškių šeimai atnešė netektį. Savo pusbrolio kūną namuose Birutės gatvėje rado pusamžis vyras.

Kalėdos Tauragės rajone ramios buvo ne visiems, pareigūnai dirbo pasiraitoję rankoves. Šventinėj suvestinėje be neblaivių vairuotojų fiksuoti ir smurto protrūkiai, kurių palydovas – alkoholis.  Padauginęs vyras už plaukų tampė savo sugyventinę, kitas, tuo tarpu, buitinį konfliktą sprendė sviesdamas puodelį į nosį aštuoniolikmečiui.

Trečiadienį byrėjo automobilių stiklai, trupėjo bamperiai. Dieną prie „Moki veži“ krovininis automobilis prie šaligatvio bortelio prispaudė lengvąjį automobilį, vakare Dariaus ir Girėno gatvėje automobilis taip trenkėsi į stulpą, jog nukrito elektros laidas, netrukus prie policijos komisariato susidūrė du automobiliai.

Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pagrobto automobilio. Viena miesto vaizdo stebėjimo kamerų gruodžio 6 dieną, 17.23 val., netoli įvykio vietos užfiksavo vyrą. Manoma, jog tai, galimai, ir yra automobilio vagis.

Kol miestelėnai smagūs renka kalėdines dovanas ir šventiškai puošia namus, prekiautojams šis mėnuo – įtampos kupinas metas. Nepriėję bendro sprendimo, kokia kaina turėtų būti pardavinėjamos žaliaskarės, sekmadienį lauko prekyvietėje prie prekybos centro „Iki“ susimušė du eglučių pardavėjai.

Šeštadienį užpuolikai šiurpino Traksėdžių seniūnijos (Šilalės r.), o sekmadienį – Gardamo seniūnijos (Šilutės r.) gyventojus. Gardamo seniūnijos Ramučių kaime pas vietos gyventoją į namus užpuolikai įsibrovė dėvėdami kaukes.

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį, 2 val., policija Kęsčių kaime sustabdė ,,Nissan Primera“. Vairuotojo elgesys pareigūnams sukėlė įtarimų, tad vairuotojo paprašyta pūsti į alkoholio matuoklį.

Rastas miręs
  • Įkelta: 2019-12-11

Antradienį, apie 9.22 val., savo namuose Dainavos gatvėje rastas vyro lavonas.

Pirmadienio vakarą policija Tilžės plente sustabdė 43-ejų vyrą. Vyras ne tik neturėjo vairuotojo teisių – į alkoholio matavimo prietaisą įpūtė 2,38 promiles.

Šeštadienį, Šilutės rajone policijos pareigūnams sustabdžius automobilį įtarimų sukėlė vairuotojo elgesys. Pareigūnai nutarė patikrinti automobilio saloną. Radiniai paskatino vykdyti kratą įtariamojo namuose.

Vakar, apie 17 val. kelyje Tauragė-Kryžkalnis „Volvo“ partrenkė į kelią išbėgusį briedį. Automobilį vairavęs vyras įvykio vietą pažymėjo avarinio sustojimo ženklo. Jo nepastebėjo priešpriešiais atvažiuojanti moteris.

Pareigūnams įtarimų sukėlė Žemaitės gatve (Skaudvilė) važiavęs automobilis ,,Peugeot 307“. Sustabdžius patikrinimui vairuotojo paprašyta pūsti į alkotesterį.

Vakar, apie 20 val., Gedimino ir Prezidento gatvių sankryžoje su „Lexus“ susidūrė policijos pareigūnų tarnybinis automobilis.

Praėjusį savaitgalį pareigūnai skubėjo pas dvi santykius kumščiais besiaiškinančias poras ir Dainavos gatvėje susimušusius sugėrovus. Pamiškių gatvėje sulaikytas girtas vairuotojas.

Tauragės apylinkės teismas neseniai išnagrinėjo 22 metų vairuotojo skundą dėl paskirtos 900 eurų dydžio baudos bei specialiosios teisės vairuoti transporto priemones atėmimo 15 mėnesių už automobilio vairavimą esant neblaiviam. Teismas nustatęs procesinius pažeidimus bei administracinio nusižengimo byloje nesant objektyvių neginčytinų įrodymų, panaikino skundžiamą nutarimą ir bylą nutraukė.

34 m. moteris vakare namų kieme pastačiusi „Renault Laguna“ automobilį ryte jo nerado. Vyksta ikiteisminis tyrimas.

Ant Ventės rago (Šilutės r.) molo stovi „Opel” automobilis, marių bangos plakasi į krantą, šiltame automobilio salone šnekučiuojasi pora. Tokį romantišką vaizdelį įamžinusi nuotrauka praėjusį ketvirtadienį pasiekė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnus. Nemalonumas tas, jog automobilių eismas ant molo – draudžiamas.

Kelyje Tauragė–Šilalė, ties Antšunijų kaimu, su briedžiu susidūrė du automobiliai. Į įvykio vietą išsiųsti policijos ir greitosios medicinos pagalbos ekipažai.