2020 Gegužės 25 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Dvidešimties metų degtindariui – 5 tūkstančių bauda

  • Įkelta: 2019-11-26
Asociatyvi nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Vakar Tauragės apylinkės teismas (Šilalės rūmai) pripažino kaltu dvidešimtmetį Šilalės rajono gyventoją už naminių alkoholinių gėrimų gamybą ir jų pardavimą. Vaikinui paskirta galutinė subendrinta beveik 5 tūkst. eurų bauda.

Kaip informuoja Mindaugas Radvila, Tauragės apylinkės teismo teisėjo padėjėjas ir atstovas ryšiams su visuomene, vaikiną išdavė jo klientas, kuris iš jo įsigijo 50 litrų naminės degtinės ir vėliau buvo sustabdytas pareigūnų patikrinimui.

„Skubiai atlikus kratą pas kaltinamąjį namuose, ūkiniame pastate buvo rastas savadarbis naminės degtinės aparatas, beveik 800 litrų naminės degtinės bei jos 3080 litrų raugalo paruošto naminės degtinės gamybai. Teismas skirdamas su laisvės atėmimu nesusijusias bausmes, atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis savo kaltę pripažino visiškai ir nuoširdžiai gailėjosi. Vaikinas anksčiau neteistas ir administracine tvarka nebaustas. Taip pat nenustatyta jo kaltę sunkinančių aplinkybių“, – spaudai praneša M. Radvila.

Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 201 straipsnio 2 dalyje numatyta, kad už neteisėtą naminių stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) ir aparatų jiems gaminti gaminimą, laikymą, gabenimą ar realizavimą, gresia bauda arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Anot Tauragės apylinkės teismo teisėjo padėjėjo ir atstovo ryšiams su visuomene, kaltinamasis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, per keturiolika dienų nuo šio dokumento įteikimo dienos turi teisę paduoti teismui, surašiusiam tą teismo baudžiamąjį įsakymą, prašymą reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme.

„Jei kaltinamasis paduoda prašymą reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme, teismo baudžiamasis įsakymas neįgyja teisinės galios. Jei kaltinamasis šia teise nepasinaudoja, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir vykdomas šio kodekso nustatyta tvarka. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas“, – su byla supažindino M. Radvila.

Penktadienį, apie 23.31 val., ugniagesiams pranešta apie Tauragės dvare kilusį gaisrą. Jiems atvykus atvira liepsna degė viena Tauragės dvaro gatvės 36-ojo namo gyventojų malkinė.

„Tauragės žiniose“ šią savaitę rašėme apie apgautą striukes pirkusią moterį. Paaiškėjo, jog šis įvykis neatsitiktinis, apie neaiškią prekybą policija antradienį informuota dar kartą. Bendradarbiaudami su kolegomis iš Latvijos Tauragės AVPK pareigūnai demaskavo sukčiavimo schemą, pagal kurią katę maiše įsigijo ne vienas maža neva naujos striukės kaina susiviliojęs pirkėjas. 

Iškart po vidurdienio pačiame miesto centre, Dariaus ir Girėno ir Vytauto gatvių sankryžoje, iš staiga stabdyto miškovežio iškrito rąstas, o kiti slysdami pakėlė automobilio priekabą. Iškart buvo uždarytas eismas, vairuotojams teko sukti kitomis gatvėmis.

Socialiniuose tinkluose plinta pranešimas apie antradienį Reterdamo mieste įvykdytą jauno vyro žmogžudystę. Vyro artimieji renka aukas palaikų pargabenimui.

Policija tiria miške įvykdytą vagystę. Nuo medžiotojų stebėjimo bokštelio buvo pavogta vaizdo stebėjimo kamera.