2020 Birželio 02 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Užblokuotos piratinės svetainės filmai.in ir torrent.ai

  • Įkelta: 2019-10-07
Tačiau interneto naršyklėje suvedus svetainių adresus patenkama į prisijungimo formą, skirtą tik Apie tai, kad prieiga prie turinio bus blokuojama, svetainių administratoriai nepraneša
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Kova su piratavimu internete įgauna apčiuopiamų rezultatų. Jau anksčiau blokuota prieiga prie lietuviškos svetainės „Linkomanija“, kuri buvo tapusi nelegalių filmų, muzikos ir kitos autorinėmis teisėmis apsaugotos kūrybos vagišių meka. Praėjusią savaitę Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) priėmė sprendimą įpareigoti interneto tiekėjus blokuoti prieigą prie dar dviejų nelegaliu turiniu besidalijančių svetainių: filmai.in ir torrent.ai.

Vilniaus apygardos administracinis teismas pagal Lietuvos gretutinių teisių asociacijos AGATA ir bendrovės „Internet Copyright Management LLC“ prašymus nutarė, jog svetainės filmai.in ir torrent.ai. pažeidžia kūrėjų teises suteikdamos prieigą prie autorinėmis teisėmis apsaugoto turinio internete. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) įpareigojo interneto tiekėjus  panaikinti prieigą prie šių svetainių.

Teisė taikyti privalomus nurodymus interneto tiekėjams, kad šie blokuotų piratines svetaines komisijai suteikta nuo pernai gegužės. LRTK yra užblokavusi keliasdešimt tokių svetainių, tarp jų – linkomanija.net.

Ne paslaptis, jog interneto vartotojai randa techninių galimybių draudimus apeiti. Kaip skelbia portalas 15min, bandantys prisijungti prie blokuotų interneto svetainių bus nukreipti į LRTK sukurtą informacinį interneto svetainės tinklalapį. Tačiau interneto naršyklėje suvedus svetainių adresus patenkama į prisijungimo formą, skirtą tik registruotiems nariams. Apie tai, kad prieiga prie turinio blokuojama, svetainių administratoriai nepraneša. 

 

Vakar, apie 12.20 val. policijai pranešta apie smaugvirvės kilpoje rastą 48 metų vyro kūną. Pareigūnus iškvietė mirusiojo tėvas.

Policija praneša, jog į pareigūnus kreipėsi moteris, savo namuose aptikusi slaptą vaizdo stebėjimo kamerą.

Trečiadienį, apie 14 val., namuose, Tarailių gatvėje, rastas šešiasdešimties metų moters kūnas.

Tai, kad kažkas bandė laužtis į jos šeimos butą, pastebėjo po pamokų grįžusi trylikametė.

Praėjusią savaitę „Tauragės vandenys“ teritorijoje sunkiai susižalojo nuo kopėčių nukritęs darbuotojas. Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimų darbo saugos pažeidimų.