2020 Gegužės 25 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Chuliganai suniokojo lauko skaityklą

  • Įkelta: 2019-08-19
Nuotrauka iš B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos „Facebook“ profilio
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Knygų mėgėjai Pilies aikštėje neberas visą vasarą veikusios lauko skaityklos. Apie tai paskelbė bibliotekininkai, mat savaitgalį ji buvo suniokota pasidarbavus chuliganams.

Šią vasarą Tauragės rajono B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka bandė išeiti iš savo rėmų – įrengė knygų mainų dėžutes įvairiose Tauragės vietose, o Pilies aikštėje dienomis veikė lauko skaitykla. Aikštėje ant suoliukų su knyga popietes leido nemažai tauragiškių, jiems išsirinkti knygą pagelbėdavo budinčios bibliotekininkės.

„Beveik visą vasarą taip džiaugėmės lauko skaityklėle ir kultūringais tauragiškiais. Gaila, kad šį savaitgalį chuliganiškų paskatų vedini piliečiai palietė Viešajai bibliotekai priklausantį turtą. Deja, kurį laiką, kol bus suremontuota nuniokota lauko skaitykla, Pilies aikštėje nesusitiksim. Jei norėtumėte ramiai prisėsti ar paskaityti, labai kviečiame Jus į smagią lauko erdvę prie bibliotekos,“ – tokį įrašą savo „Facebook“ paskyroje paskelbė Tauragės rajono B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka.

Bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sandra Lėkytė teigė, jog išlaužtas skaityklėlės duris bibliotekininkės rado pirmadienio rytą.

– Kada tai buvo padaryta, mes ir patys nežinom, penktadienį popiet skaityklėlė kaip įprastai po darbo buvo užrakinta, o pirmadienį kolegės rado išlaužtą. Iškvietėm policijos pareigūnus, sakė bandys atsukti  vaizdo kamerų įrašus ir žiūrėsim, kas ir kada. Gal bent sužinosim, kurią dieną, – pasakojo bibliotekininkė.

Pasak jos, buvo išlaužtos periodinių leidinių lentynėlės durys. Ar kas nors paimta, dar aiškinamasi. Taip pat dar nenustatyta ir žala, skaityklėlė išvežta remontui.

– Tikimės, kad greit sutaisys ir galėsim vėl pastatyti, – sakė S. Lėkytė.  

Policija praneša, jog penktadienio vakarą nenustatyti asmenys užpuolė tris Ukrainos piliečius, juos sumušė taip, kad užsieniečiams prireikė medikų pagalbos. Maža to, į akis pripurškė ašarinių dujų.

Rugpjūčio 18 d. apie 18 val. degė automobilis BMW kelyje Nr. 147 Tauragė – Jurbarkas, ties 11 km. Gaisro metu sudegė automobilio salonas, neapgadinta išliko bagažinė.

Žolinių šventė 32 m. vairuotojui, kuris neturėjo teisės vairuoti pasibaigė areštinėje. Siekdamas išsisukti nuo gresiančios atsakomybės, vairuotojas policijos pareigūnui pasiūlė 150 eurų dydžio kyšį.

Žolinių šventės išvakarėse 62 m. vyras pasikėsino išprievartauti bei sukėlė fizinį skausmą 63 m. moteriai. Incidentas įvyko kieme Molupio k.

Šįvakar apie 19 val. 10 min Pagramantyje įvyko skaudi avarija. Mažeikos gatvėje vilkikas kliudė dviratininką. Šis neišgyveno.