2020 Sausio 17 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Dėl korupcijos V. Šliogeriui skirta bausmė

  • Įkelta: 2018-12-18

laikrastisplunge.lt nuotrauka

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Iki 2016 metų Pagramančio regioninio parko direktorius pareigas ėjęs, o vėliau Rietavo miškų urėdo konkursą laimėjęs Vaidotas Šliogeris sulaukė teismo sprendimo. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai nustatė, kad jis kartu su kolega klastojo VĮ Rietavo miškų urėdijos viešųjų pirkimų dokumentus.

Plungės apylinkės teismo rūmuose buvo konstatuota, kad buvęs urėdas V. Šliogeris bendrai su informatiku Linu Remeza padarė didelę žalą VĮ Rietavo miškų urėdijai, diskreditavo VĮ Rietavo miškų urėdijos vardą, sumenkino pasitikėjimą šios valstybinės įmonės veiklos skaidrumu bei patikimumu. Be to, tyčia klaidindamas bylą nagrinėjantį teismą apie tikrovės neatitinkančių teisiškai reikšmingų aplinkybių buvimą, sukėlė grėsmę teismui priimant neteisingą ir neteisėtą sprendimą ir taip pažeidė Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintą teisingumo principą bei padarė didelę žalą valstybei.

Kaip skelbia laikraštis „Plungė“, dar pavasaryje nagrinėjamoje byloje V. Šliogeris ir L. Remeza savo kaltę neigė. Vyrai nepripažino, kad įvykdė jiems inkriminuojamas nusikalstamas veikas, neigė, kad, tvirtindami naujas Rietavo urėdijos viešųjų pirkimų taisykles, atgaline data padarė tikrovės neatitinkantį įrašą.

Esą visa šita situacija išsirutuliojo vien dėl to, kad laiku nepaviešintos naujosios taisyklės. Kaip galimas įrodymas dokumentų klastojimo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi byloje pateikiamas telefoninis pokalbis tarp V. Šliogerio ir L. Remezos, vykęs dar 2016 m. liepos 15 d. Nors minėto pokalbio metu tarp V. Šliogerio ir L. Remezos žodis „viešinti“ nefigūruoja, V. Šliogerio teigimu, žodis „pertvirtinimas“ miškininkų žargonu reiškia žodį „viešinimas“.

Taigi su L. Remeza jiedu kalbėjo ne apie jo įsakymo, pasirašyto 2016 m. balandžio 16 d., dėl naujų viešųjų pirkimo taisyklių, pertvirtinimą, bet apie viešą tų taisyklių paskelbimą centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje.

Gruodžio 6 dieną V. Šliogeriui teismas skyrė subendrintą bausmę – laisvės atėmimą 2 metams ir jos vykdymą atidėjo tam pačiam laikotarpiui. Skirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – teisės dirbti valstybės tarnyboje ar valstybės institucijose ar įstaigose atliekant viešojo administravimo, ūkines ar technines funkcijas arba teikti viešąsias paslaugas visuomenei atėmimas dvejiems metams.

L. Remezai paskirta subendrinta bausmė – laisvės atėmimas 1 metams 6 mėnesiams, bausmės vykdymas atidėtas tokiam pačiam laikotarpiui. Pritaikyta baudžiamojo poveikio priemonė – teisės dirbti valstybės tarnyboje ar valstybės institucijose ar įstaigose atliekant viešojo administravimo, ūkines ar technines funkcijas arba teikti viešąsias paslaugas visuomenei atėmimas vieneriems metams ir šešiems mėnesiams.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui.

Kaip informavo Tauragės apylinkės teismo atstovas ryšiams su visuomene Mindaugas Radvila, teismas paskelbė nuosprendį 25 metų tauragiškiui, kuris pripažintas kaltu dėl vagystės įsibrovus į svečių namelį. R. V. paskirta reali 2 metų laisvės atėmimo bausmė.

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informuoja apie sėkmingą operaciją sulaikant automobilių vagis. Lapkričio 14-ąją, prieš pat vidurnaktį, realizuodami kriminalinės žvalgybos informaciją, pareigūnai surengė pasalą asmenų grupei, užsienyje vogusiai prabangius automobilius ir pargabendavusiai juos į Lietuvos Respubliką.

Šalia Sungailiškių trasos, kurioje metai iš metų vyksta automobilių lenktynės – antras eismo įvykis per dvi savaites. Spalio 13-ą jaunuoliai žvyrkelyje išvertė apšvietimo stulpą, tuomet niekas nenukentėjo. Lapkričio pirmąją kitų vaikinų pasivažinėjimas baigėsi liūdniau – vienas iš į griovį nulėkusio automobilio keleivių išvežtas į ligoninę.

Pirmadienio rytą socialiniuose tinkluose tauragiškiai dalijosi filmuotu vaizdeliu, kuriame matyti nuo M. Mažvydo liuteronų bažnyčios per sankryžą skriejantis policijos ekipažas su švyturėliais. Paaiškėjo, jog pareigūnai gaudė nedrausmingą motorolerio vairuotoją.