2019 Lapkričio 12 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Atkaklumas atvedė už grotų: grobį gabeno išnuomota priekaba

  • Įkelta: 2018-12-07

„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Kaip informavo Tauragės apylinkės teismo atstovas ryšiams su visuomene Mindaugas Radvila, teismas paskelbė nuosprendį 25 metų tauragiškiui, kuris pripažintas kaltu dėl vagystės įsibrovus į svečių namelį. R. V. paskirta reali 2 metų laisvės atėmimo bausmė.

Bylos duomenimis, vaikinas vieną 2018 metų birželio dieną dviračiu važinėjosi po Tauragės rajoną ir netoli Baltrušaičių kaimo pamatė sodybą, kurioje nebuvo žmonių. Kadangi pastebėjo name sudėtus daiktus, nusprendė naktį atvažiuoti ir iš ten juos pavogti.

Jis iš degalinės išsinuomojo priekabą ir naktį nuvyko į sodybą. Patekęs į svečių namelio vidų, išsinešė įvairių apyvokos daiktų už kiek daugiau nei 5500 Eur. Pasikrovęs laimikį vyras važiavo jo paslėpti, tačiau netikėtai prie Keramikos tvenkinių automobilis sugedo ir priekabą teko palikti.

Apie paliktą priekabą degalinės darbuotojams pranešė paskambinę nepažįstami žmonės. Degalinės atstovai dar bandė susisiekti su R. V., tačiau nesėkmingai. Buvo iškviesti policijos pareigūnai ir priekaba su joje esančiais daiktais nutempta į degalinės teritoriją.

Tačiau vaikinas šio turto taip lengvai palikti nenorėjo. Sekančią dieną išsikvietė taksi, nuvyko iki degalinės, išsinuomojo vėl tą pačią priekabą su vogtais daiktais ir taksi automobilio pagalba partempė ją į garažą bei juos paslėpė. Džiaugtis grobiu ilgai neteko. Nusikalstama veika buvo greitai išaiškinta, o vaikinas atsidūrė kaltinamųjų suole.

R. V. prisipažino padaręs nusikalstamas veikas, grąžino nukentėjusiajam pavogtus daiktus, gailėjosi bei prašė neskirti realios laisvės atėmimo bausmės.

Tačiau teismas skirdamas bausmę atkreipė dėmesį, kad kaltinamasis padarė dvi nusikalstamas veikas. Jas padarė būdamas jau penkis kartus teistas už vagystes ir plėšimus. Akivaizdu, kad kaltinamasis nėra linkęs paisyti visuomenėje priimtų elgesio taisyklių. Todėl nėra pagrindo manyti, kad bausmės tikslai būtų pasiekti be realaus bausmės atlikimo. Bausmė paskirta atlikti pataisos namuose.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informuoja apie sėkmingą operaciją sulaikant automobilių vagis. Lapkričio 14-ąją, prieš pat vidurnaktį, realizuodami kriminalinės žvalgybos informaciją, pareigūnai surengė pasalą asmenų grupei, užsienyje vogusiai prabangius automobilius ir pargabendavusiai juos į Lietuvos Respubliką.

Šalia Sungailiškių trasos, kurioje metai iš metų vyksta automobilių lenktynės – antras eismo įvykis per dvi savaites. Spalio 13-ą jaunuoliai žvyrkelyje išvertė apšvietimo stulpą, tuomet niekas nenukentėjo. Lapkričio pirmąją kitų vaikinų pasivažinėjimas baigėsi liūdniau – vienas iš į griovį nulėkusio automobilio keleivių išvežtas į ligoninę.

Pirmadienio rytą socialiniuose tinkluose tauragiškiai dalijosi filmuotu vaizdeliu, kuriame matyti nuo M. Mažvydo liuteronų bažnyčios per sankryžą skriejantis policijos ekipažas su švyturėliais. Paaiškėjo, jog pareigūnai gaudė nedrausmingą motorolerio vairuotoją.

Rugsėjo 26 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, pasitelkę kitų kriminalinės policijos padalinių pareigūnus, Šilalėje, naudotų automobilių prekyba užsiimančiose įmonėse, jų vadovės, įmonių darbuotojų ir kitų su šiomis įmonėmis susijusių asmenų gyvenamosiose patalpose, atliko kratas. Šie asmenys neteisėtą prekybą vykdė Tauragėje ir kituose rajonuose.