2020 Liepos 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Virtuali realybė – paskutinis mados klyksmas

  • Įkelta: 2018-03-02
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Po šios pramogos užlieja emocijos, realūs potyriai ir vaizdiniai, kuriuos esate patyrę kalnuose ant slidžių, saulėtame paplūdimyje, jodinėdami ant žirgo, žaisdami krepšinį ar futbolą. Pasitaiko ir gerokai aštresnių pojūčių, kai nuo adrenalino dozės net pykina, išpila šaltas išgąsčio prakaitas. Virtuali realybė – bene karščiausia jaunimo laisvalaikio pramoga, su kuria supažindina „VR taško“ atstovas Algirdas Šaulys.

Virtuali realybė – netolima ateitis, kai kurių specialistų teigimu – dabartis, kuri neabejotinai keičia žmonių mąstymą ir elgesį. Didžiausios pasaulio technologijų ir pramogų kompanijos jau varžosi tarpusavyje, siūlydamos elektronikos įrankius: akinius, ekranus, kurie panardina į virtualią realybę.

Šių technologijų kritikai skaičiuoja gerąjį ir blogąjį šio turinio poveikį, tačiau šias paslaugas teikianti pramonė kalba apie milžinišką potencialą. Jau dabar veikia virtualios realybės ligonių reabilitacijos programos, sukurtos edukacinės priemonės profesiniam tobulėjimui.

Kol milžiniškais tempais tobulėjanti technologija skinasi kelią realioje tikrovėje, pramogų pasaulio atstovai siūlo atsipalaiduoti ir išbandyti virtualią realybę savo namuose, įmonės vakarėlyje, vaikų gimtadienyje.

– Virtuali realybė – naujovė, kuri kviečia nusikelti į kitas erdves, truputį apgauti save, – pristatydamas pakankamai brangią virtualios realybės įrangą kalbėjo „VR Taškas“ atstovas Algirdas Šaulys.

„HTC vive“ įrangos dėka vartotojas gali tapti kuo nori: pilotuoti lėktuvą, slidinėti kalnuose, kovoti ringe, vairuoti lenktyninį automobilį, pasivaikščioti po kalnus, šaudyti zombius. Skirtingai nei kompiuterio programos, čia dar teks atlikti realius judesius bei pamankštinti raumenis.

Ne vienas, išbandęs bokso ringo erdvę, po dvikovos yra priverstas šluostyti prakaitą. Veiksmo metu tenka gerokai pasistengti smūgiuojant rankomis, judant ir bandant išvengti priešininko smūgių. Įspūdingus kalnų vaizdus ir slidinėjimo trasas „VR taškas“ paverčia ne tik puikia adrenalino doze, bet ir neišdildomais įspūdžiais.

„VR taško“ vadovas A. Šaulys tikina, kad ne kartą išbandant šią pramogą pasitaikė kurioziškų situacijų. Jis pats, mosuodamas rankomis, vos nesugadino namų šviestuvo, kai įsijautęs į krepšininko rolę, bandė įdėti kamuolį iš viršaus. Šypseną aplinkiniams kelia ir nuo kalno su slidėmis čiuožiantys ar nuo zombių bėgantys pramogos vartotojai. Įsijautę į dalyvio rolę, neretai nugriūna ar atlieka keisčiausius judesius.

Virtuali realybė abejingų nepalieka, nes gali prisitaikyti prie kiekvieno poreikių. Anot A. Šaulio, pramogautojai gali akimirksniu nusikelti meditacijos seansui į Havajus, vaikštinėti po smėlėtus Turkijos paplūdimius, gali šokti ant žirgo ir leistis kalvomis, o netrukus sėsti prie formulės bolido vairo.

Virtualių erdvių pasiūla nuolat auga. „VR Taškas“ kiekvieną savaitę šį turinį papildo, todėl išbandyti visų pramogų beveik neįmanoma. Kai kurie šią įrangą nuomojasi ir antrą, ir trečią kartą: vieni mielai leidžiasi į virtualios realybės pramogas, antri tiesiog linksmai stebi, kaip kitame pasaulyje džiūgauja vakarėlio dalyviai.

A. Šaulys prisipažino, kad labiausiai ši pramoga domina vaikus ir paauglius, tad dažnai ji montuojama gimtadienius švenčiantiems svečiams.

– Užtenka vos keturių kvadratinių metrų, kad virtualios realybės dalyviai galėtų pramogauti saugiai, – teigė pašnekovas.

„VR taškas“ – kol kas vienintelis Tauragėje teikia šią paslaugą, kuri sparčiai išpopuliarėjo didžiuosiuose Lietuvos miestuose. A. Šaulys pripažino, jog ir Tauragėje jis sudomino šimtus pramogautojų, bendruomenių narių. Įranga pristatoma ir į kitus miestelius, o pavyzdžiui, kovo mėnesį, savaitgalį ja naudosis latviai. Virtualią realybę pamėgo Atviros jaunimo erdvės lankytojai, su kuria „VR taškas“ palaiko draugiškus ryšius. Plačiau apie teikiamą paslaugą sužinoti galima „VR taškas“ „Facebook“ profilyje.

Tauragės miesto seniūnija nebežino, ko griebtis kovojant su vandalais, kurie niokoja miesto turtą. Ypač chuliganai pamėgo Meilės alėją ir jos prieigas. Miesto seniūnija informuoja apie paskutinius juodus piktadarių darbelius – išdaužyta dešimt šviestuvų. Nuostoliai siekia beveik pusantro tūkstančio eurų.

Trečiadienį Griežpelkių II kaimo ribose sunkvežimis partrenkė be atšvaitų kelyje stovėjusį pėsčiąjį. Lietuvos kelių policijos tarnyba informavo, kad nukentėjusysis gydomas reanimacijos skyriuje.

Susimušė broliai
  • Įkelta: 2018-02-12

Savaitgalį konfliktas kilo tarp trijų brolių, į darbą paleisti kumščiai. Nukentėjo nepilnametis, jauniausias iš brolių, jam prireikė medikų pagalbos. Vyresnieji iš įvykio vietos spruko.

Pastaruoju metu suaktyvėjus ilgapirščiams, Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas vykdo turtinių nusikaltimų mažinimo akciją. Jos metu tikrinama, ar gyventojai rakina buto duris. Aplankius 15 butų, septyni iš jų buvo neužrakinti.

 

Į policiją besikreipiantys nuo sukčių nukentėję asmenys seniai nebe naujiena. Vieni spėjo susivokti, kad juos mėgina „apsukti aplink pirštą“, kiti ne. Tauragės policijos pareigūnams pavyko atskleisti visoje Lietuvoje veikusią sukčių grupuotę.

Į policiją besikreipiantys nuo sukčių nukentėję asmenys seniai nebe naujiena. Vieni spėjo susivokti, kad juos mėgina „apsukti aplink pirštą“, kiti ne. Tauragės policijos pareigūnams pavyko atskleisti visoje Lietuvoje veikusią sukčių grupuotę.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Tauragėje, J. Tumo-Vaižganto gatvėje, prie prekybos centro „Čia market“ rastas sumuštas devyniolikmetis. Vaikinas kraujuojančia kakta greitosios pagalbos automobiliu pristatytas į priėmimo skyrių.

Pirmadienio vakarą Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai skubėjo į „Top Sport“ lošimo automatų saloną. Jame 34 metų neblaivus vyras kėlė chaosą.

11 proc. cigarečių Tauragėje yra nelegalios, rodo 2017 m. IV-ąjį ketvirtį bendrovės „Nielsen“ atliktas tuščių pakelių tyrimas. Šis rodiklis yra 8,6 proc. mažesnis nei šalies vidurkis, kuris 2017 m. IV ketvirtį siekė 19,6 proc. Per metus dėl nelegaliai į Lietuvos rinką įvežtų cigarečių šalies biudžetas galimai prarado daugiau nei 60 mln. eurų vien dėl nesurinkto akcizo. 

Praėjusį penktadienį Lietuvą sudrebino žinia apie Klaipėdoje mirtinai sužalotą apsaugos darbuotoją. Vyriškis nudurtas „Akropolio“ prekybos centre įsikūrusioje „Maximoje“. Įtariamasis, 29 metų klaipėdietis, sulaikytas.

Naujieji metai nekaip prasidėjo 67 metų tauragiškiui. Vyras subadyta koja greitosios pagalbos automobiliu išgabentas į ligoninę, įvykį tiria teisėsaugos pareigūnai. 

Naujųjų metų išvakarėse ugniagesiai gelbėtojai vyko į neeilinę operaciją, kurios kaltininkas... katinas. Dvi gaisrinės mašinos, iškviestos gyvūnų globos organizacijos, į J.T. Vaižganto 122-ojo namo kiemą atvažiavo vaduoti aukštame medyje įstrigusio Siamo mišrūno.

Šventinį savaitgalį neblaivūs pažeidėjai savo uodegas bandė išsukti siūlydami pareigūnams kyšius. 52 metų Tauragės rajono gyventojas pareigūnams bruko 248 eurų, o Šilalės rajone girtas vyras bandė pareigūnus papirkti šampano buteliu. Tačiau nei eurai, nei šampano butelis neišgelbėjo pažeidėjų nuo jiems gresiančios atsakomybės.

Šiandien ryte vairuoti besimokanti tauragiškė Stoties gatvėje partrenkė staiga į važiuojamąją kelio dalį išbėgusią moterį. Partrenkta pėsčioji iš įvykio vietos pasišalino. 

Tauragės rajono apylinkės teismas už brangių įrankių vagystę iš „Simeks“ parduotuvės 46 metų klaipėdiečiui skyrė 50 parų areštą. Ilgapirščiui teks atlyginti  ir parduotuvei padarytą 794 eurų turtinę žalą.

Policijos pareigūnų automobilio langus išdaužusiam ir areštinės kamerą sugadinusiam 35 metų vyriškiui paskirta 527 eurų dydžio bausmė. Tokį verdiktą praėjusią savaitę paskelbė Tauragės rajono apylinkės teismo teisėja Elena Bartulienė.

Tauragės rajono ūkininkas už intymios nuotraukos siuntimą atsidūrė teisiamųjų suole. Nepadoraus poelgio kaina – 2400 eurų, toks verdiktas praėjusią savaitę paskelbtas Tauragės rajono apylinkės teismo salėje.

Šiandien per pietus Vasario 16-osios bei Dariaus ir Girėno gatvių sankryžoje susidūrė „VW Passat“ ir „Audi Q5“ automobiliai. Nuo smūgio apgadintos „Audi“ automobilio galinės durelės. Žmonės įvykio metu nenukentėjo.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, turėdami išankstinės informacijos dėl neteisėtai laikomų kontrabandinių cigarečių, lapkričio 24 d. patikrino garažą, esantį Klaipėdos mieste.

Pirmadienį į pareigūnus kreipėsi dingusio 55 metų Jono Jankausko artimieji. Per pastarąjį mėnesį tai jau trečias dingęs tauragiškis – artimieji ir pareigūnai šaukiasi visuomenės pagalbos ieškant taip pat be žinios dingusių 89 metų Bronislavos Jorudienės bei 25 metų Arvydo Mockaus. 

Trečiadienio popietę Dariaus ir Girėno gatvėje, ties Tauragės rajono savivaldybės administracijos pastatu, vilkikas kliudė automobilio šoną ir nuplėšė apdailos juostą.

Penktadienį apie 7.20 val. automobilis sankryžoje mirtinai sužalojo vaiką. Patikslintais duomenimis, žuvo berniukas, besimokantis  M. Mažvydo progimnazijos pirmoje klasėje. 

Tauragės policijos pareigūnai ir artimieji ieško 89 metų Bronislavos Jorudienės. Spėjama, kad senolė iš namų išėjo savaitgalį. 

Trečiadienį Tauragės rajono apylinkės teisme baigta nagrinėti išžaginimo byla. Jau anksčiau už smurtinį nusikaltimą teistam kaltinamajam skirta reali laisvės atėmimo bausmė.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai prašo gyventojų atpažinti asmenį, kuris užsipylė degalų ir už juos nesumokėjęs pasišalino iš įvykio vietos.