2020 Vasario 20 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Pareigūnai gyventojams priminė: užsirakinkite buto duris

  • Įkelta: 2018-02-06
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Pastaruoju metu suaktyvėjus ilgapirščiams, Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas vykdo turtinių nusikaltimų mažinimo akciją. Jos metu tikrinama, ar gyventojai rakina buto duris. Aplankius 15 butų, septyni iš jų buvo neužrakinti.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės, siekdamos užtikrinti miesto gyventojų turto saugumą, pradėjo vykdyti turtinių nusikaltimų mažinimo akciją. Akcijos metu pareigūnės lanko daugiabučių pastatų laiptines ir tikrina, ar gyventojai užsirakina buto duris. Pareigūnės, atvykusios į daugiabučius namus, pirmiausia paskambina durų skambučiu. Jei buto savininkai durų neatidaro per keletą akimirkų, pareigūnės duris patikrina bandydamos jas atidaryti pačios. Pirmojo patikrinimo metu aplankyta apie 15 butų.

Pareigūnės užfiksavo septynis atvejus, kuomet savininkai, esantys namuose, nebuvo užsirakinę durų. Išgirdę sujudimą savo namuose, butų savininkai išsigando. Laimė, tai buvo ne vagišiai, o gyventojų saugumu besirūpinančias policijos pareigūnės. 

Anot pareigūnų, tokia akcija pradėta vykdyti, nes pastaruoju metu padaugėjo vagysčių iš gyvenamų patalpų. Teisėsaugos pareigūnai gyventojus ragina būti atsargesniems, saugoti savo turtą ir rakinti gyvenamųjų pastatų duris. Akcija bus vykdoma ir toliau.

 

Į policiją besikreipiantys nuo sukčių nukentėję asmenys seniai nebe naujiena. Vieni spėjo susivokti, kad juos mėgina „apsukti aplink pirštą“, kiti ne. Tauragės policijos pareigūnams pavyko atskleisti visoje Lietuvoje veikusią sukčių grupuotę.

Į policiją besikreipiantys nuo sukčių nukentėję asmenys seniai nebe naujiena. Vieni spėjo susivokti, kad juos mėgina „apsukti aplink pirštą“, kiti ne. Tauragės policijos pareigūnams pavyko atskleisti visoje Lietuvoje veikusią sukčių grupuotę.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Tauragėje, J. Tumo-Vaižganto gatvėje, prie prekybos centro „Čia market“ rastas sumuštas devyniolikmetis. Vaikinas kraujuojančia kakta greitosios pagalbos automobiliu pristatytas į priėmimo skyrių.

Pirmadienio vakarą Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai skubėjo į „Top Sport“ lošimo automatų saloną. Jame 34 metų neblaivus vyras kėlė chaosą.

11 proc. cigarečių Tauragėje yra nelegalios, rodo 2017 m. IV-ąjį ketvirtį bendrovės „Nielsen“ atliktas tuščių pakelių tyrimas. Šis rodiklis yra 8,6 proc. mažesnis nei šalies vidurkis, kuris 2017 m. IV ketvirtį siekė 19,6 proc. Per metus dėl nelegaliai į Lietuvos rinką įvežtų cigarečių šalies biudžetas galimai prarado daugiau nei 60 mln. eurų vien dėl nesurinkto akcizo.