2020 Gegužės 25 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Pareigūnai atskleidė sukčių grupuotę

  • Įkelta: 2018-02-01
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Į policiją besikreipiantys nuo sukčių nukentėję asmenys seniai nebe naujiena. Vieni spėjo susivokti, kad juos mėgina „apsukti aplink pirštą“, kiti ne. Tauragės policijos pareigūnams pavyko atskleisti visoje Lietuvoje veikusią sukčių grupuotę.

Pasak Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės spaudai Linos Banienės pareigūnams tiriant keturias nusikalstamas veikas dėl sukčiavimo internetinėje erdvėje, pavyko atskleisti sukčių grupuotę ir išaiškinti 24 nusikaltimus, padarytus visoje šalyje.

Piktavaliai internete talpino melagingus skelbimus apie parduodamus daiktus, o pirkėjams pervedus pinigus išnykdavo. Žinoma pirkėjas likdavo ir be žadėtos prekės ir be pinigų.

L. Banienė pasakojo, kad Tauragės pareigūnai taip pat atliko tyrimus ir dėl apgaulės būdu įgyto svetimo turto. Tokiais atvejais nukentėjusiems yra pranešama apie jų artimųjų sukeltus incidentus ir pareikalaujama iš jų pinigų. Tokie nusikaltimai buvo vykdomi pagal žinomą scenarijų „alio, mama“.

Pareigūnai ne tik atskleidė 13 tokio pobūdžio nusikalstamų veikų Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, tačiau sėkmingai bendradarbiaudami su kitų policijos įstaigų kolegomis atskleidė dar 6 nusikalstamas veikas padarytas už Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamos teritorijos ribų, tuo kartu sulaikydami sukčių bendrininkus, dar vadinamus „kojomis“.

Pastebėta, jog tokio pobūdžio nusikaltimai buvo vykdomi organizuotų grupių, o ne pavienių asmenų. Nusikaltimus vykdė ir jiems vadovavo įkalinimo įstaigose bausmę atliekantys asmenys.  

Policija ragina gyventojus būti budriais ir nepakliūti į telefoninių sukčių pinkles. Gyventojai turėtų įsidėmėti, kad policijos pareigūnai ar kitų įstaigų darbuotojai niekuomet nesiūlo „padėti“ į bėdą patekusiems artimiesiems, neprašo telefonu atskleisti konfidencialios informacijos apie gyventojų asmens duomenis, santaupas, kortelių ir sąskaitų numerius bei prisijungimo kodus.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Tauragėje, J. Tumo-Vaižganto gatvėje, prie prekybos centro „Čia market“ rastas sumuštas devyniolikmetis. Vaikinas kraujuojančia kakta greitosios pagalbos automobiliu pristatytas į priėmimo skyrių.

Pirmadienio vakarą Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai skubėjo į „Top Sport“ lošimo automatų saloną. Jame 34 metų neblaivus vyras kėlė chaosą.

11 proc. cigarečių Tauragėje yra nelegalios, rodo 2017 m. IV-ąjį ketvirtį bendrovės „Nielsen“ atliktas tuščių pakelių tyrimas. Šis rodiklis yra 8,6 proc. mažesnis nei šalies vidurkis, kuris 2017 m. IV ketvirtį siekė 19,6 proc. Per metus dėl nelegaliai į Lietuvos rinką įvežtų cigarečių šalies biudžetas galimai prarado daugiau nei 60 mln. eurų vien dėl nesurinkto akcizo. 

Praėjusį penktadienį Lietuvą sudrebino žinia apie Klaipėdoje mirtinai sužalotą apsaugos darbuotoją. Vyriškis nudurtas „Akropolio“ prekybos centre įsikūrusioje „Maximoje“. Įtariamasis, 29 metų klaipėdietis, sulaikytas.

Naujieji metai nekaip prasidėjo 67 metų tauragiškiui. Vyras subadyta koja greitosios pagalbos automobiliu išgabentas į ligoninę, įvykį tiria teisėsaugos pareigūnai.