2018 Lapkričio 19 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Garažuose – kontrabandininkų sandėliai

  • Įkelta: 2017-11-29
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, turėdami išankstinės informacijos dėl neteisėtai laikomų kontrabandinių cigarečių, lapkričio 24 d. patikrino garažą, esantį Klaipėdos mieste.

Pareigūnų turima informacija pasitvirtino. Minėtame garaže rasta 3570 pakelių įvairių kontrabandinių cigarečių bei apie 70 litrų, kaip įtariama, spirito.  Įvykio vietoje – garaže, sulaikytas įtariamasis, gim. 1959 m. 

Pareigūnai nedelsdami atliko kratą ir kitame įtariamajam priklausančiame garaže, kuris yra toje pačioje garažų bendrijoje. Šiame garaže pareigūnai rado ir išėmė dar 1200 pakelių įvairių kontrabandinių cigarečių. 650 pakelių įvairių kontrabandinių cigarečių ir apie 6 litrus, kaip įtariama spirito, buvo rasta ir įtariamojo gyvenamajame bute. 

Pareigūnai neapsiribojo kratomis vien tik pas įtariamąjį ir tęsdami ikiteisminio tyrimo veiksmus, tą patį vakarą atliko kratą kito vyro, gyvenamojoje sodyboje, esančioje Klaipėdos rajone. Kratos metu šioje sodyboje, esančiame vasarnamyje, rasta ir paimta 4279 pakeliai kontrabandinių cigarečių. 

Abu įtariamieji po apklausų paleisti, jiems skirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti. 

Viso pareigūnai iš neteisėtos apyvartos išėmė 9699 pakelių įvairių cigarečių, nepaženklintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka. Jų vertė įskaitant privalomus sumokėti mokesčius viršija 250 MGL dydžio sumą ir sudaro daugiau kaip 29 100  Eurų. 

Atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 199 (2) str. 1 d. (neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis) ir 201 str. 2 d. (neteisėtas nedenatūruoto, denatūruoto etilo alkoholio laikymas ar realizavimas). Asmenims už šiuos nusikaltimus gresia laisvės atėmimas iki 7 metų.

 

Pirmadienį į pareigūnus kreipėsi dingusio 55 metų Jono Jankausko artimieji. Per pastarąjį mėnesį tai jau trečias dingęs tauragiškis – artimieji ir pareigūnai šaukiasi visuomenės pagalbos ieškant taip pat be žinios dingusių 89 metų Bronislavos Jorudienės bei 25 metų Arvydo Mockaus. 

Trečiadienio popietę Dariaus ir Girėno gatvėje, ties Tauragės rajono savivaldybės administracijos pastatu, vilkikas kliudė automobilio šoną ir nuplėšė apdailos juostą.

Penktadienį apie 7.20 val. automobilis sankryžoje mirtinai sužalojo vaiką. Patikslintais duomenimis, žuvo berniukas, besimokantis  M. Mažvydo progimnazijos pirmoje klasėje. 

Trečiadienį Tauragės rajono apylinkės teisme baigta nagrinėti išžaginimo byla. Jau anksčiau už smurtinį nusikaltimą teistam kaltinamajam skirta reali laisvės atėmimo bausmė.