2018 Spalio 18 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Už pasikėsinimą išžaginti – keturi metai nelaisvės

  • Įkelta: 2017-10-20
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Praėjusią savaitę Tauragės apylinkės teismas 29 metų D.E. už  apiplėšimą, nesunkų sveikatos sutrikdymą bei pasikėsinimą išžaginti Rusijos pilietę nuteisė keturių metų laisvės atėmimo bausme. Taip pat agresorius nukentėjusiajai turės atlyginti 4 tūkst. turtinę ir  3 tūkst. eurų neturtinę žalą.  

Kaltinamųjų suolas 29 metų D.E. ne naujiena. Anksčiau vyriškis teistas už panašią nusikalstamą veiką – plėšimą, sveikatos sutrikdymą bei pasikėsinimą išžaginti. Įvykio metu teistumas buvo neišnykęs.

Bylos duomenimis, nusikaltimą  D.E. įvykdė gruodžio 25 d., Panemunės pasienio punkte esančiame  „Agirijos“ bare. Iš Anglijos grįžęs pagėgiškis D.E. baro tualete užpuolė ir sumušė Rusijos pilietę, suplėšė drabužius ir kėsinosi ją išžaginti. 

Nukentėjusioji teismui teigė, kad užpuolikas ją mušęs rankomis ir kojomis ne mažiau nei 18 kartų į galvą ir įvairias kūno vietas. Paėmęs už plaukų trankė jos galvą į sieną. Teisminės bylos duomenimis, D. E., panaudodamas fizinį smurtą, pasikėsino ją išžaginti – nuplėšė drabužius, tačiau nusikalstamos veikos nebaigė, kadangi buvo užkluptas baro „Agirija“ barmenės ir iš įvykio vietos pasišalino. Vyriškis nukentėjusią moterį dar ir apvogė – iš jos rankinės pagrobė  50 eurų, 1200 rublių bei rusiškų cigarečių „Bond“. Taip pat įvykio metu suplėšyti audinės kailiniai, dingo ir planšetinis kompiuteris, auskaras. 
Įvykio metu D.E. buvo neblaivus. Teisme kaltę dėl pasikėsinimo išžaginti vyriškis neigė. Jis tvirtino moterį norėjęs apvogti, todėl ją sumušęs. 

Teismo moteris parašė, kad civiliniu ieškiniu būtų atlyginta patirta turtinė žala, taip pat prašė priteisti 3 tūkst. eurų moralinės žalos atlyginimo. 

Praėjusią savaitę Tauragės apylinkės teismas D.E. pripažino kaltu dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo, turto sunaikinimo ar sugadinimo, plėšimo ir pasikėsinimo išžaginti. Kaltinamajam D.E. paskirta galutinė, subendrinta bausmė – laisvės atėmimas ketveriems metams. 

Teismas nutarė iš  D. E. nukentėjusiosios naudai priteisti 4031,09 Eur turtinės žalos atlyginimą ir  3 000 Eur neturtinės žalos atlyginimą.  

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui apeliaciniu skundu per Tauragės rajono apylinkės teismą.

Penktadienis 13– toji Tauragėje: per avariją sužalota moteris, susidūrė du automobiliai ir išversta elektros skydinė.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai prašo atpažinti asmenį, įtariamą vagyste. 

Ilgapirščiai pavogė Prezidento gatvėje, prie pėsčiųjų tilto per Jūrą buvusią vaizdo stebėjimo kamerą. Miesto seniūnija nuostolį vertina 2581 Eur. Apie įvykį informuoti policijos pareigūnai. Tikimasi, kad peržiūrėjus vaizdo įrašus, pavyks nustatyti nusikaltėlius. 

Šeštadienio vakarą policijos pareigūnams atvykus į Taurų kaimą, Tauragės dvaro gatvę, tramdyti triukšmingų vyrų, rasta narkotikų.

Vėlų antradienio vakarą, Tauragės centre užpultas ir apiplėštas „Tauro“ komandos futbolininkas iš Belgijos Bahas Habibas. Trys užpuolikai futbolininką sumušė ir grasindami peiliu atėmė 50 eurų, banko kortelę bei viešbučio raktą.