2018 Liepos 16 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Abiturientė apskundė policijos paskirtą nuobaudą teismui

  • Įkelta: 2017-09-08
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragės rajono apylinkės teismas išnagrinėjo abiturientės skundą dėl administracinio nusižengimo, kuriuo ji prašė panaikinti policijos pareigūnų paskirtą nuobaudą ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimą už chuliganišką vairavimą. Teismas skundą tenkino iš dalies. Merginai vietoje didelės baudos ir vairuotojo pažymėjimo atėmimo paskirta tik 11 eurų bauda.

Kaip informavo Tauragės rajono apylinkės teismo atstovas spaudai Mindaugas Radvila, šių metų gegužės pabaigoje abiturientai šventė paskutinio skambučio dieną. Paskutinė mokslų diena persikėlė į Tauragės miesto gatves. Abiturientų automobilių kolona, kurioje buvo ir abiturientės A. P. vairuojamas automobilis, judėjo Gedimino gatve. Tačiau šventinę nuotaiką sugadino policijos pareigūnų įsikišimas. Vairuotoja buvo nubausta už tai, jog važiuodama automobiliu, abiturientų kolonoje, ji vairavo automobilį iš chuliganiškų paskatų, norėdama pasirodyti prieš kitus eismo dalyvius, vežė keleivę, kuri nesėdėjo tam skirtoje automobilio vietoje, o buvo pro langą išlindusi iš automobilio. Jaunajai vairuotojai už chuliganišką vairavimą pareigūnai skyrė 500 eurų baudą ir atėmė teisę vairuoti transporto priemones 18 mėnesių.

M. Radvila informuoja, kad mergina su paskirta nuobauda nesutiko – policijos nutarimą apskundė teismui. Teisme ji teigė, jog šventės metu Tauragės miesto gatvėmis abiturientų automobilių kolona važiavo lėtai, ne didesniu kaip 30 km per valandą greičiu. Taip važiuodama mergina nei siekė pažeisti elementarias elgesio normas, nei pakenti kitiems eismo dalyviams. Ji, kaip ir visi, buvo nusiteikusi šventiškai dėl besibaigiančių mokslų.

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, nubaudęs merginą, su jos argumentais nesutiko ir prašė skundą atmesti, kadangi vairuotoja kėlė grėsmę eismo saugumui.

Teismas, įvertinęs byloje surinktus įrodymus, nusprendė, jog mergina savo veiksmais nesiekė šiurkščiai pažeisti viešosios tvarkos ar demonstruoti nepagarbą visuomenei, todėl teigti, kad ji automobilį vairavo iš chuliganiškų paskatų, nėra pagrindo. Tačiau teismas atkreipė dėmesį, jog eismo dalyvė, nesaugiai veždama keleivę, pažeidė Kelių eismo taisyklėse nustatytą draudimą vairuotojui važiuoti, jeigu važiuojant atsirado keleivių vežimo tvarkos reikalavimų pažeidimų. Už tai, kad nesirūpino drauge važiavusios keleivės saugumu, jai skirta 11 eurų bauda. Nutarimas per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Šiandien per pietų pertrauką Gedimino gatvėje, ties policijos komisariato automobilių stovėjimo aikštele, susidūrė trys automobiliai.  Eismo įvykio metu apgadintos transporto priemonės, tačiau žmonės nenukentėjo.

Sekmadienį popiet, apie 14.30 val., prie posūkio į prekybos centro „Norfa“ aikštelę susidūrė du automobiliai. Eismo įvykio kaltininkas, nuo smūgio nesuvaldęs transporto priemonės, nuskriejo į parduotuvės aikštelę ir ten apgadino dar du automobilius. 

Pirmadienį Tauragės rajono apylinkės teismas patenkino Tauragės rajono savivaldybės prašymą leisti iškeldinti nemokią socialinio būsto gyventoją Jūratę Ž., nesuteikiant jai kitos gyvenamosios vietos. Į skolas šilumos tinklams, vandenims, butų ūkiui ir pačiai savivaldybei įklimpusi moteris, panašu, išnuomotame būste net nebegyvena – iš seniūnijos gauta pažyma rodo, jog moteris deklaravo savo išvykimą į užsienio valstybę.