2018 Birželio 23 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Teismas leido iškeldinti nemokią nuomininkę

  • Įkelta: 2017-08-24

„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Morta MIKUTYTĖ
morta@taurageszinios.lt

Pirmadienį Tauragės rajono apylinkės teismas patenkino Tauragės rajono savivaldybės prašymą leisti iškeldinti nemokią socialinio būsto gyventoją Jūratę Ž., nesuteikiant jai kitos gyvenamosios vietos. Į skolas šilumos tinklams, vandenims, butų ūkiui ir pačiai savivaldybei įklimpusi moteris, panašu, išnuomotame būste net nebegyvena – iš seniūnijos gauta pažyma rodo, jog moteris deklaravo savo išvykimą į užsienio valstybę.

Socialinį būstą gaunantys asmenys neretai įklimpsta į skolas. Niekam ne paslaptis, kad tokio tipo gyvenamoji vieta lengvatinėmis sąlygomis suteikiama nepasiturintiems, mažas pajamas gaunantiems asmenims. Šie, galimai teisindamiesi darbo neturėjimu, dažnai naudojasi šilumos tinklų, vandenų bei komunalinėmis paslaugomis į skolą. Šįkart Tauragės rajono apylinkės teismas nusprendė patenkinti Tauragės rajono savivaldybės civilinį ieškinį ir kelis tūkstančius eurų už paslaugas skolinga Jūratė Ž. bus iškeldinta.

Moteris socialiniame būste gyveno dar nuo 1995 metų. Pasikeitus tvarkai, 2012 metais Tauragės rajono savivaldybė su Jūrate Ž. sudarė socialinio būsto nuomos sutartį. Pagal ją moteris būste galėjo apsigyventi su sąlyga, kad bus sąžiningai mokamas nustatytas nuomos mokestis, taip pat privalu laiku susimokėti visus kitus mokesčius – už šilumą, vandenį bei komunalines paslaugas. Tačiau teismui pateikti įrodymai akivaizdūs – 2017-ųjų liepos mėnesį socialinio būsto nuomininkė turėjo didžiules skolas.

Iš viso Jūratė Ž. skolinga net 2169,78 Eur: 304,28 Eur skola už nuomos mokestį ir komunalines paslaugas, 1865,50 Eur skola už šilumos tiekimą. Dėl nuolatinio ir galimai tyčinio mokesčių vengimo moteris iš Tauragės rajono savivaldybės gavo įspėjamuosius raštus net trejus metus iš eilės – nuo 2015-ųjų. Paskutinis įspėjimas atsiųstas šių metų kovo 14-ąją. Bet ir jis situacijos nepakeitė. Negana to, Tauragės miesto seniūnijos pateikta pažyma rodo, jog nemoki gyventoja oficialiai deklaravo savo išvykimą iš Lietuvos į užsienio valstybę.

Teismas, atsižvelgdamas į tai, kad nuomininkė nesilaikė socialinio būsto nuomos sutarties, nemokėjo nuomos mokesčio bei kitų priklausančių mokesčių, galimai net negyveno išsinuomotose patalpose, nusprendė, kad būsto savininkė – Tauragės rajono savivaldybė – turi teisę nutraukti nuomos sutartį ir iškeldinti Jūratę Ž. iš buto, nesuteikiant jai kitų gyvenamųjų patalpų.

Ieškovė per 20 dienų nuo šio sprendimo priėmimo dienos turi teisę paduoti apeliacinį skundą Klaipėdos apygardos teismui.

Rugpjūčio 21 dieną, Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate (AVPK), tarnybą pradėjo trys pareigūnai. Visiems paskirsčius darbo vietas paaiškėjo, kad viena nauja vyriausioji patrulė gins ir saugos  Tauragės rajono žmones.

Lapiukus iš mirties nagų ištraukusiai Danutei vietoj padėkos už išgelbėtus gyvūnus gresia administracinė atsakomybė. Istorija nemalonų atspalvį įgavo, kai praeiviai nufilmavo prie obels pririštus laukinius gyvūnus ir įrašą paviešino internete. Komentatoriai netruko gelbėtojus apkaltini žiauriu elgesiu su gyvūnais.  Moteris, nelaukdama pareigūnų vizito, nutarė pati lapiukus paleisti į mišką. Nors gyvūnai jau laisvėje, tačiau už neteisėtą laukinės gyvūnijos išteklių naudojimą ir disponavimą jais įstatymas numato įspėjimą arba baudą nuo 30 iki 150 eurų.