2018 Birželio 23 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Ž. Morkūnaitė: išnaudotojams ir skriaudikams visada galima duoti atkirtį

  • Įkelta: 2017-07-07
Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro Tauragės skyriaus socialinė darbuotoja Žaneta Morkūnaitė. Autorės nuotrauka
Daiva KYBARTIENĖ
daiva@taurageszinios.lt

Trys tūkstančiai svarų – tiek nelegaliai Anglijoje gyvenantis pakistanietis siūlė tauragiškei mainais į santuoką. Deja, žadėtų pinigų mergina taip ir negavo, nors santuoka, tiesa, tik fiktyvi, buvo sudaryta. Praėjus penkiems metams nukentėjusi mergina, paskatinta gyvenimo draugo, ryžosi kreiptis į teisėtvarkos pareigūnus.

Į fiktyvių santuokų ir prekeivių žmonėmis pinkles įkliuvusiems tauragiškiams pagalbos ranką tiesia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro Tauragės skyriaus socialinė darbuotoja Žaneta Morkūnaitė.

– Prekeiviai žmonėmis Lietuvoje ieško aukų prostitucijai, pornografijai, fiktyvioms santuokoms, vergiškam darbui, vagystėms, narkotikų gabenimui. Apie nukentėjusius asmenis centrą dažniausiai informuoja policijos pareigūnai, mat  jie patys ieškoti pagalbos nesiryžta. Šiuo  metu bendrauju su mergina, kuri buvo išnaudota fiktyviai santuokai, – pasakojo Ž. Morkūnaitė.

Pašnekovė trumpai apibūdino situaciją. Fiktyviai santuokai išnaudota mergina lietuvaičio buvo išviliota į Angliją dirbti. Merginai pažadėtas pelningas darbas fabrike. Tačiau nuvykus, tauragiškei teko dirbti už menką atlygį, iš jos gudrumu buvo išvilioti dokumentai. O vėliau buvo kalbinama už atlygį – 3000 svarų – sudaryti fiktyvią santuoką su pakistaniečiu. Mergina, neturėdama kitos išeities, sutiko tuoktis, tačiau žadėtų pinigų taip ir negavo. Nuo šios istorijos pradžios praėjo penki metai. Šiuo metu mergina gyvena Tauragėje, bando kabintis į gyvenimą. Paraginta savo draugo, ryžosi kreiptis į pareigūnus.

Išnaudotojams ir skriaudikams visada galima duoti atkirtį. Pavieniui tą sunku padaryti, tačiau paprašius pagalbos, sunkumus galima įveikti, įsitikinusi Ž. Morkūnaitė.

– Tokios istorijos drasko širdis. Dažniausiai tokių išgyvenimų patyrusiems žmonėms labai sunku patiems ieškoti pagalbos. Juos kausto gėdos jausmas, bijo visuomenės požiūrio. Nors jie patys nėra niekuo kalti, jie – aukos. Todėl labai svarbu, kad artimieji juos palaikytų, suprastų ir paragintų ieškoti profesionalios pagalbos, – tikino Ž. Morkūnaitė.

Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro Tauragės skyrius teikia pagalbą krizės atveju, vykdo psichosocialinę reabilitaciją, prevencinę veiklą; organizuoja palaikomąją pagalbą.  Anot pašnekovės, šis centras išaugo iš ankščiau veikusios Lietuvos Carito programos „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“.

SOS numeris, veikiantis visą parą: 8 679 61 617.

Šiandien prieš vidurdienį gaisras kilo Tauragėje, Bokšto gatvėje. Užsidegė 5 numeriu pažymėtas medinis gyvenamas namas.

Klaipėdos apygardos teismas Viktorijos Paulauskienės į mokyklos direktorės kėdę nesugrąžino. Praėjusį trečiadienį teisėjų kolegija atmetė jos apeliacinį skundą ir priteisė bylinėjimosi išlaidas savivaldybės naudai. Nieko nepešusi V. Paulauskienė svarsto galimybę kreiptis ir į aukščiausiąjį teismą.

Tauragės rajone, Trumpininkų kaimo bulvių lauke pririštas senas šuo sulaukė pravažiuojančių žmonių bei policijos pareigūnų dėmesio. Įtariama, kad augintinis buvo kankinamas ir neprižiūrimas.

Antradienio vakarą Jūros gatvėje kilęs gaisras pareikalavo 51 metų moters gyvybės. Manoma, kad gaisras kilo dėl neatsargaus rūkymo.