2018 Balandžio 23 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

TRATC‘as teisme neįrodė padarytos L. Leikaus žalos

  • Įkelta: 2017-05-09
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Daiva KYBARTIENĖ
daiva@taurageszinios.lt

Tauragės rajono apylinkės teisme baigta nagrinėti civilinė byla, kurioje Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras (TRATC) iš buvusio vadovo Leono Leikaus norėjo prisiteisti virš 31 tūkst. eurų. Ieškinyje teigiama, kad tokį nuostolį įmonė patyrė L. Leikaus vadovavimo metu, kuomet keliems darbuotojams sumažinti atlyginimai buvo vėliau neatstatyti. Teismas L. Leikui buvo gailestingas ir nusprendė TRATC‘o ieškinį patenkinti iš dalies.

Tauragės apylinkės teisme baigta narplioti byla, Teismo slenkstį privertusi minti  buvusį TRATC’o direktorių L. Leikų. Istorija prasidėjo, kai keletas TRATC’o darbuotojų kreipėsi į teismą dėl to, kad 2012 metais įvedus vietinę rinkliavą, jiems nebuvo atstatyti atlyginimai. Nustatyta, kad jiems bendrai priklauso 31 139,66 Eur negautų lėšų. TRATC‘o direktoriaus pareigas ėjęs Leonas Leikus atsistatydino 2015 metų rugsėjo 11-ąją. Minėtą sumą dabartinė TRATC’o valdžia nusprendė išsireikalauti iš L. Leikaus.

Ieškinyje TRATC’as iš buvusio direktoriaus prašė priteisti 31 139,66 Eur žalos, 5 proc. šios sumos metinių palūkanų nuo bylos iškėlimo teisme iki sprendimo įsiteisėjimo ir atlyginti visas bylinėjimosi išlaidas.

Teisme L. Leikus su ieškiniu nesutiko, prašė jį atmesti, teigė, kad darbo užmokesčio didinimo ir mažinimo galimybė jam nebuvo deleguota. Esą visus klausimus, susijusius su darbo apmokėjimu, sprendė įmonės valdyba. Bylos eigoje Teisėja Loreta Bajorinienė konflikto šalims pasiūlė susitaikyti – jei tik yra galimybė, pasirašyti taikos sutartį, tačiau jos pastangos buvo bevaisės.

Teismas bylą išnagrinėjo iš esmės ir praėjusią savaitę paskelbė sprendimą. Teismo metu TRATC’ui nepavyko įrodyti, kad dėl L. Leikaus kaltės įmonei buvo padaryta žala. Tačiau iš bylos nagrinėjimo metu surinktų įrodymų nuspręsta, kad L. Leikus, kaip įmonės vadovas, pažeidė įstatyme įtvirtintą pareigą tinkamai sudaryti darbo sutartis su darbuotojais, todėl jo civilinė atsakomybė atsiranda esant paprasto neatsargumo kaltės formai.

Teismas paskelbė, kad L. Leikus ieškovui UAB „Tauragės regiono atliekų tvarkymo centrui“ turės sumokėti 186,94 eurus žalai atlyginti, 5 procentų dydžio metines palūkanas nuo priteistos sumos. Likusioje dalyje nuspręsta ieškinį atmesti.

Iš Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro L. Leikaus naudai Teismas nusprendė priteisti 782,46 Eur bylinėjimosi išlaidų.

Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui.

„Tauragės žinių“ telefonu kalbintas TRATC vadovas Kęstutis Komskis sakė apie tokį Teismo sprendimą informavęs įmonės valdybą ir ši greičiausiai Tauragės rajono apylinkės teismo teisėjos L. Bajorinienės sprendimą skųs aukštesnės instancijos teismui.

Praėjusį penktadienį įvykdyta stambi vagystė iš Dariaus ir Girėno gatvės – apvogta daugiabutį namą renovuojanti įmonė „Darmina“ iš Telšių.

Už šiurkščius pažeidimus iš pareigų atleisti vadovai į darbą tikisi sugrįžti per teismą.  Trečiadienį Tauragės rajono apylinkės teisme nagrinėti du buvusių vadovų ieškiniai – Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Gintaro Ramanausko ir buvusio Tauragės rajono Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktoriaus Sigito Kancevyčiaus. G. Ramanausko byloje išsakytos baigiamosios kalbos ir paskirta sprendimo paskelbimo data, tuo tarpu S. Kancevyčiaus byla nagrinėta iš esmės.  

Į „Tauragės žinių“ redakciją kreipėsi policijos interneto tinklalapyje, kaip vairavęs neblaivus, paviešintas Ditrichas Vidra. Vyras mina teismų slenksčius nuo praėjusių metų gruodžio, kai sustabdytas Tauragės vyriausiojo policijos komisariato patrulių ir atsisakęs pūsti į alkotesterį, Tauragės apylinkės teismo buvo nubaustas 1200 Eur bauda su teisės vairuoti atėmimu vieneriems metams. Po protokolo surašymo D. Vidra pats nuvyko į medicinos laboratoriją, pasidarė kraujo tyrimą, kuris parodė, jog vyras vairavo blaivus. D. Vidra ieško teisybės, nes mano turėjęs teisę nepūsti į alkotesterį, ginčija pareigūnų parodymus neigdamas, kad jo elgesys galėjo sukelti pagrįstų įtarimų dėl neblaivumo ir tiesiai šviesiai kaltina juos meluojant, mat pirminis pažeidimo protokolas vėliau buvo perrašytas. Padedamas žmonos, vyras Tauragės apylinkės teismo nutarimą apskundė Klaipėdos apygardos teismui, tačiau ir ten savo tiesos neįrodė. Šeima neslepia eisiantys iki galo – kreipiasi į Aukščiausiąjį Teismą, o jei tai nepadėsią – skųsią Lietuvos teismus Strasbūrui. 

Sekmadienio rytą keturios ugniagesių autocisternos skubėjo į Taurų kaimo Verslininkų gatvę. Dūmai veržėsi iš pastato, kuriame įsikūrusi AB „Kauno grūdai“ parduotuvė. Paaiškėjo, kad gaisrą pastato palėpėje netyčia sukėlė pats pastato šeimininkas. Iš gaisro teko gelbėti automobilį ir vištas, „Kauno grūdų“ parduotuvė nenukentėjo.