2018 Birželio 19 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Nuteisti kokainą platinę ir pirkę tauragiškiai

  • Įkelta: 2017-05-10
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragės rajono apylinkės teismas paskelbė nuosprendį 38 m. ir 33 m. tauragiškiams,  kaltintiems neteisėtu disponavimu narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti. Narkotikus pirkusiam vyrui skirta piniginė bauda, narkotines medžiagas pardavusiam ir jomis disponavusiam vyrui – laisvės atėmimo bausmė.

Baudžiamosios bylos duomenimis, šių metų sausio 10 d., Tauragėje, V. K. vartojimui įsigijo narkotinės medžiagos – kokaino, tačiau važiuojant automobiliu buvo sulaikytas policijos pareigūnų. Už 2 gramus narkotikų jis platintojui sumokėjo 150 Eur. Pareigūnai asmens kratos metu išsiaiškino, jog minėtas narkotines medžiagas vaikinas įsigijo iš anksčiau teisto A. S. Kratos metu bute rasta ir daugiau narkotinių medžiagų.

V. K savo kaltę pripažino. Teismui jis sakė, kad narkotikus pirkęs asmeniniam vartojimui. Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į tai, jog vyriškis prisipažino įsigijęs narkotinių medžiagų, dėl to gailėjosi, anksčiau nebuvo baustas. Jam paskirta 678 eurų bauda.

Narkotikus pardavusiam ir jais disponavusiam A. S. teismas buvo griežtesnis. Nors vyriškis savo kaltę pripažino visiškai ir gailėjosi, teismas atsižvelgė ir į tai, kad jis nusikaltimus padarė būdamas recidyvistu, nedirba, nuolatos daro administracinius nusižengimus, nemoka baudų. Jam skirta galutinė 1 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, kurią turės atlikti pataisos namuose. 

Taip pat teismas iš kaltinamųjų konfiskavo mobiliuosius telefonus bei už narkotikus sumokėtus 150 eurų.

Nuosprendis per 30 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Praėjusį penktadienį įvykdyta stambi vagystė iš Dariaus ir Girėno gatvės – apvogta daugiabutį namą renovuojanti įmonė „Darmina“ iš Telšių.

Už šiurkščius pažeidimus iš pareigų atleisti vadovai į darbą tikisi sugrįžti per teismą.  Trečiadienį Tauragės rajono apylinkės teisme nagrinėti du buvusių vadovų ieškiniai – Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Gintaro Ramanausko ir buvusio Tauragės rajono Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktoriaus Sigito Kancevyčiaus. G. Ramanausko byloje išsakytos baigiamosios kalbos ir paskirta sprendimo paskelbimo data, tuo tarpu S. Kancevyčiaus byla nagrinėta iš esmės.  

Į „Tauragės žinių“ redakciją kreipėsi policijos interneto tinklalapyje, kaip vairavęs neblaivus, paviešintas Ditrichas Vidra. Vyras mina teismų slenksčius nuo praėjusių metų gruodžio, kai sustabdytas Tauragės vyriausiojo policijos komisariato patrulių ir atsisakęs pūsti į alkotesterį, Tauragės apylinkės teismo buvo nubaustas 1200 Eur bauda su teisės vairuoti atėmimu vieneriems metams. Po protokolo surašymo D. Vidra pats nuvyko į medicinos laboratoriją, pasidarė kraujo tyrimą, kuris parodė, jog vyras vairavo blaivus. D. Vidra ieško teisybės, nes mano turėjęs teisę nepūsti į alkotesterį, ginčija pareigūnų parodymus neigdamas, kad jo elgesys galėjo sukelti pagrįstų įtarimų dėl neblaivumo ir tiesiai šviesiai kaltina juos meluojant, mat pirminis pažeidimo protokolas vėliau buvo perrašytas. Padedamas žmonos, vyras Tauragės apylinkės teismo nutarimą apskundė Klaipėdos apygardos teismui, tačiau ir ten savo tiesos neįrodė. Šeima neslepia eisiantys iki galo – kreipiasi į Aukščiausiąjį Teismą, o jei tai nepadėsią – skųsią Lietuvos teismus Strasbūrui.