2018 Gruodžio 17 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Prieš teismą stojo parduotuvių vagys

  • Įkelta: 2017-04-25
Autorės nuotrauka
Daiva KYBARTIENĖ
daiva@taurageszinios.lt

Dviems broliams už vagystes iš parduotuvių teks 30 parų praleisti belangėje ir atlyginti 439,84 eurų padarytą žalą. Tokį verdiktą  paskelbė Tauragės rajono apylinkės teismo teisėja Raimonda Pauparienė.

Niekur nedirbančių, nevedusių brolių biografiją „puošia“  keli teistumai. Vyrai praeityje keletą kartų bausti už vagystes ir už neteisėtą disponavimą narkotikais. Abiejų brolių teistumai už padarytas nusikalstamas veikas neišnykę.  Šį kartą Rimui ir Rolandui (tikrieji vardai redakcijai žinomi, – red. past.) prieš teismą teko stoti dėl vagysčių iš parduotuvių. Brolių taikinyje buvo viskis ir skutimosi peiliukai.

Bylos duomenimis, 2016 metų rugsėjo mėnesį Rimas ir Rolandas, iš anksto susitarę, iš „Norfos“ parduotuvės pagrobė šešis viskio butelius. Vyrai alkoholį slėpė po rūbais. Norfos parduotuvei padaryta 131,94 eurų turtinė žala.

Po poros dienų toje pačioje parduotuvėje vėl įvykdyta vagystė. Pavogti šeši buteliai viskio. Tik šį kartą veikė vienas Rimas. Jam šešis butelius viskio pavyko išnešti per tris kartus.

Bylos duomenimis, brolių tandemas veikė toliau ir 2016 metų spalio mėnesį „Iki“ parduotuvėje, Gedimino gatvėje, įvykdė kitą vagystę. Vienas iš brolių, Rimas, pavogė 7 vienetus skutimosi peiliukų (21,14 Eur už vnt.). Tuo pat metu iš alkoholinių gėrimų skyriaus Rolandas pagrobė du viskio butelius, tačiau vienas iškrito ir sudužo. „Iki“ parduotuvei padaryta žala – 161,97 eur. Pavogtus alkoholinius gėrimus vyriškiai parduodavo taksistams. 

Abu kaltinamieji teismo metu kaltę pripažino visiškai, dėl savo elgesio gailėjosi. Tai teismas laikė lengvinančia aplinkybe.

Už vagystes teismas nusprendė abiems kaltinamiesiems skirti 30 parų arešto bei patenkino apvogtų prekybos centrų civilinius ieškinius – 439,84 eurų  turtinei žalai atlyginti.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui apeliaciniu skundu per Tauragės rajono apylinkės teismą. 

Sekmadienio rytą keturios ugniagesių autocisternos skubėjo į Taurų kaimo Verslininkų gatvę. Dūmai veržėsi iš pastato, kuriame įsikūrusi AB „Kauno grūdai“ parduotuvė. Paaiškėjo, kad gaisrą pastato palėpėje netyčia sukėlė pats pastato šeimininkas. Iš gaisro teko gelbėti automobilį ir vištas, „Kauno grūdų“ parduotuvė nenukentėjo.

Trečiadienį Tauragės rajono apylinkės teismas atmetė iš Tauragės kultūros centro po trijų darbo dienų atleistos metodininkės-etnografės Kristinos Sulikienės civilinį ieškinį ir nusprendė atsakovo  – Tauragės Kultūros centro – naudai priteisti 750 eurų bylinėjimosi išlaidų.