2019 Kovo 26 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Į postus nori grįžti per teismą

  • Įkelta: 2017-04-28
Daiva KYBARTIENĖ
daiva@taurageszinios.lt

Už šiurkščius pažeidimus iš pareigų atleisti vadovai į darbą tikisi sugrįžti per teismą.  Trečiadienį Tauragės rajono apylinkės teisme nagrinėti du buvusių vadovų ieškiniai – Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Gintaro Ramanausko ir buvusio Tauragės rajono Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktoriaus Sigito Kancevyčiaus. G. Ramanausko byloje išsakytos baigiamosios kalbos ir paskirta sprendimo paskelbimo data, tuo tarpu S. Kancevyčiaus byla nagrinėta iš esmės.  

R.Ramanausko byloje – baigiamosios kalbos

18 metų Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai vadovavęs Gintaras Ramanauskas iš pareigų atleistas po jam nepalankių audito išvadų ir atliktų patikrinimų metu rastų pažeidimų. G. Ramanausko pažeidimai buvo pripažintini šiurkščiais ir nesuderinamais su tolesniu jo darbu buvusiose vadovo pareigose. Ieškiniu vyras reikalauja  panaikinti drausminę nuobaudą ir  pripažinti jo atleidimą iš darbo neteisėtu. Atleistas vyras teismo prašo priteisti ir vidutinį darbo užmokestį už visą priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo iš darbo dienos iki teismo sprendimo įvykdymo dienos.

Trečiadienį Tauragės rajono apylinkės teisme toliau nagrinėtas Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Gintaro Ramanausko civilinis ieškinys, išsakytos baigiamosios kalbos. Tačiau sprendimas nepriimtas. Teisėja Elena Bartulienė informavo, kad sprendimas bus paskelbtas gegužės 15 d.

Prašo atlyginti neturtinę žalą

Trečiadienį popiet ta pati  teisėja E. Bartulienė nagrinėjo ir kitą daug atgarsių visuomenėje sukėlusį Sigito Kancevyčiaus civilinį ieškinį dėl neteisėto atleidimo iš darbo.

Vyras prašo pripažinti jo atleidimą iš vadovo pareigų neteisėtu ir grąžinti jį į ankstesnį darbą. Ieškiniu  S. Kancevyčius  prašo priteisti vidutinį darbo užmokestį už visą priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo iš darbo dienos iki teismo sprendimo įvykdymo. Taip pat prašo atlyginti  500 eurų neturtinę žalą bei padengti advokato išlaidas. Su tokiu ieškiniu atsakovas – Tauragės rajono savivaldybė – nesutiko.

Teisėja prašė nuo politikos sugrįžti prie teisės

Teismas, išklausęs šalių paaiškinimus, bylą nagrinėjo iš esmės. Pirmasis pasisakyti pakviestas ieškovas Sigitas Kancevyčius. Vyras teismui pasakojo, kad Tauragės rajono savivaldybės B. Baltrušaitytės viešajai bibliotekai vadovavo nuo 2009 m. Kalbėjo apie bibliotekos pasiekimus, puikų veiklos organizavimą. Tai pagrįsdamas akcentavo, kad jam pradėjus vadovauti, biblioteka buvo išrinkta geriausia regione ir tapo pavyzdžiu kitiems, taip pat pats vadovas buvo pakviestas į Lietuvos bibliotekininkų tarybą. 

Paprašytas teismui paaiškinti, dėl ko buvo atleistas, Sigitas Kancevyčius teigė, kad tai buvo politinis susidorojimas. Tačiau teisėjos Elenos Bartulienės buvo paprašytas nuo politikos sugrįžti prie teisės ir į klausimus atsakinėti konkrečiai. Teisėja domėjosi, dėl kokios priežasties S. Kancevyčius buvo atleistas ir kas jį atleido?

Atleistas už šiurkščius pažeidimus

Septynerius metus bibliotekai vadovavęs vyras  iš pareigų buvo atleistas šių metų vasarį dėl darbo drausmės pažeidimų, tarp kurių ir du šiurkštūs – netinkama darbo laiko apskaita ir netinkamas darbo užmokesčio mokėjimas darbuotojams, taip pat už nepagrįstai mokamas mokymosi atostogas darbuotojams. Tokie ir kiti pažeidimai buvo nustatyti 2016 metų rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais atlikto audito metu. Tai tapo atleidimo iš pareigų pagrindu. Vadovas iš pareigų atleistas mero potvarkiu.

Savo tiesą teisme bandęs įrodyti S. Kancevyčius teisinosi, kad kai kuriuos pažeidimus, tokius kaip nepagrįstai mokamos mokymosi atostogų išmokos darbuotojams padarė nepiktybiškai, o iš nežinojimo. Kiti nustatyti pažeidimai – netinkama darbuotojo darbo laiko apskaita, nepagrįstas darbo užmokesčio mokėjimas darbuotojui, padaryti siekiant sutaupyti lėšas ar tęsiant ankstesnės vadovės praktika ir pan.

S.Kancevyčius akcentavo, kad 2014 metais bibliotekos veikla taip pat buvo audituojama, tačiau pažeidimų neaptikta.

Kitas posėdis dėl neteisėto Sigito Kancevyčiaus atleidimo iš darbo vyks gegužės 10 d.

Į „Tauragės žinių“ redakciją kreipėsi policijos interneto tinklalapyje, kaip vairavęs neblaivus, paviešintas Ditrichas Vidra. Vyras mina teismų slenksčius nuo praėjusių metų gruodžio, kai sustabdytas Tauragės vyriausiojo policijos komisariato patrulių ir atsisakęs pūsti į alkotesterį, Tauragės apylinkės teismo buvo nubaustas 1200 Eur bauda su teisės vairuoti atėmimu vieneriems metams. Po protokolo surašymo D. Vidra pats nuvyko į medicinos laboratoriją, pasidarė kraujo tyrimą, kuris parodė, jog vyras vairavo blaivus. D. Vidra ieško teisybės, nes mano turėjęs teisę nepūsti į alkotesterį, ginčija pareigūnų parodymus neigdamas, kad jo elgesys galėjo sukelti pagrįstų įtarimų dėl neblaivumo ir tiesiai šviesiai kaltina juos meluojant, mat pirminis pažeidimo protokolas vėliau buvo perrašytas. Padedamas žmonos, vyras Tauragės apylinkės teismo nutarimą apskundė Klaipėdos apygardos teismui, tačiau ir ten savo tiesos neįrodė. Šeima neslepia eisiantys iki galo – kreipiasi į Aukščiausiąjį Teismą, o jei tai nepadėsią – skųsią Lietuvos teismus Strasbūrui. 

Sekmadienio rytą keturios ugniagesių autocisternos skubėjo į Taurų kaimo Verslininkų gatvę. Dūmai veržėsi iš pastato, kuriame įsikūrusi AB „Kauno grūdai“ parduotuvė. Paaiškėjo, kad gaisrą pastato palėpėje netyčia sukėlė pats pastato šeimininkas. Iš gaisro teko gelbėti automobilį ir vištas, „Kauno grūdų“ parduotuvė nenukentėjo.

Trečiadienį Tauragės rajono apylinkės teismas atmetė iš Tauragės kultūros centro po trijų darbo dienų atleistos metodininkės-etnografės Kristinos Sulikienės civilinį ieškinį ir nusprendė atsakovo  – Tauragės Kultūros centro – naudai priteisti 750 eurų bylinėjimosi išlaidų.