2020 Sausio 22 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Neblaivus pagautas mokyklos direktorius atvyko pas merą ant kilimėlio

  • Įkelta: 2017-03-31
Rimvydas Varanavičius. „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Daiva KYBARTIENĖ
daiva@taurageszinios.lt

Tauragės rajono Batakių vidurinės mokyklos direktorius trečiadienio naktį praleido areštinėje. Rimvydas Varanavičius į pareigūnų akiratį pateko dėl to, kad  neblaivus vairavo automobilį. Direktoriui jau ne pirmą kartą koją pakiša svaigalai. Šiandien vadovas dėl savo poelgio teisinasi Tauragės rajono savivaldybės merui.

Sulaikytas 48 valandoms

Policijos pareigūnai patvirtino, kad 56 metų Batakių vidurinės mokyklos vadovas Rimvydas Varanavičius trečiadienio vakarą, Batakių miestelyje neblaivus vairavo automobilį „Mitsubishi Colt“. Vadovas į alkotesterį įpūtė 1,72 prom. alkoholio. Įtariamasis buvo sulaikytas 48 valandoms. Vakar policijos pareigūnai jam pareiškė įtarimus pagal Baudžiamojo kodekso 281 str. 7 dalį. Vyrui gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Nieko nežino

Paskambinus į Batakių vidurinę mokyklą, atsiliepusi mokyklos buhalterė teigė apie liūdnus vadovo R. Varanavičiaus nuotykius nieko nežinanti.

– Aš jo šiandien dar nemačiau. Nežinau kur jis. Galiu padiktuoti mobiliojo telefono numerį,– kalbėjo moteris.

Tačiau susisiekti nurodytu numeriu ketvirtadienį nepavyko. Direktoriaus telefonas vakar visą dieną buvo išjungtas.

Iš žurnalistų pirmą kartą apie direktoriaus poelgį išgirdusi direktoriaus pavaduotoja ugdymui susilaikė nuo platesnių komentarų.

– Iš ryto mokiniams vedžiau pamokas. Tad po mokyklą nevaikštinėjau ir direktoriaus nemačiau. Nežinau ar jis yra darbe, – sakė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vida Kasputienė.

Netelpa galvoje“

Tauragės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas „Tauragės žinioms“ vakar ryte teigė apie įvykį oficialios informacijos neturintis. Esą girdėjęs tik gandus.

–Tiesą sakant, žinau tik patį faktą, kol kas jokios oficialios informacijos neturiu. Ir komentuoti nelabai galiu. Žinoma, tai baisu, net netelpa galvoje toks vadovo poelgis, – piktinosi E. Šteimantas.

Paklaustas ar bus imtasi kokių nors drausminių priemonių, jau ne pirmą kartą dėl alkoholio reikalų su policija turinčiam vadovui, E. Šteimantas informavo, kad tai tiesioginio darbdavio – Tauragės rajono savivaldybės mero Sigito Mičiulio prerogatyva.

Batakių vidurinės mokyklos direktoriumi R. Varanavičius dirba jau daugiau kaip 20-tį metų – nuo 1996 m. 

Savo kaltę neigia

Širyt „Tauragės žinioms“ pavyko susisiekti su R.Varanavičiumi. Mokyklos direktorius savo kaltę neigia ir tvirtina, kad nevairavo automobilio.

– Trečiadienio vakarą po sporto treniruotės užsukau į kaimo parduotuvę, sutikau pažįstamą. Nutarėme vyriškai pasikalbėti prie šimto gramų. Toje parduotuvėje yra toks kambariukas, ten ir susėdome. Vėliau pritrūkau pinigų. Nuėjau iš mašinos parsinešti pinigų ir staiga nei iš šio, nei iš to atvyko pareigūnai ir mane suėmė. Taip aš buvau neblaivus, bet tikrai nevairavau automobilio. Bučiau palikęs automobilį ir į namus parėjęs pėsčiomis, juk namai visai šalia, – teisinosi mokyklos direktorius.

R.Varanavičius sakė iš kart po pokalbio telefonu turįs susitikti ir pasiaiškinti Tauragės rajono merui Sigitui Mičiuliui.

Šauks neeilinį posėdį

Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis po susitikimo su prasižengusiu mokyklos vadovu, šiandien  pasakojo, kad R. Varanavičius pateikė savo įvykių versiją. Esą jis buvęs neblaivus, tačiau automobilio nevairavęs. Meras tokį mokyklos vadovo poelgį smerkė.

– Švietimo įstaigų vadovams keliami aukštesni reikalavimai. Juk jie ugdo jaunąją kartą, todėl turi rodyti deramą pavyzdį, – sakė S. Mičiulis.

Pasak mero tolimesnį Batakių mokyklos vadovo likimą spręs Tauragės rajono savivaldybės taryba. Todėl jau artimiausiu metu bus šaukiamas neeilinis Tarybos posėdis.

 

Girtas plūdo pareigūnus

Mokyklos vadovui jau ne pirmą kartą koją pakiša svaigalai. 2014 metų balandžio 15-osios vakarą neblaivus  R. Varanavičius Batakių miestelyje patraukė viešąją tvarką užtikrinusių pareigūnų dėmesį. Neblaivus vyriškis, sunkiai stovėdamas ant kojų, kėlė triukšmą ir gestikuliavo rankomis. Vyriškis tuomet necenzūriniais žodžiais iškoneveikė policijos pareigūnus. Viešosios tvarkos pažeidėją nugabenus į policijos komisariatą, alkoholio matuokliu jam buvo nustatytas 2,05 promilės girtumas. Ir tuokart R. Varanavičiui naktį teko praleisti areštinėje. Neblaivus viešoje vietoje pasirodęs ir pareigūnus išplūdęs Batakių vidurinės mokyklos direktorius Rimvydas Varanavičius tuomet sulaukė teismo verdikto. Įstaigos vadovas buvo pripažintas kaltu, jam skirta 350 litų bauda.

Trečiadienio pavakarę, kol tėvai girtavo, trijų metų berniukas basas atėjo į Tauragės mieste, Stoties gatvėje esančią „Norfos“ parduotuvę.

Vasario mėnesį „Tauragės žinios“ rašė apie Tauragės rajone, Būdviečių kaime Zigmo Štako ūkyje neprižiūrėtus, nusilpusius galvijus. Redakcija pasidomėjo, kokia situacija yra šiuo metu ūkyje, kuriame Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai užfiksavo daugybę pažeidimų.

Metalinė avarija praėjusio penktadienio pavakarę įvyko Šilinės girininkijos kelyje ties posūkiu į Dauglaukį. Į eismo įvykį pateko Pagėgių savivaldybės mero žmonos vairuojamas prabangus automobilis „BMW X6“ ir miškininkų „Mitsubishi“.

Vakar stambi vagystė įvykdyta VĮ Tauragės miškų urėdijos pastate, esančiame Vytauto gatvėje. Įtariama, kad vaizdo kamerose užfiksuotas vyras, kuris nugvelbė didelę pinigų sumą, skirtą automobiliui įsigyti.