2018 Birželio 23 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Gyvulių neprižiūrėjęs ūkininkas nusprendė mažinti bandą

  • Įkelta: 2017-03-17
Mortos Mikutytės asociatyvi nuotrauka
Daiva KYBARTIENĖ
daiva@taurageszinios.lt

Vasario mėnesį Tauragės žinios rašė apie Tauragės rajone, Būdviečių kaime Zigmo Štako ūkyje neprižiūrėtus, nusilpusius galvijus. Redakcija pasidomėjo, kokia situacija yra šiuo metu ūkyje, kuriame Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai užfiksavo daugybę pažeidimų.

Straipsnyje ,,Žiaurus elgesys su gyvūnais sukrėtė ir visko mačiusius veterinarijos inspektorius“, buvo rašoma, kad eilinio patikrinimo metu Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, užsukę į 53 metų Zigmui Štakui priklausantį ūkį, išvydo šiurpų vaizdą – neprižiūrėtus ir akivaizdžiai nusilpusius galvijus. Patikrinimo metu buvo informuoti ir Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atsakingi pareigūnai.

Praėjus kuriam laikui, ,,Tauragės žinios“ nusprendė pasidomėti, kas buvo daroma, kad gyvūnų laikymo sąlygos pagerėtų.

Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Mindaugas Davidonis pasakojo, kad po patikrinimo Z. Štako ūkį ne kartą lankė tarnybos inspektoriai.  Gyvūnų sveikatą stebėjo ir  ūkį aptarnaujantis privatus veterinarijos gydytojas.

– Su Z. Štaku geranoriškai sutarėme mažinti galvijų bandą iki dešimties. Ūkininkas apgailestavo, kad dėl sveikatos problemų nebepajėgė deramai rūpintis gausia per keturiasdešimt galvijų banda. Todėl tikimasi, kad sumažinus bandą, situacija pagerės, – vylėsi M. Davidonis.

Veterinarijos gydytojas-inspektorius pasakojo, kad tai ne vienintelis žiauraus elgesio su gyvūnais atvejis pastaruoju metu. Šį mėnesį gyvūnų nepriežiūra dėl girtavimo užfiksuota Mažonų seniūnijos Reksčių kaime. Dėl gyvūnų nepriežiūros Tauragės policijos pareigūnai taip pat pradėjo ikiteisminį tyrimą.

M. Davidonis apgailestavo, kad šalyje nėra stambiųjų gyvūnų prieglaudos, kuri bent laikinai galėtų prižiūrėti apleistus gyvūnus.

Metalinė avarija praėjusio penktadienio pavakarę įvyko Šilinės girininkijos kelyje ties posūkiu į Dauglaukį. Į eismo įvykį pateko Pagėgių savivaldybės mero žmonos vairuojamas prabangus automobilis „BMW X6“ ir miškininkų „Mitsubishi“.

Vakar stambi vagystė įvykdyta VĮ Tauragės miškų urėdijos pastate, esančiame Vytauto gatvėje. Įtariama, kad vaizdo kamerose užfiksuotas vyras, kuris nugvelbė didelę pinigų sumą, skirtą automobiliui įsigyti.

Šešis kartus teistas Nerijus V. – vėl kaltinamųjų suole. Vidurinio išsilavinimo taip ir neįgijęs, tačiau vienoje įmonėje projektų vadovu dirbantis vyras nuteistas dėl trijų Vokietijoje pavogtų BMW markės automobilių įsigijimo. Nors kaltu neprisipažino, jo kaltė buvo įrodyta ir, pagal teismo nuosprendį, vyras turės sumokėti daugiau 11 tūkst. Eur siekiančią baudą.

Pirmadienį, uždarame posėdyje, Tauragės rajono apylinkės teismas paskelbė nuosprendį 28 metų tauragiškiui už tai, kad jis socialiniame tinkle tvirkino mažametę mergaitę bei įgijo pornografinio turinio vaizdų, kuriuose vaizduojamas vaikas. Teismas vyrui skyrė 1 metų ir 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, ją atidedant dvejiems metams. Taip pat nuteistasis turės atlyginti 2000 Eur neturtinę žalą.