2019 Balandžio 24 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Pareigūnams atskleidė Griežpelkių žmogžudystės detales

  • Įkelta: 2017-01-04

Autoriaus nuotrauka

Tomas RAULINAVIČIUS
tomas@taurageszinios.lt

Antrąją Kalėdų dieną Griežpelkių kaimą sukrėtė kraupi žinia. Greta kelio esančioje sodyboje buvo žiauriai nužudytas ir apiplėštas čia gyvenęs 53 m. vyras. Policijos pareigūnai paskelbė sučiupę keturis įtariamuosius, vienas iš jų, trečiadienio popietę su antrankiais atvežtas į sodybą Griežpelkiuose, atskleidė įvykio detales. ​

„Tauragės žinių“ duomenimis, žmogžudystė buvo įvykdyta gruodžio 24-osios vakarą. Magistralinio kelio Tauragė-Kaliningradas pašonėje esantį geltoną namą aplankė plungiškiai. Viename iš pastato butų gyveno vyras su žmona. Pastaroji, po sąnario operacijos, gydėsi Tauragėje.

Griežpelkiuose gyvenančių žmonių teigimu, vyras mėgdavo alų, tačiau „pijoku“ jo niekas nevadino. Namo kaimynai „Tauragės žinių“ žurnalistui teigė, jog po žmogžudystės bute buvo rasti trys išgerti degtinės buteliai. Pasigirdo ir daugiau kraupių įtarimų, esą, keturi telšiškiai auką žiauriai kankino, tuo pat metu vartojo jo alkoholį. Vyrai reikalavo pinigų, surištą vyrą smarkai sumušė. Smurto žymės buvo nusėjusios ne tik veidą, bet ir kūną.

Žudikai iš namų išnešė nešiojamąjį bei stacionarų kompiuterius, televizorių, smukesnę buitinę techniką, telefoną. Manoma, kad pastarasis ir išdavė nusikaltėlių lokaciją. Iki sučiumpant įtariamuosius, buvo tikrinamos įvairios versijos, esą iš nuogirdų spėliota, jog po žmogžudystės vyrai patraukė į Tauragę, Bažnyčių gatvės link. Šie įtarimai nepasitvirtino.

Trečiadienį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai į įvykio vietą atvežė įtariamąjį, kuriam jau skirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas 3 mėnesiams. Iš viso buvo sulaikyti keturi Plungės rajone gyvenantys ir praeityje teisti 38-erių, 35-erių, 52-ejų ir 37-erių metų vyrai.

Smulkaus sudėjimo plungiškį policijos pareigūnai atvežė surakintą antrankiais. Vyras dėvėjo juodą kepurę, treningus. Pirmąsias detales įtariamasis atskleidė dar prie namo vartų. Galop pareigūnai jį nusivedė į žmogžudystės vietą. Iki tol šio buto durys buvo užplombuotos, kol vyksta tyrimas, pašaliniai asmenys neįleidžiami. Prie namo priestato matėsi kraujo žymės.

Nors žiaurus nusikaltimas buvo įvykdytas gruodžio 24 dieną, mirusįjį namuose giminaičiai rado tik antrąją Kalėdų dieną. „Tauragės žinių“ duomenimis, artimieji vyko aplankyti vyro po to, kai šis ilgą laiką neatsiliepė telefonu. Po nelaimės teritorijoje bastėsi šeimininkų vilkšunis. Daugelį Griežpelkių kaimo gyventojų ši nelaimė itin sukrėtė.

Policijos pareigūnai teigia, kad po įvykio Tauragės miesto ir rajono gyventojų neliko abejingi – pareigūnai nuolat sulaukė asmenų skambučių, kurie vienaip ar kitaip mėgino padėti išaiškinti šią nusikalstamą veiką. Šis įvykis parodo, kad aiškinantis įvykio aplinkybes labai dažnai svarbus vaidmuo tenka kaimynams.

Neretai areštinėn pakliuvę asmenys vėliau tikisi iš to ir pasipelnyti. Klaipėdos apygardos administraciniame teisme gruodžio pabaigoje išnagrinėtos trys bylos, kuomet areštinėje „viešėję“ asmenys padavė ieškinį prieš Tauragės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą dėl nehumaniškų laikymo sąlygų ir reikalavo atlyginti neturtinę žalą.

Prasidėjus šventiniam laikotarpiui, neapsieita be nelaimių. Antrąją šv. Kalėdų dieną, apie 14.40 val., savo namuose, esančiuose Griežpelkių I k., rastas vyro, gimusio 1963 m., kūnas su smurtinėmis žymėmis veido srityje. Įtariama, kad į sodybą užsuko vagys, kurie ir nužudė namo savininką. Asmenys, galimai susiję su nusikalstama veika, sulaikyti. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Šiandien apie 17.50 val. viename iš Ateities tako 10 numeriu pažymėto namo butų rasti du, vyro (gim. 1960 m.) ir moters (gim. 1976 m.) kūnai su šautinėmis žaizdomis galvoje. Įtariama, kad vyras nušovė sugyventinę, po to – nusišovė pats. Įvykio vietoje rastas pistoletas.

Apie 10.45 val. gautas iškvietimas, kad Tauragės rajone, Šikšnių kaime, dega namas. Nuvykus į įvykio vietą, atvira liepsna jau buvo užgesinta, tačiau iš namo vis dar veržėsi dūmų kamuoliai. Liudininkų teigimu, sudegė viskas, kas buvo name.

Pirmadienį, apie 13 val., kelyje Tauragė-Šilalė nuo važiuojamosios dalies nuslydo „Ford Fiesta“. Balstos spalvos automobilis vertėsi du kartus, sužalota jį vairavusi garbingo amžiaus moteris.